Cijeljenje otvorenih kožnih ozljeda bez kirurgije

poruka: 15
|
čitano: 7.625
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Cijeljenje otvorenih kožnih ozljeda bez kirurgije ".
15 godina
offline
Cijeljenje otvorenih kožnih ozljeda bez kirurgije

Kada se priča o zarastanju dubokih i površinskih rana, mogu reći da sam ostao zabezeknut od iznenađenja kada sam vidio da se operacijska rana Pilodinalnog sinusa (veličine skupljene šake) uslijed prirodne regeneracije sama skuplja, zarasta i na kraju u potpunosti zatvara (2 mjeseca). Nisam mogao vjerovati da poslije operacije ostavljaju onoliku ranu bez šivanja i da se ona za cca 2 mjeseca potpuno skupi. 

 

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Cijeljenje otvorenih kožnih ozljeda bez kirurg
boxer kaže...

Kada se priča o zarastanju dubokih i površinskih rana, mogu reći da sam ostao zabezeknut od iznenađenja kada sam vidio da se operacijska rana Pilodinalnog sinusa (veličine skupljene šake) uslijed prirodne regeneracije sama skuplja, zarasta i na kraju u potpunosti zatvara (2 mjeseca). Nisam mogao vjerovati da poslije operacije ostavljaju onoliku ranu bez šivanja i da se ona za cca 2 mjeseca potpuno skupi. 

 

Yup, ali zna biti patnja za pacijenta dok nije gotovo.

14 godina
offline
Cijeljenje otvorenih kožnih ozljeda bez kirurgije

Ovo tehnologija nešto kao u star trek filmovima. 

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Cijeljenje otvorenih kožnih ozljeda bez kirurg
Old Iggy kaže...
boxer kaže...

Kada se priča o zarastanju dubokih i površinskih rana, mogu reći da sam ostao zabezeknut od iznenađenja kada sam vidio da se operacijska rana Pilodinalnog sinusa (veličine skupljene šake) uslijed prirodne regeneracije sama skuplja, zarasta i na kraju u potpunosti zatvara (2 mjeseca). Nisam mogao vjerovati da poslije operacije ostavljaju onoliku ranu bez šivanja i da se ona za cca 2 mjeseca potpuno skupi. 

 

Yup, ali zna biti patnja za pacijenta dok nije gotovo.

 Ma znam da se mjesec dana ne može kako treba sjesti, svakodnevno previjanje, rivanol, tuširanje rane vodom, antibiotici u početku. Neki kirurzi šivaju a neki ostavljaju ranu da sama zaraste

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
14 godina
offline
Re: Cijeljenje otvorenih kožnih ozljeda bez kirurg
Pa za otvorene rane je dobar propolis ima dobru moć zacjeljivanja.
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Cijeljenje otvorenih kožnih ozljeda bez kirurg
dreadmoore kaže...
Pa za otvorene rane je dobar propolis ima dobru moć zacjeljivanja.

 Radi se o radni nakon kirurškog zahvata veličine zatvorene šake po dubini i širini. Rana mora ostati čista i ambulantno se tretira nakon operacije.

Propolis ima antimikrobsko djelovanje i za manje je rane.

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
16 godina
online
Re: Cijeljenje otvorenih kožnih ozljeda bez kirurg
boxer kaže...
Old Iggy kaže...

Yup, ali zna biti patnja za pacijenta dok nije gotovo.

 Ma znam da se mjesec dana ne može kako treba sjesti, svakodnevno previjanje, rivanol, tuširanje rane vodom, antibiotici u početku. Neki kirurzi šivaju a neki ostavljaju ranu da sama zaraste

Još ako je JNA doktor...

14 godina
offline
Re: Cijeljenje otvorenih kožnih ozljeda bez kirurg
Sad ne ulazim u to ali jedino znam da je a otac imao otvorene povrede ruke, odnosno prstiju.Radio na cirkularu i isjekao prste nije ništa otkinuo ali je dugo mazao propolisom.
16 godina
online
Re: Cijeljenje otvorenih kožnih ozljeda bez kirurg
dreadmoore kaže...
Sad ne ulazim u to ali jedino znam da je a otac imao otvorene povrede ruke, odnosno prstiju.Radio na cirkularu i isjekao prste nije ništa otkinuo ali je dugo mazao propolisom.

To je u odnosu na opisano sitna povreda...

14 godina
offline
Re: Cijeljenje otvorenih kožnih ozljeda bez kirurg
Ah sad sitna ili velika ne znam, kolika duzina i širina treba biti da je velika povreda.
15 godina
offline
Cijeljenje otvorenih kožnih ozljeda bez kirurgije

a kako zaliječit ožiljke na duši, ah? (ne, alkohol ne pomaže. trava nešto malo ali samo palijativno) 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.11.2020 12:39 (Ajar).
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Cijeljenje otvorenih kožnih ozljeda bez kirurg
Ako znanost ovako nastavi ispast će da onog malog klona, što ga držim u podrumu kao budućeg donora, hranim bez veze.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
5 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Cijeljenje otvorenih kožnih ozljeda bez kirurg
boxer kaže...
Old Iggy kaže...
boxer kaže...

Kada se priča o zarastanju dubokih i površinskih rana, mogu reći da sam ostao zabezeknut od iznenađenja kada sam vidio da se operacijska rana Pilodinalnog sinusa (veličine skupljene šake) uslijed prirodne regeneracije sama skuplja, zarasta i na kraju u potpunosti zatvara (2 mjeseca). Nisam mogao vjerovati da poslije operacije ostavljaju onoliku ranu bez šivanja i da se ona za cca 2 mjeseca potpuno skupi. 

 

Yup, ali zna biti patnja za pacijenta dok nije gotovo.

 Ma znam da se mjesec dana ne može kako treba sjesti, svakodnevno previjanje, rivanol, tuširanje rane vodom, antibiotici u početku. Neki kirurzi šivaju a neki ostavljaju ranu da sama zaraste

 baš nedavno je prijatelj to rješio, on je uz sve navedeno imao i neku pumpicu koja mu je tu ranu vakumirala.

15 godina
offline
Re: Cijeljenje otvorenih kožnih ozljeda bez kirurg

7 mjeseci, od toga 4 mjeseca dvodnevnij previjanja u KBC-u.

 

Propala godina faksa, a i volja za fakultetom jer sam se morao natezati 3 mjeseca da mi odobre medicinsko ponistenje godine, pa mi je ostatak ispita raspoređen na 2 godine. Tako da bi preddiplomski trajao 6 godina.

 

Teta u Sigetu rekla da je to bezvezna ozljeda koja spada pod laku ozljedu na radu i da ima 130 bezveznih zahtjeva sa PMFa pa zasto bih ja bio poseban.

 

Jod, kadica i po mojoj procjeni 7 milijuna metara gaza i flastera. Hvala bogu, nije se vratilo.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
15 godina
offline
Re: Cijeljenje otvorenih kožnih ozljeda bez kirurg
wyks kaže...

Hvala bogu, nije se vratilo.

 Sinus Pilonidalis?

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice