BLIND FOTO TEST: Apple iPhone XS Max vs. Huawei P3

poruka: 131
|
čitano: 30.088
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "BLIND FOTO TEST: Apple iPhone XS Max vs. Huawei P3".
9 godina
offline
BLIND FOTO TEST: Apple iPhone XS Max vs. Huawei P3

samsung se koprca i apdejta po hitnom postupku ubacuje night mode, ali je to i dalje za klasu losije od p30p

 

dok ovi razvikani poboljšavaju kameru svake godine 2%, huawei radi stvaran napredak

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.4.2019 0:13 (digitall).
Moj PC  
5 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: BLIND FOTO TEST: Apple iPhone XS Max vs. Huawe
digitall kaže...

samsung se koprca i apdejta po hitnom postupku ubacuje night mode, ali je to i dalje za klasu losije od p30p

 

dok ovi razvikani poboljšavaju kameru svake godine 2%, huawei radi stvaran napredak

 Da samo "za klasu"... Huawei ih šije u svakom segmentu a pogotovo u "low light" uvjetima!!!

 

Some people are so poor... all they have is money!
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.4.2019 2:50 (andi.cro).
15 godina
offline
BLIND FOTO TEST: Apple iPhone XS Max vs. Huawei P3

ovo sam snimio hasselbladom h6d - 100c, kad sam zaboravio maknuti poklopac s leće  

crni mačak na crnoj mački u tunelu bez svjetla na kraju crni mačak na crnoj mački u tunelu bez svjetla na kraju
I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
6 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: BLIND FOTO TEST: Apple iPhone XS Max vs. Huawe
Ajar kaže...

ovo sam snimio hasselbladom h6d - 100c, kad sam zaboravio maknuti poklopac s leće  

 Ko ti kriv što nisi snimio Huawei-em 

 

Evo što sam ja snimio odmah nakon tebe Huaweijem kroz zatvorenu futrolu...

 

BTW: da si maknuo poklopac, fotoshooting bi ti izgledao vako...

Some people are so poor... all they have is money!
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.4.2019 10:48 (andi.cro).
5 godina
offline
Re: BLIND FOTO TEST: Apple iPhone XS Max vs. Huawe
MasterOfDisaster kaže...

Evo moram komentirat, a ne želim se uopće uplitat u teme koje su vezane uz kvalitetu kamere jer sam po tom pitanju laik i koristim fotić u rekretivne svrhe za svoje neke skromne potrebe, ali koji hrpa jadnih i glupih komentara, koji jal i kamenje na Huawei jer ga se stavlja u prvi plan po pitanju kvalitete kamere, samo zato jer na njemu ne piše Samsung, Apple ili Google. 

Ono u mraku mu ne treba blic koliko mu je dobra leća da su slike kao po danu slikane, ali ne to je vama jadno i to nije uredu niti ispravno, OMG. Naravno da tako slika Samsung, Apple ili Google bilo bi, jel vidiš koji napredak i tak fotić treba slikat.

Jer da su te slike napravljene sa nekim od gore navedenih marki onda bi bilo ok, ali pošto je to Huawei i neka "jadna" Leica to jednostavno ne može biti bolje od ovih drugih, pa čak niti u njihovoj razini.

Oprostite "gospodo", ali baš ste jadni.

I da ovdje govorimo o fotografiji , a ne kameri ili ti videu.

Opet da ponovim slikanje i slike su mi sporedna i relativno nebitna stvar, ali i ja toliko "jadan" vidim šta je bolje, ali Vi to jednostavno ne možete prožvakat jer je Huawei u pitanju.

 

 Ajme sta si ti svasta nadrobio :)

Samo nastavi rekreativno koristiti fotic i uzivaj.

 

Sto se tice Huaweia pridruzujem se pljuvanju zato sto nista drugo nisu ni zasluzili. Marketing i samo marketing. Kako je moguce da se takva fotografija nekome moze svidjeti gdje je noc kao dan? Moguce je, to dovoljno govori kolika je velika masa kupaca koji o fotografiji ne znaju apsolutno nista.

Meni osobno ime ne znaci nista. Iz osobnog iskustva koristenje fotoaparata na mobitelu mogu reci da iPhone daje najbolje fotke (znaci okini i imas ok foto sa tocnim fokusom u 99% slucajeva), Pixel ima dobru obradu ali nije toliko precizan te se ne mozes pouzdati u svaku fotografiju (potrebno pogledati jeli fokus dobar) i Samsung koji ima malo jacu saturaciju. Sve ostalo su samo pusta slova na papiru :)

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.4.2019 12:24 (john142).
8 godina
offline
Re: BLIND FOTO TEST: Apple iPhone XS Max vs. Huawe
Jel kuzite vi da i Huawei moze u mraku slikati da je mrak, ovo je opcija koju drugi nemaju.

Zasto ne pljujete uređaj sa 3.5 mm HPJ jer vi imate BT slusalice?
13 godina
offline
Re: BLIND FOTO TEST: Apple iPhone XS Max vs. Huawe
Umbel kaže...
Jel kuzite vi da i Huawei moze u mraku slikati da je mrak, ovo je opcija koju drugi nemaju.

Mi ne zamjeramo Huaweiju to što može fotografirati u mraku, mi mu zamjeramo to što fotografije koje su napravljene Huaweijevim uređajem izgledaju nerealno. Pogledaj oštrinu i boje prve slike u članku; fotografije bi trebale biti što bliže realnosti, a ne umjetnini. Napravi istu fotografiju profesionalnom opremom i vidjet ćeš koliko se slika napravljena Huaweijevim uređajem razlikuje od profesionalne fotografije. 

 

I kada smo već kod mraka, tada bi slika trebala biti tamna, a ne svjetla kao dan. Pohvalno je što Huawei može slikati u mrklom mraku, ali problem je u tome onda što takve slike ne izgledaju prirodno.  

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.4.2019 12:55 (Marko :D).
8 godina
offline
Re: BLIND FOTO TEST: Apple iPhone XS Max vs. Huawe
Zašto test slika po mraku? To je samo jedan aspekt. Realan bi bio test npr. jedna slika u mraku, druga slika brzog kretanja (sport), treća makro, itd.
Ovde se očito favorizira kamera koja ima najbolje riješen 1 mod
 
2 1 hvala 0
8 godina
offline
Re: BLIND FOTO TEST: Apple iPhone XS Max vs. Huawe
P.s. jučer moja sestra pokušava uslikati atmosferu. Večer, vatra gori, ekipa okolo, gitara, ukratko idila. Samo šta sa njenim Huawei P20pro na svakoj slici podne... FAIL totalni
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.4.2019 13:13 (gurusinj).
 
3 4 hvala 0
9 godina
offline
Re: BLIND FOTO TEST: Apple iPhone XS Max vs. Huawe
Marko :D kaže...
Umbel kaže...
Jel kuzite vi da i Huawei moze u mraku slikati da je mrak, ovo je opcija koju drugi nemaju.

Mi ne zamjeramo Huaweiju to što može fotografirati u mraku, mi mu zamjeramo to što fotografije koje su napravljene Huaweijevim uređajem izgledaju nerealno. Pogledaj oštrinu i boje prve slike u članku; fotografije bi trebale biti što bliže realnosti, a ne umjetnini. Napravi istu fotografiju profesionalnom opremom i vidjet ćeš koliko se slika napravljena Huaweijevim uređajem razlikuje od profesionalne fotografije. 

 

I kada smo već kod mraka, tada bi slika trebala biti tamna, a ne svjetla kao dan. Pohvalno je što Huawei može slikati u mrklom mraku, ali problem je u tome onda što takve slike ne izgledaju prirodno.  

postoje serijski auti koji mogu ici 300km/h, ali ga ipak možeš voziti 150 bez problema, s tim da ce to odraditi kao od šale, uz manji napor i potrošnju u odnosu na onoga koji može najviše 170.. a ti bi rekao; neću ja to kupit, gdje ću vozit 300, to je nerealno i suludo

 

sta si se uhvatio jedne fotke, malo pogledaj dalje od tog

koje su realnije ovdje noćne? od boje, oštrine, kontrasta pa na dalje

 

gurusinj kaže...
Zašto test slika po mraku? To je samo jedan aspekt. Realan bi bio test npr. jedna slika u mraku, druga slika brzog kretanja (sport), treća makro, itd. 
Ovde se očito favorizira kamera koja ima najbolje riješen 1 mod

da malo proucis okolo vidio da bi da ta koja se ovdje "favorizira" ima riješene sve druge modove manje više bolje od drugih

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.4.2019 13:12 (digitall).
9 godina
neaktivan
offline
Re: BLIND FOTO TEST: Apple iPhone XS Max vs. Huawe
Marko :D kaže...

(1) Najbolje u kojem smislu? Prva slika u članku izgleda kao da je netko naknadno namontirao HNK na sliku. Ono što se ljudima svidjelo je svidjelo je svjetlina fotografije i to ne znači da je automatski fotografija i najbolja. Slike koje su slikane na Huaweiju izgleda kao da su prošle preko 10 različitih filtera i ne prikazuju realno stanje i realne boje.

 

(2)Budimo realni, da se radi o nečem bitnom, upalio bi bljeskalicu ili na neki drugi način posvjetlio predmet. Sumnjam da bi nešto što bi htio da se jasno vidi slikao u mraku; to je prvo. Kao drugo, cilj je da fotografija pokaže što realnije stanje i što realnije boje. Vjerujem da nikome nije cilj od mraka raditi svjetlo.

 

(3)Ne bih se složio da sam u debeloj manjini. U temu su se većinom javili forumaši kojima se fotografije napravljene Huawei uređajem ne sviđaju (jer nisu prirodne); samo je vas tu dvoje ili troje koje brane Huawei i njegovu kameru. A gdje su ostali?

 (1) Najbolje po tome jer su se svidjele najvećem broju ljudi. Da nisu najbolje, ne bi se svidjele većini. Nitko nije pitao koja slika izgleda najrealnije, niti većina iskreno želi da slike izgledaju realno pomoću najbolje opreme jer i kad ekipa koju znam da ima fotiće od 1500 eura slika, prvo što nakon naprave odu u fotošop i editiraju slike jer realno stanje ne zadovoljava ljude.

 

(2) Dragi moj, ako ti blicom na mobitelu uspjevaš osvijetliti fontanu na Zrinjevcu, svak čast. Tko kaže da ljudi žele realno stanje? Ljudi žele da slika izgleda dobro i impresivno. Ako za to treba pojačati boje, posvijetliti sliku onda svaka čast proizvođaču što je odma rako podesio kameru. 

 

(3) Nisi u manjini? Odi na anketu gdje je glasalo po tri tisuće ljudi. Ako ti 70, 80 posto ljudi nije debela većina onda stvarno ne znam u kojem si ti filmu. To što ti nazivaš da se javila većina je 5, 6 forumaša koji se žale dok velika većina šuti i glasala je za Huaweijeve slike.

 

Gasi muziku i motaj kabel. 

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.4.2019 13:54 (JozoBozo121).
13 godina
offline
Re: BLIND FOTO TEST: Apple iPhone XS Max vs. Huawe
digitall kaže...

postoje serijski auti koji mogu ici 300km/h, ali ga ipak možeš voziti 150 bez problema, s tim da ce to odraditi kao od šale, uz manji napor i potrošnju u odnosu na onoga koji može najviše 170.. a ti bi rekao; neću ja to kupit, gdje ću vozit 300, to je nerealno i suludo

Uspoređuješ kruške i jabuke, a to ne ide.

digitall kaže...

sta si se uhvatio jedne fotke, malo pogledaj dalje od tog

koje su realnije ovdje noćne? od boje, oštrine, kontrasta pa na dalje

Upravo zbog toga što je ovo prvi po redu od članaka i sadrži jedan kadar koji se u istom članku ocjecnjuje. Nema smisla odlaziti na svaki kadar i tamo za svaku sliku posebno opisati što ne valja.

 

Nikada, ama baš nikada ne uspoređuješ fotografije unutar videozapisa pohranjenog na neki video servis. Da li, isto tako, preko video recenzija slušaš kakav zvuk ima zvučnik koji bi htio kupiti?

Prvo, fotografije koje osoba koristi u videu mogu biti uređivane ili čak fotografirane drugim uređajem bez tvog znanja.

Drugo, prilikom izrade videa radi se kompresija (nitko neće datoteku od 50, 60 GB jer bi se to prenosilo na internet jako, jako dugo).

Treće, prilikom prijenosa na YouTube, radi se još dodatna kompresija kako bi Google ušparao na prostoru.

 

Upravo iz tih razloga fotografije se ne mogu tek tako uspoređivati. Fotografije se uspoređuju tako da iste iz mobitela preseliš na računalo (bez ikakve kompresije), originalne veličine i s EXIF podacima jer se preko istih može provjeriti autentičnost fotografija. Neki recenzenti objave fotografije u punom formatu sa svim podacima u arhivi, te ti omogućuju skidanje istih da se sam uvjeriš u kvalitetu fotografija.

 

Kako ćeš ti preko videa znati da li je ta slika uopće slikana tim uređajem i kolika je kompresija izvršena nad sadržajem? Nikako. 

JozoBozo121 kaže...

Najbolje po tome jer su se svidjele najvećem broju ljudi. Da nisu najbolje, ne bi se svidjele većini. Nitko nije pitao koja slika izgleda najrealnije, niti većina iskreno želi da slike izgledaju realno pomoću najbolje opreme jer i kad ekipa koju znam da ima fotiće od 1500 eura slika, prvo što nakon naprave odu u fotošop i editiraju slike jer realno stanje ne zadovoljava ljude.

Ja sam siguran da većina ljudi nije ni pročitala članak i samo glasala za najsvjetlije fotografije koje su pronašli. I ja nisam jedan od tih koji uređuju slike; kada nešto slikam ne palim Photoshop ili što već nego ostavljam sliku kakva je. Zato se prilikom slikanja trudim da slika ispadne što bolje...

JozoBozo121 kaže...

Dragi moj, ako ti blicom na mobitelu uspjevaš osvijetliti fontanu na Zrinjevcu, svak čast. Tko kaže da ljudi žele realno stanje? Ljudi žele da slika izgleda dobro i impresivno. Ako za to treba pojačati boje, posvijetliti sliku onda svaka čast proizvođaču što je odma rako podesio kameru. 

Blic ne 'pali' uvjek (ali pali kod predmeta koji su bliže kameri), no oko fontane imaš uličnu rasvjetu. Ne radi se o mrklom mraku i zar misliš da druge kamere na mobitelima ne mogu vidjeti fontanu po noći? Drugi dio citata me podsjeća na onaj beautygate kod iPhonea.

JozoBozo121 kaže...

Nisi u manjini? Odi na anketu gdje je glasalo po tri tisuće ljudi. Ako ti 70, 80 posto ljudi nije debela većina onda stvarno ne znam u kojem si ti filmu. To što ti nazivaš da se javila većina je 5, 6 forumaša koji se žale dok velika većina šuti i glasala je za Huaweijeve slike.

 

Gasi muziku i motaj kabel. 

Anketa nije ni ispravan način za procjenjivanje koliko se ljudi koja fotografija sviđa, a koja ne. Evo, upravo sam pokušao glasati više puta u istoj anketi i uspio sam; svaki glas mi se broji. Anketa ne bilježi glasove po IP adresi već po kolačićima tako da bilo tko može otići u anonimnu karticu i glasati za sliku koliko god puta hoće.

 

Uostalom, zašto se onda ti forumaši ne jave? Ostali su bez riječi kada su vidjeli slike?

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.4.2019 14:17 (Marko :D).
9 godina
offline
Re: BLIND FOTO TEST: Apple iPhone XS Max vs. Huawe
Nekoliko ljudi uključujući i mene su spomenuli blic. Samo da pojasnim. Mislimo na sliku predmeta u mraku, kao one lego kocke. Ako koristis blic za tako blizak objekt mozes dobiti ok sliku. Nitko ne govori o koristenju blica kad slikaš 50m udaljenu zgradu.

Ovi sto hvale ovakve huawei slike neznaju nista o fotografiji. Znaci vi tvrdite da je huawei napravio nesto sto industrija fotica nije napravila desetljećima. Po vama, totalno su glupi svi koji su koristili profi fotice i nosili one ogromne panoe za osvjetljenje. Zasto su se oni toliko mucili godinama kad eto jedan mobitel po mraku slika slike koje su kao suncem okupane. Zasto filmska i foto industrija toliko ulaže u osvjetljenje pored ovakvog mobitela. Zasto svaki jaci joutuber, bilo tko snima profi videe trosi toliko na skupe kamere i osvjetljenje. Odjednom ste svi pametni i huawei je napravio revoluciju a mi koji vidimo da to nema veze s realnošću mi smo glupi i pljujemo po huaweiu.
Moj PC  
1 2 hvala 0
8 godina
offline
Re: BLIND FOTO TEST: Apple iPhone XS Max vs. Huawe
Pa da, zasto trose tolike pate na osvjetljenje kada sam trebaju tebe poslusati i ukljuciti led blic.
15 godina
offline
Re: BLIND FOTO TEST: Apple iPhone XS Max vs. Huawe
Marko :D kaže...

Anketa nije ni ispravan način za procjenjivanje koliko se ljudi koja fotografija sviđa, a koja ne. Evo, upravo sam pokušao glasati više puta u istoj anketi i uspio sam; svaki glas mi se broji. Anketa ne bilježi glasove po IP adresi već po kolačićima tako da bilo tko može otići u anonimnu karticu i glasati za sliku koliko god puta hoće.

 

 

 a, čuj, glasali su i mrtvi, po 350 smo ih prijavljivali na jednoj adresi i čak dovozili autobusima iz dijaspore. jedva gong ušutkali. da ne velim koliko smo para ulupali u agitprop. ček da dragan objavi sretne dobitnike i koliko će ih tu napisati "jesam vam rek'o, papci!" 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
5 godina
offline
BLIND FOTO TEST: Apple iPhone XS Max vs. Huawei P3

De ljudi olabavite malo....

Profi aparat pa cak i crop dslr ili mirrorless su daleko bolji aparati i nema smisla uporedjivate fotke sa moba sa njima iz mnogo razloga..... Ali jedno veliko ali ti aparati nemaju istu svrhu kao aparati na mboitelima.....

Fotke sa mobitela su namijenjene za instagram i fb i sl i niko normalan nece fotkati sa mobitelom pa onda u LR i pokusati nesto vise napraviti sa njom.... Stavite fotke sa mobitela u kontekst i onda se moze reci da su aparati na danasnjim mobitelaima extra. Ali porediti ih sa fotkama sa iole ozbiljnijim aparatom jednostavno nema smisla niti ce ikad imati... 

 
3 1 hvala 0
9 godina
offline
Re: BLIND FOTO TEST: Apple iPhone XS Max vs. Huawe
Marko :D kaže...
digitall kaže...

postoje serijski auti koji mogu ici 300km/h, ali ga ipak možeš voziti 150 bez problema, s tim da ce to odraditi kao od šale, uz manji napor i potrošnju u odnosu na onoga koji može najviše 170.. a ti bi rekao; neću ja to kupit, gdje ću vozit 300, to je nerealno i suludo

Uspoređuješ kruške i jabuke, a to ne ide.

digitall kaže...

sta si se uhvatio jedne fotke, malo pogledaj dalje od tog

koje su realnije ovdje noćne? od boje, oštrine, kontrasta pa na dalje

Upravo zbog toga što je ovo prvi po redu od članaka i sadrži jedan kadar koji se u istom članku ocjecnjuje. Nema smisla odlaziti na svaki kadar i tamo za svaku sliku posebno opisati što ne valja.

 

Nikada, ama baš nikada ne uspoređuješ fotografije unutar videozapisa pohranjenog na neki video servis. Da li, isto tako, preko video recenzija slušaš kakav zvuk ima zvučnik koji bi htio kupiti?

Prvo, fotografije koje osoba koristi u videu mogu biti uređivane ili čak fotografirane drugim uređajem bez tvog znanja.

Drugo, prilikom izrade videa radi se kompresija (nitko neće datoteku od 50, 60 GB jer bi se to prenosilo na internet jako, jako dugo).

Treće, prilikom prijenosa na YouTube, radi se još dodatna kompresija kako bi Google ušparao na prostoru.

 

Upravo iz tih razloga fotografije se ne mogu tek tako uspoređivati. Fotografije se uspoređuju tako da iste iz mobitela preseliš na računalo (bez ikakve kompresije), originalne veličine i s EXIF podacima jer se preko istih može provjeriti autentičnost fotografija. Neki recenzenti objave fotografije u punom formatu sa svim podacima u arhivi, te ti omogućuju skidanje istih da se sam uvjeriš u kvalitetu fotografija.

 

Kako ćeš ti preko videa znati da li je ta slika uopće slikana tim uređajem i kolika je kompresija izvršena nad sadržajem? Nikako. 

ne usporedujem kruske i jabuke, nego nisi shvatio da se radi o tome da imas mogucnosti kakve nema nitko, a ti ih koristis ili ne kako zelis.. poanta je da ih imas.. i da ce taj mob lakse brze i jednostavnije doci do detalja u lowlight-u npr. 

 

nisi valjda mislio da je netko na osnovi jednog videa na youtubu donio nekakvu odluku o necemu?? o cem ti? daj malo otvori oci, progutaj knedlu, pa malo opet protrljaj oci da se uvjeris da neki tvoj favorit pusi.. sto znaci da pogledas bilo koju recenziju na internetu, bilo koji video, website, neovine testove, testove izvan youtuba sa full velicinama za download, pa na kraju krajeva i laboratorijske testove (dxo), i onda se vrati napisati nesto, jer ovo nema smisla..

ili imam jos bolju ideju, uzmi navedeni uredaj i probaj sam. onda kad budes opet u soku, onda kao i ja - probaj opet, pa opet.. nakon nekog vremena ti klikne u glavi..

jebote ovo je isto kao da se ja zakacim u neku raspravu o traktorima i tamo nekom solim pamet..

Gogy7 kaže...
Nekoliko ljudi uključujući i mene su spomenuli blic. Samo da pojasnim. Mislimo na sliku predmeta u mraku, kao one lego kocke. Ako koristis blic za tako blizak objekt mozes dobiti ok sliku. Nitko ne govori o koristenju blica kad slikaš 50m udaljenu zgradu.

Ovi sto hvale ovakve huawei slike neznaju nista o fotografiji. Znaci vi tvrdite da je huawei napravio nesto sto industrija fotica nije napravila desetljećima. Po vama, totalno su glupi svi koji su koristili profi fotice i nosili one ogromne panoe za osvjetljenje. Zasto su se oni toliko mucili godinama kad eto jedan mobitel po mraku slika slike koje su kao suncem okupane. Zasto filmska i foto industrija toliko ulaže u osvjetljenje pored ovakvog mobitela. Zasto svaki jaci joutuber, bilo tko snima profi videe trosi toliko na skupe kamere i osvjetljenje. Odjednom ste svi pametni i huawei je napravio revoluciju a mi koji vidimo da to nema veze s realnošću mi smo glupi i pljujemo po huaweiu.

ti ne da si fulao ceo fudbal, nego si promasio stadion..

kakve veze ima mob sa profi opremom koja sluzi za profi stvari, a ne ovakva izdrkavanja po gradu..

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.4.2019 18:07 (digitall).
12 godina
offline
Re: BLIND FOTO TEST: Apple iPhone XS Max vs. Huawe
Gogy7 kaže...
Nekoliko ljudi uključujući i mene su spomenuli blic. Samo da pojasnim. Mislimo na sliku predmeta u mraku, kao one lego kocke. Ako koristis blic za tako blizak objekt mozes dobiti ok sliku. Nitko ne govori o koristenju blica kad slikaš 50m udaljenu zgradu.

Ovi sto hvale ovakve huawei slike neznaju nista o fotografiji. Znaci vi tvrdite da je huawei napravio nesto sto industrija fotica nije napravila desetljećima. Po vama, totalno su glupi svi koji su koristili profi fotice i nosili one ogromne panoe za osvjetljenje. Zasto su se oni toliko mucili godinama kad eto jedan mobitel po mraku slika slike koje su kao suncem okupane. Zasto filmska i foto industrija toliko ulaže u osvjetljenje pored ovakvog mobitela. Zasto svaki jaci joutuber, bilo tko snima profi videe trosi toliko na skupe kamere i osvjetljenje. Odjednom ste svi pametni i huawei je napravio revoluciju a mi koji vidimo da to nema veze s realnošću mi smo glupi i pljujemo po huaweiu.

 Hajde, opet te molim, slikaj lego kockice u mraku s blicem s pola metra i stavi sliku ovdje pa nas uvjeri kako si u pravu. I kakve veze ima studijsko osvjetljenje s usporedbom mobitela? Nosiš sa sobom reflektore, softboxove,kišobrane...? Studijska rasvjetna oprema služi upravo da se ne koristi blic, tj. kako bi se izbjegao odbljesak i sjene koje stvara blic.

12 godina
offline
Re: BLIND FOTO TEST: Apple iPhone XS Max vs. Huawe
Posmatrač kaže...

De ljudi olabavite malo....

Profi aparat pa cak i crop dslr ili mirrorless su daleko bolji aparati i nema smisla uporedjivate fotke sa moba sa njima iz mnogo razloga..... Ali jedno veliko ali ti aparati nemaju istu svrhu kao aparati na mboitelima.....

Fotke sa mobitela su namijenjene za instagram i fb i sl i niko normalan nece fotkati sa mobitelom pa onda u LR i pokusati nesto vise napraviti sa njom.... Stavite fotke sa mobitela u kontekst i onda se moze reci da su aparati na danasnjim mobitelaima extra. Ali porediti ih sa fotkama sa iole ozbiljnijim aparatom jednostavno nema smisla niti ce ikad imati... 

 Hoće onaj koji kad se pojavi zanimljiv kadar uz sebe nema aparat nego mobitel. A takvih situacija imao sam puno. Tema je međusobna usporedba mobitela a ne usporedba s aparatima.

5 godina
offline
Re: BLIND FOTO TEST: Apple iPhone XS Max vs. Huawe
BlueMax kaže...
Posmatrač kaže...

De ljudi olabavite malo....

Profi aparat pa cak i crop dslr ili mirrorless su daleko bolji aparati i nema smisla uporedjivate fotke sa moba sa njima iz mnogo razloga..... Ali jedno veliko ali ti aparati nemaju istu svrhu kao aparati na mboitelima.....

Fotke sa mobitela su namijenjene za instagram i fb i sl i niko normalan nece fotkati sa mobitelom pa onda u LR i pokusati nesto vise napraviti sa njom.... Stavite fotke sa mobitela u kontekst i onda se moze reci da su aparati na danasnjim mobitelaima extra. Ali porediti ih sa fotkama sa iole ozbiljnijim aparatom jednostavno nema smisla niti ce ikad imati... 

 Hoće onaj koji kad se pojavi zanimljiv kadar uz sebe nema aparat nego mobitel. A takvih situacija imao sam puno. Tema je međusobna usporedba mobitela a ne usporedba s aparatima.

 Apsolutno stoji i tu su mobiteli nenadmasni ali rasprava ode toliko u detalje da se potpuno izgubi smisao i kontekst mobitela... U tom kontekstu svaki od spomenutih je odlican....I tu je onda svakakao najvazniji kadar a ne kakav je senzor i ima li suma pri 20x zoomu i sl gluposti.... (karikiram)...

 

 

Ali ce biti i dalje losi u poredjenju sa naprednim aparatima...

7 godina
offline
BLIND FOTO TEST: Apple iPhone XS Max vs. Huawei P3

meni je na prvoj, A fotografiji najbolje što hnk baca sjenu na noćno nebo, taj efekt nisam očekivao...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: BLIND FOTO TEST: Apple iPhone XS Max vs. Huawe
john142 kaže...
MasterOfDisaster kaže...

Evo moram komentirat, a ne želim se uopće uplitat u teme koje su vezane uz kvalitetu kamere jer sam po tom pitanju laik i koristim fotić u rekretivne svrhe za svoje neke skromne potrebe, ali koji hrpa jadnih i glupih komentara, koji jal i kamenje na Huawei jer ga se stavlja u prvi plan po pitanju kvalitete kamere, samo zato jer na njemu ne piše Samsung, Apple ili Google. 

Ono u mraku mu ne treba blic koliko mu je dobra leća da su slike kao po danu slikane, ali ne to je vama jadno i to nije uredu niti ispravno, OMG. Naravno da tako slika Samsung, Apple ili Google bilo bi, jel vidiš koji napredak i tak fotić treba slikat.

Jer da su te slike napravljene sa nekim od gore navedenih marki onda bi bilo ok, ali pošto je to Huawei i neka "jadna" Leica to jednostavno ne može biti bolje od ovih drugih, pa čak niti u njihovoj razini.

Oprostite "gospodo", ali baš ste jadni.

I da ovdje govorimo o fotografiji , a ne kameri ili ti videu.

Opet da ponovim slikanje i slike su mi sporedna i relativno nebitna stvar, ali i ja toliko "jadan" vidim šta je bolje, ali Vi to jednostavno ne možete prožvakat jer je Huawei u pitanju.

 

 Ajme sta si ti svasta nadrobio :)

Samo nastavi rekreativno koristiti fotic i uzivaj.

 

Sto se tice Huaweia pridruzujem se pljuvanju zato sto nista drugo nisu ni zasluzili. Marketing i samo marketing. Kako je moguce da se takva fotografija nekome moze svidjeti gdje je noc kao dan? Moguce je, to dovoljno govori kolika je velika masa kupaca koji o fotografiji ne znaju apsolutno nista.

Meni osobno ime ne znaci nista. Iz osobnog iskustva koristenje fotoaparata na mobitelu mogu reci da iPhone daje najbolje fotke (znaci okini i imas ok foto sa tocnim fokusom u 99% slucajeva), Pixel ima dobru obradu ali nije toliko precizan te se ne mozes pouzdati u svaku fotografiju (potrebno pogledati jeli fokus dobar) i Samsung koji ima malo jacu saturaciju. Sve ostalo su samo pusta slova na papiru :)

 

Ajmo ovako, Vas možda 1% populacije na Bug forumu koji se "navodno" bavite fotografijom, kažete da ovo ne valja i da je ovo smeće i nema veze sa fotografijom, ostatak populacije (99%) obožava što u maraku nema mraka (jer svi smo prije srali kako slike u mraku ništa ne valjaju pa ni sa blicom, ali sada Vam očito i ovo ne valja, zapravo očito Vam ništa ne valja sve dok je Huawei u pitanju), što ima čisti i oštri zum, svijetski mediji ga hvale (naravno za Vas je to sve sponzorirano i plaćeno od prljavih kineza koji samo znadu krast - a jedini rade prave napretke u mobilnoj fotografiji), pa čak i DXOMARK je rekao da je uređaj vrh mobilne fotografije - ali vjerojatno su i oni plaćeni dok prije par godina kada su prvi bili Samsung, Apple i Google onda je sve bilo ok, nisu bili plaćeni i njihov marketing je bio ok i istinit.

Ljudi vrtite se u krug i pričate gluposti, zašto Vas toliko boli što je Huawei napravio dobar posao sa Leicom i dao ljudima da mogu slikati odlične fotografije, da mogu zumirati u beskraj, da mogu slikati širokutno i sve to u jednom uređaju, zašto Vas to smeta.

Zašto Vas smeta boljitak mobilne fotografije na strani običnih korisnika mobitela, mi nismo profesionalci, a da jesmo sigurno se ne bi bavili sa mobitelima niti bi ih smatrali nekim oruđem za poslovnu svrhu, ako smo već profi fotografi, čemu ovaj silni jal prema Huawei-u koji ide na ruku običnim korisnicima, konačno?????

13 godina
offline
BLIND FOTO TEST: Apple iPhone XS Max vs. Huawei P3

Kad smo već kod Huaweija i to baš kod P30 Pro, upravo pročitao na Redditu kako je netko bilježio DNS zahtjeve koje radi mobitel. Ispada da se spajao na servere kineske vlade... 

 

"Domain names on master.txt are captured DNS requests from Huawei P30 Pro purchased in Thailand. All domains located in China and/or has an IP address within China's ASN. The device hasn't configured with Huawei services, including Huawei ID or any Hi services."

 

https://github.com/pe3zx/huawei-block-list

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.4.2019 19:52 (Marko :D).
 
0 4 hvala 0
5 godina
offline
Re: BLIND FOTO TEST: Apple iPhone XS Max vs. Huawe
MasterOfDisaster kaže...
john142 kaže...
MasterOfDisaster kaže...

Evo moram komentirat, a ne želim se uopće uplitat u teme koje su vezane uz kvalitetu kamere jer sam po tom pitanju laik i koristim fotić u rekretivne svrhe za svoje neke skromne potrebe, ali koji hrpa jadnih i glupih komentara, koji jal i kamenje na Huawei jer ga se stavlja u prvi plan po pitanju kvalitete kamere, samo zato jer na njemu ne piše Samsung, Apple ili Google. 

Ono u mraku mu ne treba blic koliko mu je dobra leća da su slike kao po danu slikane, ali ne to je vama jadno i to nije uredu niti ispravno, OMG. Naravno da tako slika Samsung, Apple ili Google bilo bi, jel vidiš koji napredak i tak fotić treba slikat.

Jer da su te slike napravljene sa nekim od gore navedenih marki onda bi bilo ok, ali pošto je to Huawei i neka "jadna" Leica to jednostavno ne može biti bolje od ovih drugih, pa čak niti u njihovoj razini.

Oprostite "gospodo", ali baš ste jadni.

I da ovdje govorimo o fotografiji , a ne kameri ili ti videu.

Opet da ponovim slikanje i slike su mi sporedna i relativno nebitna stvar, ali i ja toliko "jadan" vidim šta je bolje, ali Vi to jednostavno ne možete prožvakat jer je Huawei u pitanju.

 

 Ajme sta si ti svasta nadrobio :)

Samo nastavi rekreativno koristiti fotic i uzivaj.

 

Sto se tice Huaweia pridruzujem se pljuvanju zato sto nista drugo nisu ni zasluzili. Marketing i samo marketing. Kako je moguce da se takva fotografija nekome moze svidjeti gdje je noc kao dan? Moguce je, to dovoljno govori kolika je velika masa kupaca koji o fotografiji ne znaju apsolutno nista.

Meni osobno ime ne znaci nista. Iz osobnog iskustva koristenje fotoaparata na mobitelu mogu reci da iPhone daje najbolje fotke (znaci okini i imas ok foto sa tocnim fokusom u 99% slucajeva), Pixel ima dobru obradu ali nije toliko precizan te se ne mozes pouzdati u svaku fotografiju (potrebno pogledati jeli fokus dobar) i Samsung koji ima malo jacu saturaciju. Sve ostalo su samo pusta slova na papiru :)

 

Ajmo ovako, Vas možda 1% populacije na Bug forumu koji se "navodno" bavite fotografijom, kažete da ovo ne valja i da je ovo smeće i nema veze sa fotografijom, ostatak populacije (99%) obožava što u maraku nema mraka (jer svi smo prije srali kako slike u mraku ništa ne valjaju pa ni sa blicom, ali sada Vam očito i ovo ne valja, zapravo očito Vam ništa ne valja sve dok je Huawei u pitanju), što ima čisti i oštri zum, svijetski mediji ga hvale (naravno za Vas je to sve sponzorirano i plaćeno od prljavih kineza koji samo znadu krast - a jedini rade prave napretke u mobilnoj fotografiji), pa čak i DXOMARK je rekao da je uređaj vrh mobilne fotografije - ali vjerojatno su i oni plaćeni dok prije par godina kada su prvi bili Samsung, Apple i Google onda je sve bilo ok, nisu bili plaćeni i njihov marketing je bio ok i istinit.

Ljudi vrtite se u krug i pričate gluposti, zašto Vas toliko boli što je Huawei napravio dobar posao sa Leicom i dao ljudima da mogu slikati odlične fotografije, da mogu zumirati u beskraj, da mogu slikati širokutno i sve to u jednom uređaju, zašto Vas to smeta.

Zašto Vas smeta boljitak mobilne fotografije na strani običnih korisnika mobitela, mi nismo profesionalci, a da jesmo sigurno se ne bi bavili sa mobitelima niti bi ih smatrali nekim oruđem za poslovnu svrhu, ako smo već profi fotografi, čemu ovaj silni jal prema Huawei-u koji ide na ruku običnim korisnicima, konačno?????

 

Ajme sta si ti svasta nadrobio :)

Samo nastavi rekreativno koristiti fotic i uzivaj.

12 godina
offline
Re: BLIND FOTO TEST: Apple iPhone XS Max vs. Huawe
Marko :D kaže...

Kad smo već kod Huaweija i to baš kod P30 Pro, upravo pročitao na Redditu kako je netko bilježio DNS zahtjeve koje radi mobitel. Ispada da se spajao na servere kineske vlade... 

 

"Domain names on master.txt are captured DNS requests from Huawei P30 Pro purchased in Thailand. All domains located in China and/or has an IP address within China's ASN. The device hasn't configured with Huawei services, including Huawei ID or any Hi services."

 

https://github.com/pe3zx/huawei-block-list

 a Saddam ima oružje za masovno uništenje!

 

Tu priču o špijuniranju nije lako popušiti. Mobitel komunicira s proizvođačem jednako kao i svi ostali (provjera updatea, cloud host, diagnostic data...) Random špijuniranje svih stanovnika planete 

14 godina
offline
Re: BLIND FOTO TEST: Apple iPhone XS Max vs. Huawe
john142 kaže...
MasterOfDisaster kaže...

 

Ajmo ovako, Vas možda 1% populacije na Bug forumu koji se "navodno" bavite fotografijom, kažete da ovo ne valja i da je ovo smeće i nema veze sa fotografijom, ostatak populacije (99%) obožava što u maraku nema mraka (jer svi smo prije srali kako slike u mraku ništa ne valjaju pa ni sa blicom, ali sada Vam očito i ovo ne valja, zapravo očito Vam ništa ne valja sve dok je Huawei u pitanju), što ima čisti i oštri zum, svijetski mediji ga hvale (naravno za Vas je to sve sponzorirano i plaćeno od prljavih kineza koji samo znadu krast - a jedini rade prave napretke u mobilnoj fotografiji), pa čak i DXOMARK je rekao da je uređaj vrh mobilne fotografije - ali vjerojatno su i oni plaćeni dok prije par godina kada su prvi bili Samsung, Apple i Google onda je sve bilo ok, nisu bili plaćeni i njihov marketing je bio ok i istinit.

Ljudi vrtite se u krug i pričate gluposti, zašto Vas toliko boli što je Huawei napravio dobar posao sa Leicom i dao ljudima da mogu slikati odlične fotografije, da mogu zumirati u beskraj, da mogu slikati širokutno i sve to u jednom uređaju, zašto Vas to smeta.

Zašto Vas smeta boljitak mobilne fotografije na strani običnih korisnika mobitela, mi nismo profesionalci, a da jesmo sigurno se ne bi bavili sa mobitelima niti bi ih smatrali nekim oruđem za poslovnu svrhu, ako smo već profi fotografi, čemu ovaj silni jal prema Huawei-u koji ide na ruku običnim korisnicima, konačno?????

 

Ajme sta si ti svasta nadrobio :)

Samo nastavi rekreativno koristiti fotic i uzivaj.

Bome sam svašta nadrobio i ništa se ne može poreći, slobodno navedi šta nije istina, a ja ću nastaviti rekreativno koristiti fotić i uživati.

13 godina
offline
Re: BLIND FOTO TEST: Apple iPhone XS Max vs. Huawe

Sve je to lijepo i krasno samo što mobitel u ovom slučaju komunicira s gov.cn odnosno kineskom vladom. 

 

Na GitHubu još piše ovako:

 

The following list are "Do not accept to share information" applications. These applications still showing a privacy notice to me or still need my permission to access system components:

  • AppGallery

  • AppAssistant

  • HUAWEI Themes

  • HUAWEI Browser

  • HiCare

  • Recorder

  • Backup

  • PhoneClone

 

The following features are disabled:

  • Huawei Share

  • HiTouch

 

Huaweijev CEO je rekao da oni u 30 godina nisu niti neće davati nikakve podatke kineskoj vladi, ali čudno je zašto se onda mobitel spaja na servere kineske vlade...

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.4.2019 20:17 (Marko :D).
12 godina
offline
Re: BLIND FOTO TEST: Apple iPhone XS Max vs. Huawe
Marko :D kaže...

Sve je to lijepo i krasno samo što mobitel u ovom slučaju komunicira s gov.cn odnosno kineskom vladom. 

 

Na GitHubu još piše ovako:

 

The following list are "Do not accept to share information" applications. These applications still showing a privacy notice to me or still need my permission to access system components:

  • AppGallery

  • AppAssistant

  • HUAWEI Themes

  • HUAWEI Browser

  • HiCare

  • Recorder

  • Backup

  • PhoneClone

 

The following features are disabled:

  • Huawei Share

  • HiTouch

 A na plotu piše "pička". Budi oprezan!

 

Malo razmisli o ovome što si napisao. Bi li kineska vlada za "tajno špijuniranje" koristila domenu, pazi sad ovo, kineske vlade?

9 godina
offline
BLIND FOTO TEST: Apple iPhone XS Max vs. Huawei P3

pocele su americke fore u nedostatku argumenata.. ah bas je zabavno citat te provale.. pojede ih konkurencija..

jebote sta cu sad kad mi kinez gleda sliku moje macke.. a tek kad mi pročita poruku da moram na pivo za pol sata.. ne znam kako cu spavati 

mislio sam da samo google zna vise o meni nego ja sam, i da me gleda satelitom kako kenjam u šumi i brišem dupe koprivom, ali zajeb, sad i kinezi još..

Moj PC  
9 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: BLIND FOTO TEST: Apple iPhone XS Max vs. Huawe
BlueMax kaže...

Malo razmisli o ovome što si napisao. Bi li kineska vlada za "tajno špijuniranje" koristila domenu, pazi sad ovo, kineske vlade?

Nema tu nikakvog tajnog špijuniranja. Sve kineske kompanije vladi moraju dostavljati korisničke podatke, to je opće poznato. Prije par mjeseci velika je vijest bila kada su i vlada i WeChat priznali kako međusobno dijele korisničke podatke i chatove, čak i one izbrisane. Takav je zakon tamo i to je jedan od razloga zašto ne koristim nikakve kineske programe, aplikacije i mobitele.

 

BTW ako netko ima nešto instalirano od Cheetah Mobilea (inače kineske kompanije, čudno, zar ne?) na mobitelu; https://medium.com/melon-pancakes/cheetah-mobile-a-web-of-trash-2f2ee875f6e5

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.4.2019 20:38 (Marko :D).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice