Black Friday u nas

poruka: 73
|
čitano: 16.178
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Black Friday u nas".
16 godina
odjavljen
offline
Black Friday u nas

I onda kazu da je Friday los... 

Freak Show Inc.
 
52 0 hvala 0
8 godina
offline
Black Friday u nas

Bilo je super dealova. Primjerice RX 580 za 999kn. Što je donedavno bilo apsolutno nezamislivo. Čak i za rabljenu grafu. Da sam iz Zagreba, i ja bih kampirao tamo ujutro. 

Twitch-Duxcro
Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Black Friday u nas
DuxCro kaže...

Bilo je super dealova. Primjerice RX 580 za 999kn. Što je donedavno bilo apsolutno nezamislivo. Čak i za rabljenu grafu. Da sam iz Zagreba, i ja bih kampirao tamo ujutro. 

 

Kolicine su vjerojatno bile toliko ogranicene da oni koji su dosli u 5 nisu imali sta kupiti po promo cijenama

Freak Show Inc.
9 godina
offline
Re: Black Friday u nas
Friday kaže...
DuxCro kaže...

Bilo je super dealova. Primjerice RX 580 za 999kn. Što je donedavno bilo apsolutno nezamislivo. Čak i za rabljenu grafu. Da sam iz Zagreba, i ja bih kampirao tamo ujutro. 

 

Kolicine su vjerojatno bile toliko ogranicene da oni koji su dosli u 5 nisu imali sta kupiti po promo cijenama

 Vidio sam u prilogu dnevnik.hr mislim da je bilo dovoljno rxica nije sad bilo 100 komada ali nije ih bilo ni 5, vidio sam da ih je dosta ljudi zgrabilo. Za te pare stvarno vrh :)

15 godina
offline
Re: Black Friday u nas
Friday kaže...

I onda kazu da je Friday los... 

 misliš, da narod kampira kako bi vidio tebe nakon sunčanja? 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
16 godina
neaktivan
offline
Black Friday u nas

U SAD-u odakle ovo potječe ovaj Black Friday ima svoju svrhu za prodavače, kod nas je isključivo reklamna akcija. 

 
16 0 hvala 1
8 godina
offline
Black Friday u nas

Znate li koji je glavni problem potrošačkog društva? Ne u tome što ne možeš kupiti što hoćeš, nego što trošiš novac na ono što ti ne treba! Kad bi ljudi samo deset sekundi promislili hoće li im ono što kupuju zasita trebati, malo bi se manje mučili sa stanjem kućnog budžeta. Kupuje se hrana jer je "jeftina", a onda se pola baci jer se ne može pojesti.

Novcu treba uvijek prilaziti racionalno - no to nikako ne pogoduje trgovcima. Zato oni izmišljaju ovakve gluposti da bi prodali robu koju nitko neće kupiti (=nikome stvarno ne treba), pa tako obmanjuju kupce koji pak sjedaju kao pčele na med (ili muhe na drek).  

 
44 5 hvala 9
14 godina
offline
Re: Black Friday u nas
BlackDog22 kaže...

U SAD-u odakle ovo potječe ovaj Black Friday ima svoju svrhu za prodavače, kod nas je isključivo reklamna akcija. 

 Hoćeš reći da kod nas reklama nema svrhu za trgovce?? Koga briga koja je svrha, ak ljudi nabave jeftino opremu. Pa ovo što su iz Linksa dali popust i ljudima jeftinije prodali je bolje neg da plaćaju reklame po tv-u i novinama. Reklama doprla do više ljudi (po svim portalima su danas), dobar glas, i manje ih na kraju košta. Win-win i za trgovca i za kupce.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Black Friday u nas
danen kaže...

Znate li koji je glavni problem potrošačkog društva? Ne u tome što ne možeš kupiti što hoćeš, nego što trošiš novac na ono što ti ne treba! Kad bi ljudi samo deset sekundi promislili hoće li im ono što kupuju zasita trebati, malo bi se manje mučili sa stanjem kućnog budžeta. Kupuje se hrana jer je "jeftina", a onda se pola baci jer se ne može pojesti.

Novcu treba uvijek prilaziti racionalno - no to nikako ne pogoduje trgovcima. Zato oni izmišljaju ovakve gluposti da bi prodali robu koju nitko neće kupiti (=nikome stvarno ne treba), pa tako obmanjuju kupce koji pak sjedaju kao pčele na med (ili muhe na drek).  

 Znaci bolje je drzati novac u banci ili carapi i zivjeti kao Amis bez icega, svatko trosi kako zeli i na sta zeli

12 godina
offline
Re: Black Friday u nas
danen kaže...

Znate li koji je glavni problem potrošačkog društva? Ne u tome što ne možeš kupiti što hoćeš, nego što trošiš novac na ono što ti ne treba! Kad bi ljudi samo deset sekundi promislili hoće li im ono što kupuju zasita trebati, malo bi se manje mučili sa stanjem kućnog budžeta.

Novcu treba uvijek prilaziti racionalno

 Baš htjedoh kupiti novi broj Buga, pročitah ovaj post.... kad bolje razmislim, stvarno, što će mi to...... hvala

16 godina
neaktivan
offline
Re: Black Friday u nas
dastefan kaže...
BlackDog22 kaže...

U SAD-u odakle ovo potječe ovaj Black Friday ima svoju svrhu za prodavače, kod nas je isključivo reklamna akcija. 

 Hoćeš reći da kod nas reklama nema svrhu za trgovce?? Koga briga koja je svrha, ak ljudi nabave jeftino opremu. Pa ovo što su iz Linksa dali popust i ljudima jeftinije prodali je bolje neg da plaćaju reklame po tv-u i novinama. Reklama doprla do više ljudi (po svim portalima su danas), dobar glas, i manje ih na kraju košta. Win-win i za trgovca i za kupce.

Referirao sam se na motive prodavača za ove popuste, odnosno u SAD-u osim reklamnih ove akcije imaju i druge svrhe za prodavače osim same reklame. Zbog toga toliko velike razlike u popustima. 

 

Kod njih je iz tih rješavanja zaliha nastao crni petak, a onda su dobili reklamu na konto toga. Kod nas se dogodilo suprotno iz reklamne akcije je nastao taj crni petak bez ikakve druge funkcije. Normlano pošto se radi samo o i jedino o reklami svaki popust im je ustvari trošak zbog toga tako beznačajni popusti ili značajniji popusti na simbolične količine.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Black Friday u nas
ante_etna kaže...
danen kaže...

Znate li koji je glavni problem potrošačkog društva? Ne u tome što ne možeš kupiti što hoćeš, nego što trošiš novac na ono što ti ne treba! Kad bi ljudi samo deset sekundi promislili hoće li im ono što kupuju zasita trebati, malo bi se manje mučili sa stanjem kućnog budžeta.

Novcu treba uvijek prilaziti racionalno

 Baš htjedoh kupiti novi broj Buga, pročitah ovaj post.... kad bolje razmislim, stvarno, što će mi to...... hvala

 Hahaha bas tako, sta ce nam ista, kad se vec ubijam svaki dan na poslu 10 sati, bolje da lova stoji u banci a ja si nista ne kupujem da netko drugi nebi slucajno zaradio...ljudi jedan je zivot trosite, zabavljajte se i uzivajte

13 godina
offline
Re: Black Friday u nas
Nije problem sto je reklamna akcija, nego navlacenje preko reklama bas za petak, popusti poceli skoro rjedan dana ranije, a na sami petak nista - skoro nula promjene. Osim ovih sacekusa ispred ducana, na koje mogu valjda samo djeca i studosi (a i oni ionako nemaju para pa hajde).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Black Friday u nas

kako su samo vraćali ispljuvak(ostatak) s obzirom da neraspolažu s kešovinom? ili je to samo u OS tako,pa godinama odlazim točno u kunu za ono što 'oću.

Svaka akcija ima svoju reakciju.
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Black Friday u nas

Popusta kakvi su za crni petak ima kroz cijelu godinu, vikend akcije, rođendanske akcije, razno razne obljetnice svega i svačega ... 250 dana u godini nekakve akcije, često bolje od crnog petka.

 

Nema bolje nego kad vidim vratinu u Konzumu na akciji, a planira se roštilj za vikend.

https://www.youtube.com/user/ddokmanic
Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Black Friday u nas
Jarvan kaže...

 

Nema bolje nego kad vidim vratinu u Konzumu na akciji, a planira se roštilj za vikend.

 

Ima onaj jedan jako prost vic na tu temu. Ne smijem ga napisati jer cu dobit zuti karton po regularnoj cijeni...

Freak Show Inc.
13 godina
offline
Re: Black Friday u nas
"Nema bolje nego kad vidim vratinu u Konzumu n"...

Nema mi goreg nego kad vidim vratinu u konzumu :/

(pogotovo ova gmo iz brazila za 22kn na akciji)
15 godina
offline
Re: Black Friday u nas
mcf kaže...
"Nema bolje nego kad vidim vratinu u Konzumu n"...

Nema mi goreg nego kad vidim vratinu u konzumu :/

(pogotovo ova gmo iz brazila za 22kn na akciji)

 Bitno je da svaki dan izades Van u grad i zatrujes se za 100 kg te vratine.

6 godina
protjeran
offline
Re: Black Friday u nas
dastefan kaže...

 Hoćeš reći da kod nas reklama nema svrhu za trgovce?? Koga briga koja je svrha, ak ljudi nabave jeftino opremu. Pa ovo što su iz Linksa dali popust i ljudima jeftinije prodali je bolje neg da plaćaju reklame po tv-u i novinama. Reklama doprla do više ljudi (po svim portalima su danas), dobar glas, i manje ih na kraju košta. Win-win i za trgovca i za kupce.

 Naši trgovci se ponašaju kao je roba koju imaju na lageru posljednja koju će ikada primiti, pa ju treba prodati na kapaljku po što višoj cijeni. Dok vani pametni trgovci prodaju sve što imaju da isprazne skladište jer misle uzeti NOVU robu, pa snize cijene i još zarade.

 

I što je to ovdje win-win? Jeftiniji miš i podloga za njega? Gejmerski stolac? Precijenjena PC konfiguracija snižena 10%? Laptop s kojim umreš od čekanja dok se boota također 10% jeftiniji?

 

Kod nas je ovaj crni petak nepotreban. Ako ti nešto treba, pratiš cijene i vidiš kod koga je pravi popust tokom cijele godine.

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.11.2018 19:00 (ridealong).
6 godina
protjeran
offline
Re: Black Friday u nas
extrametalika kaže...
danen kaže...

Znate li koji je glavni problem potrošačkog društva? Ne u tome što ne možeš kupiti što hoćeš, nego što trošiš novac na ono što ti ne treba! Kad bi ljudi samo deset sekundi promislili hoće li im ono što kupuju zasita trebati, malo bi se manje mučili sa stanjem kućnog budžeta. Kupuje se hrana jer je "jeftina", a onda se pola baci jer se ne može pojesti.

Novcu treba uvijek prilaziti racionalno - no to nikako ne pogoduje trgovcima. Zato oni izmišljaju ovakve gluposti da bi prodali robu koju nitko neće kupiti (=nikome stvarno ne treba), pa tako obmanjuju kupce koji pak sjedaju kao pčele na med (ili muhe na drek).  

 Znaci bolje je drzati novac u banci ili carapi i zivjeti kao Amis bez icega, svatko trosi kako zeli i na sta zeli

 Da, jer će ti taj novac zatrebati prije ili kasnije. Ne možeš se roditi, a pogotovo ne možeš umrijeti bez troškova. Ne daj bože da se razboliš, pa ćeš vidjeti kad te naruče za dijagnostičku pretragu 2021. godine, a istu tu dijagnostičku pretragu možeš obaviti privatno odmah ali to košta - vrlo često papreno (pišem iz vlastitog iskustva). Ne daj bože ležanja u bolnici jer bolnički dan košta. Dopunsko zdravstveno kod raznih osiguravajućih društava ponekad ima skrivene klauzule, pa se ozbiljno razboliš, a oni te otkantaju jer im trošiš previše novca premda do tada od njih nisi tražio ni lipe. Doma ti treba nešto popraviti, a majstor traži keš na ruke. Primjera koliko hoćeš. Ne moraju svi imati sve NOVO i ODMAH. To je jednostavno neracionalno ponašanje.

 

Kod nas akcije prečesto nisu akcije nego prevara / prijevara (pogotovo one nakon Nove godine često nisu prave akcije jer se cijena robe digne netom prije, pa se spusti na dotadašnju cijenu prije dizanja i to se prikaže kao veliki popust i na to nasjednu oni koji uopće ne prate cijene one robe koja ih zanima).

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.11.2018 19:05 (ridealong).
7 godina
offline
Black Friday u nas

hoću sad i hoću sve!

ravna zemlja i šupalj mjesec
 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Black Friday u nas

zabava za sirotinju

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Black Friday u nas

Kad sam napisao kako trgovci navlače kupce da kupuju ono što im ne treba, nisam mislio da čovjek treba živjeti poput asketa, škrtariti, ništa si ne priuštiti. Samo sam rekao da čovjek treba promisliti što mu zaista treba, na što se može najbolje potrošiti novac, a ne kupovati stihijski, kako mu što na um padne, i što treba i što ne treba. No kod nas se događa da ljudi kupuju gluposti, ono što im ne treba, a onda plaću kako nemaju čime platiti plin i struju. Eto, o tome se radi. O racionalnom trošenju - kojem su opreka i rastrošnost i škrtarenje. (Na kraju kakvo je to zadovoljstvo da si nakupovao mnoštvo stvari, uglavnom suvišnih, a onda ne možeš spavati zbog minusa na ovom ili onom računu.) 

 
17 1 hvala 0
9 godina
offline
Black Friday u nas

Svakako korak u dobrom smjeru za Hrvatistan po pitanju BF-a...iako po broju ekonomskih i financijskih stručnjaka na forumu reklo bi se da smo Amerika

IIII
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Black Friday u nas

U rijeci je samo santa domenica i zara imala neke jadne popuste, hgspot, links, mikro makro ništa, a nije bilo ni ljudi u trgovinama

*** nisam ovlašten da dajem potpis ***
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Black Friday u nas
danen kaže...

Kad sam napisao kako trgovci navlače kupce da kupuju ono što im ne treba, nisam mislio da čovjek treba živjeti poput asketa, škrtariti, ništa si ne priuštiti. Samo sam rekao da čovjek treba promisliti što mu zaista treba, na što se može najbolje potrošiti novac, a ne kupovati stihijski, kako mu što na um padne, i što treba i što ne treba. No kod nas se događa da ljudi kupuju gluposti, ono što im ne treba, a onda plaću kako nemaju čime platiti plin i struju. Eto, o tome se radi. O racionalnom trošenju - kojem su opreka i rastrošnost i škrtarenje. (Na kraju kakvo je to zadovoljstvo da si nakupovao mnoštvo stvari, uglavnom suvišnih, a onda ne možeš spavati zbog minusa na ovom ili onom računu.) 

 Gle, u pravu si. Treba si u životu priuštiti nešto jer inače dođeš do kraja života i onda se kaješ ili si ogorčen jer u životu nisi probao to i to, nisi kupio to i to. Ovo "to i to" nije jahta od 50 metara nego nešto dostižno. Ali je strah od neimaštine jak i mnogi ljudi žive asketski vlastitim izborom u strahu od vremena kada neće imati prihoda ili će ti prihodi biti mali. I u pravu su. Takva su vremena. Za veliki broj ljudi. Uopće nisam spomenuo one koji nemaju dovoljno novca za kakav takav normalan život, a njihov broj raste iz dana u dan. Samo proguglaj "Međunarodni dan borbe protiv siromaštva i socijalne isključenosti", pa ćeš sigurno naći podatak o broju siromašnih u Hrvatskoj i svijetu općenito. Primijeti da se taj dan zove "i socijalne isključenosti".

 

Tema o bogatstvu, siromaštvu, trošenju i štednji ima previše slojeva i nijansi, a da bi se to moglo kvalitetno sažeti u rečenici, dvije.

Racionalno trošenje. Moj pogled (ne čitaj ako ne želiš). Sam sam sebi zabranio odlazak na advent koji podrazumijeva kupovanje kobasica (upitne kvalitete), sarmi u tortiljama ili lizikama, vina iz vrećice (tobože kuhanog vina) i svega ostalog po napuhanim cijenama. Nisam išao niti na festivale (množina) hamburgera na kojima su neki hamburgeri koštali 95 kuna, a pola litre (craft) pive 46 i više kuna. Na Trgu bana Jelačića upravo montiraju prve kučice za advent. Neka dernek počne. Mnogi će tamo ostaviti plaću. Da ih se vidi. To je njihov izbor. Ali ne i moj.

 

P.S. Da me netko ne bi prozvao da sam dežurni higijeničar, moralizator (moralizator: moralìzātor m : ob. pejor. onaj koji se nameće kao propovjednik morala. HJP) i sl. - radite što hoćete, trošite koliko hoćete i na što hoćete... Nekome je zadovoljstvo živjeti u sadašnjem trenutku i za sadašnji trenutak i ne razmišljati o sutra. Ima to svojih čari. Svatko neka izabere svoj stil života. Samo da ga ne nameće drugima. Silom.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.11.2018 19:37 (ridealong).
6 godina
protjeran
offline
Re: Black Friday u nas
ZGamer kaže...

Svakako korak u dobrom smjeru za Hrvatistan po pitanju BF-a...iako po broju ekonomskih i financijskih stručnjaka na forumu reklo bi se da smo Amerika

Daj pojasni - reklo bi se da smo Amerika.

16 godina
offline
Black Friday u nas

Nije li Black friday izmišljen za online kupce? Zašto onda ovi kampiraju pred dućanom, što nisu naklikali narudžbe doma u fotelji?

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Black Friday u nas

Nije, to o čemu govoriš se zove cyber monday (ponedjeljak nakon bfa)

16 godina
offline
Black Friday u nas
Intel i7 8700K;asrock z370 extreme 4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; SLI 2 X Nvidia GeForce 1080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.11.2018 22:44 (Kant).
Moj PC  
3 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice