„Bijeli grafit“ štiti slike od požara

poruka: 5
|
čitano: 1.960
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "„Bijeli grafit“ štiti slike od požara".
16 godina
online
„Bijeli grafit“ štiti slike od požara

Super stvar, iako rješava samo jedan element zapravo - gorivost (odn. daje slici svojstvo nezepaljivosti).

Problem s vatrom je i toplina, tako da još samo moraju smisliti dodatni sloj koji će nabubriti u požaru i time zaštititi sliku od topline, a koji se nakoj požara može u potpunosti ukloniti bez oštećenja slike. Zapravo, ja sam ga upravo smislio, oni ga samo moraju napraviti. Ne tražim velike tantijeme, jedan euro po zaštićenom primjerku će biti sasvim dovoljno. 

Gledam te!
 
5 0 hvala 0
8 godina
offline
„Bijeli grafit“ štiti slike od požara

Očito imate neku ideju, a koliko vrijedi to tek treba vidjeti. Ako nemate ništa protiv, molio bih da mi se javite (raos@imi.hr), pa da vidimo. Nisam stručnjak za zaštitu od požara, no mislim da je moje opće znanje kemije dovoljno za procjenu treba li ići dalje na razradu Vaše ideje (i ocjenu kompetentnijim stručnjacima). 

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
„Bijeli grafit“ štiti slike od požara

još jedan zanat koji polako ali sigurno odumire - palikuća. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
offline
„Bijeli grafit“ štiti slike od požara

Žena mi je radila u Bilokalnik-Drvu  i znam da su za Katar, jedan hotelski kompleks dobili narudžbu za protupožarna vrata... koja su naravski morala i dobro izgledati ("drveno") za lovatorski hotel...

 

uglavnom došao im je neki stariji gospodin, ponešto smušen iz Zagreba, ali i napravio premaz (ili otopinu za namakanje saća u vratima) i dali su vrata u London na testiranje, mislim da je zahtjev 45 minuta držanje vatre, ova su držala preko 90 minuta...

 

veli da su čak i bila dosta lakša od dostupnih protupožarnih vrata na tržištu...

 

napravili hotelski kompleks, Nexe (tada vlasnik BK drva) izvukao lovu da spasi svoju cementaru, BK drvo ošlo u krasni...sad prodaju strojeve koji su radili manje od 8 mj u staro željezo, da namire potraživanja iz stečajne mase...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: „Bijeli grafit“ štiti slike od požara
Stric_Jura kaže...

Žena mi je radila u Bilokalnik-Drvu  i znam da su za Katar, jedan hotelski kompleks dobili narudžbu za protupožarna vrata... koja su naravski morala i dobro izgledati ("drveno") za lovatorski hotel...

 

uglavnom došao im je neki stariji gospodin, ponešto smušen iz Zagreba, ali i napravio premaz (ili otopinu za namakanje saća u vratima) i dali su vrata u London na testiranje, mislim da je zahtjev 45 minuta držanje vatre, ova su držala preko 90 minuta...

 

veli da su čak i bila dosta lakša od dostupnih protupožarnih vrata na tržištu...

 

napravili hotelski kompleks, Nexe (tada vlasnik BK drva) izvukao lovu da spasi svoju cementaru, BK drvo ošlo u krasni...sad prodaju strojeve koji su radili manje od 8 mj u staro željezo, da namire potraživanja iz stečajne mase...

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice