Bitcoin je od svojeg vrhunca, prije točno godinu d

poruka: 52
|
čitano: 12.001
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Bitcoin je od svojeg vrhunca, prije točno godinu d".
16 godina
odjavljen
offline
Re: Bitcoin je od svojeg vrhunca, prije točno godi
Noel kaže...

Također ne vidim da su ga baš otresli. I dalje vrijedi puno više nego bilo koja printana valuta.

 

 

 

PUNO vise? Koliko tocno?

Freak Show Inc.
10 godina
offline
Re: Bitcoin je od svojeg vrhunca, prije točno godi

Pa u npr. Njemačkoj je već moguće.

 

U Njemačkoj se Bitcoin ne smatra robom, dionicom. Umjesto toga on se smatra privatnim novcem na način koji je sličan deviznoj valuti.

Trgovina bitcoina / altcoina smatra se privatnom prodajom koja ima porezne olakšice.

Prema ovom pravilu, to znači da svatko tko prodaje bitcoine / altcoine je potpuno oslobođen poreza ako kapitalni dobici nisu veći od 600 eura. Isto tako, ako trgovac prodaje svoje Bitcoine nakon razdoblja od jedne ili više godina (u Hrvatskoj 2 godine), onda su i ti kapitalni dobici također potpuno oslobođeni poreza.

 

Također kada se nešto kupuje direktno za bitcoine onda je to po istom načinu oslobođeno poreza na kapitalnu dobit u Njemačkoj.

 

Dakle sve ovisi o stupnju napredka neke države.

10 godina
offline
Re: Bitcoin je od svojeg vrhunca, prije točno godi

Pa evo na današnji dan tj. trenutno:

 

1 EURO vrijedi 1.14 USD

1 KUNA vrijedi 0.15 USD

1 Švicarski franak vrijedi 1.01 USD

1 Britanska funta vrijedi 1.26 USD

1 Bitcoin vrijedi 3558.48 USD

 

14 godina
offline
Re: Bitcoin je od svojeg vrhunca, prije točno godi
Noel kaže...

Pa bitcoin i je neovisan u odnosu na službene valute koje ovise o državnom dugu, trgovinskim ratovima, inflaciji... 

Također ne vidim da su ga baš otresli. I dalje vrijedi puno više nego bilo koja printana valuta.

 

 

 Kako vrijedi puno više?! Misliš na nominalu?

sjevernokorejski Won vrijedi 10 južnokorejskih Wona, ali za južnokorejske možeš kupiti bilo što a za sjevernokorejske gotovo ništa.
venecuelanski Bolivar vrijedi otprilike isto kao i švedska Kruna... opet ista priča. Ima sličnih (i puno gorih!) slučajeva koliko hoćeš ako ideš malo u prošlost.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Bitcoin je od svojeg vrhunca, prije točno godi
Noel kaže...

Pa evo na današnji dan tj. trenutno:

 

1 EURO vrijedi 1.14 USD

1 KUNA vrijedi 0.15 USD

1 Švicarski franak vrijedi 1.01 USD

1 Britanska funta vrijedi 1.26 USD

1 Bitcoin vrijedi 3558.48 USD

 

 

I to je tebi objasnjenje "vrijedi puno vise"?

Freak Show Inc.
11 godina
neaktivan
offline
Bitcoin je od svojeg vrhunca, prije točno godinu d

Radi se o manipulaciji uskog kruga "igrača" na koju su mnogi nasjeli misleći da će na uložen novac ostavriti golemu dobit.

Zbog bombastičnih vijesti i recimo poslovnog aneđla g.H.Prpić koji je tih dana iskakao iz paštete i hvalio Bitcoina kojem je predviđao rast do 500.000 dolara,

nekima su se zjenice otvorile i uložili su teško zarađen novacu u tu priamidu ne razmišljajući o jednoj krucijalnoj istini:

Ne može PUNO ljudi zaraditi PUNO novaca.

 

 

 

 

 
2 2 hvala 1
10 godina
offline
Re: Bitcoin je od svojeg vrhunca, prije točno godi

Kao i sve ostalo vrijedi onoliko koliko je netko spreman platiti za njega.

Ne znam u ćemu je problem? Pa i za bitcoin možeš kupiti skoro sve što se nudi direktno ili preko posrednika.

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.12.2018 16:10 (Noel).
13 godina
online
Re: Bitcoin je od svojeg vrhunca, prije točno godi
dtdtdt kaže...

znači svrha njegova postojanja je da samo konstantno raste 

  Pa što je svrha bilo koje firme u današnjem nehumanom kapitalizmu ?? Samo rast, rast i rast profita. To je jedino bitno, nažalost.

10 godina
offline
Re: Bitcoin je od svojeg vrhunca, prije točno godi

A što bi trebalo bit objašnjenje osim službenog tečaja?!

16 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin je od svojeg vrhunca, prije točno godi
Noel kaže...

A što bi trebalo bit objašnjenje osim službenog tečaja?!

Pa da RH odluči "tiskati" odnosno da odjednom ima još toliko kuna koliko ima trenutno jedan euro bi vrijedio 15kn, da RH povuče pola kuna iz opticaja 1e bi vrijedio 0,75kn. No u konačnici se ništa ne bi promjenilo (u ovom smislu na koji ti ciljaš, plaća bi ti bila duplo manja ili duplo veća, a kruh bi košto duplo manje ili duplo više, odnos vrijednosti se ne bi promijenio). Valutni tečaj ne znači to što ti misliš da znači. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.12.2018 17:09 (BlackDog22).
10 godina
offline
Re: Bitcoin je od svojeg vrhunca, prije točno godi
jozef kaže...
Noel kaže...

Pa bitcoin i je neovisan u odnosu na službene valute koje ovise o državnom dugu, trgovinskim ratovima, inflaciji... 

Također ne vidim da su ga baš otresli. I dalje vrijedi puno više nego bilo koja printana valuta.

 

 

 Kako vrijedi puno više?! Misliš na nominalu?

sjevernokorejski Won vrijedi 10 južnokorejskih Wona, ali za južnokorejske možeš kupiti bilo što a za sjevernokorejske gotovo ništa.
venecuelanski Bolivar vrijedi otprilike isto kao i švedska Kruna... opet ista priča. Ima sličnih (i puno gorih!) slučajeva koliko hoćeš ako ideš malo u prošlost.

 

Zašto plasiraš netočne informacije?

 

1 Sjevernokorejski Won = 1.25  Južnokorejskih Wona

1 Švedska kruna = 28,000.00 Venecuelanskih Bolivara

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.12.2018 17:11 (Noel).
15 godina
offline
Bitcoin je od svojeg vrhunca, prije točno godinu d

Bitcoin u 2018. u tri slike.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
 
4 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Bitcoin je od svojeg vrhunca, prije točno godi

 

Valutni tečaj:

 

Tečaj neke valute predstavlja odnos između jedinice jedne valute i iznosa druge valute u koju se ta valuta može promijeniti u određenom trenutku. Tečaj se formira od strane države te se, zavisno od tržišne ponude i potražnje, dnevnog prometa i promjena stranih valuta, svakodnevno mijenja. Vrijednost tečajeva se zatim objavljuje putem tečajne liste koju objavljuju službene burzovne vlasti, a sadržava tečajeve koji su utvrđeni u službenoj trgovini i na reguliranom tržištu kao i tečajeve koji su utvrđeni u slobodnom prometu. Npr., u Hrvatskoj se tečaj formira preko Hrvatske Narodne Banke, koja svakog radnog dana na temelju ugovorenog prometa i tečajeva stranih valuta određuje VRIJEDNOST KUNE PREMA STRANIM VALUTAMA, te zatim tu VRIJEDNOST plasira putem tečajne liste HNB-a.

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.12.2018 17:42 (Noel).
14 godina
offline
Re: Bitcoin je od svojeg vrhunca, prije točno godi
Noel kaže...
jozef kaže..

 Kako vrijedi puno više?! Misliš na nominalu?

sjevernokorejski Won vrijedi 10 južnokorejskih Wona, ali za južnokorejske možeš kupiti bilo što a za sjevernokorejske gotovo ništa.
venecuelanski Bolivar vrijedi otprilike isto kao i švedska Kruna... opet ista priča. Ima sličnih (i puno gorih!) slučajeva koliko hoćeš ako ideš malo u prošlost.

 

Zašto plasiraš netočne informacije?

 

1 Sjevernokorejski Won = 1.25  Južnokorejskih Wona

1 Švedska kruna = 28,000.00 Venecuelanskih Bolivara

 Istina, brojke sam vukao iz glave i zaista pogriješio u vezi KRW i sjeverkorejskog, no i dalje je po tvojoj računici sjevernokorejski "jača valuta". Venecuela ima novi i stari Bolivar pa ne znam na koji misliš ali niti jedan nema tečaj 28000 za SEK, novi Bolivar ima službeni tečaj otprilike 1 SEK. Moguće da na tržištu postoji ponuda SEK za 28000 VEF što ti pokazuje bezvrijednost te valute samo po sebi. Također, ako imaš južnokorejski Won možeš za njih kupiti robu iz J. Koreje (npr Samsung mobitele ili brod iz Hyundai brodogradilišta), ako imaš sjevernokorejske Wone ne možeš s njima kupiti ništa, eventualno kilu riže u trgovini u Pjongjangu (ako nije racionirano). Čak i kad bi sjeverna Koreja imala što izvesti (OK, imaju nešto rudnika pa izvoze sirovine u Kinu) oni žele dolare jer sa svojom valutom mogu samo brisat stražnjice.
Jasno je meni da štošta ne razumiješ, ali vjerujem da si mlad... naučit ćeš. Samo budi vrijedan. Negdje u 2-3 razredu gimnazije naići ćeš na predavanja pod nazivom "logika", pa pažljivo slušaj, a ako upišeš faks možda se sretneš i s međunarodnom trgovinom i monetarnom politikom pa će ti napokon neke stvari biti jasne. 

14 godina
offline
Re: Bitcoin je od svojeg vrhunca, prije točno godi
Ma sve btc sto sam imao a nisam ga imao mnogo dok je bilo ludilo nafarma sam nista ga nisam zamjenio za kes nego sam ga prebacio u shit coine sad samo hodl hodl hodl
AMD AntiBoy
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Bitcoin je od svojeg vrhunca, prije točno godi
jozef kaže...
Noel kaže...
jozef kaže..

 Kako vrijedi puno više?! Misliš na nominalu?

sjevernokorejski Won vrijedi 10 južnokorejskih Wona, ali za južnokorejske možeš kupiti bilo što a za sjevernokorejske gotovo ništa.
venecuelanski Bolivar vrijedi otprilike isto kao i švedska Kruna... opet ista priča. Ima sličnih (i puno gorih!) slučajeva koliko hoćeš ako ideš malo u prošlost.

 

Zašto plasiraš netočne informacije?

 

1 Sjevernokorejski Won = 1.25  Južnokorejskih Wona

1 Švedska kruna = 28,000.00 Venecuelanskih Bolivara

 Istina, brojke sam vukao iz glave i zaista pogriješio u vezi KRW i sjeverkorejskog, no i dalje je po tvojoj računici sjevernokorejski "jača valuta". Venecuela ima novi i stari Bolivar pa ne znam na koji misliš ali niti jedan nema tečaj 28000 za SEK, novi Bolivar ima službeni tečaj otprilike 1 SEK. Moguće da na tržištu postoji ponuda SEK za 28000 VEF što ti pokazuje bezvrijednost te valute samo po sebi. Također, ako imaš južnokorejski Won možeš za njih kupiti robu iz J. Koreje (npr Samsung mobitele ili brod iz Hyundai brodogradilišta), ako imaš sjevernokorejske Wone ne možeš s njima kupiti ništa, eventualno kilu riže u trgovini u Pjongjangu (ako nije racionirano). Čak i kad bi sjeverna Koreja imala što izvesti (OK, imaju nešto rudnika pa izvoze sirovine u Kinu) oni žele dolare jer sa svojom valutom mogu samo brisat stražnjice.
Jasno je meni da štošta ne razumiješ, ali vjerujem da si mlad... naučit ćeš. Samo budi vrijedan. Negdje u 2-3 razredu gimnazije naići ćeš na predavanja pod nazivom "logika", pa pažljivo slušaj, a ako upišeš faks možda se sretneš i s međunarodnom trgovinom i monetarnom politikom pa će ti napokon neke stvari biti jasne. 

 

Prosipaš floskule i gluposti i uopće ne čitaš što sam napisao pa ti moram ponavljati.
Gdje sam ja spominjao "jačinu" valute? 

Ja sam ti samo naveo da si napisao nešto što nije istina.

Spominjao sam vrijednost a vrijednost valuta se ne mjeri sa kupusom i salatom već po službenom tečaju u odnosu na strane valute.
Bitcoin vrijedi koliko je netko spreman platiti za njega isto kao i euro, kuna, dolar, bolivar, won...
Valutni tečaj određuje VRIJEDNOST KUNE PREMA STRANIM VALUTAMA.
Tko i što određuje vrijednost nečega je tržište a ne tvoje ili moje mišljenje.

Nije isto ako za 1 bitcoin danas plačaš 3300 USD a sutra 1 USD. Jel mu sutra VRIJEDNOST manja ili ista kao danas?

Tvoj nivo razgovora govori puno o tebi:
Na floskule tipa: "još si mlad, naučit češ bla, bla, bla..." ja te mogu samo žaliti i nadati se da češ se jednom naučiti kulturi obraćanja nepoznatoj osobi.

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.12.2018 22:34 (Noel).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin je od svojeg vrhunca, prije točno godi
Noel kaže...

 

Valutni tečaj:

 

Tečaj neke valute predstavlja odnos između jedinice jedne valute i iznosa druge valute u koju se ta valuta može promijeniti u određenom trenutku. Tečaj se formira od strane države te se, zavisno od tržišne ponude i potražnje, dnevnog prometa i promjena stranih valuta, svakodnevno mijenja. Vrijednost tečajeva se zatim objavljuje putem tečajne liste koju objavljuju službene burzovne vlasti, a sadržava tečajeve koji su utvrđeni u službenoj trgovini i na reguliranom tržištu kao i tečajeve koji su utvrđeni u slobodnom prometu. Npr., u Hrvatskoj se tečaj formira preko Hrvatske Narodne Banke, koja svakog radnog dana na temelju ugovorenog prometa i tečajeva stranih valuta određuje VRIJEDNOST KUNE PREMA STRANIM VALUTAMA, te zatim tu VRIJEDNOST plasira putem tečajne liste HNB-a.

 Tečaj valute u odnosu na druge valute ovisi i o tome koliko ima koje valute u opticaju. Ovo što ti pričaš su odnosi između dviju STABILNIH, definiranih valuta, odnosno bitne su promjene, a ne nominalna vrijednost. RH sutra može denominirat kunu za jednu deseticu (što znači da je država jednim potezom uništila 90% kuna koje postoje) i danas si za jedan dolar mogao kupiti 7 kuna, a sutra možeš 0.7. To ne znači da je kuna odjednom postala vrijednija (ovo u prinicipu znači, ali ova nova kuna ne stara), stabilnija ili važnija valuta od dolara, zato što ti je plaća danas 7000kn, a nakon denominacije 700kn i ti i dalje možeš kupit istu količinu dolara za svoju plaću, a niti si postao bogatiji u odnosu na Amerikanca zato što tvoja kuna vrijedi više od njegovog dolara. 

 

Nominalne vrijednosti novca ne znače previše osim u točno određenom trenutku i u određenom kontekstu, kad izvadimo nominalne vrijednosti valuta iz konteksta u kojem se nalaze ta informacija nam ne znači skoro pa ništa. 1 KM = 3,5KN, a 1 KN = 17 jena.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.12.2018 23:54 (BlackDog22).
15 godina
offline
Bitcoin je od svojeg vrhunca, prije točno godinu d

Za sve ekonomiste ovdje.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
 
6 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Bitcoin je od svojeg vrhunca, prije točno godi
BlackDog22 kaže...

 Ne očito nemaš blage veze o bitcoinu. Svrha bitcoina je bila da zamijeni centralizirane valute i da postane prihvaćen način plaćanja

11 godina
offline
Bitcoin je od svojeg vrhunca, prije točno godinu d

Siguran sam da ce Bitcoin opet skociti, ovako je vec bilo jednom. Sada ce veliki igraci pokupovati dosta coina za sitnu lovu pa ce mu vrijednost opet skociti i opet ce biti aktuelan i ogromna potraznja.

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Bitcoin je od svojeg vrhunca, prije točno godi
Noel kaže...

Pa evo na današnji dan tj. trenutno:

 

 

1 Bitcoin vrijedi 3558.48 USD

 

imam četiri bitcoina.

mogu li otići sutra u autosalon i kupiti Ford Fiestu ?

mislim, da ne mijenjam evrove 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
15 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin je od svojeg vrhunca, prije točno godi
Ako veliki igrači i kupe sada i cijena stvarno skoči, onda će prodati i nakon toga će opet pasti. Ako nisi veliki igrač i nisi onaj koji diktira kada će ići gore, a kada dolje, vjerojatno si sucker koji ulazi i izlazi prekasno.

Ako će ići gore samo zato što veliki kupuju znači da nema realnu vrijednost, nego špekulativnu, tj. dobar je je za na brzinu zaraditi ako si insajder i ništa drugo.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
1 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice