Borove iglice čiste vodu

poruka: 5
|
čitano: 5.177
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Borove iglice čiste vodu".
10 godina
neaktivan
offline
Borove iglice čiste vodu

Zanimljivo. Ima narodnu lijek za 'ciscenje krvi' gdje se jelove mladice potope u vruce mlijeko i onda se to pije. Ili smrekove bobice u vodi, pa to stoji 20tak dana pa se onda pije.

Bit ce da je razlog ovo sto je professor Nenad naveo. 

sve ti znas, ali nista ne kontas
 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Borove iglice čiste vodu
Koliko je na kraju upotreba tavih borova za dobivanje energije (gorenje) dobra? Što ostaje gorenjem tih spojeva?
 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Borove iglice čiste vodu

Izgaranjem određene količine (sada mi se ne da računati, ali važni su omjeri) prvog spoja nastaje 27 litara CO2, 15,5 litre vodene pare uz litru dušika ili najviše 2 litre NO2, ako je vatra prejaka. Od drugog spojeva nastaju otprilke iste količine navedenih plinova, uz 1 litru SO2. Borove iglice imaju veću orgrijevnu vrijednost od drva, jer sadrže mnogo smole. 

 
1 0 hvala 4
8 godina
offline
Borove iglice čiste vodu

Ispravak, malo sam bolje pogledao formulu drugog spoja. Izgaranjem oba spoja ne nastaje SO2, nego sumpor ostaje u obliku sulfata u pepelu. 

 
2 0 hvala 2
15 godina
offline
Borove iglice čiste vodu

sad mi je tek jasno lukavstvo kanadera, koji na zapaljene borove, makiju i nisko raslinje bacaju vodu. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice