Bosch planira iz upotrebe izbaciti ključeve automo

poruka: 50
|
čitano: 9.687
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Bosch planira iz upotrebe izbaciti ključeve automo".
8 godina
offline
Re: Bosch planira iz upotrebe izbaciti ključeve au
Zabrijali ste svi.
Ne vidim zasto ne bi bilo i kljuc i mob. I ko zeli, riskira lijepo da nosi samo mob.
Vec dugi niz godina se kljucevi od auta ne koriste kao kljucevi.

14 godina
offline
Re: Bosch planira iz upotrebe izbaciti ključeve au
Nebi se nikako bunio da se auti otklicavaju nfcom.
HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-Nokia 6120-Nokia 5310-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Bosch planira iz upotrebe izbaciti ključeve au
Osli mu grijaci na m3ici a i prednji pogon slabo mu radi

Decko nije napomenuo da se radi o igrici nemoj mu zamjerit
6 godina
offline
Re: Bosch planira iz upotrebe izbaciti ključeve au

Jebiga, kad imaš nešto što vrijedi, kad nešto postigneš, to se omalovažava, 'nevjerni Tome', dolazim do te faze da suosjećam s Matom Rimcem

Trust nobody, become the best !
16 godina
offline
Re: Bosch planira iz upotrebe izbaciti ključeve au
Mr.ddevil kaže...

Jebiga, kad imaš nešto što vrijedi, kad nešto postigneš, to se omalovažava

 Hm, pa nemoj mi reći da ti je, ako si odrastao čovjek i našao posao, životno dostignuće 15 godina star osobni automobil?
Bankama je to melem za uši. Ok, neznam na što se referiraš, no što se tiče izbacivanja klasične bravice i guranja svega u "bezžično" paljenje i otključavanje, mnogi nesretni vlasnici previše inovativnih modela imaju podosta toga cenzuriranog za reći.
https://teslamotorsclub.com/tmc/threads/vehicle-fails-to-lock.119136/
renault ima recimo ok foru. Ključ skriven u kartici. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
10 godina
offline
Bosch planira iz upotrebe izbaciti ključeve automo

Ha ha ha da Cloud. Još jedan centralizirani alat za masovno praćenje ljudi i navika. Sutra vam banka može otključati i odvesti auto ako ste zakasnili platiti ratu kredita.

Vjerujem samo u otvoreni i kriptirani kod PEER TO PEER kao što je blockchain kod bitcoina i bez VELIKOG BRATA.

 
3 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Bosch planira iz upotrebe izbaciti ključeve au
Noel kaže...

Ha ha ha da Cloud. Još jedan centralizirani alat za masovno praćenje ljudi i navika. Sutra vam banka može otključati i odvesti auto ako ste zakasnili platiti ratu kredita.

Vjerujem samo u otvoreni i kriptirani kod PEER TO PEER kao što je blockchain kod bitcoina i bez VELIKOG BRATA.

Reci jednu stvar koju VELIKI brat ne prati, ne živit u iluziji da imaš privatnost jer toga več jaaako dugo nema, osim ako čuvaš ovce na velebitu ali i tada te se može nać sa google mapsom

Možda ima svoje minuse da si bez fizičnog ključa ali danas 99% ima pametni telefon, i isto tako večina ne ide niti na wc bez njega. Šansa da ti se telefon iprazni je danas jednaka tome da ti se baterija u ključu isprazni jer ako na išta svi pazimo danas je da je telfon uvijek pun.

Ključi za aute več danas polako nestaju jer skoro svaki proizvođač ima opciju keyless gdje ključ staviš u đep/torbu i niti ne vadiš ga, tako da ne vidim problem da umjesto ključa istu funkciju ima telefon.

15 godina
offline
Re: Bosch planira iz upotrebe izbaciti ključeve au
overhaul kaže...

https://teslamotorsclub.com/tmc/threads/vehicle-fails-to-lock.119136/
renault ima recimo ok foru. Ključ skriven u kartici. 

 nemaju li to svi?

 

sto se tice otvarnja s mobitelom, ne zvuci bas nesto napredno. veca mi je fora sto imaju oni auti da kad si na plazi i slicno mozes zakljucati kljuc u autu i otkljucati ga na kod (PIN)

 

a sto se tice sigurnosti, i tako vise nitko ne krade aute da bi se odvezo do tocke B, ukradu ga eventualno za dijelove, a to ga i tako samo spakiraju na kamion i odvezu isto ko sto ti ga i pauk odveze; a da bi se auto moglo locirati sa GPSom, nije potrebno uvoditi otkljucavanje istog mobitelom.

 

Kao opcija svakako OK, ali kao jedini nacin veliki minus.

 

Pa nemaju svi auti i dalje mehanicki kljuc bez razloga.

6 godina
offline
Re: Bosch planira iz upotrebe izbaciti ključeve au
overhaul kaže...

 Hm, pa nemoj mi reći da ti je, ako si odrastao čovjek i našao posao, životno dostignuće 15 godina star osobni automobil?
Bankama je to melem za uši. Ok, neznam na što se referiraš, no što se tiče izbacivanja klasične bravice i guranja svega u "bezžično" paljenje i otključavanje, mnogi nesretni vlasnici previše inovativnih modela imaju podosta toga cenzuriranog za reći.
https://teslamotorsclub.com/tmc/threads/vehicle-fails-to-lock.119136/
renault ima recimo ok foru. Ključ skriven u kartici. 

 Taj auto start 15 godina i dalje drži svoju cjenu (preko €15k očuvan), svaka kuna ulupana u njega je rezultat truda, a sa aspekta pentestera kazem da bi u autu trebalo biti manje elektronike, jer kada je bluetooth player spojen sa glavnim racunalom, preko jednog blueborn exploita moze se doci do kontrole glavnog racunala, imas remote code execution, mehanika je uvijek mehanika

Trust nobody, become the best !
15 godina
offline
Re: Bosch planira iz upotrebe izbaciti ključeve au
Mr.ddevil kaže...

bla, bla, svasta nesto

 na stranu koliko taj auto vrijedi/ne vrijedi, ako tebe kao odraslu osobu koja je nesto ostvarila toliko pogodi sto je netko random reko na forumu o tvom autu onda ...

 

 

 

6 godina
offline
Re: Bosch planira iz upotrebe izbaciti ključeve au

E jebiga, zaljubljenik sam u te limene ljubimce 

Trust nobody, become the best !
16 godina
offline
Re: Bosch planira iz upotrebe izbaciti ključeve au
ShadoW kaže...
Mr.ddevil kaže...

bla, bla, svasta nesto

 na stranu koliko taj auto vrijedi/ne vrijedi, ako tebe kao odraslu osobu koja je nesto ostvarila toliko pogodi sto je netko random reko na forumu o tvom autu onda ...

  

 Ma ok, nisam skontao na što se referira. Ako si čovjek voli makinu, super. Samo danas to nije neki životni uspjeh posjedovati(uz jednostavno dobijanje kredita čak i u autosalonu, a pogotovo uz kupovanje od strane firmi - pa po zagrebu je valjda 60% pogotovo novijih modela na ime firme). Više je frustracija. Možda osim najbliže rodbine, bliskih prijatelja ili prvog susjeda do tebe, apsolutno nikoga nije briga za tvoje vozilo. Meni je jednostavno od svih, zbog ogromne gužve i zagađenja po gradu, pomalo muka. Svoj osobni palim jednom tjedno. Kad se vozim firminim (nije keyless :)) mercedesom, na kružnom kad stanem da propustim pješake, čujem "prokleti hercegofci, odite otkam ste došli". Policija me zaustavlja duplo češće, "da provjere podatke". Kad sam u firminom bmw-u, guraju se ispred mene razni relijaši na zelenom valu. Ono sportaši, vidi se da im je kompetitivnost u krvi da budu prvi na slijedećem crvenom.
Renaultov ključ spominjem jer neznam za sve ostale keyless modele osobno. To samo govori da su keyless modeli ipak key, kad ustreba. Kod smarphonea te opcije nema. Vjerojatno će to biti "opcija b" uz ključ, što će reći da onda i dalje nosimo isto. Naravno da smartphone može poslužiti za takve stvari, ali dali je to pametno je drugi par rukava. https://www.mirror.co.uk/news/uk-news/thieves-now-hacking-keyless-cars-12314734

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
15 godina
offline
Re: Bosch planira iz upotrebe izbaciti ključeve au
overhaul kaže...

  

 Ma ok, nisam skontao na što se referira. Ako si čovjek voli makinu, super. Samo danas to nije neki životni uspjeh posjedovati(uz jednostavno dobijanje kredita čak i u autosalonu, a pogotovo uz kupovanje od strane firmi - pa po zagrebu je valjda 60% pogotovo novijih modela na ime firme). Više je frustracija. Možda osim najbliže rodbine, bliskih prijatelja ili prvog susjeda do tebe, apsolutno nikoga nije briga za tvoje vozilo. Meni je jednostavno od svih, zbog ogromne gužve i zagađenja po gradu, pomalo muka. Svoj osobni palim jednom tjedno. Kad se vozim firminim (nije keyless :)) mercedesom, na kružnom kad stanem da propustim pješake, čujem "prokleti hercegofci, odite otkam ste došli". Policija me zaustavlja duplo češće, "da provjere podatke". Kad sam u firminom bmw-u, guraju se ispred mene razni relijaši na zelenom valu. Ono sportaši, vidi se da im je kompetitivnost u krvi da budu prvi na slijedećem crvenom.
Renaultov ključ spominjem jer neznam za sve ostale keyless modele osobno. To samo govori da su keyless modeli ipak key, kad ustreba. Kod smarphonea te opcije nema. Vjerojatno će to biti "opcija b" uz ključ, što će reći da onda i dalje nosimo isto. Naravno da smartphone može poslužiti za takve stvari, ali dali je to pametno je drugi par rukava. https://www.mirror.co.uk/news/uk-news/thieves-now-hacking-keyless-cars-12314734

 mog mercedesa ljudi ne gledaju na taj nacin :P (kombi)

 

okej, ovaj kljuc od gore zapravo i nije skroz keyless jer ga trebas za upalitii i dalje, ali znam da mazda isto ima mehanicki kljuc uz keyless.

 

ali ne mislim ni da si ti nesto lose mislio, ali covjek se svejedno previse uvrijedio. ne nuzno zbog tebe nego jer ako cega vrijedati sve sto procita na internetu nece daleko stici, jer svakakih budala ima na internetu.

 

ako je covjeku gust to voziti, ja ga potpuno razumijem, meni je gust voziti kombi koji proguta previse goriva, al eto, neke stvari se pregrme iako nisu najrazumnije.

 

obojici

16 godina
offline
Re: Bosch planira iz upotrebe izbaciti ključeve au
nikonja kaže...

Možda ima svoje minuse da si bez fizičnog ključa ali danas 99% ima pametni telefon, i isto tako večina ne ide niti na wc bez njega. Šansa da ti se telefon iprazni je danas jednaka tome da ti se baterija u ključu isprazni jer ako na išta svi pazimo danas je da je telfon uvijek pun.

Ključi za aute več danas polako nestaju jer skoro svaki proizvođač ima opciju keyless gdje ključ staviš u đep/torbu i niti ne vadiš ga, tako da ne vidim problem da umjesto ključa istu funkciju ima telefon.

I kod keyless varijanti obično na kraju imaš - ključ.

A dok ti se pametni telefon može isprazniti i može se naći u situaciji da ne možeš napuniti mobitel sad i odmah, standardni ključevi često i jave da je baterija pri kraju (mjesecima unaprijed) i mogu otvoriti i pokrenuti vozilo bez baterije.

8 godina
offline
Re: Bosch planira iz upotrebe izbaciti ključeve au
Nitko ga nije uvrijedio samo nam nije bila jasna "bosch pumpa za vodu" na M3 e46 :)
8 godina
offline
Re: Bosch planira iz upotrebe izbaciti ključeve au
Shadow:

Pa donedavno su svi ljudi s razlogom imali fiksni telefon. Razloga je sve manje. Tako je i ovo. Kartica i mobitel su znatno praktičnije rješenje uz bonus hrpetine drugih funkcija koje uz takvo rješenje dođu praktično besplatno - daljinsko uključivanje hlađenja ili grijanja, izvođenje vozila iz tijesnog parkirnog mjesta, provjera stanja napunjenosti i tko zna što još.
Ja rekoh
15 godina
offline
Re: Bosch planira iz upotrebe izbaciti ključeve au
Feudalac kaže...
Pa donedavno su svi ljudi s razlogom imali fiksni telefon. Razloga je sve manje. Tako je i ovo. Kartica i mobitel su znatno praktičnije rješenje uz bonus hrpetine drugih funkcija koje uz takvo rješenje dođu praktično besplatno - daljinsko uključivanje hlađenja ili grijanja, izvođenje vozila iz tijesnog parkirnog mjesta, provjera stanja napunjenosti i tko zna što još.

 sad sam bas u situaciji di mi je neki dio (vjerojatno motoric za otkljucavanje, ne kuzim se previse pa necu nista tvrditi) od zadnje kvake krepo i sad ne mogu otvoriti gepek. Imam pregradu tako da cu vjerojatno prvo s nje morati skidati staklo kako bi se moglo doci do vrata sa unutarnje strane jer je se jedino od tamo moze mehanicki otvoriti.

 

je, ok, kul je sa mobitelom otkljucavati, ali izbaciti u potpunosti mogucnost otkljucavanja sa mehanickim kljucem ... nisam za to

 

sto se fiksnog telefona tice mislim da je on odavno prestao biti potreban, moje kucanstvo osobno ga nema bar nekih 10ak godina. ali kad ti krepa mobitel i trebas nekog nazvati njega ne ostavljas na skupom parkiralistu dok ne odes napuniti mobitel vec posudis od prve osobe do tebe za poziv.

 

na kraju sve ovisi koliko detaljno ce razraziditi tu tehnologiju i koje ce biti backup opcije za kad ti mobitel ne radi.

 

ja sam isto tako imao situaciju da sam izgubio mobitel i ne mogu se vise ni na mail ulogirati jer je sve preko njega. Morao sam prvo kuci gdje sam vec ulogiran na mail odakle sam onda mogao ostaviti poruku na njemu da me covjek koji ga je nasao nazove. Ili bih morao nositi backup kodove isprintane sa sobom da se mogu negdje ulogirati ako izgubim mobitel ...

8 godina
offline
Re: Bosch planira iz upotrebe izbaciti ključeve au
Shadow:

Nisam ni ja za to da mobitel bude primarni ključ. Kartica spremljena s ostalim dokumentima je vrlo praktično rješenje. Kaj se tiče gubitka mobitela, zaključan telefon, uključen GPS i “nađi moj telefon” čuda rade. Pamtiti treba samo lozinku za pristup apple/google ID-u. Ionako nas prate, zašto čovjek od toga ne bi imao i koristi?
Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.12.2018 11:27 (Feudalac).
15 godina
offline
Re: Bosch planira iz upotrebe izbaciti ključeve au
Feudalac kaže...
Shadow:

Nisam ni ja za to da mobitel bude primarni ključ. Kartica spremljena s ostalim dokumentima je vrlo praktično rješenje. Kaj se tiče gubitka mobitela, zaključan telefon, uključen GPS i “nađi moj telefon” čuda rade. Pamtiti treba samo lozinku za pristup apple/google ID-u.

 je, ali se nisam mogao ulogirati nigdje jer mi je trazio two factor a nisam imao mobitel ...

 

edit: i ne, two factor mi nije bio ukljucen u tom trenutku samo se zalio kako je to untrusted device i da potvrdim putem mobitela

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.12.2018 11:29 (ShadoW).
8 godina
offline
Re: Bosch planira iz upotrebe izbaciti ključeve au
Shadow:

Ne znam kako to google sada ima riješeno, apple preporučuje unijeti više brojeva upravo za slučaj gubitka/krađe, prima i fiksni broj. Ili sve uređaje povežeš na isti acc pa s drugog uređaja sve vidiš odmah, bez petljanja s kodovima i lozinkama uz bonus sheranja aplikacija i svega drugog, po želji.
Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.12.2018 11:40 (Feudalac).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice