Bloomberg: do 2050. pola svijeta će strujom napaja

poruka: 20
|
čitano: 5.725
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Bloomberg: do 2050. pola svijeta će strujom napaja".
15 godina
offline
Bloomberg: do 2050. pola svijeta će strujom napaja

a što će ostali polusvijet? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 2 hvala 0
13 godina
offline
Re: Bloomberg: do 2050. pola svijeta će strujom na
Ajar kaže...

a što će ostali polusvijet? 

 Emigrirat kod ovih kaj imaju solar.

14 godina
offline
Re: Bloomberg: do 2050. pola svijeta će strujom na
Ajar kaže...

a što će ostali polusvijet? 

 
Valjda si skuzio da se misli na 50% kapaciteta sve ukupno - ne 50% drzava da, a 50% drzava ne. (ili kako god si vec ti to zamislio)

16 godina
offline
Bloomberg: do 2050. pola svijeta će strujom napaja

I more će porasti za 6 metara.

 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Bloomberg: do 2050. pola svijeta će strujom na
Nemon kaže...
Ajar kaže...

a što će ostali polusvijet? 

 
Valjda si skuzio da se misli na 50% kapaciteta sve ukupno - ne 50% drzava da, a 50% drzava ne. (ili kako god si vec ti to zamislio)

 Sigurno je skužio, ali ne bi bio Ajar to što je da se malo ne zajebava. A ako do 2050. riješe problem fuzije, tada će onih drugih 50% struje dolaziti iz fuzijskih elektrana (nadam se), pa će i onih 11% ugljena postati nepotrebno. 

dolazim odmah - Godot
14 godina
offline
Re: Bloomberg: do 2050. pola svijeta će strujom na
memulica kaže...

I more će porasti za 6 metara.

 

 

 Mislim da se očekuje porast "samo" oko 1,2metra do 2050. Zamisli Nizozemsku koja je i sada 60% ispod morske razine, koliko će morati izgraditi novih nasipa. A vjetrenjače će, kao nekada, prvo crpiti vodu, a kada osuše tlo prebaciti se na proizvodnju struje.

dolazim odmah - Godot
14 godina
offline
Re: Bloomberg: do 2050. pola svijeta će strujom na
učo kaže...
memulica kaže...

I more će porasti za 6 metara.

 

 

 Mislim da se očekuje porast "samo" oko 1,2metra do 2050. Zamisli Nizozemsku koja je i sada 60% ispod morske razine, koliko će morati izgraditi novih nasipa. A vjetrenjače će, kao nekada, prvo crpiti vodu, a kada osuše tlo prebaciti se na proizvodnju struje.

 Ne razumijem ovo moze pojasnjenje?

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
6 godina
offline
Re: Bloomberg: do 2050. pola svijeta će strujom na

Pa Nizozemska je poznata po svojim vjetrenjačama koje su crpile vodu kako bi dobili obradive površine

Trust nobody, become the best !
14 godina
offline
Re: Bloomberg: do 2050. pola svijeta će strujom na

Nisam znao, hvala.

 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
6 godina
protjeran
offline
Bloomberg: do 2050. pola svijeta će strujom napaja

Previše će to iscrpiti sunce. Treba biti oprezan s tim solarnim ..

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Bloomberg: do 2050. pola svijeta će strujom na
učo kaže...
memulica kaže...

I more će porasti za 6 metara.

 

 

 Mislim da se očekuje porast "samo" oko 1,2metra do 2050. Zamisli Nizozemsku koja je i sada 60% ispod morske razine, koliko će morati izgraditi novih nasipa. A vjetrenjače će, kao nekada, prvo crpiti vodu, a kada osuše tlo prebaciti se na proizvodnju struje.

 

Misliš? Blago nama, a tebi još i više.

 

Taj metar i dvaes' će se dogoditi za stoljeće ili dva. Zavisi kako ti padne grah taj dan, ali sigurno ne do 2050.

 

Slično i sa ovim predviđanjima o svemu i svačemu, a koje je postalo popularno sa pojavom računalnih modela.

 

Zasad su dugoročno točni kao i bacanje graha ili gatanja iz šalice.

 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.6.2018 22:34 (memulica).
15 godina
neaktivan
offline
Bloomberg: do 2050. pola svijeta će strujom napaja

bice ajvara,ove godine dosta :).

...... gdje je sve po mom :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Bloomberg: do 2050. pola svijeta će strujom na
Fake_Alert kaže...
učo kaže...
memulica kaže...

I more će porasti za 6 metara.

 

 

 Mislim da se očekuje porast "samo" oko 1,2metra do 2050. Zamisli Nizozemsku koja je i sada 60% ispod morske razine, koliko će morati izgraditi novih nasipa. A vjetrenjače će, kao nekada, prvo crpiti vodu, a kada osuše tlo prebaciti se na proizvodnju struje.

 Ne razumijem ovo moze pojasnjenje?

 Jednostavno: prvo će vjetrenjače ili direktno pokretati pumpe ili proizvoditi struju za njih, a kada se riješe viška vode, tada će struju prebaciti ostalim potrošačima. Kada su Nizozemci pravili vjetrenjače za isušivanje poldera, one su imale pumpe za vodu. Kada je polder bio isušen, ugrađivali su u njih mlinove, pilane i slično.

dolazim odmah - Godot
14 godina
offline
Re: Bloomberg: do 2050. pola svijeta će strujom na
memulica kaže...
učo kaže...
memulica kaže...

I more će porasti za 6 metara.

 

 

 Mislim da se očekuje porast "samo" oko 1,2metra do 2050. Zamisli Nizozemsku koja je i sada 60% ispod morske razine, koliko će morati izgraditi novih nasipa. A vjetrenjače će, kao nekada, prvo crpiti vodu, a kada osuše tlo prebaciti se na proizvodnju struje.

 

Tih metar i dvaes't sam našao na internetu, nisam ih ja izmislio. A kada će se i koliko more stvarno podići, to je teško točno reći. Zna se da je nekad more, za vrijeme ledenog doba bilo i 150 metara niže, a nakon zatopljenja dobili smo ovo što imamo sada. S obzirom da na Južnom polu ima nekoliko km leda, kada se sve to otopi nivo mora će se poprilično podići. Možeš na netu naći karte koje pokazuju kako će kopno onda izgledati

 

 

dolazim odmah - Godot
14 godina
offline
Bloomberg: do 2050. pola svijeta će strujom napaja

a hidroelekrane?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Bloomberg: do 2050. pola svijeta će strujom napaja

Kak funkcionira ono sa otapanjem leda? Led reflektira a ocean upija, što se više leda topi to se više ocean razrijeđuje slatkom vodom i smanjuje mu se salinitet što dalje utječe na? Dalje sam zaboravio 

 

Uglavnom postavit solarne ploče na ledene ploče, valjda.

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Bloomberg: do 2050. pola svijeta će strujom na
"Obnovljivi izvori energije" to ne postoji...pa valjda vi koji pisete na bug.hr ste valjda tehnicki potkovani...pa nisti vi valjda google novinari
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Bloomberg: do 2050. pola svijeta će strujom na
učo kaže...
memulica kaže...
učo kaže...
memulica kaže...

I more će porasti za 6 metara.

 

 

 Mislim da se očekuje porast "samo" oko 1,2metra do 2050. Zamisli Nizozemsku koja je i sada 60% ispod morske razine, koliko će morati izgraditi novih nasipa. A vjetrenjače će, kao nekada, prvo crpiti vodu, a kada osuše tlo prebaciti se na proizvodnju struje.

 

Tih metar i dvaes't sam našao na internetu, nisam ih ja izmislio. A kada će se i koliko more stvarno podići, to je teško točno reći. Zna se da je nekad more, za vrijeme ledenog doba bilo i 150 metara niže, a nakon zatopljenja dobili smo ovo što imamo sada. S obzirom da na Južnom polu ima nekoliko km leda, kada se sve to otopi nivo mora će se poprilično podići. Možeš na netu naći karte koje pokazuju kako će kopno onda izgledati

 

 

 

Naivan si i počni mislit svojom glavom, pa možda osjetiš stvarni svijet oko sebe.

 

Znanstvenici nemaju blage veze što je otopilo led na kraju zadnjeg ledenog doba, a još manje znaju što uzrokuje ledena doba.

 

Budućnost mogu predvidjeti isto i kao prosječna baba vračara ili tarot majstorica.

 

 

 

 

 

 

 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
14 godina
offline
Bloomberg: do 2050. pola svijeta će strujom napaja

Ono što je meni zanimljivije je dokumentarac koji se zna vrtit na Viasat History. Weather that changed world. Uglavnom kada je eruptirao Krakatoa vulkan izbacilo je toliko prašine, pepela i plinova u atmosferu da je radi toga Sunce slabije grijalo i padale su temperature. Našli su "dokaze" po godovima drveća, ledu na Antartici itd. Zamisli si da se dogodi neko takvo sranje, a mi na panelima xd.

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Bloomberg: do 2050. pola svijeta će strujom na
memulica kaže...

 

Znanstvenici nemaju blage veze što je otopilo led na kraju zadnjeg ledenog doba, a još manje znaju što uzrokuje ledena doba.

 

Budućnost mogu predvidjeti isto i kao prosječna baba vračara ili tarot majstorica.

 

 Ne znam zašto ulazim u raspravu s tobom i po čemu sam ja tako naivan, ali jebi ga, ne mogu odoliti. Nije baš potpuno točno da su znanstvenici na nivou baba vračara ili tarot majstora. Za promjenu klime je značajno to da se ona odvija po nekim manje-više ustaljenim ciklusima, dok je naše petljanje po klimi relativno manje važno (Milankovićevi ciklusi). Zgodno je to, kažu astronomi, da Sunce na putu oko središta galaksije ( 250 milijuna godina za jedan krug) ulaze u područja gdje ima više međuzvjezdanog plina, koje smanjuje insolaciju Zemlje i u kombinaciji s drugim faktorima eto ti ledenog doba. Kada se izađe u "čisti" dio, insolacija je jača i dolazi do topljenja leda, zahuktava se život, mijenja se količina CO2 u atmosferi i evo ti zatopljenja. Naravno, ovo je samo grubi prikaz, ima tu još podosta drugih faktora - npr. erupcije vulkana koji razbacivanjem pepela po ledu stvaraju tamniju površinu koja bolje upija Sunčevu svjetlost i diže količinu CO2, za kojega znamo kako djeluje. Naše vjetroelektrane koje će dati 50% struje će utjecati na to da se nivo CO2 smanji, ali da li će to biti dovoljno da se zaustavi zagrijavanje Zemlje i smanji nivo mora ostaje da se vidi (ali, ti i ja to nećemo doživjeti). Akademik Paar je u jednoj emisiji koju sam gledao prije 2-3 godine tvrdio da je povećanje razine CO2 koje emitira čovjek zapravo pomaknuo ledeno doba za nekih 5-10 000 godina, tako da bi mi sada bez izbacivanja CO2 imali hladniju klimu i niže nivoe mora, ali mislim da nam to baš i ne bi odgovaralo. A moje skromno mišljenje je da jedan Paar nije baš baba vračara.

 

 

 

 

 

 

 

dolazim odmah - Godot
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.6.2018 17:33 (učo).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice