Canon EOS RP - kompaktni fotoaparat punog kadra

poruka: 18
|
čitano: 5.534
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Canon EOS RP - kompaktni fotoaparat punog kadra".
12 godina
protjeran
offline
Canon EOS RP - kompaktni fotoaparat punog kadra

Canon ce s ovim modelom(citaj cijenom:) satrati svu konkurenciju, da ne pricam o novom minijaturnom 70-200 f2.8 koji je doslovno 2x manji od standardnih predimenzioniranih teškaša 70-200, to se cekalo, definitivno moj sljedeci kombo za dok ne krepamlp

Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Canon EOS RP - kompaktni fotoaparat punog kadra

Ne znam da li je copy-paste PR članka dobivenog od Canona i njihova greška ili autora teksta, ali ovo zasigurno ne spada u kategoriju kompaktnih fotoaparata nego u tzv. mirrorless (MILC).

Kompaktni FF je npr. Sony RX1, "crop" Canon G1x Mk III...

 

A što se tiče samog RP-a, treba sačekati testove - ako se pokaže dobar fotoaparat ovime Canon mete druge :) 

Moj PC  
5 0 hvala 0
9 godina
offline
Canon EOS RP - kompaktni fotoaparat punog kadra

Do sada sve što je Canon radio mi je nekako imalo smisla.

Uvijek su bili ispred konkurencije s ponudom i kvalitetom objektiva, što je najbolje i s cijenom. Uvijek je bio naglasak na te objektive.

Samom najavom objektiva očito nastavljaju trend, vjerujem da će do OI imati više objektiva od konkurencije koja je u FF bezrcalnim aparatima već godinama. Tijela pouzdana, robusna, izuzetno lagana za korištenje a specifikacijama uvijek korak iza konkurencije:-)

No, nekakav logičan slijed je postojao, od jeftinog APSC prema FF. 

Sve je jasno šta Canon radi, već smo taj recept vidjeli(rebel). Ali pravo pitanje šta će biti s M serijom? Općenito s Crop tijelima, a da ne govorim MFT?

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.2.2019 21:32 (ITelektronika).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Canon EOS RP - kompaktni fotoaparat punog kadr

Što se tiče M serije, ona je logičan nastavak DSLR crop-a. Sve mi se više čini da će proizvođači komplet preći na MILC pa bi logično bilo da M serija bude naslijednik od modela serije 2xxxD, 4xxxD, 8xD, 7xD...

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.2.2019 21:54 (the chosen one07).
9 godina
offline
Re: Canon EOS RP - kompaktni fotoaparat punog kadr
the chosen one07 kaže...

Što se tiče M serije, ona je logičan nastavak DSLR crop-a. Sve mi se više čini da će proizvođači komplet preći na MILC pa bi logično bilo da M serija bude naslijednik od modela serije 2xxxD, 4xxxD, 8xD, 7xD...

 Pa je da, ali prije si mogao ef objektive koristiti na obe serije, sada se više neće moći RF na M i obratno.

Drugim riječima, kupio si nekakav krop za šta si imao para ionako je tijelo manje više....ljudi su uglavnom nekako ulagali u FF objektive. Na kraju si uglavnom zaokružio s nekim FF tijelom, ili čak koristio i jedno i drugo. Sada to više neće biti moguće.

Racimo mene osobno nekako najviše zanima nasljednik 7d2....u ef-m verziji taj aparat nema baš nekog smisla. Jedino u RF verziji crop.....neznam......

12 godina
protjeran
offline
Re: Canon EOS RP - kompaktni fotoaparat punog kadr
the chosen one07 kaže...

Ne znam da li je copy-paste PR članka dobivenog od Canona i njihova greška ili autora teksta, ali ovo zasigurno ne spada u kategoriju kompaktnih fotoaparata nego u tzv. mirrorless (MILC).

Kompaktni FF je npr. Sony RX1, "crop" Canon G1x Mk III...

 

A što se tiče samog RP-a, treba sačekati testove - ako se pokaže dobar fotoaparat ovime Canon mete druge :) 

kompaktni vjerovatno iz razloga sto su mu dimenzije neznatno vece nego kod kompaktnih digitalaca s 1/2.3 inčnim senzorima i vise, stovise odmah su izbacili s njim i mali grip poradi toga, meni je moj dslr(apsc) premali jer imam duzinu sake od 21cm mogu misliti kak je ovo tek problem drzati s postenim objektivom.lp

Intel Core™ i7 Forever
12 godina
offline
Canon EOS RP - kompaktni fotoaparat punog kadra

Točno. Kupiš aparat kojem je najveća vrlina i ono što se najviše reklamira minijaturna dimenzija i onda kupiš dodatni grip da bi bio veći :)

Za amatere je pravi kompakt RX100/LX100/G7X... bolja opcija jer ready to shoot stane u džep, dok se profesionalac uglavnom nigdje neće zaputiti bez topa i stativa.

 

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Canon EOS RP - kompaktni fotoaparat punog kadra

Ponavlja se 2003. godina, kad je Canon izbacio "aparat za mase" (EOS 300D) po pristupačnoj cijeni.

16 godina kasnije ista stvar, samo ovaj put je to full frame mirrorless.

Daleko je od idealnog, ali cijena je dosad neviđena za novi aparat ove kategorije.

 

Evo iz perspektive "advanced amateur" fotografa:

 

Dobro:

- full frame senzor ispod $1500

- uz službeni adapter, stotine EF i EF-S objektiva rade bez problema

- nema bezveznog touch-bara s prvog EOS-a R

- eye autofokus (daleko od Sonyjevog, ali ipak je tu)

- dual-pixel autofokus s preko 4000 točaka

- 3.5mm konektori za mikrofon i slušalice

- zakretni ekran s touch-fokusom

- OLED viewfinder

 

Loše:

- nema (za sada) jeftinijih RF objektiva za njega, trenutno samo high-end

- brutalno hendikepirane video mogućnosti, pogotovo 4K i framerate

- stariji i donekle slabiji senzor sa 6D Mark II aparata

- relativno sporo rapidno okidanje, pogotovo s kontinuiranim autofokusom

- slaba baterija (nije problem uzeti još koju, al ajd)

- shutter ne prekriva senzor pri izmjeni objektiva kao na prvom EOS-u R

- nema pravog battery gripa (Kinezi će vjerojatno napraviti nekakav third-party)

 

Loše za: profesionalni video, fotografiranje brzih subjekata rapidnim okidanjem (sport, natjecanja i sl.)

Dobro za: sve ostalo

 
2 0 hvala 1
15 godina
offline
Canon EOS RP - kompaktni fotoaparat punog kadra

još sam mišljenja kako je za tu lovu sony ilce 6300 bitno bolji odabir (u ukupnosti cjeline čitave kompletnosti). je, ff su skuplji ali ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.2.2019 9:52 (Ajar).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Canon EOS RP - kompaktni fotoaparat punog kadr

Zašto bi entry entry level model trebao biti dobar za "profesionalni video" i "fotografiranje sporta". Ovo je igračka za hobiste i casual fotografe, ne aparat za profesionalnu uproabu...

It s just cornflakes...
5 godina
neaktivan
offline
Re: Canon EOS RP - kompaktni fotoaparat punog kadr
Qudek kaže...

Zašto bi entry entry level model trebao biti dobar za "profesionalni video" i "fotografiranje sporta". Ovo je igračka za hobiste i casual fotografe, ne aparat za profesionalnu uproabu...

To sam naveo jer se od trolova u komentarima na DPR-u i ostalim stranicama ne može disati.

Viču kako su očekivali više, takvima nije poznat koncept "ciljane publike".

I full frame aparat nikako ne može biti "igračka" - "igračke" su Rebeli iz nižih rangova (4000D, 2000D)

5 godina
neaktivan
offline
Re: Canon EOS RP - kompaktni fotoaparat punog kadr
Ajar kaže...

još sam mišljenja kako je za tu lovu sony ilce 6300 bitno bolji odabir (u ukupnosti cjeline čitave kompletnosti). je, ff su skuplji ali ... 

Možda, ali kada dodaš na tu cifru Sony objektive...

Ovo je bolje ako netko već ima kolekciju EF / EF-S objektiva, barem s nečime ima započeti.

Sony ima bolje senzore i ostale džidže, to priznajem, ali mora proraditi na cijeni i ponudi objektiva.

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.2.2019 12:43 (AKosir1990).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Canon EOS RP - kompaktni fotoaparat punog kadr
Dead kaže...
Ajar kaže...

još sam mišljenja kako je za tu lovu sony ilce 6300 bitno bolji odabir (u ukupnosti cjeline čitave kompletnosti). je, ff su skuplji ali ... 

 A da li je Sony riješio problem s pregrijavanjem uređaja?

Ne vjerujem, ali to je cijena visokih video mogućnosti u malom kućištu. Nemaju uzalud Canon Cinema EOS kamere ventilator u sebi.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Canon EOS RP - kompaktni fotoaparat punog kadr
Dead kaže...
Ajar kaže...

još sam mišljenja kako je za tu lovu sony ilce 6300 bitno bolji odabir (u ukupnosti cjeline čitave kompletnosti). je, ff su skuplji ali ... 

 A da li je Sony riješio problem s pregrijavanjem uređaja?

 nemam pojma. na one koje imaju frendovi (svi profići - snimatelji na tv, ali ovo su privatne naprave) ni jedan se ne žali. čak im je i objektiva dovoljno (načelno: telac wide + mikro + filtri na leću). bum pital. usput, ja sam još uvijek na Canonu S5IS (kupio ga budzašto kad je propao Ve-Mil). čist je ok iako je tehnozaostavština (jer i telefon ima nazivno više mp). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Canon EOS RP - kompaktni fotoaparat punog kadr
AKosir1990 kaže...
Qudek kaže...

Zašto bi entry entry level model trebao biti dobar za "profesionalni video" i "fotografiranje sporta". Ovo je igračka za hobiste i casual fotografe, ne aparat za profesionalnu uproabu...

To sam naveo jer se od trolova u komentarima na DPR-u i ostalim stranicama ne može disati.

Viču kako su očekivali više, takvima nije poznat koncept "ciljane publike".

I full frame aparat nikako ne može biti "igračka" - "igračke" su Rebeli iz nižih rangova (4000D, 2000D)

 Pod igračka mislim "aparat za amatere hobiste koji zele bolje slike" jer za drugo realno nije, sto se tiče "profića" EOS R je B tijelo, ovo onda jedino može bit B B tijelo.

It s just cornflakes...
12 godina
protjeran
offline
Canon EOS RP - kompaktni fotoaparat punog kadra

Evo par fotki od Jared-a koga zanima s doticnim RP modelom.lp

Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Canon EOS RP - kompaktni fotoaparat punog kadr
Dead kaže...

Ima li ko iskustva s Fujifilmom X-T3?

 ne poznajem ikoga takvog ali postoji ovo i iznimno je pouzdano te objektivno. oslonjivo na. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Canon EOS RP - kompaktni fotoaparat punog kadr
Dead kaže...

Ima li ko iskustva s Fujifilmom X-T3?

 Što se tiče kvalitete fotografije, u kombinaciji s kit 18-55 objektivom najbolji rezultati koje sam vidio kod APS-C aparata s kit objektivom. Bolji od A6500.

Ali cijena mu je pretjerana. Za 2000€ se može kupiti Sony A7 II, kit 28-70 i dodatni objektiv recimo Sigma 24 ili 35mm f 1.4 DG HSM što je po mom mišljenju najbolji combo kojeg se za najmanje novca danas može naći na tržištu.

 

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice