Bitcoin je od svojeg vrhunca, prije točno godinu d

poruka: 52
|
čitano: 12.002
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Bitcoin je od svojeg vrhunca, prije točno godinu d".
16 godina
offline
Bitcoin je od svojeg vrhunca, prije točno godinu d

A kada krenemo gore, bit će ludiloooooooooooooooooo!!!!!

Intel i7 8700K;asrock z370 extreme 4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; SLI 2 X Nvidia GeForce 1080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
Moj PC  
12 0 hvala 0
15 godina
offline
Bitcoin je od svojeg vrhunca, prije točno godinu d

treba ga pođapat kad će ga dijelit badava. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Bitcoin je od svojeg vrhunca, prije točno godi
Kant kaže...

A kada krenemo gore, bit će ludiloooooooooooooooooo!!!!!

 Klasa optimist!

 

Evo na slici trenutno stanje na Coinbase - ludnica, skok od 7-10% u odnosu na jučer!

...
14 godina
neaktivan
offline
Bitcoin je od svojeg vrhunca, prije točno godinu d

Zadnji put kad su se upalile lampice u Bug-u da Bitcoin raste i da je trebalo uloziti novce, pocelo je padati.

Sad kad pocinju sa tekstovim kako je sve palo...mozda je vrijeme opet uci

 
8 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Bitcoin je od svojeg vrhunca, prije točno godi

Koga briga za bitcoinom u skoro 2019oj? haha

 

11 godina
offline
Re: Bitcoin je od svojeg vrhunca, prije točno godi
ludizao kaže...

Jel može netko tko je kupio kad je bilo skupo te nije prodao kad je bilo još skuplje opisati iskustva?

 pssssss, nemoj o tome...

 

zasto ne pricas o onih nekoliko koji su se obogatili i time drziz visoki moral, pa se mozda uspiju povratiti barem u raprezentativnom udjelu! :D

 
2 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Bitcoin je od svojeg vrhunca, prije točno godi
Lisica kaže...

Zadnji put kad su se upalile lampice u Bug-u da Bitcoin raste i da je trebalo uloziti novce, pocelo je padati.

Sad kad pocinju sa tekstovim kako je sve palo...mozda je vrijeme opet uci

 to to! pozitiva!

14 godina
offline
Bitcoin je od svojeg vrhunca, prije točno godinu d

Bitcoin je ako gledamo povrat s obzirom na ostale investicijske (špekulacijske) klase, jos uvijek nestvarno dobar s obzirom na cijenu koju ima od 3500 USD! 

Sijecanj 2016. - 434 USD    povrat od 700%  (7 puta povrat na uloženo)

Sijecanj 2017. - 1000 USD   povrat od 250%  (2.5 puta povrat na uloženo)

 

Tako da onaj tko misli da je ovo jako palo, malo je rec da je u zabludi. Bitcoin ima prostora za ici dolje jos jako jako puno. 

Cijena od 3500 USD je i vise nego odlicna za sve nas koji smo jako rano usli,  ali i za vecinu koja je usla prije naglih nerelanih skokova. 

Ne znam sto su ljudi ocekivali od bitcoina, pa ne moze samo rasti u nedogled.. ako uzmemo u obzir da je u financijskom svijetu povrat na investiciju od 7 posto godisnje veliki uspjeh, onda ne znam sto bi bio bitcoin koji u 2-3 godine da 700% na investiciju. 

 

Za sve one koji su kupovali na 20 tisuca, savjet da ostavite jer ce se bitcoin vratiti na staro. Ako prodate sad, onda ste sigurno izgubili tih 85%, plus sto cete vjerojatno opet uletiti u krivom trenutku kad bitcoin ponovno bude previsoko ako uopce mozemo reci sto je previsoko za bitcoin. 

 
15 1 hvala 0
15 godina
offline
Bitcoin je od svojeg vrhunca, prije točno godinu d

Hodl hodl hodl hodl

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Bitcoin je od svojeg vrhunca, prije točno godi
Miro kaže...
Kant kaže...

A kada krenemo gore, bit će ludiloooooooooooooooooo!!!!!

 Klasa optimist!

 

Evo na slici trenutno stanje na Coinbase - ludnica, skok od 7-10% u odnosu na jučer!

 

Smo hodlaj, Miro!

 

Doći ćemo mi na svoje!!!

Intel i7 8700K;asrock z370 extreme 4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; SLI 2 X Nvidia GeForce 1080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
14 godina
offline
Bitcoin je od svojeg vrhunca, prije točno godinu d

TO THE M00N!!1

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-Nokia 6120-Nokia 5310-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin je od svojeg vrhunca, prije točno godi
Kant kaže...

 

Smo hodlaj, Miro!

 

Doći ćemo mi na svoje!!!

Kruha bez motike, eh?

14 godina
neaktivan
offline
Bitcoin je od svojeg vrhunca, prije točno godinu d

ako cemo iskreno, usporedjujete cijenu sada, koja je skoro najniza u zadnjih godinu dana, sa cienom koja je trajala 1 dan, kada je hype bio na vrhuncu, prije godinu dana.
Naravno da brojevi izgledaju depresivno
kad sam ja usao u btc je cijena bila 600$, jos sam preko 500% dobar...

 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Bitcoin je od svojeg vrhunca, prije točno godi
1337Code_breaker kaže...


kad sam ja usao u btc je cijena bila 600$, jos sam preko 500% dobar...

 

Znaci da nisi prodao kad su bile one sumanute cifre?

Uostalom, sta ti dodje da si 500% dobar? Otkako si ulozio nisi prodao nista?

Freak Show Inc.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin je od svojeg vrhunca, prije točno godi
Iz nekog razloga nikada se ne javljaju oni koji su kupili na 10000+. Kao da su u zemlju propali. A netko je kupovao, zar ne?
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Bitcoin je od svojeg vrhunca, prije točno godi
Ti "imaš" te novce? Ne, nemaš nego imaš virtualnu valutu i dok ne zamjeniš za all mighty dollar, imaš kiticu cvijeća.

Dok god ne prodaš ili kupiš nešto drugo stvarne vrijednosti, uzalud ti i milijun btca, a masu ljudi ih drži nadajući se skoku i čak i kad skoči opet ne prodaju jer čekaju da još naraste zbog pohlepe tako da se sve svodi na kockanje i adrenalinski rush. Kao što okorjelim kockarima nije glavna motivacija zarada već psihološki aspekt gubitka i dobitka, tako je i u virtualnim valutama ista stvar jer za razliku od fondova i dionica gdje su prirasti maleni, ovdje je (bilo) "moguće" 10 ili 100x uvećati ulog u kratkom periodu.
8 godina
offline
Bitcoin je od svojeg vrhunca, prije točno godinu d

ne znam zašto se očekuje da konstantno raste bez korekcija... ja bi u tom slučaju bio zabrinut a ne sad. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin je od svojeg vrhunca, prije točno godi
=XFX=PlayHard kaže...

Bitcoin je ako gledamo povrat s obzirom na ostale investicijske (špekulacijske) klase, jos uvijek nestvarno dobar s obzirom na cijenu koju ima od 3500 USD! 

Sijecanj 2016. - 434 USD    povrat od 700%  (7 puta povrat na uloženo)

Sijecanj 2017. - 1000 USD   povrat od 250%  (2.5 puta povrat na uloženo)

 

Tako da onaj tko misli da je ovo jako palo, malo je rec da je u zabludi. Bitcoin ima prostora za ici dolje jos jako jako puno. 

Cijena od 3500 USD je i vise nego odlicna za sve nas koji smo jako rano usli,  ali i za vecinu koja je usla prije naglih nerelanih skokova. 

Ne znam sto su ljudi ocekivali od bitcoina, pa ne moze samo rasti u nedogled.. ako uzmemo u obzir da je u financijskom svijetu povrat na investiciju od 7 posto godisnje veliki uspjeh, onda ne znam sto bi bio bitcoin koji u 2-3 godine da 700% na investiciju. 

 

Za sve one koji su kupovali na 20 tisuca, savjet da ostavite jer ce se bitcoin vratiti na staro. Ako prodate sad, onda ste sigurno izgubili tih 85%, plus sto cete vjerojatno opet uletiti u krivom trenutku kad bitcoin ponovno bude previsoko ako uopce mozemo reci sto je previsoko za bitcoin. 

 Tehnički može i trebao je s obzirom što je njegova planirana svrha. Sve drugo osim dugoročnog i beskonačnog rasta je njegov neuspjeh i znak da nema stvarnu vrijednost.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin je od svojeg vrhunca, prije točno godi
dtdtdt kaže...

ne znam zašto se očekuje da konstantno raste bez korekcija... ja bi u tom slučaju bio zabrinut a ne sad. 

 Zato što je to jedini logičan zaključak koji se može izvući iz svrhe njegova postojanja i tehničkih svojstava. Ako to ne razumiješ, ne razumiješ što je bitcoin trebao biti, a pošto to očito nije, nije ispunio svoju svrhu, ako nije ispunio svoju svrhu onda nema stvarnu vrijednost, a ako nema stvarnu vrijednost pitanje je samo vremena kad će postat bezvrijedan.

8 godina
offline
Bitcoin je od svojeg vrhunca, prije točno godinu d

znači svrha njegova postojanja je da samo konstantno raste 

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Bitcoin je od svojeg vrhunca, prije točno godi
Visak kaže...
Iz nekog razloga nikada se ne javljaju oni koji su kupili na 10000+. Kao da su u zemlju propali. A netko je kupovao, zar ne?

webu se spominje netko iz Dubaia tko je digao $400k kredita i kupio 21 bitcoin. Vjerojatno je skočio sa 30. kata ili se objesio pa se zato ne javlja. :-)

16 godina
odjavljen
offline
Bitcoin je od svojeg vrhunca, prije točno godinu d

Super mi je ovo kak ekipa sad skulirano o proslogodisnjim cijenama prica kao o nerealnim skokovima, a onda je bilo "RAST CE DO MILIJUN!!!!!". Odjednom se spominju ciklusi, povrat u odnosu na 19 stoljece i sta ja znam

Freak Show Inc.
 
4 1 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Bitcoin je od svojeg vrhunca, prije točno godi
1337Code_breaker kaže...


kad sam ja usao u btc je cijena bila 600$, jos sam preko 500% dobar...

Nikad od tebe bogatasa s tom logikom. Nisi nista dobio nego debelo popusio jer nisi izasao kad si imao blizu 3000% uloga...

16 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin je od svojeg vrhunca, prije točno godi
dtdtdt kaže...

znači svrha njegova postojanja je da samo konstantno raste 

 Ne očito nemaš blage veze o bitcoinu. Svrha bitcoina je bila da zamijeni centralizirane valute i da postane prihvaćen način plaćanja, a kako je u samoj ideji ograničena njegova količina na točno određenu brojku (odnosno postavljen je kao zlatni standard), kada bi bitcoin ispunio svoju svrhu to bi značilo da bi zamijenio postojeće valute, a kako je njegova količina ograničena uz to da ukupna vrijednost na svijetu raste, to bi značilo i da on nužno mora rasti u beskonačnost ili do apokaliptične ekonomske propasti cijelog svijeta.

 

Kako očito nije ispunio svoju svrhu, niti blizu, a naznake su da definitivno ni neće, on nema apsolutno nikakvu uporabnu vrijednost osim kao sredstvo špekulacija. A kao takav je samo pitanje vremena kad će postat bezvrijedan.

10 godina
offline
Bitcoin je od svojeg vrhunca, prije točno godinu d

Ovdje nitko ne navodi što je uzrok pada.

A uzrok pada je NEPOŠTENA regulacija od strane većine država koje klasificiraju

bitcoin kao:

 

dionicu (APPLE, GOOGLE) - Ako je bitcoin dionica koja je službena adresa firme koja stoji iza bitcoina i kada se dijeli dividenda?

robu (obuća, odjeća) - Ako je bitcoin roba zašto treba davati osobne podatke prilikom kupovine ili prodaje i zašto se u nekim državama traži odobrenje za prodaju bitcoina od financijskih agencija države?

 

Dakle imamo POTPUNO NEOPRAVDANO oporezivanje kapitalne dobiti PRIHVAĆENOG INSTRUMENTA PLAĆANJA.

Donosioc zakona protivno LOGIČKOM RAZMIŠLJANU negira osnovnu funkciju čemu SLUŽI bitcoin. A služi istoj svrsi ćemu služi i Dolar, Euro ili Kuna.

 

Također koja je šansa da bitcoin bude prihvaćen kod većine trgovaca ako sama država nepovoljnim zakonom sprjećava tu mogućnost?

Tj. kupovinom nekog proizvoda sa bitcoinom treba platiti PDV + porez na kapitalnu dobit.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.12.2018 16:46 (Noel).
 
1 1 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Bitcoin je od svojeg vrhunca, prije točno godi
Noel kaže...

Ovdje nitko ne navodi što je uzrok pada.

A uzrok pada je NEPOŠTENA regulacija od strane većine država

 

 

 

Ja koliko sam shvatio laprdanja kojekakvih evangelista - bitcoin je potpuno neovisan i zato sto nad njim nitko nema kontrolu sve drzave i banke ga se boje. Kako to sad odjednom da su ga otresli kao govno sa cipele?

Freak Show Inc.
10 godina
offline
Re: Bitcoin je od svojeg vrhunca, prije točno godi

Pa vidiš da ga se boje kada je to jedini INSTRUMENT PLAĆANJA na svijetu za koji treba platiti POREZ na kapitalnu dobit.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin je od svojeg vrhunca, prije točno godi
Noel kaže...

 

 

Pa mogućnost je nikakva, kao ideja BitCoin neće nikad zaživiti, kao tehnologija možda i da u nekom obliku centralizirane valute pojedinih država. A ovo je od starta bilo jasno da države nikad neće dopustit da postane iole bitan, a gdje da preuzme nekakvu većinu kao sredstvo plaćanja. Oslonit se na valutu koju ne možeš kontrolirati može značiti propast ekonomija cijelih država. I da je čak zaživio uz sve prepreke na kraju bi došlo do toga da bi bio jednostavno i direktno zabranjen.

 

Žalit se na to je kao da se žališ da se lovačka puška tretira kao oružje, a ne kao alat. Zbog mogućih izrazito negativnih posljedica koje može imat se tretira kao oružje iako joj je primarna namjena ustvari alat ili danas više sportski rekvizit.

 

10 godina
offline
Re: Bitcoin je od svojeg vrhunca, prije točno godi
Friday kaže...
Noel kaže...

Ovdje nitko ne navodi što je uzrok pada.

A uzrok pada je NEPOŠTENA regulacija od strane većine država

 

 

 

Ja koliko sam shvatio laprdanja kojekakvih evangelista - bitcoin je potpuno neovisan i zato sto nad njim nitko nema kontrolu sve drzave i banke ga se boje. Kako to sad odjednom da su ga otresli kao govno sa cipele?

Pa bitcoin i je neovisan u odnosu na službene valute koje ovise o državnom dugu, trgovinskim ratovima, inflaciji... 

Također ne vidim da su ga baš otresli. I dalje vrijedi puno više nego bilo koja printana valuta.

 

 

15 godina
offline
Bitcoin je od svojeg vrhunca, prije točno godinu d
Osobno,nisam imao btc-a kad je dosegao vrh,ali prodal sam skoro sve alt coine,jer su i oni rasli skupa sa bitcoinom.Sad se sve srušilo,imam btc,ali ne isplati se prodat po ovoj cijeni.U tih par godina trejdanja,naučil sam jedno,a to je..nikad neznaš sa kriptom.Sad je na 3 i pol soma dolara,ko zna kaj bu sutra...
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice