Bitcoin probio granicu 10.000 dolara brže od svih

poruka: 69
|
čitano: 29.130
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Bitcoin probio granicu 10.000 dolara brže od svih ".
15 godina
offline
Bitcoin probio granicu 10.000 dolara brže od svih

Čitam danas po žutoj štampi da su Todorinju blokirali račune po Londonu. Hoće li sada plaćati Bitcoinom?

Deckard
Moj PC  
5 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Bitcoin probio granicu 10.000 dolara brže od svih

2018. 25-30k

2019. 60k

2020. 90k

2021. 130k

.

.

.

2025. 450-500k

 

Moja skromna prognoza :)

 
10 0 hvala 0
11 godina
offline
Bitcoin probio granicu 10.000 dolara brže od svih

samo neka raste, ja sam 2009 kupio bitcoina za 10 dolara

Moj PC  
15 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Bitcoin probio granicu 10.000 dolara brže od svih

Jao nemojte o Bitcoinu. Svaki put me muka uhvati kad se sjetim da sam razmišljao bil rudario ili ne kad je bio par dolara. 

 

Prva Bitcoin transakcija: 

 

The value of the first bitcoin transactions were negotiated by individuals on the bitcointalk forums with one notable transaction of 10,000 BTC used to indirectly purchase two pizzas delivered by Papa John's.

Svoje spasenje dugujem samo svom preziru prema opasnosti i svojoj iskušanoj tehnici strateškog povlačenja.
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Bitcoin probio granicu 10.000 dolara brže od svih

Obzirom da su se pojavile priče o institucionalizaciji bitcoina to nije čudno. To bi bila prva realno dobra vijest za BC koja bi možda stvorila likvidnost.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Bitcoin probio granicu 10.000 dolara brže od svih

Možda još ode do 12k i onda crash na neku normalniji cijenu

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Bitcoin probio granicu 10.000 dolara brže od svih

meni je taj bitcoin koncept i dalje pretehnički da shvatim u što ulažem :( uglavnom, vidim da je sad marketcap oko 170.000.000.000 dolara, 170 milijardi, šta je marketcap za bitcoin? ukupna vrijednost izdanih bitciona? ako pretpostavimo da ide na 400 000 $ kao što kaže Mcafee to bi bilo 7 kvadrilijuna ? 

world market cap je US$70 trillion dakle 10 na 15 , ili 10 x više od ukupne ( ne knjigovodstvene nego procijenjene vrijednosti firmi izlistanih na svim svjetskim burzama )

nek me netko ispravi ako tržišna kapitalizacija kod bitcoina znači nešto drugo.

 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Bitcoin probio granicu 10.000 dolara brže od s

Ne vjerujem. Rasti će to još i rasti. Koja je "normalnija" cijena? Kad je bio 5000 to bi bilo 3000, sad je to možda 7000... 

Cilj je da ne dođe do prodavanja, cilj je da se upumpava stvarni novac u BC i to za sad dobro funkcionira. Kad bi ljudi počeli trošiti i prodavati BC brzo bi pao, nestao bi se optimizam. Oni koji ga prihvaćaju kao sredstvo plaćanja čine to jer očekuju rast i mogućnost da ga unovče, spremni su na rizik ako je moguća nagrada velika - prodati veš mašinu od 500€ za BC jer će to možda za godinu biti 5000€. Kad ne bi postojao taj optimizam nigdje ne bi mogao platiti bitcoinom a onda on dolazi na realnu vrijednost - 0. Što ti vrijedi BC od milijun dolara ako njime ne možeš ništa osim reći da imaš milijun dolara. Neki će super zaraditi, neki ništa, pitanje je samo timeframea. Na kraju će BC sigurno biti bezvrijedan, ali pitanje je kad. Proces može trajati puno godina.

14 godina
offline
Re: Bitcoin probio granicu 10.000 dolara brže od s
grzzi kaže...

meni je taj bitcoin koncept i dalje pretehnički da shvatim u što ulažem :( uglavnom, vidim da je sad marketcap oko 170.000.000.000 dolara, 170 milijardi, šta je marketcap za bitcoin? ukupna vrijednost izdanih bitciona? ako pretpostavimo da ide na 400 000 $ kao što kaže Mcafee to bi bilo 7 kvadrilijuna ? 

world market cap je US$70 trillion dakle 10 na 15 , ili 10 x više od ukupne ( ne knjigovodstvene nego procijenjene vrijednosti firmi izlistanih na svim svjetskim burzama )

nek me netko ispravi ako tržišna kapitalizacija kod bitcoina znači nešto drugo.

marketcap (tržišna kapitalizacija) je iznos svih BC u opticaju u ovom trenutku. Nule su ti malo pobjegle. Trillion je 10^13 (po naški tisuću milijardi). Bitcoin po $400k bi značio marketcap od 7T (bilijuni po naški) što još uvijek nije previše. 70T je marketcap onoga što je na burzama. Uzmi u obzir da nije sav svjetski kapital u dioničkim društvima koja kotiraju na burzi, bar ne izravno. 100 kokoši i zalihe kukuruza koje ima seljak u nekoj zabiti gdje i ne znaju za bitcoin i tržište kapitala su realan kapital - a on nije prikazan nigdje u burzovnim kotizacijama, bar ne izravno. 

15 godina
offline
Bitcoin probio granicu 10.000 dolara brže od svih

Da sam pred 3 tjedna uložio u 1 bitcoin koji bi recimo danas prodao... zarada bi bila cistih 20k kn - stvarno nenormalno raste.

It is always darkest just before the dawn.
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Bitcoin probio granicu 10.000 dolara brže od svih
al se netko opario jbt led .. pa negdje prije je bio 5000 dolara sta je ovo sunce ti hebem
Intel Core i7 980x @4.2 GHZ, Asus P6T, 12 GB DDR3 1600, Radeon 2x6970 CrossFire,Samsung T260, vertex2 60gb + 4x2TB WD BLACK
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bitcoin probio granicu 10.000 dolara brže od s
Horned Reaer kaže...
al se netko opario jbt led .. pa negdje prije je bio 5000 dolara sta je ovo sunce ti hebem

Pogledaj samo početak godine, u prvom mjesecu 2017. je bio 700$ :) - Abnormalno.

It is always darkest just before the dawn.
13 godina
offline
Re: Bitcoin probio granicu 10.000 dolara brže od s
jozef kaže...
grzzi kaže...

meni je taj bitcoin koncept i dalje pretehnički da shvatim u što ulažem :( uglavnom, vidim da je sad marketcap oko 170.000.000.000 dolara, 170 milijardi, šta je marketcap za bitcoin? ukupna vrijednost izdanih bitciona? ako pretpostavimo da ide na 400 000 $ kao što kaže Mcafee to bi bilo 7 kvadrilijuna ? 

world market cap je US$70 trillion dakle 10 na 15 , ili 10 x više od ukupne ( ne knjigovodstvene nego procijenjene vrijednosti firmi izlistanih na svim svjetskim burzama )

nek me netko ispravi ako tržišna kapitalizacija kod bitcoina znači nešto drugo.

marketcap (tržišna kapitalizacija) je iznos svih BC u opticaju u ovom trenutku. Nule su ti malo pobjegle. Trillion je 10^13 (po naški tisuću milijardi). Bitcoin po $400k bi značio marketcap od 7T (bilijuni po naški) što još uvijek nije previše. 70T je marketcap onoga što je na burzama. Uzmi u obzir da nije sav svjetski kapital u dioničkim društvima koja kotiraju na burzi, bar ne izravno. 100 kokoši i zalihe kukuruza koje ima seljak u nekoj zabiti gdje i ne znaju za bitcoin i tržište kapitala su realan kapital - a on nije prikazan nigdje u burzovnim kotizacijama, bar ne izravno. 

 da, pobjegle su mi nule, uvijek buni ovo pretvaranje eng u hr naziva, a još i englezi i ameri znaju imat različite...

 

dakle sad je na cca 170 milijardi, ajde može rast teoretski još deset ili 100 puta a da i dalje postoji neko teoretsko pokriće u materiji :D

8 godina
offline
Bitcoin probio granicu 10.000 dolara brže od svih

Može vrijedit i 1 000 000 ali kako to pretvorit u kune?

 

Tko garantira da će biti isplaćeno i koja stranica nije fake?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Bitcoin probio granicu 10.000 dolara brže od svih

Ove godine sam peglao Xapo karticu u 8 razlicitih drzava u europi, prolazi svugdje gdje primaju visu, tak da nemas brige oko toga :) imas i burze koje isplacuju direkt na devizni, ali tad moras platiti porez.

 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Bitcoin probio granicu 10.000 dolara brže od s

imas hrpu stranica koje su provjerene i rade godinama naravno za proviziju.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
16 godina
offline
Re: Bitcoin probio granicu 10.000 dolara brže od s
CroVandal kaže...

imas hrpu stranica koje su provjerene i rade godinama naravno za proviziju.

 Možeš li preporučiti neku stranicu gdje se relativno sigurno može kupovati i prodavati bitcoint? Ja na koju god da sam naišao susreo sam se sa hrpom problema. Ili se dugo čeka na withdraw ili su fee-jevi nenormalni (tipa 7%) i sl.

King in the castle, king in the castle ...
13 godina
offline
Bitcoin probio granicu 10.000 dolara brže od svih

Kaj nije ovo sve zbog novog hard forka koji je navodno "uskoro" na redu? A kaj se tiče tehnike u pozadini toga normalno da je prekomplicirano kad je na papiru vrlo vrlo apstraktno, a kamoli ovako u praksi normalnom čovjeku.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Bitcoin probio granicu 10.000 dolara brže od s
Zamislite koliko je struje potrošeno za rudarenje kriptovaluta, još kad svakodnevno vidim nove glupe primjene blokchain tehnologije. Kad se samo sjetim da su nas u školi učili da zatvaramo vodu dok peremo zube i spašavamo okoliš.
 
14 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Bitcoin probio granicu 10.000 dolara brže od s
ruzcheHR kaže...
Zamislite koliko je struje potrošeno za rudarenje kriptovaluta (...)

Evo koliko:

 

 https://www.bug.hr/kriptovalute/rudari-bitcoina-trose-vise-struje-nego-mnoge-drzave-1482

Onima kojima se nešto i može objasniti ne treba ništa niti objašnjavati. Onima kojima sve treba objašnjavati ionako se ništa ne može objasniti.
12 godina
offline
Re: Bitcoin probio granicu 10.000 dolara brže od s

Ja sam na etoru vec dosta vremena i nikad nisam imao problema s isplatama Tjodalv

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.11.2017 18:07 (Shevshi).
14 godina
protjeran
offline
Re: Bitcoin probio granicu 10.000 dolara brže od s
C3c1l kaže...

samo neka raste, ja sam 2009 kupio bitcoina za 10 dolara

I prodao za 12?

14 godina
offline
Bitcoin probio granicu 10.000 dolara brže od svih

Pitanje: jel bi bilo moguće kupiti manje od 1 btc?

Npr 0.01?

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-Nokia 6120-Nokia 5310-N5-iP4S-iP5S
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Bitcoin probio granicu 10.000 dolara brže od s
Moguće je.
...
13 godina
neaktivan
offline
Bitcoin probio granicu 10.000 dolara brže od svih

Možeš kupiti 0.00000001, tj. 1 satoshi.

 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Bitcoin probio granicu 10.000 dolara brže od svih

10 ajfona tisuća USD sam vidio samo na filmu. mislim da se ipak više isplati detektorom kovina tražiti (rudariti?) starorimske novčiće po plažama/šumama/gorama, koji će uvijek vrijediti više. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Bitcoin probio granicu 10.000 dolara brže od s
EZY-E kaže...

Pitanje: jel bi bilo moguće kupiti manje od 1 btc?

Npr 0.01?

 Moguće je, u nekoj drugoj pod kriptovaluti koja vrijedi tipa 0.01BTC.

11 godina
offline
Re: Bitcoin probio granicu 10.000 dolara brže od s
ansha kaže...
C3c1l kaže...

samo neka raste, ja sam 2009 kupio bitcoina za 10 dolara

I prodao za 12?

 Za 5k eura

14 godina
offline
Re: Bitcoin probio granicu 10.000 dolara brže od s
Shevshi kaže...

Ja sam na etoru vec dosta vremena i nikad nisam imao problema s isplatama Tjodalv

 imam i ja etoro i to je jedino sto koristim sada ali to nije pravi bitcoin wallet iako mozes naravno trgovanjem zaraditi

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
14 godina
offline
Re: Bitcoin probio granicu 10.000 dolara brže od s

Sve mu jebem. Nekidan ono kad je bia pa, mislim sa 7500 na ispod 6000, tako nešto, pa je za blizu 2000 u biti koliko se sićam; počea sam obnavljat stan, radia kužinu itd.. Imam sa strane 3k eura keša, i kad je pa, mislim se oću otić stavit na račun, uzet bitcoin čekat da naraste, računa san da neće ovako brzo, al da oće sigurno.

I nije mi se dalo, pija kavu i 50:50 mi bilo, otić ću, pa ne da mi se... I ne odem na kraju, jer me zva vodoinstalater da odem nabavit neke djelove za kužinu...

Da sam bar otiša

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice