Coinbase uvodi indeksni fond za ulaganje u kriptov

poruka: 9
|
čitano: 5.422
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Coinbase uvodi indeksni fond za ulaganje u kriptov".
16 godina
offline
Coinbase uvodi indeksni fond za ulaganje u kriptov

Bug forumasi, sto cekate?

Intel i7 8700K;asrock z370 extreme 4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; SLI 2 X Nvidia GeForce 1080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
Moj PC  
0 3 hvala 0
14 godina
offline
Coinbase uvodi indeksni fond za ulaganje u kriptov

Može mi netko prevesti na hrvatski što je to inv. fond?

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-Nokia 6120-Nokia 5310-N5-iP4S-iP5S-S5
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Coinbase uvodi indeksni fond za ulaganje u kri

"Investicijski fondovi su financijske organizacije ili institucionalni investitori koji prikupljaju sredstva od svojih ulagača te ih plasiraju u kratkoročne i dugoročne investicije, odnosno u različite financijske oblike." Wikipedija

 

Ako ti treba jednostavnije: fond je jedna velika hrpa novca na koju i ti možeš dodati svoju kunu i tako kupiti udio u fondu. Vlasnik fonda odlučuje u što će ulagati sve prikupljene novce i pokušava na ulaganjima zaraditi. Ti očekuješ njegov uspjeh i porast vrijednosti udjela koje si kupio, a on živi od provizije.

Onima kojima se nešto i može objasniti ne treba ništa niti objašnjavati. Onima kojima sve treba objašnjavati ionako se ništa ne može objasniti.
14 godina
neaktivan
offline
Coinbase uvodi indeksni fond za ulaganje u kriptov

da svakako povjeriti novce u indeksne fondove u crypto svijetu 

recept za katastrofu kao što su bilo fondovi koji su ulagali u Bernarda Madoffa

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Coinbase uvodi indeksni fond za ulaganje u kri
Jim Carrey kaže...

da svakako povjeriti novce u indeksne fondove u crypto svijetu 

recept za katastrofu kao što su bilo fondovi koji su ulagali u Bernarda Madoffa

 

Mt.Gox, 2nd level 

Sad će onih, do sad nestalih / "hakiranih" par sto tisuća btc i drugih kriploa, legalno pretopiti u stvarnu valutu.

"Vukovi s Kriplo Streeta" rofl. Ovo postaje bolja zeka od Fools and Horses, Snatch itd.

Aaajmo, navalite! Još malo pa nestalo!

14 godina
neaktivan
offline
Re: Coinbase uvodi indeksni fond za ulaganje u kri

novo prokletstvo na bug forumu pdf kriptovalute da vas zechina cetira 

 

i da se sruši btc na 10 dollara opet ima vrijednost nadam se da to shvaćaš. Jedna od napoznatijih balona u povijesti tulipomanija eto još dan danas se mogu kupiti za neku cijenu naravno ne kao što je bila. Druga stvar su ponzi sheme i sl. što ne vjerujem jer BTC ima pokriće nema fiktivnih računa, a i da je pumpan umjetno preko USDT bez pokrića jedino što može skušiti cijenu BTC. S druge stvari nadam se da shvaćaš kakva tehnologija stoji iza toga makar i da BTC propadne ima projekata koji će živjeti. Zato taj tvoj pesimizam razumijem, ali ne shvaćam da evo već dulje vrijeme jedno te istu kozu dereš. Ostavi kozu po bogu na miru. 

8 godina
offline
Re: Coinbase uvodi indeksni fond za ulaganje u kri
Jim Carrey kaže...

novo prokletstvo na bug forumu pdf kriptovalute da vas zechina cetira 

 

i da se sruši btc na 10 dollara opet ima vrijednost nadam se da to shvaćaš. Jedna od napoznatijih balona u povijesti tulipomanija eto još dan danas se mogu kupiti za neku cijenu naravno ne kao što je bila. Druga stvar su ponzi sheme i sl.  što ne vjerujem jer BTC ima pokriće nema fiktivnih računa, a i da je pumpan umjetno preko USDT bez pokrića jedino što može skušiti cijenu BTC. S druge stvari nadam se da shvaćaš kakva tehnologija stoji iza toga makar i da BTC propadne ima projekata koji će živjeti. Zato taj tvoj pesimizam razumijem, ali ne shvaćam da evo već dulje vrijeme jedno te istu kozu dereš. Ostavi kozu po bogu na miru. 

 

i da se sruši btc na 10 dollara opet ima vrijednost nadam se da to shvaćaš

Ajd malo razmisli o ovoj rečenici neko vrijeme, probaj uvidjeti koliko je besmislena.

Sve što nije apsolutno (a ne živimo u apsolutnom svijetu), u teoriji, "ima neku cijenu". Govno koje posereš ima neku cijenu, pa makar i negativnu, jer je različito od "ništa". Blockchain tehnologija neće propasti, btc bi i da ne znam kako propadne i bude sprdnja, imao "neku cijenu", makar simbolično nostalgijske naravi.
Kakve to, ikakve, ima veze s time da se navlači ljude da ulažu novce u nečiju igru "kako bi zaradili"? Vrijednost o kojoj pričaš je vrijednost iskustva da ne budeš naivan; svaka škola košta. Ali to nije to pod što se prodaje.

Druga stvar su ponzi sheme i sl. što ne vjerujem ...
Hoćemo li pričati o vjeri ili o činjenicama? 

 

 ... jer BTC ima pokriće nema fiktivnih računa

Mt. Gox ... was handling over 70% of all bitcoin ("BTC") transactions worldwide, ...
Although 200,000 bitcoins have since been "found", the reason(s) for the disappearance—theft, fraud, mismanagement, or a combination of these—were initially unclear. New evidence presented in April 2015 by Tokyo security company WizSec led them to conclude that "most or all of the missing bitcoins were stolen straight out of the Mt. Gox hot wallet over time, beginning in late 2011."

(^ sa Mt. Gox Wiki)

"Pronađeno" je 200K (od "nestalih" 850K), ali nema fiktivnih računa? Pa onda je ovo još gluplje: zamisli da ti u bilo kojoj banci kažu "gle, nestalo", pa kad ih sud pritisne "gle, dio se pojavio"??? 
Vi believeri doista vjerujete u uskrsnuća i u 21. stoljeću...

Halo, krali su s predumišljajem novce od 2011. - od početka, uopće me ne zanima da li je tu u startu upleten i Hitoshi (i njegovi milijuni), ako taj lik uopće postoji.
Coinbase je de facto nasljednik Mt.Gox; sve što sad treba je da Kobayashi ispred Mt. Gox legalno zamijeni preostalih 160K btc za novac novih investora u ovaj "Coinbase Index Fund".
Kad izvuku te milijarde legalno van i ako ne požele još (a ne znam zašto ne bi kad ovaca za šišanje ima), možda će onda btc doista početi predstavljati nešto od onog kako je predstavljen believerima.
Ako to nije Ponzijeva shema ne znam što je. Žrtve navlače nove  žrtve kako bi vratili dio uloženog i "zaradili"; jedini koji sigurno dobivaju su organizatori "igre".

nadam se da shvaćaš kakva tehnologija stoji iza toga
Nevjerojatno dobra tehnologija, divim joj se. Fantastično realno procijenjena ljudska glupost i pohlepa, takav algoritam na globalnoj razini još nitko nije izmislio.
To naravno nema veze sa blockchainom kojeg "Satoshi" nije izmislio već samo implementirao. Primjerice, algoritmi za fraktale postoje od 17. stoljeća: u usporedbi sa time ovo je beznačajno.

 

> Ostavi kozu po bogu na miru. 
 Ne upleći boga u vaše pagane igre. Da ti ponovim: Žrtve navlače nove  žrtve kako bi vratili dio uloženog i "zaradili". Empatija i društvena odgovornost mi ne daju da žmirim na ovaj kriminal. Nazovi to kršćanskom brigom za druge i kršćanskom savješću ako želiš - makar sam ateist.

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.3.2018 1:35 (Zechina).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Coinbase uvodi indeksni fond za ulaganje u kri

Zehina ne znam gdje živiš, ali se probudi i pogledaj oko sebe. Sve u što se može uložiti postoji nesigurnost i netko s druge strane želi tvoje novce. I što onda ako padne BTC na 10 dollara pitam ponovno? Gdje je problem jer koliko znam trgovanje ili investiranje zna se koji je rizik te koje su posljedice. 

 

"most or all of the missing bitcoins were stolen straight out of the Mt. Gox hot wallet over time, beginning in late 2011." evo jasno i glasno da li je nekome nestao novac sa osobnog walleta? To što ljudi drže novac na burzama koje i sada nisu regulirane kako treba kakve veze ima sa BTC?

 

Nije jedna banka koja je propala, ali i ne treba zaboraviti da država ne garantira punim iznosom. Kako si i sam napisao dok god će biti ljudi koji misle investirati u vezi kriptovaluta one će opstati, i da ponestane investitora jedino što se može desiti da vlada likvidira te zabrani sve što ima sa kripvotalutama da nestane. E sad da li će netko na njima zaraditi nelegalno, ili da nema pokrića novca kolika je vrijednost BTC te ostalih kriptovaluta što će se desiti da će pasti cijena. Evo ne bi vjerovao to se zove trgovanje. Ako ti je BTC toliko mrzak uvijek možeš staviti svu ušteđevinu na futures da će BTC propasti pa ćeš biti bogat. 

 

Za tehnologiju mislim općenito kriptovalute ne samo za BTC. 

8 godina
offline
Re: Coinbase uvodi indeksni fond za ulaganje u kri

Kratko i jasno:
BTC je prijevara s predumišljajem. Nastao je na anti-WallStreet hypeu, uzrokovanim kao reakcija bankarskom stupidnom i amoralnom nekretninskom balonu / vrijednosnicama, što je pak globalno izazvalo jednu od žešćih recesija u povijesti. Što je najgore, glavni krivci za tu bankarsku nevolju su se lišom izvukli, dapače dobili i masne otpremnine putem menadžerskih ugovora. Odlična ideja za ovaj btc scam sada - upravo kako je btc sad stvorio desetke milijunera, počevši od ovih tu "naših" Slovenaca, "Bitcoin Isusa" Rogera Vera ... pa do Mt. Gox, i jednom skoro ljudi iza Coinbase.
Ideja vodilja (za navlačenje naivnih) je bila da, nakon skandala s bankama, ljudi žele (vjerovati u) moderni, decentralizirani sustav itd.
No, u što se to pretvorilo?
Ovaj članak je najbolji primjer: investicijski fond koji kopira notorni "Wallstreet biznis", a kao investitorima se obraća upravo toj klijenteli - beskrupuloznim spekulantima sa Wall Streeta.

 

> "Sve u što se može uložiti postoji nesigurnost i netko s druge strane želi tvoje novce."
Ovo što činiš - izjednačavaš mutni legalni biznis sa organiziranom prijevarom koja glumi supstitut za ovo prvo - to je krivo, jako loše.

Nije isto uložiti novac u dionice Googlea ili platiti kladioničaru neregulirane kladionice za namještenu okladu.
Načelno pozdravljam ideju da netko mazne novac previše pohlepnima i budalama: to služi kao društveni korektiv umjesto evolucijskog; to je ujedno korektiv koji i većina država na svijetu upotrebljava, oporezujući kocku, duhan, alkohol itd. No države su ozbiljni mehanizmi i takav način uzimanja novca najsporijima / iracionalnima u društvu nije zamišljen da bi se netko privatno bogatio na račun inferiornih.


Ideja BTC mi nije mrska, dapače: društveno evolucijski gledano, takav bi model bio poželjan iskorak za 21. stoljeće. No ovo što se zbiva i kako je napravljeno, ostvarit će bumerang efekt: odgodit će na neodređeno pravu, pošteno reguliranu, globalnu implementaciju neovisne digitalne valute. 

Naime, ono što btc i kriptovalute dijele sa "fiatom" (stvarnim valutama), zlatom, vrijednosnicama itd jest povjerenje: dok ljudi konsenzualno imaju povjerenje u npr bivolje govno kao sredstvo plaćanja i daju mu vrijednost, ta virtualna vrijednost postaje stvarna. No vrijedi i obrnuto: nedostatak povjerenja uzrokuje da i najvrijednija stvar na svijetu postaje bezvrijedna (ako je percepcija o tome dovoljno loša). No to ne znači da je, samim time, ispravno reklamirati loše / prevarantske proizvode (loše/nikakve vrijednosti), i da će samim time oni imati vrijednost u koju se vjeruje.
Imamo npr Apple iProizvode, za koje je dobar dio ljudi spremno platiti 2,3,5 puta više, vjerujući da oni doista toliko vrijede. Moralno je to suspektno, no potpuno je legitimno (makar je također predumišljaj u pitanju). S druge strane, nuditi direktnu protuvrijednost novcu, pa čak i mukte zaradu, s ciljem kako bi većinu ojadio (lišio novca u potpunosti, u granicama mogućeg), to je kriminal.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice