Budući Mac Pro imat će četiri puta jači SoC od nad

poruka: 9
|
čitano: 2.627
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Budući Mac Pro imat će četiri puta jači SoC od nad".
12 godina
offline
Budući Mac Pro imat će četiri puta jači SoC od nad

Samo 256? Pa ovaj aktualni MP je do 1.5TB RAMa

 

 

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Budući Mac Pro imat će četiri puta jači SoC od nad

U najgorem trenutku su se riješili Intela. i5 je bolji cpu od onog u Mac studiju za 5000€. ADL u laptopima se jako dobro nosio s M1, dosta više performanse uz malo višu potrošnju. Uz to su s arm procesorima izgubili win i linux support. S macom imaš lošije performanse za višu cijenu i nemogućnost odabira softvera, sve mora biti kako tata apple kaže.

Moj PC  
0 4 hvala 0
14 godina
offline
Re: Budući Mac Pro imat će četiri puta jači SoC od
pqweasdyxc kaže...

U najgorem trenutku su se riješili Intela. i5 je bolji cpu od onog u Mac studiju za 5000€. ADL u laptopima se jako dobro nosio s M1, dosta više performanse uz malo višu potrošnju. Uz to su s arm procesorima izgubili win i linux support. S macom imaš lošije performanse za višu cijenu i nemogućnost odabira softvera, sve mora biti kako tata apple kaže.

Ne znam jesi li imao priliku koristiti koji od MacBook PRO-ova sa M1PRO procesorom. Iz mog osobnog iskustva je to najbrzi laptop koji sam koristio za profesionalnu upotrebu i impresivno je koliko dugo mu baterija drzi te koliko je tih - nikad nisam cuo ventilatore.

Procitao sam u grubo par benchmarka izmedju ADL-a i M1PRO, i ADL je marginalno brzi uz 3 puta vecu potrosnju. Moram priznat da mi je za laptop draze da mi izdrzi par sati bez baterije i da je tih nego da je nesto malo brzi.

Mislim da je Apple napravio pun pogodak time sto je presao na Silicon.

P.S.
Sta to znaci izgubili su linux support? Ja vec godinama vrtim Linux na ARMu, ne znam o cemu pricas + postoji Asahi Linux distribucija koja targetira upravo Silicon.

13 godina
offline
Budući Mac Pro imat će četiri puta jači SoC od nad

Meni apasolutno nije jasno jedno, svake godine, u najboljoj situaciji svake druge, novi komp, nova linija ?! 

 

U svakih pet godina bi to bilo puuuuuuuuno nekako meni logičnije, pa podrška ide skorom deset godina po verziji Mac OS-a! 

Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Budući Mac Pro imat će četiri puta jači SoC od
pqweasdyxc kaže...

U najgorem trenutku su se riješili Intela. i5 je bolji cpu od onog u Mac studiju za 5000€. ADL u laptopima se jako dobro nosio s M1, dosta više performanse uz malo višu potrošnju. Uz to su s arm procesorima izgubili win i linux support. S macom imaš lošije performanse za višu cijenu i nemogućnost odabira softvera, sve mora biti kako tata apple kaže.

Radim u IT supportu, a firma u kojoj radim je Apple partner, pa po definiciji "dužim" MacBook (iako mi je 90% supporta vezano za Windoze). M1 je stvarno odlično složen, supruga mi je fotografkinja i oduševljena je kako Adobe i DaVinci Resolve rade. A ovo što kolega kaže, baterija traee i trajee, totalni preporod od x86 laptopa. Plus, nema ventilatora.

 

Inače niti Linux niti Windowsi nisu problem. Jest kompliciranije ali radi. Paralelno vrtim i Linux i Windows virtualku, tj. da budem precizniji Windows for ARM. Koji onda emulira po potrebi i x86 za aplikacije koje to trebaju, jer dosta appova već postoji nativno za Windows for ARM (npr. 7-zip, Firefox, MS Office je u dev fazi...). Znači za osnovni productivity sve radi. Do sada sam naišao da jedino ActiveIdentity middleware za smart card radi probleme.

 

Mene zapravo više smetaju neke nelogičnosti MacOS operativnog sustava u odnosu na Winse (vjerojatno bi isto rekao za Windowse korisnik koji je više na MacOS-u). Sam hardware je vrhunski! Da ne kažem da je neuništiv. Imamo neke klijente koj vrte iMac-ove stare po 12-13 godina i dalje bez problema. Apgrejdali smo ih sa SSD-ovima, a mašine rade ko sat. I Apple je imao običaj jako dugo podržavati stari hardware, tako da si mogao uredno mašinu staru 10 godina natočiti s novom verzijom OS-a. Sada to više nije baš slučaj, možeš na mašinu staru 7 godina natočiti zadnji OS, ali će raditi bitno sporije.

16 godina
offline
Re: Budući Mac Pro imat će četiri puta jači SoC od
Zhawk kaže...
pqweasdyxc kaže...

U najgorem trenutku su se riješili Intela. i5 je bolji cpu od onog u Mac studiju za 5000€. ADL u laptopima se jako dobro nosio s M1, dosta više performanse uz malo višu potrošnju. Uz to su s arm procesorima izgubili win i linux support. S macom imaš lošije performanse za višu cijenu i nemogućnost odabira softvera, sve mora biti kako tata apple kaže.

Ne znam jesi li imao priliku koristiti koji od MacBook PRO-ova sa M1PRO procesorom. Iz mog osobnog iskustva je to najbrzi laptop koji sam koristio za profesionalnu upotrebu i impresivno je koliko dugo mu baterija drzi te koliko je tih - nikad nisam cuo ventilatore.

Procitao sam u grubo par benchmarka izmedju ADL-a i M1PRO, i ADL je marginalno brzi uz 3 puta vecu potrosnju. Moram priznat da mi je za laptop draze da mi izdrzi par sati bez baterije i da je tih nego da je nesto malo brzi.

Mislim da je Apple napravio pun pogodak time sto je presao na Silicon.

P.S.
Sta to znaci izgubili su linux support? Ja vec godinama vrtim Linux na ARMu, ne znam o cemu pricas + postoji Asahi Linux distribucija koja targetira upravo Silicon.

 i5 bolji od M1 Ultra? I ja bih te droge htel! :D

3 godine
offline
Re: Budući Mac Pro imat će četiri puta jači SoC od
pqweasdyxc kaže...

U najgorem trenutku su se riješili Intela. i5 je bolji cpu od onog u Mac studiju za 5000€. ADL u laptopima se jako dobro nosio s M1, dosta više performanse uz malo višu potrošnju. Uz to su s arm procesorima izgubili win i linux support. S macom imaš lošije performanse za višu cijenu i nemogućnost odabira softvera, sve mora biti kako tata apple kaže.

 Nikakav i5, kamoli i7 ili nedaj boze i9 nemogu prismrditi appleu m1 a pogotovo m2, u mobilnom segmentu ce ih stici tamo 2345g(čitaj nikada), Sto je najzalosnije cak i s simulacijom windowsa na mecu opet ih rastavljaju. Ja mrzim sve sto je ikad izaslo od Applea no ovo je sramotno za Pc i windowse! Single core je trenutno negdje 50+% veci na PC neko na tom mobilnom govancetu no benchmarci i real time usporedbe pokazujut totalno obrnute postotke u Appleovu korist! Sramotno ako nisam vec napisao

edit. Gpu snaga u tom sranju je neznatno losiji nego rtx 3090 sto je jos veca sramota. Ovo kad izade ce biti još vece pljuvanje u lice PC/windows userima koje traje od izlaska m1.

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.10.2022 20:26 (Boris grozni).
3 godine
offline
Budući Mac Pro imat će četiri puta jači SoC od nad

Znaci Widowsi su brzi na meku nego na nativnoj platformi, SRAMOTNO

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Budući Mac Pro imat će četiri puta jači SoC od
Boris grozni kaže...

Znaci Widowsi su brzi na meku nego na nativnoj platformi, SRAMOTNO

 

 Mislim da je to do virtualizacije - to sam primjetio i na ProxMox-u i ESXI-u kada je win unutar virtualke radi dosta brze - brijem jer je VM napraljen na emulaciji najkompatibilnijieg hardvera pa se sve to brze ucita (mozda serem :D )

NULL!=NULL
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.10.2022 21:40 (VladRi).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice