Brave - web preglednik s drukčijim pogledom na ogl

poruka: 10
|
čitano: 3.996
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Brave - web preglednik s drukčijim pogledom na ogl".
4 godine
offline
Brave - web preglednik s drukčijim pogledom na ogl

Znaci ne plasira ti reklame google il neki provider nego ti plasira Brave uz naznaku "da ti biras ko zaraduje". 
Mos si mislit kako su drugaciji od drugih 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Brave - web preglednik s drukčijim pogledom na ogl

Upravo sam ga instalirao za isprobati - umjesto Firefoxa. Djeluje ok na prvu, vidjeti ćemo :)

It is always darkest just before the dawn.
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.11.2020 11:01 (mrsmith).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Brave - web preglednik s drukčijim pogledom na ogl

Koristim već duže vremena, za svaku pohvalu. mahom blokira same requeste pa je brzina osjetna a ne trebaju ni dodatni blokeri. 

Princip oglašavanja i bakšiša je odlično zamišljen i na reklame ne treba klikati nego se broji vaša osnovna pažnja pri prikazivanju a plaća vam se u BAT tokenima (Basic attention token). Nisam primjetio da mijenja oglase igde nego ih na razini operativnog sustava prikazuje preko Browser Notification API-a. 

Možete isključiti auto-contribute za početak i staviti ad/hour na max (max mogućih, prikazuje koliko sustav ima a ne koliko korisnik odredi). Oglasi su uglavnom iz tech svijeta a na redittu ili twitteru se već može dati tip vlasniku sadržaja. 

 

Jučer su prešli 20 miliona mjesečnih i 7 mil dnevnih aktivnih korisnika - reddit post

 

i gospon Eich se više ponosi time što je tvorac JavaScripta nego bivši CEO Mozille 
  
 

Creativity is allowing yourself to make mistakes. Art is knowing which ones to keep.
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Brave - web preglednik s drukčijim pogledom na
slitinabakra kaže...

Znaci ne plasira ti reklame google il neki provider nego ti plasira Brave uz naznaku "da ti biras ko zaraduje". 
Mos si mislit kako su drugaciji od drugih 

da, reklame plasira Brave ali i jamči da nema trackanja korisnika nego je korisnik kome se reklama prikazuje partner koji dobija udio vrijednosti te reklame. 
tvoja pinka, naknada se računa za samo plasiranje, ne trebaš klikati i kupovati nego prodaješ svoju pažnju.
tu naknadu za prikazivanje koju dobješ možeš iskoristiti kao tip - napojnicu da platiš autoru sadržaja koji ti se svidio ili pustiti da se automatski dijeli vlasnicima stranica koje posjećuješ.. ili uzeti sebi.
s druge strane oglase i nagrade možeš isključiti 

Creativity is allowing yourself to make mistakes. Art is knowing which ones to keep.
4 godine
offline
Brave - web preglednik s drukčijim pogledom na ogl

Nebih znao. Vec godinu i nest koristim pi-hole i ne mogu rec sve trackere i oglase skida jer se stalno mjenja, al se stalno i azurira lista. 

Za sada zadovoljan

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Brave - web preglednik s drukčijim pogledom na
glava11 kaže...
slitinabakra kaže...

Znaci ne plasira ti reklame google il neki provider nego ti plasira Brave uz naznaku "da ti biras ko zaraduje". 
Mos si mislit kako su drugaciji od drugih 

da, reklame plasira Brave ali i jamči da nema trackanja korisnika nego je korisnik kome se reklama prikazuje partner koji dobija udio vrijednosti te reklame. 
tvoja pinka, naknada se računa za samo plasiranje, ne trebaš klikati i kupovati nego prodaješ svoju pažnju.
tu naknadu za prikazivanje koju dobješ možeš iskoristiti kao tip - napojnicu da platiš autoru sadržaja koji ti se svidio ili pustiti da se automatski dijeli vlasnicima stranica koje posjećuješ.. ili uzeti sebi.
s druge strane oglase i nagrade možeš isključiti 

 Daj malo definiraj ovo: " automatski dijeli vlasnicima stranica koje posjećuješ.. ili uzeti sebi."

 

Znaci, random "stranice" mozes nagradti ili samo odredenim koji su nesto sklopili s njima ili sto vec?

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
15 godina
offline
Brave - web preglednik s drukčijim pogledom na ogl

Windows verzija Bravea ima problema sa Bug Forumom.

 

U ovom postu sam opisao manifestaciju problema, stim da sam grešku pogrešno pripisao forumu, a zapravo je do Brave browsera.

 

Dakle, prilikom uploada više od 8 slika, npr. 10 i sl. Brave će prema nekom svom algoritmu ili šta već prikazati svega 8 slika u finalnom postu i to nasumičnim redoslijedom.

Problem sam reprodukovao više puta sa potpuno istim rezultatima. U slučaju da uploadam 8 ili manje slika problem se ne dešava, sve su slike u finalnom postu i po redoslijedu.

Refresh stranice ne pomaže, brisanje cache i cookiesa ne pomaže, isto tako potpuno brisanje i čista instalacija ne pomažu.

 

Ako stranicu na kojoj se nalazi moj post sa slikama učitam u drugom browseru (Opera, Firefox, Chrome), post se prikaže uredno sa 10 slika poredanih onako kako sam ih uploadao. Dok ih Brave neće prikazati sve, nego onako kako sam prethodno opisao.

Zanimljivo je da Brave prikazuje druge postove sasvim uredno i sa 20+ slika. Nisam uspio dokučiti što uzrokuje problem, niti sam ga riješio.

Deinstalirao sam ga prije par dana i ponovno koristim Firefox gdje se taj problem ne dešava. 

 

Da dodam da koristim i Android verziju Brave browsera i tu nema problema.

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.11.2020 17:35 (boxer).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Brave - web preglednik s drukčijim pogledom na
lovac82 kaže...
glava11 kaže...
slitinabakra kaže...

Znaci ne plasira ti reklame google il neki provider nego ti plasira Brave uz naznaku "da ti biras ko zaraduje". 
Mos si mislit kako su drugaciji od drugih 

da, reklame plasira Brave ali i jamči da nema trackanja korisnika nego je korisnik kome se reklama prikazuje partner koji dobija udio vrijednosti te reklame. 
tvoja pinka, naknada se računa za samo plasiranje, ne trebaš klikati i kupovati nego prodaješ svoju pažnju.
tu naknadu za prikazivanje koju dobješ možeš iskoristiti kao tip - napojnicu da platiš autoru sadržaja koji ti se svidio ili pustiti da se automatski dijeli vlasnicima stranica koje posjećuješ.. ili uzeti sebi.
s druge strane oglase i nagrade možeš isključiti 

 Daj malo definiraj ovo: " automatski dijeli vlasnicima stranica koje posjećuješ.. ili uzeti sebi."

 

Znaci, random "stranice" mozes nagradti ili samo odredenim koji su nesto sklopili s njima ili sto vec?

Treba biti verificirana stranica da ju tipaš. 

evo definirano ovdje: 
O sustavu nagrađivanja - https://brave.com/brave-rewards/
Za kreatore sadržaja - https://creators.brave.com/

Creativity is allowing yourself to make mistakes. Art is knowing which ones to keep.
13 godina
offline
Brave - web preglednik s drukčijim pogledom na ogl

Brave je malo čudan projekt. Za taj preglednik se prije vezalo nekoliko skandala, najnoviji je kada su za određene URL-ove radili preusmjeravanje na vlastite refferal linkove. Ali, kao i uvijek kad se pronađu u nekom skandalu, bude "ispričavamo se... mislili smo... dodali smo opciju...". Svaki, ama baš, svaki put. 

 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Brave - web preglednik s drukčijim pogledom na ogl

Molim Vas pomoc kako dobiti bat coine? Tj.kad se i kako oglasi prikazu?

Meni zasad niti jedan🤷

 

Pise da su i oglasi blokirani...

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.11.2020 19:10 (cromania21).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice