Cajke, turbo folk i ostali sportovi

poruka: 173
|
čitano: 30.920
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Cajke, turbo folk i ostali sportovi".
10 godina
offline
Cajke, turbo folk i ostali sportovi

Nije bas da se druzim s takvim ljudima. A i nije bas da su najostriji noz u ladici.

Moj PC  
19 3 hvala 0
13 godina
offline
Cajke, turbo folk i ostali sportovi

Naravno da ne.

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.4.2019 8:28 (Marko :D).
 
3 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Cajke, turbo folk i ostali sportovi
Ne postoji hrv. domoljubna cajka.
 
4 2 hvala 0
13 godina
offline
Cajke, turbo folk i ostali sportovi

mogu se zahvaliti ps1 i thps2
to je bila prekretinca, dok si čuo guerrilla radio, ništa više nije bilo isto, i tu je sve krenulo na rock / metal

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
Moj PC  
9 0 hvala 0
15 godina
offline
Cajke, turbo folk i ostali sportovi

svojevoljno ne. no ponekad se iz jurećeg m'rced'sa/bemveja s otvorenim prozorima ili kakvog stana u novogradnjama (the "dotepenecs") dogodi cajački napad na uši/ukus/zdrav razum. nasreću, uvježban sam zaštitjeti ritam-sekciju u ušima, na čemu hvala zetovcima i njihovim u zavojima cvilećim tramvajima. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
30 2 hvala 0
8 godina
offline
Re: Cajke, turbo folk i ostali sportovi
Great Scott! kaže...
Ne postoji hrv. domoljubna cajka.

 Možda ali Tomislav Bralić je puno blizu....

16 godina
odjavljen
offline
Cajke, turbo folk i ostali sportovi

Jbg, ja sad nisam siguran sta sve spada pod cajke. Volim ponekad poslusati stare narodne pjesme - Haris, Halid, Dusko Kulis i tako. Ali bas cecu, daru bubamaru i to ne. Od domacih HR uglavnom Crvena Jabuka, Parni Valjak, Prljavo Kazaliste, (stari) Magazin i to. Ali gotovo nista novo.

Uglavnom slusam stranu glazbu iz osamdesetih i devedesetih, to mi je nekako trajno zaglavljeno u glavi...

Freak Show Inc.
 
25 0 hvala 5
8 godina
offline
Cajke, turbo folk i ostali sportovi

kakve veze ima ona fotografija Parade Ponosa iz clanka sa turbo folkom? ... sve do jednoga  depilirani deckici sa implatima,pretjeranim  makeup-om i svasta necim 

waaagh
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Cajke, turbo folk i ostali sportovi
Friday kaže...

Jbg, ja sad nisam siguran sta sve spada pod cajke. Volim ponekad poslusati stare narodne pjesme - Haris, Halid, Dusko Kulis i tako. Ali bas cecu, daru bubamaru i to ne. Od domacih HR uglavnom Crvena Jabuka, Parni Valjak, Prljavo Kazaliste, (stari) Magazin i to. Ali gotovo nista novo.

Uglavnom slusam stranu glazbu iz osamdesetih i devedesetih, to mi je nekako trajno zaglavljeno u glavi...

 Upravo to.

 

Kako sam dobar dio djetinjstva proveo na selu, narodne (one koje pjevaju o zivotu na selu, a ne one koje opisuju metodu lijepljenja tapeta suzama) su mi ostale u uhu i volim ih s vremena na vrijeme poslusati (sevdalinka recimo nakon 3. ture svaka rijec u srce pogadja).

 

Usput, ne mora ovaj nas balkanski melos ostati zaglavljen u klasicnom aranzmanu.

Poslusajte ovaj aranzman "Cudna jada od Mostara grada"

 

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.4.2019 11:14 (syncmaster245b).
11 godina
neaktivan
offline
Cajke, turbo folk i ostali sportovi

Ne slušam "to" ni pod razno, ako nekome padne na pamet da to stavi u mojoj kući prvo ide upozorenje onda leti van. Ako se to pušta negdje drugdje onda ja idem ća. Jednostavno imam 0 tolerancije na tu "muziku".

 
10 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Cajke, turbo folk i ostali sportovi
Najpopularnije danasnje nase i njihove se skoro i nerazlikuju....osim sto njihovi spotovi izgledaju skuplji.... i stare narodne su 10 puta bolje od ovih nasih...netko gore je spomenio halida i kompaniju....
VenAtoR#2231
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Cajke, turbo folk i ostali sportovi

Cajke/narodnjaci/novokomponovane/turbofolk smeće nisu od jučer i bile su popularne prije i za vrijeme rata. Tako da me uopće ne čudi, ka neke, ta današnja popularnost. Usput niko se ne grozi na ove američke cajke AKA 'hip hop' koje se vrte po TV i radiju 7/24/365, a ove nove turbocajke su direktna kopija tih 'ghetto' seljačina.

 

Odrastao sam na elektronskoj,rock i metal glazbi i to je što uglavnom slušam.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
12 0 hvala 0
Re: Cajke, turbo folk i ostali sportovi
Samo Lidiju Bačić. Ali više je gledam.
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Cajke, turbo folk i ostali sportovi
memulica kaže...

Cajke/narodnjaci/novokomponovane/turbofolk smeće nisu od jučer i bile su popularne prije i za vrijeme rata. Tako da me uopće ne čudi, ka neke, ta današnja popularnost.

 

Imam dojam da je sada u Hrvatskoj taj turbofolk puno slušaniji i popularniji nego prije u vrijeme Juge. Sjećam se, prije je na to brijala najviše ekipa iz BiH i Srbije, a sada uz tu glazbu slave reprezentativci i političke snage koje se deklarativno bore za odmak od kulturološkog utjecaja Balkana.

15 godina
offline
Cajke, turbo folk i ostali sportovi

Staru narodnu glazbu da, kao što je Petko naveo: Toma Zdravković itd. Ali cajke su silovanje mozga. 

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
Moj PC  
9 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Re: Cajke, turbo folk i ostali sportovi
fredii kaže...

Staru narodnu glazbu da, kao što je Petko naveo: Toma Zdravković itd. Ali cajke su silovanje mozga. 

 da velika je razlika starih pravih narodnih pjesama i ovih sranja, npr sevdalinke to je kultura

13 godina
offline
Cajke, turbo folk i ostali sportovi

Kao ekipa ne slusa caje, a sve sebi u autu prvo kad daju kontakt pocne extrafm.

 

Ovih dana posto nisam dugo slusao glazbu koju sam prije stalno slusao forsiram metallicu i iron maiden. Nema te energije kad cujes master of puppets u live izvedbi.

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Cajke, turbo folk i ostali sportovi
DiRT kaže...

Kao ekipa ne slusa caje, a sve sebi u autu prvo kad daju kontakt pocne extrafm.

 

Ovih dana posto nisam dugo slusao glazbu koju sam prije stalno slusao forsiram metallicu i iron maiden. Nema te energije kad cujes master of puppets u live izvedbi.

Osim ako pustiš The Trooper od Maidena.

K
12 godina
odjavljen
offline
Re: Cajke, turbo folk i ostali sportovi
Slušam sve pjesme, osim one koje zavijaju. Te zavijačice zovem cajke.
Uz to bi dodao ove Balkanske mumble "repere".
 
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Cajke, turbo folk i ostali sportovi

Upravo kao što je gore rečeno, imamo predivne narodne muzike naokolo, dalmatinskih, starogradskih, međimurskih, zagorskih... i naravno sevdalinki.

Trpam to u kategoriju sa npr fado. Stare kancone ili šansone; tango, flamenco ili sirtaki, stvar je u nijansama. Rel. nedavno sam čuo predivnu tursku narodnu muziku, nevjerojatno kvalitetno (nema veze s uobičajenom predodžbom).
Novokomponirano ne mora biti trash (vidi Gotan Project ili bliže Božo Vrećo, Nina Kraljić).

Cajke itd su u relaciji s istim kao i forum (npr ovaj) i snapchat.

To je budućnost, mi smo dinosauri.
Turbo-folk je bio tek peting, predigra: trap cajke su budućnost (7/8 takt, vocoder i dubstep trash).
Bare je bio prorok.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.4.2019 13:33 (Zechina).
 
3 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Cajke, turbo folk i ostali sportovi

Stare narodne da, ovo smece "repersko" kaj pustaju na extra fmu je takav treš da me odma glava zaboli od tih sranja. Ajde ima dobrih i tamo oko 2000 al ovo danas tipa đala brat i slicni neznam kaj bi reko jel mi se bolje sere, povraca il me glava boli od toga

 
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Cajke, turbo folk i ostali sportovi

Necu guglati jer me strah da ne dobijem proljev govana - extra fm je neka radio postaja?

Freak Show Inc.
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.4.2019 14:01 (Friday).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Cajke, turbo folk i ostali sportovi

Da, postaja koja je popularna za slikanje rabljenog vozila kad se prodaje na oglasnicima. Čim vidiš to odma znaš da je muljator i čudan tip i da je skidana kilometraža i da treba velki servis, ovjes, itd. :)

Moj PC  
13 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Cajke, turbo folk i ostali sportovi
Uzivaj te
AMD AntiBoy
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Cajke, turbo folk i ostali sportovi

Treba pročitat komentare ispod mace. :)

Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Cajke, turbo folk i ostali sportovi
Procitao i smijem se jos uvjek
AMD AntiBoy
8 godina
offline
Re: Cajke, turbo folk i ostali sportovi
DiRT kaže...

Treba pročitat komentare ispod mace. :)

 Ova pesma mi je spasila zivot! Bio sam u bolnici u komi sest meseci, kada je jedan dan sestra usla, upalila radio i pustila ovu pesmu...ja sam se probudio samo da bih ugasio radio!

waaagh
12 godina
odjavljen
offline
Re: Cajke, turbo folk i ostali sportovi

Evo još jedna :D

 

15 godina
offline
Cajke, turbo folk i ostali sportovi

Jedna zanimljivost:

Vecina ''premijum'' automobila na njuskalu je slikana sa radio stanicom extra fm, hahaha

 

 
 
 
 
 

EDIT: @dirt me pretekao :)

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. | R.I.P. What.CD 11/2016
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.4.2019 15:03 (BORG).
Moj PC  
24 0 hvala 0
13 godina
offline
Cajke, turbo folk i ostali sportovi

Ko oće link od crne može na PM.

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice