Cellularlineovi brzi punjači za Samsungove i Apple

poruka: 25
|
čitano: 10.101
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Cellularlineovi brzi punjači za Samsungove i Apple".
12 godina
neaktivan
offline
Cellularlineovi brzi punjači za Samsungove i Apple

Kakva sramota 20w punjac nazivati brzim punjacem , a sta reci za 65w ili 120w punjac 

 
2 0 hvala 0
15 godina
online
Cellularlineovi brzi punjači za Samsungove i Apple

Meni je Blitzwolf quickcharge punjač uništio bateriju od Samsung S6 i od tada punim mobitele samo s originalnim Samsung punjačima

 
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Cellularlineovi brzi punjači za Samsungove i A
A kako ti je to u ištio bateriju?
4 godine
protjeran
offline
Re: Cellularlineovi brzi punjači za Samsungove i A
Ges kaže...

Meni je Blitzwolf quickcharge punjač uništio bateriju od Samsung S6 i od tada punim mobitele samo s originalnim Samsung punjačima

 Samsungove kriminalne baterije ne moze bog spasit kamoli neki random punjač uništit.

15 godina
offline
Re: Cellularlineovi brzi punjači za Samsungove i A
Što nas je8aše "ekolozi" iz Applea, zatim Samsunga, a za njima i svih ostalih.
Mamicu vam zelenu ekološku.
morrisoN
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.4.2021 9:43 (morrisoN).
 
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Cellularlineovi brzi punjači za Samsungove i A
reyan kaže...

Kakva sramota 20w punjac nazivati brzim punjacem , a sta reci za 65w ili 120w punjac 

 Samsung 10w punjenje zove fast charge, 25w punjenje  super fast charge a 45w punjenje super fast 2.0 😂

13 godina
offline
Re: Cellularlineovi brzi punjači za Samsungove i A
peroko kaže...
reyan kaže...

Kakva sramota 20w punjac nazivati brzim punjacem , a sta reci za 65w ili 120w punjac 

 Samsung 10w punjenje zove fast charge, 25w punjenje  super fast charge a 45w punjenje super fast 2.0 😂

 15w oni zovu fast charge, odnosno 9V/1,67A. To i jest brzo punjenje. Za one ispade 60w ili 120w od xiaomija, dizajn baterije mora biti izmjenjen i ide se na paralelizaciju, više manjih ćelija. 

15 godina
neaktivan
offline
Cellularlineovi brzi punjači za Samsungove i Apple

Na struju punjenja utječe i kabel, pa isprobajte sve koje imate da nađete najbrži. I to kabel koji daje najveću struju s jednom kombinacijom punjač-telefon ne mora biti optimalan za drugu. Suludo, ali u praksi dokazano.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
2 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Cellularlineovi brzi punjači za Samsungove i A
Ges kaže...

Meni je Blitzwolf quickcharge punjač uništio bateriju od Samsung S6 i od tada punim mobitele samo s originalnim Samsung punjačima

 Njega su spominjali na nekim forumima kao jeftinog i dobrog. Pa sad ti znaj.

 

Ja koristim brzi punjač turske firme Ttec (baš tako se zove firma) napravljen u Kini. Xiaomi je bio škrt, pa je u kutiji dao sam spori punjač. Ttec sam kupio na štandu Tele2 u City Centru East u Zagrebu i uskoro će biti 2 godine kako uredno radi.

4 godine
offline
Re: Cellularlineovi brzi punjači za Samsungove i A
Visak kaže...

Na struju punjenja utječe i kabel, pa isprobajte sve koje imate da nađete najbrži. I to kabel koji daje najveću struju s jednom kombinacijom punjač-telefon ne mora biti optimalan za drugu. Suludo, ali u praksi dokazano.

 Da. Ljudi nažalost vode malo računa o kablu. A trgovci nerijetko nemaju pojma o karakteristikama kabla. 

6 godina
offline
Re: Cellularlineovi brzi punjači za Samsungove i A
#Visak

To sam primijetio... Ali meni paše jerbo koristim struju punjenja od 1000mA...pa mi kabel još to smanji.

Jel postoje podatci na koji način brzo punjenje utječe na život baterije
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
13 godina
offline
Re: Cellularlineovi brzi punjači za Samsungove i A
Ges kaže...

Meni je Blitzwolf quickcharge punjač uništio bateriju od Samsung S6 i od tada punim mobitele samo s originalnim Samsung punjačima

Samo što sad Samsung više ne isporučuje punjač s novim modelima, tako da ne vidim razlog za korištenje originalnih Samsung punjača.

Inače koristim Blitzwolf QC2.0 zidni i 15W bežični punjač s više Samsung mobitela (S7, S9, S21) i nemam nikkvih problema.

4 godine
protjeran
offline
Cellularlineovi brzi punjači za Samsungove i Apple

imate kakav 10w adapter za preporuku ? treba mi za ovo čudo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Cellularlineovi brzi punjači za Samsungove i A
sosta kaže...
Ges kaže...

Meni je Blitzwolf quickcharge punjač uništio bateriju od Samsung S6 i od tada punim mobitele samo s originalnim Samsung punjačima

Samo što sad Samsung više ne isporučuje punjač s novim modelima, tako da ne vidim razlog za korištenje originalnih Samsung punjača.

Inače koristim Blitzwolf QC2.0 zidni i 15W bežični punjač s više Samsung mobitela (S7, S9, S21) i nemam nikkvih problema.

 Pa da, teško da je punjač uništio bateriju. Mob s punjačem izdogovara kojom snagom će puniti. Prvo kreće sporo, pa ubrza i onda opet sporije. Ne sili punjač struju u uređaj, već mobu uzme od punjača koliko treba.

Ako i ode baterija, uništi je preagresivna kontrola u samom telefonu ili čak često korištenje aplikacija koje ubijaju bateriju.

Recimo, snimanja kamerom u visokoj rezoluciji zgazi batku, jednako kao i korištenje hotspot-a

13 godina
offline
Cellularlineovi brzi punjači za Samsungove i Apple

300 kunića za j*** punjač? 

Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Cellularlineovi brzi punjači za Samsungove i A
reyan kaže...

Kakva sramota 20w punjac nazivati brzim punjacem , a sta reci za 65w ili 120w punjac 

Mobitel koji se puni s 10 ili 15 ili 20 W neće se ništa nužno brže napuniti punjačem od 65 ili 120 W.

 

Zapravo čak i ako mobitel podržava punjenje recimo s 30 W, taj se mobitel s 30 W punjačem neće napuniti duplo brže nego s 15 W, jer punjenje baterije nije linearno.

 

Tako da je "brzi punjač" relativna stvar.

4 godine
protjeran
offline
Re: Cellularlineovi brzi punjači za Samsungove i A
mbaksa kaže...
reyan kaže...

Kakva sramota 20w punjac nazivati brzim punjacem , a sta reci za 65w ili 120w punjac 

Mobitel koji se puni s 10 ili 15 ili 20 W neće se ništa nužno brže napuniti punjačem od 65 ili 120 W.

 nece se puniti uopce brze, ako on sam ne podrzava 65w ili 120w punjenje.

Discord za BUG-ovce https://discord.gg/Yu9aTxk
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.4.2021 15:02 (bloodborne).
14 godina
offline
Cellularlineovi brzi punjači za Samsungove i Apple

Nije da reklamiram ali Ugreen ima top kvalitetu svojih proizvoda.

 
2 0 hvala 2
12 godina
neaktivan
offline
Re: Cellularlineovi brzi punjači za Samsungove i A

htio bih nadopuniti izostavljeno. "život" jedne baterije se mjeri po 1000x punjenja što je neki ekvivalent oko 3 godine živvota uz već napomenuto gaženje. Iako je sve realno okvirno.

Svaka akcija ima svoju reakciju.
7 godina
offline
Re: Cellularlineovi brzi punjači za Samsungove i A
Visak kaže...

Na struju punjenja utječe i kabel, pa isprobajte sve koje imate da nađete najbrži. I to kabel koji daje najveću struju s jednom kombinacijom punjač-telefon ne mora biti optimalan za drugu. Suludo, ali u praksi dokazano.

 Čak ne sam kabel, nego kak se potrefi kombinacija konektora, jer je sve to li-la.

Koristim Topk magnetski konektor i kabel, pa sam baš išao mjeriti koliko struja varira prilikom svakog ukapčanja, i onda mi palo na pamet da stavim fiksno konektor (micro usb) s komadom kabele i krokodilkama, i s druge strane na punjač konektor i krokodilke pa sam mijenjao različite debljine kabela (sve sam odrezao na cca. metar dužine), i praktički svi (dok nisam došao baš do ekstra tankih) su bili praktički isti (cca. 2A).

I onda sam išao ištekati konektor iz mobitela i probao ponovno, i eto odjednom varijacija jako velikih.

Zaključak - ak konektor nema dobar spoj, možeš imat kabel kakav god hoćeš, ne pomaže...

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.4.2021 16:14 (fer-de-lance).
15 godina
offline
Cellularlineovi brzi punjači za Samsungove i Apple

dok jedan glumi vidru s ekologijom ("bez punjača"), y ostalih istu tu ekologiju zasere ("third party") punjačima. prelijevanje iz šupljeg u prazno. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 2 hvala 0
4 godine
offline
Re: Cellularlineovi brzi punjači za Samsungove i A
Ajar kaže...

dok jedan glumi vidru s ekologijom ("bez punjača"), y ostalih istu tu ekologiju zasere ("third party") punjačima. prelijevanje iz šupljeg u prazno. 

 Bitno je da korisnik troši lovu. Samo smišljaju nove fore kako izmusti tu lovu.

5 godina
offline
Re: Cellularlineovi brzi punjači za Samsungove i A
Igor150 kaže...

htio bih nadopuniti izostavljeno. "život" jedne baterije se mjeri po 1000x punjenja što je neki ekvivalent oko 3 godine živvota uz već napomenuto gaženje. Iako je sve realno okvirno.

 1000 punjenja od 0 do 100%. od 20 do 60% recimo se racuna kao 0,4 punjenja....

12 godina
neaktivan
offline
Re: Cellularlineovi brzi punjači za Samsungove i A

da.negdje jesam pročitao da se tako računa općenito život punjive baterije ali nigdje nisam vidio način punjenja. Od 0 do 100% ili neki treći način.

Svaka akcija ima svoju reakciju.
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.4.2021 7:31 (Igor150).
14 godina
offline
Re: Cellularlineovi brzi punjači za Samsungove i A
fer-de-lance kaže...
Visak kaže...

Na struju punjenja utječe i kabel, pa isprobajte sve koje imate da nađete najbrži. I to kabel koji daje najveću struju s jednom kombinacijom punjač-telefon ne mora biti optimalan za drugu. Suludo, ali u praksi dokazano.

 Čak ne sam kabel, nego kak se potrefi kombinacija konektora, jer je sve to li-la.

Koristim Topk magnetski konektor i kabel, pa sam baš išao mjeriti koliko struja varira prilikom svakog ukapčanja, i onda mi palo na pamet da stavim fiksno konektor (micro usb) s komadom kabele i krokodilkama, i s druge strane na punjač konektor i krokodilke pa sam mijenjao različite debljine kabela (sve sam odrezao na cca. metar dužine), i praktički svi (dok nisam došao baš do ekstra tankih) su bili praktički isti (cca. 2A).

I onda sam išao ištekati konektor iz mobitela i probao ponovno, i eto odjednom varijacija jako velikih.

Zaključak - ak konektor nema dobar spoj, možeš imat kabel kakav god hoćeš, ne pomaže...

 

Yep!

 

I eto odgovora zbog čega kvalitetni konektor košta od par € sve do par stotina ili tisuća €, a samo "najobičniji" konektor tj. ništa posebno, a kada ono iza njega sva sila istraživanja i testiranja.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice