Bosch planira iz upotrebe izbaciti ključeve automo

poruka: 50
|
čitano: 9.692
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Bosch planira iz upotrebe izbaciti ključeve automo".
8 godina
offline
Bosch planira iz upotrebe izbaciti ključeve automo

To mi se ne čini sigurnim rješenjem, U slučaju krađe mobitela prođe par sati dok ne shvatite da su vam ukrali mobitel samo da bi ukrali auto.

 

A u tih par sati oni mogu auto pretvorit u dijelove i rasprodat ga .

 

 
5 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Bosch planira iz upotrebe izbaciti ključeve au
T700 kaže...

To mi se ne čini sigurnim rješenjem, U slučaju krađe mobitela prođe par sati dok ne shvatite da su vam ukrali mobitel samo da bi ukrali auto.

 

A u tih par sati oni mogu auto pretvorit u dijelove i rasprodat ga .

 

 Ma kako sad to?

Pa ako vidiš da ti fali mobitel odmah odeš na internet i poništiš ga kao što poništiš kartice kad ti ukradu novčanik, a s obzirom u kakvim vremenima živimo čisto sumnjam da će proći nekoliko sati prije nego šta skužiš da ti fali mobitel (možda ovo ne vrijedi a svakoga ali za većinu da).

 

15 godina
offline
Bosch planira iz upotrebe izbaciti ključeve automo

sve je to divno/krasno dok elektronika ne zakaže. a kaj onda? samo idiot može ukinuti običan mehanički ključ. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
17 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bosch planira iz upotrebe izbaciti ključeve au
A koliko vremena prođe od krađe ključeva za auto dok ne shvatiš da ih nema jer ti neko krade auto?
16 godina
offline
Re: Bosch planira iz upotrebe izbaciti ključeve au
T700 kaže...

To mi se ne čini sigurnim rješenjem, U slučaju krađe mobitela prođe par sati dok ne shvatite da su vam ukrali mobitel samo da bi ukrali auto.

 

A u tih par sati oni mogu auto pretvorit u dijelove i rasprodat ga .

 

To je najmanje bitno, a najvažnije je da proizvođači auta u proizvodnji što više uštede+zarade na pokvarenom smeču od elektronike.Današnji moderni auti ili bižuterija loše kvalitete, pa to je večinom preskupo sranje(preskupi ili neisplativi servis) na kvadrat nakrcano raznim elektronikom.Kad se nekaj pokvari moš se fučkat, ili koš elektronike i procesora pa tu čak i mehaničari maheri imaju znatnih problema.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/komentari-clanaka-bughr/svakih-10-minuta-europi-se-proda-jedan-novi-niss/263307.aspx?page=1&jumpto=5757965&sort=asc&view=flat

 

 

 

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
8 godina
offline
Re: Bosch planira iz upotrebe izbaciti ključeve au
Zar Tesla već nema otvaranje mobitelom... Nijemci ooet izmišljaju toplu vodu
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Bosch planira iz upotrebe izbaciti ključeve automo

ključ od automobila mi se nikad nije ispraznio; mobitel jest.

Moj PC  
20 0 hvala 0
11 godina
offline
Bosch planira iz upotrebe izbaciti ključeve automo

Što je s nama kojima mobitel nije spojen na internet (osim u wifi mreži)? Zašto bih plaćao podatkovni promet samo zato da bih mogao otključati auto?

 
6 7 hvala 0
6 godina
offline
Bosch planira iz upotrebe izbaciti ključeve automo

Ključ moje m3 e46-ce do sada zakazao nije a tako će i ostati, samo može zakazati bosch pumpa za vodu 

Trust nobody, become the best !
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.12.2018 19:05 (Mr.ddevil).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Bosch planira iz upotrebe izbaciti ključeve au
Mr.ddevil kaže...

Ključ moje m3 e46-ce do sada zakazao nije a tako će i ostati, samo može zakazati bosch pumpa za vodu 

 S obzirom da se radi o bmw-u i nije neka utjeha 

6 godina
offline
Re: Bosch planira iz upotrebe izbaciti ključeve au

Iznenađujuće je da dugo vremena nemam problema s njim, imam neki osjećaj da će ubrzo nešto zakazat, a treba i napojit 350 konja ispod haube

Trust nobody, become the best !
12 godina
neaktivan
offline
Re: Bosch planira iz upotrebe izbaciti ključeve au
Mr.ddevil kaže...

Iznenađujuće je da dugo vremena nemam problema s njim, imam neki osjećaj da će ubrzo nešto zakazat, a treba i napojit 350 konja ispod haube

 Gušti su gušti 

 

8 godina
offline
Bosch planira iz upotrebe izbaciti ključeve automo

za ove koji tvrde da im se ključ nikada nije ispraznio pa čak spominju neki manjak elektronike - molim da se vratite u realnost - današnji automobili imaju elektroničke ključeve koji čak i umetanjem u bravu i fizičkim otvaranjem također komunicijuraju s vozilom. Daljinski ne radi bez baterije. Ukratko, već dugo nema mehaničkih ključeva...

Prednost mobitela je što se samim približavanjem vozilu ono otključa. Ima to i mana, ali o tom potom.

Ja rekoh
Moj PC  
1 5 hvala 0
6 godina
offline
Re: Bosch planira iz upotrebe izbaciti ključeve au
Feudalac kaže...

za ove koji tvrde da im se ključ nikada nije ispraznio pa čak spominju neki manjak elektronike - molim da se vratite u realnost - današnji automobili imaju elektroničke ključeve koji čak i umetanjem u bravu i fizičkim otvaranjem također komunicijuraju s vozilom. Daljinski ne radi bez baterije. Ukratko, već dugo nema mehaničkih ključeva...

Prednost mobitela je što se samim približavanjem vozilu ono otključa. Ima to i mana, ali o tom potom.

 I kada daljinski ne radi, ja dođem do auta, ključ u vrata i otključam, ključ u bravu i vozi

Trust nobody, become the best !
12 godina
odjavljen
offline
Re: Bosch planira iz upotrebe izbaciti ključeve au
Bosch pomozi haha
8 godina
offline
Re: Bosch planira iz upotrebe izbaciti ključeve au
"bosch pumpa za vodu"
 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Bosch planira iz upotrebe izbaciti ključeve au
Feudalac kaže...

za ove koji tvrde da im se ključ nikada nije ispraznio pa čak spominju neki manjak elektronike - molim da se vratite u realnost - današnji automobili imaju elektroničke ključeve koji čak i umetanjem u bravu i fizičkim otvaranjem također komunicijuraju s vozilom. Daljinski ne radi bez baterije. Ukratko, već dugo nema mehaničkih ključeva...

Prednost mobitela je što se samim približavanjem vozilu ono otključa. Ima to i mana, ali o tom potom.

 da, i? Moj automobil ima ključ na kojem se pohranjuje profil vozača (postavke klime, radija, položaj sjedala i retrovizora i još neke sitnice), dakle elektronički ključ ... i nikad se nije ispraznio, a mobitel bezbroj puta. Istina nije najnapredniji ključ - ima keyless entry ali ga moram utaknut u utor u autu da bi auto proradio, ali svejedno. Čak i da se isprazni još uvijek imam mogućnost otvaranja klasičnim putom, a što ću s mobitelom? Izvadit olovku od notea pa s njom provaljivat? :-)

16 godina
offline
Bosch planira iz upotrebe izbaciti ključeve automo

Pametni telefon, internet, cloud, serveri, itd.

 

Što bi tu moglo poć po zlu?

 

 

Maaaa niiiišta.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Osim možda .....

 

 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
5 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Bosch planira iz upotrebe izbaciti ključeve au
Umbel kaže...
"bosch pumpa za vodu"

 Da, na golfu III mi je jedna trajala dugi niz godina 

Trust nobody, become the best !
8 godina
offline
Re: Bosch planira iz upotrebe izbaciti ključeve au
jozef kaže...
Feudalac kaže...

za ove koji tvrde da im se ključ nikada nije ispraznio pa čak spominju neki manjak elektronike - molim da se vratite u realnost - današnji automobili imaju elektroničke ključeve koji čak i umetanjem u bravu i fizičkim otvaranjem također komunicijuraju s vozilom. Daljinski ne radi bez baterije. Ukratko, već dugo nema mehaničkih ključeva...

Prednost mobitela je što se samim približavanjem vozilu ono otključa. Ima to i mana, ali o tom potom.

 da, i? Moj automobil ima ključ na kojem se pohranjuje profil vozača (postavke klime, radija, položaj sjedala i retrovizora i još neke sitnice), dakle elektronički ključ ... i nikad se nije ispraznio, a mobitel bezbroj puta. Istina nije najnapredniji ključ - ima keyless entry ali ga moram utaknut u utor u autu da bi auto proradio, ali svejedno. Čak i da se isprazni još uvijek imam mogućnost otvaranja klasičnim putom, a što ću s mobitelom? Izvadit olovku od notea pa s njom provaljivat? :-)

 Pa svako rješenje ima backup. Kako tipični daljinski ima mehaničku varijantu, tako bi uz ovo vjerojatno bila rezerva u vidu nekakve kartice koju je zgodno spremiti s vozačkom dozvolom ili nešto slično. Čak i mehanički ključ ima rezervu u vidu kopije. Doduše, ideja s cloudom mi je osobno no go, ali mobitel kao glavni ključ mi je sasvim ok, ionako mi je već praktično postao implantiran :-)

Ja rekoh
10 godina
neaktivan
offline
Bosch planira iz upotrebe izbaciti ključeve automo

A sta u podzemnoj garazi gdje nema signala...bas me zanima kako ce tamo s cloudom komunicirat...ili jos bolje kad krkan dode s baustele kuci ubosnu morat ce vatat signal na po brdu da otkljuca bemvej..haha..gluparija

Gogi
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Bosch planira iz upotrebe izbaciti ključeve au
Motorino kaže...
T700 kaže...

To mi se ne čini sigurnim rješenjem, U slučaju krađe mobitela prođe par sati dok ne shvatite da su vam ukrali mobitel samo da bi ukrali auto.

A u tih par sati oni mogu auto pretvorit u dijelove i rasprodat ga .

 Ma kako sad to?

Pa ako vidiš da ti fali mobitel odmah odeš na internet..

 Kako? Preko mobitela? 

Pogotovo ako si u nepoznatom gradu ili u nekom shoping centru. Nema baš "interneta" na svakom uglu :)

A i ne možeš nikoga nazvati.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
8 godina
offline
Bosch planira iz upotrebe izbaciti ključeve automo

Ja mislim da je budučnost u RFID čipovima a ne to.

 

Svako da u ruci ima RFID čip a automobil podesis da pušta samo tu osobu sa tim čipom. Možda bi i mobitel bio rješjenje ali u smislu da preko njega online odaberes koga puštaš u auto.

 

 

 
0 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Bosch planira iz upotrebe izbaciti ključeve au
Đizs al ga komplicirate....
Snađeš se na milijardu i jedan način osim ako nisi neki žešći papučar.
16 godina
offline
Re: Bosch planira iz upotrebe izbaciti ključeve au
Motorino kaže...
Đizs al ga komplicirate....
Snađeš se na milijardu i jedan način osim ako nisi neki žešći papučar.

Snađeš se vraga, ima milijun mjesta gdje ti može postati noćna mora kvar mobitela ili prazna baterija...

Ne vidim nikakvu svrhu trpati to u mobitel, više mi svrhe ima trpanje u ključ automobila osnovne komunikacijske veze.

12 godina
odjavljen
offline
Re: Bosch planira iz upotrebe izbaciti ključeve au
NE!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Bosch planira iz upotrebe izbaciti ključeve au
Old Iggy kaže...

Snađeš se vraga, ima milijun mjesta gdje ti može postati noćna mora kvar mobitela ili prazna baterija...

Ne vidim nikakvu svrhu trpati to u mobitel, više mi svrhe ima trpanje u ključ automobila osnovne komunikacijske veze.

 Ha dobro onda, ja obično razinu baterije držim pod kontrolom, ne pamtim kad mi se zadnji put ugasio mobitel zbog toga a za kvar mobitela zar bi to bio toliko čest problem? (osim ako koristiš NOA naravno )

Nego kad nebi bilo standardnih ključeva meni bi to bila jedna stvar manje na koju moraš misliti (nije da imam nešto protiv ključeva).

A i uza svu današnju tehnologiju za sigurnost nije se jednom dogodilo da je auto ukraden preko noći i dok se vlasnik probudio vozilo je bilo u djelovima na drugom kraju grada. Frendu se prije nekoliko godina dogodilo da su mu se kodovi u bravi pobrkali pa nije mogao vozit dok nije došlo rješenje iz Francuske koliko sam ja skužio tako da se takva sranja dešavaju i sa ključevima. Slažem se elektronika zna bit noćna mora ali već smo debelo zagazili u te vode tako da tu nemožeš ništa.

Ako bosch ne rješi te situacije "ako ovo ako ono" sumnjam da će se ta tehnologija uopće prihvatit.

Eto tako ja gledam na to a sad šta bude bude. 

Živili! 

16 godina
offline
Re: Bosch planira iz upotrebe izbaciti ključeve au
Motorino kaže...
Old Iggy kaže...

Snađeš se vraga, ima milijun mjesta gdje ti može postati noćna mora kvar mobitela ili prazna baterija...

Ne vidim nikakvu svrhu trpati to u mobitel, više mi svrhe ima trpanje u ključ automobila osnovne komunikacijske veze.

 Ha dobro onda, ja obično razinu baterije držim pod kontrolom, ne pamtim kad mi se zadnji put ugasio mobitel zbog toga a za kvar mobitela zar bi to bio toliko čest problem? (osim ako koristiš NOA naravno )

Nego kad nebi bilo standardnih ključeva meni bi to bila jedna stvar manje na koju moraš misliti (nije da imam nešto protiv ključeva).

 

 Ma super ti to držiš količinu baterije pod kontrolom, ali hajd mi reci, što kad je na automobilu prazan akumulator? Meni se dogodila recimo oksidacija spoja. Daljinski ključ uredno može otključati mehanički i sve pet.
Misliš li tim mobitelom otključavati i stan, podrum, garažu ? Jer ako ne misliš, onda i dalje imaš istu količinu stvari "nako je moraš misliti". 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
12 godina
neaktivan
offline
Re: Bosch planira iz upotrebe izbaciti ključeve au
overhaul kaže...

 

 Ma super ti to držiš količinu baterije pod kontrolom, ali hajd mi reci, što kad je na automobilu prazan akumulator? Meni se dogodila recimo oksidacija spoja. Daljinski ključ uredno može otključati mehanički i sve pet.
Misliš li tim mobitelom otključavati i stan, podrum, garažu ? Jer ako ne misliš, onda i dalje imaš istu količinu stvari "nako je moraš misliti". 

 Da li će stvarno bit toliko glupi da ne riješe situaciju sa praznim akumulatorom? 

Ovo za ključeve ovisi kako kome ali da,  meni bi bila jedna stvar manje na koju moram misliti...nije da se ubijem od razmišljanja ali ono...

16 godina
offline
Re: Bosch planira iz upotrebe izbaciti ključeve au
Motorino kaže...

 Da li će stvarno bit toliko glupi da ne riješe situaciju sa praznim akumulatorom? 

Ovo za ključeve ovisi kako kome ali da,  meni bi bila jedna stvar manje na koju moram misliti...nije da se ubijem od razmišljanja ali ono...

Kako bi ti to riješio situaciju?

Kod dobrog dijela vozila koje imaju već neki sličan sustav (kartice, hands free) imaš ili rezervni ključ u kartici ili nešto slično. Ne treba ti struja da bi ušao u auto, ne treba ti baterija da bi ga upalio, iliti postoji "zaobilazan" sustav u slučaju kvara.

Kod mobitela... jok. Ta ideja trpanja svega u mobitel ima samo jednu recimo dobru stranu, praktičnost. No kad crkne jedan uređaj, ako je sve integrirano u njega nedostupno ti je brdo stvari. Automobil, kreditne i debitne kartice, navigacije i još brdo toga.

Slobodno ti "integriraj" sve živo. No zadrži i sigurnost upotrebe.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice