CERN želi izgraditi 100-kilometarski sudarač česti

poruka: 64
|
čitano: 12.347
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "CERN želi izgraditi 100-kilometarski sudarač česti".
7 godina
offline
CERN želi izgraditi 100-kilometarski sudarač česti

radujem se kineskom, ovaj naš najvjerojatnije neću doživjeti

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
CERN želi izgraditi 100-kilometarski sudarač česti

nek pozovu Boring company. E-loan kaže da to može bit gotovo do kraja 2018. 

Moj PC  
10 0 hvala 1
7 godina
offline
Re: CERN želi izgraditi 100-kilometarski sudarač č
jozef kaže...

nek pozovu Boring company. E-loan kaže da to može bit gotovo do kraja 2018. 

 ne trebaju nama amerikanci, sada kad je i rvacka članica... skladgradnja bi to ofarbala za siću od milijun po kvadratnom metru tunela ipak je to posebna boja da se hadroni ne izgube, naravno ide i druga ruka... u kalmetin džep isto da se ne zagubi po kojekakvim računima, što je sigurno, sigurno...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.1.2019 9:16 (Louis Pluto).
15 godina
offline
CERN želi izgraditi 100-kilometarski sudarač česti

pih! ja bih čitav ekvator (prdon, obrub) opasao ubrzivačem, ali mi ne daju lovu. bagra. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
CERN želi izgraditi 100-kilometarski sudarač česti

Dobri su oni, ali nemaju pojma što se zapravo događa tamo vani u svemiru i tu nam neće puno pomoć veći sudarač čestica.

 

Nemamo pojma ni o našem Sunčevom sistemu, a sve izvan njega su bajke za malu djecu.

 

Sve dok nogom/sondom ne stupimo na neki planet ili orbitu nekog drugog objekta u svemiru, nećemo znati pravu istinu.

 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
0 19 hvala 0
14 godina
offline
Re: CERN želi izgraditi 100-kilometarski sudarač č
memulica kaže...

Dobri su oni, ali nemaju pojma što se zapravo događa tamo vani u svemiru i tu nam neće puno pomoć veći sudarač čestica.

 

Nemamo pojma ni o našem Sunčevom sistemu, a sve izvan njega su bajke za malu djecu.

 

Sve dok nogom/sondom ne stupimo na neki planet ili orbitu nekog drugog objekta u svemiru, nećemo znati pravu istinu.

 

 

 

Dobar si ti, ali nemaš pojma što se zapravo događa.

16 godina
offline
Re: CERN želi izgraditi 100-kilometarski sudarač č
AFARON kaže...

 

 

 

Dobar si ti, ali nemaš pojma što se zapravo događa.

Što se zapravo događa?

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
12 godina
offline
Re: CERN želi izgraditi 100-kilometarski sudarač č
memulica kaže...
AFARON kaže...

 

 

 

Dobar si ti, ali nemaš pojma što se zapravo događa.

Što se zapravo događa?

 Čuda neviđena, zar ne vidiš ?

14 godina
offline
Re: CERN želi izgraditi 100-kilometarski sudarač č
memulica kaže...

Dobri su oni, ali nemaju pojma što se zapravo događa tamo vani u svemiru i tu nam neće puno pomoć veći sudarač čestica.

 

Nemamo pojma ni o našem Sunčevom sistemu, a sve izvan njega su bajke za malu djecu.

 

Sve dok nogom/sondom ne stupimo na neki planet ili orbitu nekog drugog objekta u svemiru, nećemo znati pravu istinu.

 Stvarno više ne mogu čitati tvoje Monkey Island postove. Please stop.

15 godina
offline
Re: CERN želi izgraditi 100-kilometarski sudarač č
jozef kaže...

nek pozovu Boring company. E-loan kaže da to može bit gotovo do kraja 2018. 

 Neee, on bi se kladio u 100 milijuna da ce ga izbusiti, postaviti da radi na baterije i s viskom energije baterija stabilizirao europsku elektricnu mrezu. 😁

16 godina
offline
Re: CERN želi izgraditi 100-kilometarski sudarač č
KIKI3ooo kaže...

 

.

 Stvarno više ne mogu čitati tvoje Monkey Island postove. Please stop.

Jel to tebe neko prisiljava da me čitaš!?

 

 

 

 

 

 

 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
7 godina
protjeran
offline
Re: CERN želi izgraditi 100-kilometarski sudarač č
memulica kaže...

Dobri su oni, ali nemaju pojma što se zapravo događa tamo vani u svemiru i tu nam neće puno pomoć veći sudarač čestica.

 

Nemamo pojma ni o našem Sunčevom sistemu, a sve izvan njega su bajke za malu djecu.

 

Sve dok nogom/sondom ne stupimo na neki planet ili orbitu nekog drugog objekta u svemiru, nećemo znati pravu istinu.

 

 

 Pokusavas biti novi Ajar, ali nisi duhovit, a ni previse inteligentan. 

16 godina
offline
CERN želi izgraditi 100-kilometarski sudarač česti

Tema nije o meni, pa molim dušobrižnike da moje postove zaobilaze.

 

Bilježim se sa štovanjem

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
1 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: CERN želi izgraditi 100-kilometarski sudarač č
AFARON kaže...

Dobar si ti, ali nemaš pojma što se zapravo događa.

 

Bio dobar, loš ili zao, ni ti nemaš pojma što se događa.

Jedni su, zbog prevelike vjere u hipoteze, previše sigurni u ono što ne vide, a drugi ne vjeruju u ništa što sami ne vide.

Istina je, naravno, u sredini.

Svemir.
15 godina
neaktivan
offline
Re: CERN želi izgraditi 100-kilometarski sudarač č
Istina gotovo nikada nije u sredini. Vjerovanje u hipoteze je zaslužno za računalo i mobitel koje koristiš. Fora je u tome da imaš neprovjerene hipoteze, poput velikog praska o kojima razmišljaš, ali ništa praktično ne radiš i provjerene, poput teorije relativnosti ili periodnog sustava, na temelju kojih radiš stvari koje funkcioniraju. Bitno je samo znati koliko je nešto pouzdano dokazano, a kad to znaš onda ne lupaš gluposti kako je istina uvijek u sredini.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
offline
CERN želi izgraditi 100-kilometarski sudarač česti

Iz CERN-a samo slučajno može doći do nekih korisnih stvari za čovječanstvo, a ono čime se zapravo bave (beskorisno brojanje zrnca pijeska u pustinji) ne služi ničemu.

 

 

 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
0 11 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: CERN želi izgraditi 100-kilometarski sudarač č
Komično je da ovo pišeš zahvaljujući izumu s CERNa.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
offline
CERN želi izgraditi 100-kilometarski sudarač česti

Komično u cijeloj priči da je i to slučajno otkriće i to od strane informatičara, a ne beskorisnih fizičara/matematičara u kojih se ulažu bilijarde nečega.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
0 12 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: CERN želi izgraditi 100-kilometarski sudarač č
Nije slučajno, razvijeno je za potrebe istraživanja. I svemirski letovi zapravo kao jedinu praktičnu korist daju proizvode poput mikrovalne pećnice, ostala korist je 'samo' znanje o svemiru.

Poanta je da od takvih istraživanja ima i znanstvene, ali i praktične koristi.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
offline
Re: CERN želi izgraditi 100-kilometarski sudarač č

Svemirski letovi su projekti koji su teorije sproveli u praksu.

 

To nema veze sa ovim brojanjem zrna pijeska, a koje sama sebi svrha i rupa bez dna u koju se bacaju tuđi novci. Najače mi je što su se i naše žabe uključili u to potkivanje.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
15 godina
neaktivan
offline
Re: CERN želi izgraditi 100-kilometarski sudarač č
Što znači proveli u praksu, koja je neposredna korist od Rovera na Marsu ili slika Jupitera?

Sve ovisi kako definiraš korist. Ako očekuješ da gotov proizvod izađe iz CERNa, onda nisu korisni. Ako shvaćaš što su temeljna znanstvena istraživanja i kako ona dugoročno utječu na industriju i naše živote, onda vidiš i korist.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
odjavljen
offline
Re: CERN želi izgraditi 100-kilometarski sudarač č
memulica kaže...

To nema veze sa ovim brojanjem zrna pijeska, a koje sama sebi svrha i rupa bez dna u koju se bacaju tuđi novci. Najače mi je što su se i naše žabe uključili u to potkivanje.

Ništa korisno nam nije dalo to brojanje zrna pijeska, samo neke gluposti koje se koriste za dijagnosticiranje i liječenje raka. Kome te gluposti uopće trebaju....

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
16 godina
offline
Re: CERN želi izgraditi 100-kilometarski sudarač č

I to je slučajno otkriće, ali ne toliko korisno; još uvijek nemamo lijek za rak.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
15 godina
odjavljen
offline
Re: CERN želi izgraditi 100-kilometarski sudarač č

Što je slučajno u ciljanom razvoju PET skenera ili protonskog mlaza? To što to nije primarna svrha CERN-a? Pa CERN nije ni zamišljen da bude fokusiran isključivo na jedan, primarni cilj, već i da služi za razvoj znanosti.

 

Pitao bih te bi li smatrao da je korisno da si ti korisnik ili bi rekao "ja ću radije umrijeti čekajući čarobni unirverzalni lijek".

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
14 godina
offline
Re: CERN želi izgraditi 100-kilometarski sudarač č
memulica kaže...

I to je slučajno otkriće, ali ne toliko korisno; još uvijek nemamo lijek za rak.

 

Doprinosi razvoju znanosti, i to mu je korist. Sve drugo je bonus.

7 godina
offline
Re: CERN želi izgraditi 100-kilometarski sudarač č
Visak kaže...
Što znači proveli u praksu, koja je neposredna korist od Rovera na Marsu ili slika Jupitera?

 Pa šalju nam  slike s tih planeta,  i ak su te slike HD kvalitete onda si ih staviš za wallpaper na svom 34" 4K monitoru, a ako nisu onda pljuješ po forumu kak je sve to sranje i zavjera.

Veliki je bonus ak su panorame, a imaš setup s tri ili više monitora pa raspodijeliš i onda ti se čini kao da si stvarno tamo...

Bar sam ja tak skužio od jednog kolege tu na forumu 
 

Kruha i igala...
16 godina
offline
Re: CERN želi izgraditi 100-kilometarski sudarač č
AFARON kaže...
memulica kaže...

I to je slučajno otkriće, ali ne toliko korisno; još uvijek nemamo lijek za rak.

 

Doprinosi razvoju znanosti, i to mu je korist. Sve drugo je bonus.

 

Ne doprinosi ničemu i postao je sam sebi svrha. Sve drugo su bajke za malu djecu.

 

Ta rupa bez dna je napravljena samo s jednim ciljem: pronaći jednu jedinu česticu tvz. Higgsov bozon.

 

I da bi se to ostvarilo potrošilo se je preko 10tak milijardi dolara i dobili smo nekakvu sjenu od tog bozona.

 

Jel to vrijedno tih novaca? Jel to napredak u znanosti? Ili revolucija u znanosti?

 

Koliko je novaca trebalo Nikoli Tesli ili Albertu Einsteinu ili Marie Curie ili ostalim genijima kroz povijest da pokrenu revoluciju u znanosti? Ovo danas je čista prostitucija/dekadencija u znanosti.

 

Sad trabunjaju o tamnoj energiji/materiji/vilenjacima, pa se gradi novi/veći/skuplji, pa ćemo opet dobiti frišku figu na kraju.

 

Ekipa se tamo bavi ozbiljnim izmišljanjem tople vode, troše tuđe novce ko da nema sutra AKA 'Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena'.

 

Još bi im trebali pljeskati ko mali pioniri i diviti se.

 

 

 

 

 

 

 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
12 godina
offline
Re: CERN želi izgraditi 100-kilometarski sudarač č
memulica kaže...
AFARON kaže...
memulica kaže...

I to je slučajno otkriće, ali ne toliko korisno; još uvijek nemamo lijek za rak.

 

Doprinosi razvoju znanosti, i to mu je korist. Sve drugo je bonus.

 

Ne doprinosi ničemu i postao je sam sebi svrha. Sve drugo su bajke za malu djecu.

 

Ta rupa bez dna je napravljena samo s jednim ciljem: pronaći jednu jedinu česticu tvz. Higgsov bozon.

 

I da bi se to ostvarilo potrošilo se je preko 10tak milijardi dolara i dobili smo nekakvu sjenu od tog bozona.

 

Jel to vrijedno tih novaca? Jel to napredak u znanosti? Ili revolucija u znanosti?

 

Koliko je novaca trebalo Nikoli Tesli ili Albertu Einsteinu ili Marie Curie ili ostalim genijima kroz povijest da pokrenu revoluciju u znanosti? Ovo danas je čista prostitucija/dekadencija u znanosti.

 

Sad trabunjaju o tamnoj energiji/materiji/vilenjacima, pa se gradi novi/veći/skuplji, pa ćemo opet dobiti frišku figu na kraju.

 

Ekipa se tamo bavi ozbiljnim izmišljanjem tople vode, troše tuđe novce ko da nema sutra AKA 'Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena'.

 

Još bi im trebali pljeskati ko mali pioniri i diviti se.

Da si čitao o njima u ono vrijeme govorio bi istu stvar. "Curie je prevarant, daje imena nekim kamenčićima koji svijetle po mraku i misli da su posebni. I zbog toga dobila nagrade?

Einstein je jos gori, elektromagnetizam, relativnost? Kvanta šta? Valovi čestice što? Kakve rupe i valovi? Samo trabunjaju, nikakve prakse, Kad nađe lopatu s kojom gnjoj brže razbacam onda neka daju nagradu." Thats you, circa 120 years ago. Ovo moje proročanstvo te ne košta ništa, its on the house, ur welcome.

 

 

 

 

Ubi bene, ibi patria.
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.1.2019 1:44 (Et_Tu_Brute?).
16 godina
offline
CERN želi izgraditi 100-kilometarski sudarač česti

Dobar si ti, ali malo si mašio ceo fudbal po običaju.

 

U pitanju si novci/moć.

 

O tome vam pričam, ali hebiga promiče vam to svaki put.

 

 

 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
0 3 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
CERN želi izgraditi 100-kilometarski sudarač česti

Da se sve ugasi jel bi znao ispocetka zapoceti? Ne ti nego mi svi? 

Blablablablablabla.

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice