Bugovci izvan ureda: Knjige koje vrijedi pročitati

poruka: 19
|
čitano: 6.511
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Bugovci izvan ureda: Knjige koje vrijedi pročitati".
15 godina
offline
Bugovci izvan ureda: Knjige koje vrijedi pročitati

jonas jonasson: djevojka koja je spasila švedskog kralja. opaka skandinavska zajebancija i satira. izvrsno napisano i još bolje prevedeno. 

 

od starijih izdanja (a i to tek za prvu ruku):

 

nenad raos: knjiga o ničemu ( )

 

nenad veličković: konačari

 

miljenko jergović: dveri od oraha

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.7.2018 7:50 (Ajar).
Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Bugovci izvan ureda: Knjige koje vrijedi pročitati

O "Slučaju Džem" pisao je i naš Ivo Andrić u Ukletoj avliji kao o čovjeku koji je osuđen da bude car. Knjigu koju preporučujete nisam čitao, ali je slučaj i sudbina tog čovjeka, nesuđenog turskog sultana jako zanimljiva. 

 
4 1 hvala 0
6 godina
offline
Re: Bugovci izvan ureda: Knjige koje vrijedi proči
12 Rules for Life
An antidote to chaos
by Jordan Peterson
 
3 0 hvala 0
10 godina
offline
Bugovci izvan ureda: Knjige koje vrijedi pročitati

Svako ljeto, svaki žićBo ide poseban serijal tekstova od samih bugovih autora, gdje oni otkrivaju svoje navike o nekoj temi.

To je posebno zanimljivo nama čitateljima, jer vidimo i drugu stranu naših cijenjenih autora, a ne samo onu kompjutersku.

 

Odabrao sam sebi Zweiga,jednu, jer ne mogu više...knjige znaju ponijeti čovjeka, onaj čarobni svijet čitanja, kada se istražuje, nešto pročitaš, o tome razmišljaš, analiziraš, radiš bilješke....a, ljudi oko teme komentiraju nogomet....

Hvala na toplim preporuka za knjige koje vrijedi pročitati, bar koju....Eh, da KGZ ako će netko ići posuditi knjige radi jedan dan ujutro, jedan dan popodne...pa prije nego krenete u neku gradsku knjižnicu provjerite kako radi, da ne bi poljubili vrata....

 

 

Well, nego S.Zweig me iz mog skromnog čitateljskog iskustva podsjeća na Jospeh Ruth, kada govorimo o patnjama Židova koje su kao ljudi morali prolaziti....

 

 

 

Lijepi pozdrav gospođi i njenom suprugu Herr Miri!

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
Moj PC  
0 0 hvala 1
6 godina
neaktivan
offline
Bugovci izvan ureda: Knjige koje vrijedi pročitati

Biografija Aleksandra Velikog progovara o njegovoj neodoljivoj i nezaustavljivoj osobnosti; lik velikoga vojskovođe koji je zasnovao imperij od Jadrana do Indije prikazan je kao osoba izrazito kompleksne prirode, kao mistik i praktičar.

Aleksandar Makedonski je po dolasku u Atenu (nakon što ju je osvojio) posjetio Diogena u njegovom drvenom buretu na glavnom trgu, pošto je prije čuo zanimljive priče o njemu. Aleksandar je po dolasku zatekao Diogena kako spava. Probudio ga je, predstavio mu se i pitao ga: "Što želiš da ti učinim?". Diogen mu je odgovorio: "Makni mi se sa sunca". Zadivljen njegovom reakcijom i jednostavnošću, Aleksandar Makedonski je rekao: "Da nisam Aleksandar (Veliki) Makedonski, bio bih Diogen iz Sinope."

 
4 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Bugovci izvan ureda: Knjige koje vrijedi proči
Bezveze mi je da Bug preporučuje literaturu koja nema veze sa sadržajem časopisa. Za očekivati bi bilo da predložite knjige koje bi svaki informatičar trebao pročitati.
 
0 16 hvala 0
10 godina
offline
Re: Bugovci izvan ureda: Knjige koje vrijedi proči

@112358

 

Meni je to baš cool. Ioako su BUG/Mreža kompjuteški magazini, ne vidim razloga zašto se ograničavati na to.
Pa, ljudi što rade u BUG/Mreži što im je glavni posao imaju široke interese, koje mogu, ali i ne moraju imati više ili manje veza sa kompjuterima i tehnologijom.
Zašto sebe kao osobu koja se razvija i uvijek teži ka boljem, ograničiti samo na jedno područje??

 

BTW, kada govorimo o literaturi i književnost kao takvoj. Ona je tu da se mi kao ljudi razvijamo u svim mogućim smjerovima. Upravo kada nešto radim, razmišljam, pišem, stvarama...sve ono što sam naučio iz knjiga i općenito kroz život progovara kroz mene ili bilo koga drugoga koji se vodi sa svojim razumom.
Drugo je kada kroz tebe progovaraju emocije...


Onda je čovjek koji kao onaj navijač koji se napije, najede te čeka utakmicu koja mu je samo izlika da može što više unijeti i naliti u sebe, nego kaj mu pak treba...
Druga je stvar gledati tekmu kao netko tko razumije nogomet, gleda formaciju, strategiju, razumijem tjelesni napor, operativu....
Emocije jesu prisutne u našim životima, ali one ne smiju upravljati sa nama.

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
8 godina
offline
Bugovci izvan ureda: Knjige koje vrijedi pročitati

Da nadopunim Festusa: Aleksandar Makedonski je za učitelja imao Aristotela, pa je sigurno primio nešto od njegove filozofije, a svakako od grčke mudrosti. To se vidi i prema

njegovoj politici prema poborljenim narodima. Moglo bi se čak reći da je Aristotel bio ideolog helenizma, a Aleksandar njegov izvršitelj, nešto poput Marxa i Lenjina. 

Inače, kako je Aristotel postao Aleksandrov učitelj? Po rodbinskoj liniji, jer je Aristotelov otac bio liječnik Aleksandrova oca. 

 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bugovci izvan ureda: Knjige koje vrijedi proči
danen kaže...

Da nadopunim Festusa: Aleksandar Makedonski je za učitelja imao Aristotela, pa je sigurno primio nešto od njegove filozofije, a svakako od grčke mudrosti. To se vidi i prema

njegovoj politici prema poborljenim narodima. Moglo bi se čak reći da je Aristotel bio ideolog helenizma, a Aleksandar njegov izvršitelj, nešto poput Marxa i Lenjina. 

Inače, kako je Aristotel postao Aleksandrov učitelj? Po rodbinskoj liniji, jer je Aristotelov otac bio liječnik Aleksandrova oca. 

 aha, prvo je u grčkoj nastao nepotizam kao mjera uspjeha, a slijedom toga su unešto poslije postali dužni k'o grčka. makes sense. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.7.2018 17:15 (Ajar).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Bugovci izvan ureda: Knjige koje vrijedi proči

Autor članka je mogao navesti knjige koje preporučuju ljudi kao što su Bill Gates, Jeff Bezos... Ovako je članak ispao poput "Nives Celzijus preporučuje knjigu".  

6 godina
protjeran
offline
Re: Bugovci izvan ureda: Knjige koje vrijedi proči
112358 kaže...

Autor članka je mogao navesti knjige koje preporučuju ljudi kao što su Bill Gates, Jeff Bezos... Ovako je članak ispao poput "Nives Celzijus preporučuje knjigu".  

 

Pametni ljudi rade sve sto im zena kaze. Ja svoju pustam i da razmislja za mene. Da nema nje, jab samo blenije.....

Salt n Pepa - Push It
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.7.2018 19:58 (Gorstak79).
12 godina
neaktivan
offline
Bugovci izvan ureda: Knjige koje vrijedi pročitati

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Bugovci izvan ureda: Knjige koje vrijedi proči

@112358

 

Joj, frende samo lijepiš etikete. Ti bi ovo, ti bi ono....

Ne žikiš koncept rubrike "Bugovci izvan ureda".

 

Ne daj se smesti, ionako je to samo tvoje mišljenje, a ne većine čitatelja koji vole i čitaju BUG.

 

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
8 godina
offline
Re: Bugovci izvan ureda: Knjige koje vrijedi proči
Za ljubitelje dobrog thrillera: upravo sam zavrsio "Ja sam hodocasnik", autor Terry Hayes. Ima u knjizarama, nije skupa. Ali zato ima 700! stranica. I ne mozete je ispustit iz ruke :) Ne pocinjite ako nemate par dana slobodno... Odlicno napisano, zabavno i uzbudljivo. Vrhunski zaplet. Vrlo uvjerljivo.
Life is jazz. Play it cool.
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Bugovci izvan ureda: Knjige koje vrijedi proči
danen kaže...

Da nadopunim Festusa: Aleksandar Makedonski je za učitelja imao Aristotela, pa je sigurno primio nešto od njegove filozofije, a svakako od grčke mudrosti. To se vidi i prema

njegovoj politici prema poborljenim narodima. Moglo bi se čak reći da je Aristotel bio ideolog helenizma, a Aleksandar njegov izvršitelj, nešto poput Marxa i Lenjina. 

Inače, kako je Aristotel postao Aleksandrov učitelj? Po rodbinskoj liniji, jer je Aristotelov otac bio liječnik Aleksandrova oca. 

 Kamo sreće da je nešto i naučio pa možda nebi bio krvoločni masovni ubojica, tlačitelj i robovlasnik kao i mnogi nakon njega. Za mene je on bio samo još jedan plankton u moru ljudskog šljama. Uvijek mi je nepojmljivo to kako se likovi tog kalibra (Julius Caesar, Genghis Khan, Cyrus, Sulejman, Napoleon, Staljin, Hitler..) hvale i slave unedogled, ma kakve Rock zvijezde, praktički imaju status božanstva. Ne nedostaje ovom veselom svijetu ni polubožanstava poput talijanskih mafijaša, latino bossova, serijskih ubojica, različitih balkanskih ekvivalenata i tako dalje i tako bliže. Ne ukradi, ne ubij, ali ako si uspješni osvajač ili mafijaš, o tebi će se pisat, čitat i snimat za vijeke vjekova. 

15 godina
offline
Re: Bugovci izvan ureda: Knjige koje vrijedi proči
Sve neke kvazi biografije i prepričane poviestice.
Što će mi netko pričati o Aleksandrovoj osobnosti, ko da je ovce s njime čuvao, ili Milena Sexopolis tumačiti 1. Svjetski rat ?
Ako želite izvrsni tekst iz prve ruke, uzmite Omaž Kataloniji (Kataloniji u čast) G. Orwella.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Bugovci izvan ureda: Knjige koje vrijedi pročitati

Da odgovorim Festusu: ne mogu se povijesne ličnosti mjeriti nepovijesnim mjerilima. Aleksandar Veliki nije bio svetac, no to ne znači da nije bio velik. Njegov je povijesni utjecaj nemjerljiv. Bez njega ne bi bilo ništa od helenizma i sve što je on u znanosti i umjetnosti donio. Alaksandar nije bio ništa posebno po okrutnosti, tako se tada življelo, a živjelo se tako što se ratovalo. Bez ratovanja nije se mogla voditi vanjska politika, pa ni širiti svoj civilizacijski utjecaj. Povijesnu ličnost uvijek treba smjestiti u kontekst vremena u kojem je živjela. Pada li kome danas na pamet u SAD (i drugdje na svijetu) da Geogrea Washingtova proglašava robovlasnikom i rasistom, a to je nesumnjivo bio? 

 
3 0 hvala 2
16 godina
offline
Bugovci izvan ureda: Knjige koje vrijedi pročitati

Volim povijest i scifi, a kada vidim teme teškog života, alkoholičara, crnih socioloških drama moram se upitati tko to čita.
Možda bogati ameri čitaju kako živi  prosječni hrvat ? Nema mi neke mistike o teškom životu u neimaštini.

Boris_CRO (War thunder, il2 Sturmovik, DCS, Steam)
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Bugovci izvan ureda: Knjige koje vrijedi proči
danen kaže...

Da odgovorim Festusu: ne mogu se povijesne ličnosti mjeriti nepovijesnim mjerilima. Aleksandar Veliki nije bio svetac, no to ne znači da nije bio velik. Njegov je povijesni utjecaj nemjerljiv. Bez njega ne bi bilo ništa od helenizma i sve što je on u znanosti i umjetnosti donio. Alaksandar nije bio ništa posebno po okrutnosti, tako se tada življelo, a živjelo se tako što se ratovalo. Bez ratovanja nije se mogla voditi vanjska politika, pa ni širiti svoj civilizacijski utjecaj. Povijesnu ličnost uvijek treba smjestiti u kontekst vremena u kojem je živjela. Pada li kome danas na pamet u SAD (i drugdje na svijetu) da Geogrea Washingtova proglašava robovlasnikom i rasistom, a to je nesumnjivo bio? 

 ma Festus je napušeni hippie, koji dume nema o  svijetu...

 

Alexandros je prvi koji je grčku samoljubivost (mi smo tak super, demokrati, svi drugi su barbari..) sveo na normalne mjere, uvidio da svaka kultura daje doprinos, a da je imao velik ego, a imao ga je, bio je velik čovjek...

Ju je je? Je ju je!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice