Četvrta sezona Star Trek: Discoveryja grabi pažnju

poruka: 81
|
čitano: 17.539
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Četvrta sezona Star Trek: Discoveryja grabi pažnju".
6 godina
offline
Re: Četvrta sezona Star Trek: Discoveryja grabi pa
GranDaddo kaže...

Ajmo ovako. U TNG je imao:

- Rikera koji je karijerist i par puta kroz seriju vidio bi posljedice tog odabira i kako u konačnici gubi Deannu

- Data koji se trudi postati čovjek i pokreće pitanja o androidima z vrijeme kad smo se mi igrali WoW

- Worf sa ulogom visokopozicioniranog Klingonca u Federaciji i još borba za čast oca "izdajnika"

- Beverly sa nekom toplo-hladnom vezom sa JLP i udovica najbolje JLP prijatelja

- Wesley kao JLP "sin kojeg nikad nije imao" i čudo od djeteta (nažalost nije se pojavio kasnije nakon odlaska s Putnikom ili se varam?!)

- Smrt Tashe

- Guinan i njena mističnost 

- uber neprijatelj Borg i ludost Q

... hoću reći da su mi osobne priče likova legli daleko bolje nego u Discoveryu. 

 

U samo 3 sezone Burnham je bila Isus, vezu s Ashom koja je kao ideja bila zanimljiva ali umjesto da je obilježi eto nje s kako u članku stoji "Han Solom". Bila je Philippina princeza... Zanimljivo 5s, jer paralelni svijet mi nije rekao ništa više o njoj. Rhys, Bryce, Owosekun... tko su ti ljudi?! Saru je JLP diplomatičan, no Burnham nije Riker nego je veća od "svega". Ako je Burnham Isusovka, onda je Stamets svemirski Einstein i dalje od gay veze ne vidim nikakvu dimenziju. Jedan frend je čak rekao da preko Adire/Graya pokreće temu gay posvajanja. Opet labavo. 

Mislim da je bila greška i povezivanje s Spockom. Toliko važni događaji da obilježavaju sezone a nikako povezivi s prethodnicima. 

Spore drive je monumentalni dio serije i toliko napredan da samo čekam glupi završetak kad će ga se pokopati, jer eto, nije poveziv ni s jednim detaljem sa ostatkom franšize. Fućkaš cloaking device kad s sporama su mogli uništiti armade. 

 

Imam osjećaj da bilo važno da je Burnham specijalna (JLP je bio običan Francuz koji je postao kapetan) i eto poveznice sa drugim najepskijim likom. Kirk je imao očevo nasljeđe, ali ga nije učinilo posebnim. Onda je morala biti ljubavna priča. Onda se morala smisliti njena važna uloga s cijelim svemirom, i na kraju, ajmo pokrenuti diskusiju u svemiru o nama aktualnim temama, koje bi za tih 300-400 godina ipak trebale biti trivijalne. 

 

Pogledat ću 4. sezonu sigurno, uz ponavljanje da to nije ST, nego skupi indie projekt. 

 Slazem se sa kritikom Discoverya, ali Picard nije bio obican francuz koji je postao kapetan. Jedini kapetan u povijesti koji je postao Borg i vratio se natrag, jedan od dva kapetana koji je imao priliku komunicirati sa Q-om, kapetan koji je spasio cijelu stvarnost od unistenja i sve to u TNGu. Bio je dobro napisan i zato nije bio problem sto je defakto nadcovjek. Slicna stvar se kritizirala Rey u Star Wars VII, i dok je njena prica do kraja bila bezveze, samo to sto je dobro napisana i ima konekciju sa Force-om moze opravdati odredenu "suspenziju nevjerice" dok Burnham nema ni jednu od te dvije olakotne okolnosti.

Edit - Picard je takoder prezivio noz u srce u tucnjavi i kasnije bio ozivljen od strane Q-a, nakon par dana u snovima i pouke kako su te dosadasnja djela dovela do tocke gdje jesi. Malo Isusovski, ozivjeti od neizljecive rane nakon par dana, ne?

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.11.2021 15:01 (sexytoiletpaper).
16 godina
offline
Četvrta sezona Star Trek: Discoveryja grabi pažnju

Kao što je netko gore rekao, moderni Hollywood stvori lika, njegove woke specifičnosti, a onda se radnja i scenarij nekako improvizira oko određene političke poruke. Nekoć je sve krenulo od genijalnoj scenarija, a danas upravo obrnuto.

I na kraju scenarij za woke film ili seriju piše neki ili neka sa pink kosom, likovi kojima je sve što postoji uvreda. I naravno sve treba promijeniti, ne smije postojati ideja 2 spola, ne smije biti ideja da svaka žena nije superjunak i super sposobna, svaki mušli lik totalni idiot, osim ako je homoseksualac, onda je napredan, ali ne na razini super žene.

 

Lik koji može biti samo negativac: bijeli heteroseksualni muškarac - jer mi smo krivi za sve nedaće u svijetu.

Omiljeni gaming žanrovi: simulacije vozila i RPG
 
8 0 hvala 0
14 godina
online
Četvrta sezona Star Trek: Discoveryja grabi pažnju

ma lagano mi odjebite s STD ko korektnom... crnci, homići, nenadjebivo pametna ženska...

 

da vidimo: Gagarin, Leonov... ISS, Sojuzi...

 

ali nema istočno europskog slavenskog lika s pljoskom žestice zataknutom u unutarnji džep bluze ?!?!?!

 

Vladimire Vladimiroviču, okini jednog Sarmata, ispičkaj Netflixovo sjedište, ovo je uvreda svakoj zdravoj logici...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
7 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Četvrta sezona Star Trek: Discoveryja grabi pa
Neki dan gledao “Tuvix” epizodu ponovno (Voyager). Genijalno.

ST Discovery. Ima, ima, ima hmm. Puno eksplozija,.
Brod ide jako brzo, . Aha.
Hmm, puno lens flare-a. Koda je CSI Miami spinoff.
Svih ljudskih boja kože ima. O da. Cijeli spektar. Anti bijele su posebno u modi.
Puno zbunjola karaktera. Oh yeah.
Kamera skakuce gore dolje, stariji od 35 odmah izbaceni iz igre, vrtoglavica pred tv ekranom.
Spolova svakakvih. Anti muški u uzlaznom trendu.
Klingons: slow motion silikonske glatko sjajne celave lutke u apoteci s subtitlom.

Tužno.

Sva sreca na Netflixu, mozemo ponovno gledati sve stare serije.
Istina, slika je teski shit, 4:3 , SD, 1mbit bandwidth, ali je pravi užitak.



My site: FICAZ TV Football INDEX
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.11.2021 23:02 (Marax).
 
6 0 hvala 2
16 godina
offline
Re: Četvrta sezona Star Trek: Discoveryja grabi pa

Prijatelju, THE EXPANSE. Serija koja ima sve rase, sve spolove, a ništa ne djeluje forsirano. Tko nije krenuo gledati sada mu je prilika da se maratonski udari prije nove sezone.

Omiljeni gaming žanrovi: simulacije vozila i RPG
15 godina
offline
Re: Četvrta sezona Star Trek: Discoveryja grabi pa

Sve što si naveo se desilo se nakon što je dobio Enterprise. On je bio kapetan i prije. Da, bio je super kadet, ali nije trebao ne znam kakvu egzotičnu prošlost ili pripadnost. Baš ta "nomalnost" dođe do izražaja kad posjeti brata kod kuće i ima raspravu kako je jedan ostao obrađivati zemlju a drugi je uvijek stremio u svemir. Totalno očekivano za to doba.

 

Michael je krenula s:

- dominatno muškim imenom (nevažno, al eto da se zvala Chastity ne bi bilo isto)

- biti posvojena od nikog drugog nego Sareka i biti "sestra" čak i slavnijem Spocku

- prvi čovjek koji se educirao u Vulcan Learning Centeru (a to je za polu-čovjeka Spocka bila dosta teška i traumatična škola)

- bila je psihički mrtva 3 minute i Sarek se povezao umom (pa su postali umno trajno povezivi). JLP se tek puno kasnije povezao s njim. 

i to sve PRIJE nego postane prvi časnik i naravno treba joj 5 minuta da organizira pobunu. Ni JLP ni Riker, niti jedan važniji član Enterprisea nije imao nikad dvojbe oko JLP leadershipa. Ova odmah u startu se nameće kao "bolja". 

 

Iskreno samo čekam da se pojavi i Sybok i eto ti fešte. 

Hoću reći da cijela priča dobije smrad od "The One" i standardne rođena je za... ili proročanstvo je... i slične gluposti. 

 

Recimo Riker. Čovjek ko čovjek u jednom trenu života odlučio se za karijeru. Dosta. Niti mu je majka potomak Merlina, a otac potomak Arthura, a opet je nadmudrio i JLP (kad je kao Borg napadao Zemlju) i opet sve je to nekako "under the radar". Nikakve grandioznosti. Kao da su u strahu od prihvaćanja novog lika morali krenuti s nečim da se povežeš po defaultu, a onda to isto gotovo jedva da takneš u epizodama.

In vino veritas
14 godina
offline
Četvrta sezona Star Trek: Discoveryja grabi pažnju

Serija se može komotno nazvati Cry Kmek!

Svi su nešto fini, uviđavni, pažljivi..
Špica bitke, štitovi na par %, a mali od spore drivea i njegov emotivno razgovaraju, ljube se i grle .

U više od pola video materijala faca Burnhamice u prvom planu preko cijelog ekrana, kmeči i kmeči

Smotana i totalno stiltana Tilly postaje prvi oficir, pa čak i kapetanica nakratko.

Iz Neptuna se vidi da je serija ono baš napravljena da se učmari SVIM trenutno aktualnim društvenim trendovima i normama.

OK, daj hint, podrži nešto, ali da baš moraju sve i to non stop, bljuv! Sorry but NO!

 

Moj PC  
9 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Četvrta sezona Star Trek: Discoveryja grabi pa

Govorimo o svijetu 300-400 godina u budućnosti, gdje je Zemlja povezana s bezbroj vrsta i planeta a mi mislimo da će prihvaćanje seksualnosti biti problem kad bi bilo dovoljno frikova sad na planeti koji bi se poseksali sa hobotnicom sa Saturna 44. Ili ovcom sa Vulkana. Zato mislim da je TNG imao više smisla. Bavio se više manje diplomacijom. Q je ispitivao našu civilizacijsku spremnost, Borg da se sve vrste udruže protiv predominantnog neprijatelja, a ovdje do treće sezone i dok ne vidiš ostatke ostataka Federacije zapravo je sve one-woman show. Tu je cilj baviti se ne-binarnim osobama i slično. Ja bih rekao 300-400 (pre)stara tema i to prije nego se Kirk ukazao, prije nego je Picard radio "svoje". 

Klingonce su valjda ostavili za neki novi spin off u vrijeme Kirka gdje će neki ne-binarni mesija napraviti više od samog Kirka protiv njih. 

Ak se već brinu o napetim temama, zašto ne obrade kako bi se trenutne religije nosile sa tolikim životom u svijetu?!

In vino veritas
16 godina
offline
Četvrta sezona Star Trek: Discoveryja grabi pažnju

You tube, komentar Critical Drinkera...

 

Omiljeni gaming žanrovi: simulacije vozila i RPG
 
7 0 hvala 2
16 godina
offline
Re: Četvrta sezona Star Trek: Discoveryja grabi pa
borgware kaže...
Clint Eastwood kaže...

Kako je ovaj trash dogurao do 4 sezone nije mi jasno. Ništo, idem opet pogledati DS9.

 STD je propagandna serija koja gura trenutnu neoliberalnu politiku u americi.   Ova serija ima dosada najveci budzet od svih ST serija i definitvno najveci gubitak ikad.

Koliko god vama bilo muka ovo gledat zamislite kako je meni koji je gledao StarTrek kao religiju.   Da, mislim prvenstveno na DS9  ;-)

 

Utjehu trazim u The Orville i The Witcher te strpljvo cekam neke nove vlasnike da otpuste cijelu strukturu CBS studija kao sto ce novi vlasnici (Discovery network) to uraditi sa Time Warnerom... prvo ce otici CNN pa sva ostala zgadija.

 

 

 

Pa dobro, i originalna serija je recimo bila desnokonzervativna/hladnoratovska propaganda

16 godina
offline
Četvrta sezona Star Trek: Discoveryja grabi pažnju

Svaki ST je bio lijevo usmjeren. Nije u tome problem. Problem je što smo ušli u ekstreme. Nekoć su lijevo usmjerenim temama na lagan način htjeli doprijeti do zatvorenijih umova, ali ovo danas je mentalno silovanje woke propagandom. Ništa skriveno, doslovno ti guraju dugine boje u usta.

Omiljeni gaming žanrovi: simulacije vozila i RPG
 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Četvrta sezona Star Trek: Discoveryja grabi pa
Korny1603987 kaže...

Svaki ST je bio lijevo usmjeren. Nije u tome problem. Problem je što smo ušli u ekstreme. Nekoć su lijevo usmjerenim temama na lagan način htjeli doprijeti do zatvorenijih umova, ali ovo danas je mentalno silovanje woke propagandom. Ništa skriveno, doslovno ti guraju dugine boje u usta.

 

Nije...originalni ST je npr imao epizodu gdje neki hipiji žive u komunističkom raju, a neko superračunalo im obezbjeđuje sve za život.

Onda im Kirk objasni da to nema smisla i da je struggle i težak rad za profit smisao života

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.12.2021 22:30 (segregator).
6 godina
offline
Re: Četvrta sezona Star Trek: Discoveryja grabi pa
segregator kaže...
Korny1603987 kaže...

Svaki ST je bio lijevo usmjeren. Nije u tome problem. Problem je što smo ušli u ekstreme. Nekoć su lijevo usmjerenim temama na lagan način htjeli doprijeti do zatvorenijih umova, ali ovo danas je mentalno silovanje woke propagandom. Ništa skriveno, doslovno ti guraju dugine boje u usta.

 

Nije...originalni ST je npr imao epizodu gdje neki hipiji žive u komunističkom raju, a neko superračunalo im obezbjeđuje sve za život.

Onda im Kirk objasni da to nema smisla i da je struggle i težak rad za profit smisao života

 Ajde pa barem nosis ideologiju na ruci sa takvim imenom. Cijela ljudska rasa u Star Treku zivi u komunizmu osiguranom kroz sulude buduce izvore energije. Kada imas beskonacnu energiju i replikatore, kapitalizam vise nema smisla. Sto ne znaci da kapitalizam nema prikaza u seriji, ali kroz Ferengije i to specificno anarhokapitalizam.

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.12.2021 8:21 (sexytoiletpaper).
15 godina
offline
Četvrta sezona Star Trek: Discoveryja grabi pažnju

Ova mi je sezona neglediva.

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Četvrta sezona Star Trek: Discoveryja grabi pa
Korny1603987 kaže...

You tube, komentar Critical Drinkera...

 

 

 Hvala, još jedan glas razuma. Duhovit također, znak inteligencije.

Ima nade za čovječanstvo, sudeći po komentarima gledatelja na RT/Metacriticu.

“See the happy moron, / He doesn’t give a damn, / I wish I were a moron, / My God! Perhaps I am!”
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.12.2021 19:36 (Antropofob).
16 godina
offline
Četvrta sezona Star Trek: Discoveryja grabi pažnju

Stariji ljubitelji startreka bi se mogli sjetiti da smo nekad raščlanjivali pogonske sustave romulanskih brodova (nisu koristili antimateriju kao federacija),  i nacelle startrek federacije, zašto federacija nema cloaking (osim defianta), a doma se na svojim računalima pokušavalo "programirati" u flashu lcars sučelje, uz neizbježnu analizu dali je motorola napravila ripoff communicatora. Eto koji je kulturološki utjecaj imao startrek. Toliki, da su fizičari doista ponukani njime krenuli u istraživanje analogija iz stvarne fizike. Fizičar Lawrence Krauss je napravio posebnu knjigu sa fiizikalnim otkrićima koja imaju paralelu iz startrek svemira, 1994. fizičar Alcubierre  je bio prvi koji je predložio warp u teoriji, a u austriji su se izvodili prvi praktični eksperimenti sa kvantnom spregom koja je pretpostavljala mogućnost famoznih startrek , imali smo čak i u "sporednim" serijama poput Voyagera Ai holografskog doktora, u DS9 crvotočinu, da ne nabrajam, Stvaarno neznam što bi u današnjim ST serijama (ova dotična, ili lower decks) ili filmovima bilo za analizu i rasprave čak i na ovakvim forumima, a kamoli fizici ili kozmologiji. 

Moj PC  
12 0 hvala 1
16 godina
offline
Četvrta sezona Star Trek: Discoveryja grabi pažnju

Danas se govori o hrabrim ženama, hrabrim ljudima raznih boja, o spolnosti i seksualnosti. Jer to je jedino bitno.

 

Nekoć je star trek bio napravljen od šmokljana, za šmokljane, a danas je rađen od osoba duginih boja za... nikoga.

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Četvrta sezona Star Trek: Discoveryja grabi pažnju

Zadnja epizoda nemam riječi....

To Each His Own.
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Četvrta sezona Star Trek: Discoveryja grabi pažnju

Zadnja epizoda nemam riječi....

To Each His Own.
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Četvrta sezona Star Trek: Discoveryja grabi pažnju

Znači otkrili su novu vrstu svemiraca i ništa... Opet po starom kmezenje i emocije u fokusu.

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.12.2021 0:35 (ivanzu).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Četvrta sezona Star Trek: Discoveryja grabi pažnju

Ne znam kako kontaktirati te Hollywoodske studije i zamoliti ih da daju "hrabrim"" LGBT feministima neke manje filmove i serije da tamo razvijaju svoju kreativnost, a ustaljeni brandovi bi trebali biti nastavljeni kako su krenuli.

Najbolji primjer je Disney gdje ona lapača Kathleen Kennedy i njene feministice žele uništiti sve popularne brandove do kojih mogu doći s obzirom koliko je razgranat Disney.

 

Ne znam, uvijek sam volio filmsku umjetnost. Gledao sam filmove od od 1930ih do danas, ali zadnjih 10 godina nemam što gledati. Ili Marvelovi primitivni strip junaci ili woke filmovi. Nema filmova sa originalnom pričom, ne samo da se stalno rade rebootovi i nastavci nastavaka, već se u nedostatku ideja mjenjaju spolovi likova, rasa lika, samo zato da se dobiju sve WOKE kvačice na twitteru. Scenariji su sve lošiji i lošiji.

 

Star Trek bih volio pogledati ako stave neku kemiju između likova kao The Next Generation i ako daju zanimljive epizode koje će poštovati kanon star treka. Jer kako pogledati seriju kada se tami neki ženski likovi anonimusi drelje na legendu Kapetana Picarda kao da je mlađi referent, a ne najveći baja Alfa kvadranta. Kada prikazuju svijet Star Treka kao neku depresiju i ugnjetavanje, a upravo je Star Trek donosio pozitivu u tamni realni svijet.

 

Mogu oni meni danas forsirati rodno neutralni svijet gdje je ipak ironično žena iznad svega, brojiti krvna zrnca svakom glumcu i tražiti nijanse u boji kože, ali ja ću to gledati s gađenjem facom Clinta Eastwooda kada ispljune vrh cigare, prebaci pončo preko ramena, izvadi revolver i kaže "Vidiš, u ovom svijetu ima 2 vrste ljudi...."

 
6 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice