Betelgeuse, neobična, velika i vrlo nestabilna zvi

poruka: 19
|
čitano: 14.269
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Betelgeuse, neobična, velika i vrlo nestabilna zvi".
15 godina
offline
Betelgeuse, neobična, velika i vrlo nestabilna zvi

najvjerojatnije možda a nije sigurno je li moguće ako se dogodi ili ne. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
8 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Betelgeuse, neobična, velika i vrlo nestabilna zvi

Autor teksta bi trebao znati da čak i da je u ovom trenutku već eksplodirala zvijezda Betelgeuse to bi tek vidjeli za 650 godina koliko svijetlosti treba da dođe od tamo.Tako da nekakva glupa priča da će nešto eksplodirati ne drži vodu jer možda je već prije 300 godina.

Moj PC  
3 5 hvala 0
16 godina
offline
Re: Betelgeuse, neobična, velika i vrlo nestabilna

Tj. točno onako kako i piše u tekstu?

 

Usput, potpuno je svejedno kako o tome govorimo, jer u svemiru ne postoji koncept "sada". Komotno, dakle, možemo reći da se na Betelgezu (ili bilo gdje drugdje u svemiru) nešto događa "sada", tj. onda kada mi to vidimo, i nećemo pogriješiti.

Onima kojima se nešto i može objasniti ne treba ništa niti objašnjavati. Onima kojima sve treba objašnjavati ionako se ništa ne može objasniti.
2 godine
online
Re: Betelgeuse, neobična, velika i vrlo nestabilna

Kad se shvati relativistički koncept red je malo se pohvaliti i onako usput potpuno bezrazložno pljucnuti i poniziti drugog kako bih uzvisio sebe.

15 godina
online
Re: Betelgeuse, neobična, velika i vrlo nestabilna
Vrijeme je relativno , zavisi odakle promatras
Intel 80286
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Betelgeuse, neobična, velika i vrlo nestabilna zvi

Dok ne skontamo kako funkcionira moguće vrijeme u kvantnoj gravitaciji, do tada ćemo o vremenu znati jako malo.  kak sam ovo pametno složil...

合氣道 Paradoxically, the ability to be alone is the condition for the ability to love.
 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Betelgeuse, neobična, velika i vrlo nestabilna
notloB kaže...

Kad se shvati relativistički koncept red je malo se pohvaliti i onako usput potpuno bezrazložno pljucnuti i poniziti drugog kako bih uzvisio sebe.

 Pa to je smisao foruma. Popljucao ga je s najboljom namjerom.

2 godine
online
Re: Betelgeuse, neobična, velika i vrlo nestabilna
pravi_covijek kaže...
notloB kaže...

Kad se shvati relativistički koncept red je malo se pohvaliti i onako usput potpuno bezrazložno pljucnuti i poniziti drugog kako bih uzvisio sebe.

 Pa to je smisao foruma. Popljucao ga je s najboljom namjerom.

 To su možda najbolje namjere na indexovom forumu, ovdje treba bar odglumiti finjaka ukoliko već nisi. Inače gnjusno je pljuvati čovjeku u kruh, pogotovo bezrazložno jer tekst je dobar, a pljuvač nije niti pročitao članak, ajde popljuvati kolegu forumaša kojemu pisanje po forumu nije posao od kojeg doma hrani djecu, ovo je skroz drsko i bez trunka empatije.

16 godina
online
Re: Betelgeuse, neobična, velika i vrlo nestabilna
Horned Reaer kaže...
Vrijeme je relativno , zavisi odakle promatras

 Zavisi sa koje strane vrata WC-a si 

15 godina
offline
Re: Betelgeuse, neobična, velika i vrlo nestabilna
notloB kaže...
.. posao od kojeg doma hrani djecu, ovo je skroz drsko i bez trunka empatije.

 -ili patetike? :)

-kakve veze ima trošil li autor novac tantijema na hranu-djecu ili drogu i kurve?

 

-članak je ok.. tj ako je do explozije već došlo vidjet ćemo je u nekom rasponu vremena, ako nije, opet isto, tj ako do sad, ovog trenutka nije, kad-tad svakako mora, tj razlika je samo +650mil.god od sadašnjeg trenutka i onog kad ćemo to vidjeti brzinom svjetlosti i udaljenosti.. + kao što jedan post navede, sasvim legitimno je reći 'sad' ili relativizirati vrijeme za sve događaje koji se dogode na svjetlosnim udaljenostima tj nevažno ili relativno..

-ako je do explozije došlo prije 650m.g. tad ćemo to vidjeti 'sad'.. tj pošto još zvijezdu vidimo na nebu, pošto je udaljenost-matematika-brzina svjetlosti recimo ok (mada lutaju u veličini od 10 do 20.. što je ipak puno, duplo) možemo logički-činjenično zaključiti da nije explodirala prije 650m.g.. a pošto kad-tad mora, svaka brojka ima dobre šanse, recimo za +100god ili 374god,.. tj ovakva istraživanja-praćenja pokušavaju pogoditi simptome, predvidjeti kad će nešto.. no koliko je iz članka čitljivo, ne daju neku godinu, što će reć nemaju izračun ili bi po znanstvenim kriterijima bio previše rastezljiv-ofrlje.. 'moguć' pri čemu je moguće manje-više sve, kao brojevi lota a tad nema smisla nagađati i zato je članak ok, jer ne pokušavaju biti nostardamus-proroci bez činjenica-temelja-osnove.. tj mogli su jednako neprovjerljivo-nedokazivo reći da će bigbang biti za 142-god.. i baš nikako ne bi mogli osporiti odnosno teško da ćemo biti živi, provjeriti tvrdnju, koja će se možda dogoditi ili neće..

-članak je ok, barem u tom dijelu gdje ne nagađaju ko ćorava baba, što ponekad znaju, ljudi, jer time misle da su nostardamusi ili medijski privlačniji..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Re: Betelgeuse, neobična, velika i vrlo nestabilna
McFly333 kaže...

Autor teksta bi trebao znati da čak i da je u ovom trenutku već eksplodirala zvijezda Betelgeuse to bi tek vidjeli za 650 godina koliko svijetlosti treba da dođe od tamo.Tako da nekakva glupa priča da će nešto eksplodirati ne drži vodu jer možda je već prije 300 godina.

 pa on nigdje ne govori o lokalnom vremenu Betelgeza nego Zamljaninskome....

 

imaš tu gore poveznicu na Hrupecov tekst na Indexu, pa se samo s njega prebaciša na slikovne priloge  o "zvijezdama" u nastajanju koje skoro trenutno primjećujemo po sisama i guzicama...

Ju je je? Je ju je!
2 godine
online
Re: Betelgeuse, neobična, velika i vrlo nestabilna
ihush kaže...
notloB kaže...
.. posao od kojeg doma hrani djecu, ovo je skroz drsko i bez trunka empatije.

 -ili patetike? :)

-kakve veze ima trošil li autor novac tantijema na hranu-djecu ili drogu i kurve?

 Pa ima ali to ne znam, pretpostavljam, većina zaposlenih ljudi u nekim godinama radi kako bi se prehranila a neki i svoju djecu.

Ja se nanerviram i kao anonimni juzer a mogu misliti koliko bih se nanervirao da pišem pod imenom i prezimenom, javno i neki anonimac mi iz čista mira pljuje na posao.

Mislim da treba imati više takta kad razgovaramo s osobama koje se javno izlažu, iako su to same izabrale i znaju u što su se uvalile, barem malo više pristojnosti pa čak i ako pogriješe.

15 godina
offline
Re: Betelgeuse, neobična, velika i vrlo nestabilna

-forum? smisao javnog pisanja? .. ako ne možeš podnjeti..? itd.

-a lik je poluautomatiziran bot, manje vjerojatno osoba.. članci su copypaste+translate, ne njegovo autorsko djelo mada je u potpisu, tj tako pisati može peroperić i klinac iz kvarta, ja-ti.. surfaš-čitaš i to napišeš.. prepišeš. Autor ne prepisuje tuđe, stvara svoje itd. itd.

-kad nogometaš zabije gol, navijači ga slave, kad promaši, suprotno.. to je srž, to je ta igra..

-tko to ne može tad ne treba biti javna osoba, na javnom mediju, na forumu.. kao što su i naši postovi jednako tako stvar kritike-ispravka neovisno točno-netočno, navijanja itd.. i mi tim postovima pristajemo na istu igru, kao što sam ja citirao patetiku :) .. tj realno, nije važno na što autor troši plaću-honorare, odnosno može on biti divna-krasna-dobra osoba.. ako piše, važno je što piše, ne tko.. zar ne?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 mjeseci
offline
Re: Betelgeuse, neobična, velika i vrlo nestabilna
notloB kaže...
pravi_covijek kaže...
notloB kaže...

Kad se shvati relativistički koncept red je malo se pohvaliti i onako usput potpuno bezrazložno pljucnuti i poniziti drugog kako bih uzvisio sebe.

 Pa to je smisao foruma. Popljucao ga je s najboljom namjerom.

 To su možda najbolje namjere na indexovom forumu, ovdje treba bar odglumiti finjaka ukoliko već nisi. Inače gnjusno je pljuvati čovjeku u kruh, pogotovo bezrazložno jer tekst je dobar, a pljuvač nije niti pročitao članak, ajde popljuvati kolegu forumaša kojemu pisanje po forumu nije posao od kojeg doma hrani djecu, ovo je skroz drsko i bez trunka empatije.

 Sa kopi-pejst novinarstvom moze eventualno prehraniti kanarinca, ako je na dijeti.

 

P.S. Jesi to ti Sandro?

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.5.2023 11:54 (Bob Boss).
14 godina
offline
Re: Betelgeuse, neobična, velika i vrlo nestabilna
Horned Reaer kaže...
Vrijeme je relativno , zavisi odakle promatras

 Ako cemo realno, sada je stardate 100985.55, ovo Jupitersko, Betelgeško, Denebeško.. to ne priznam 

 

 

 

Lol, 27.05.2022, u 7.00 bio je stardate 100000. Hmm

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.5.2023 12:13 (ivan dragi).
16 godina
offline
Betelgeuse, neobična, velika i vrlo nestabilna zvi

smještenome na udaljenosti od oko 650 svjetlosnih godina

 

Zadnje studije kažu da je Betelgeuse zapravo dosta bliže, na oko 550 svjetlosnih godina. Nije mala korekcija. Pitam se hoće li nagodinu biti još bliže..

Amenoum
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Betelgeuse, neobična, velika i vrlo nestabilna zvi

Joža Manolić da je najsvjetlija bila ona Betlehemska kada se on rodio.

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Betelgeuse, neobična, velika i vrlo nestabilna
And 12 points goes to Betelgeuse
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Betelgeuse, neobična, velika i vrlo nestabilna zvi

Evo ovako bu zgledalo s zemlje kad grune
https://youtube.com/shorts/5fGH2N4sK3o?feature=share

Moj PC  
2 1 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice