Corsair MP400 4 TB - Brz podatkovni tegljač

poruka: 10
|
čitano: 5.663
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Corsair MP400 4 TB - Brz podatkovni tegljač".
15 godina
offline
Corsair MP400 4 TB - Brz podatkovni tegljač

Dobar. Samo treba naći tko je OEM proizvođač, da se kupi još jeftinije.

Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Corsair MP400 4 TB - Brz podatkovni tegljač
Envy kaže...

Dobar. Samo treba naći tko je OEM proizvođač, da se kupi još jeftinije.

 Corsair samo ljepi naljenice gore? SSDi nisu njihovi?

Što je s WD-om?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
15 godina
offline
Re: Corsair MP400 4 TB - Brz podatkovni tegljač
CyberDemonVZ kaže...
Envy kaže...

Dobar. Samo treba naći tko je OEM proizvođač, da se kupi još jeftinije.

 Corsair samo ljepi naljenice gore? SSDi nisu njihovi?

Što je s WD-om?

I ja sam vidio da je Nanya proizvođač čipova, kontroler ne znam tko radi... ali radi te naljepnice cijena ide 20-30% gore.

Eto ideje za praviti SSD-ove, samo "malo" ulaganja u robotiku koja će to lemiti i sl. :-D

 

5 godina
offline
Corsair MP400 4 TB - Brz podatkovni tegljač

Konacno dostupan malo veci SSD. Koliko je napredovala tehnologija, neki jos uvijek nemaju ni 4TB HDD u PCu.

 

Obzirom na to sto nudi (4TB u jednom M.2 utoru), cak nije ni skup. M.2 SSD-i od 2TB kostaju cca upola manje.

 

Sad je pravo pitanje: koliko je realno dostici taj TBW, koliko u praksi ljudima crkavaju SSD-ovi radi istrosenih celija? 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Corsair MP400 4 TB - Brz podatkovni tegljač
encoding kaže...

* * *

 

Sad je pravo pitanje: koliko je realno dostici taj TBW, koliko u praksi ljudima crkavaju SSD-ovi radi istrosenih celija? 

Nerealno. Preko 200 instalacija Windowsa. Trebajte i terabajte torenta i sl... na..

.. budžetu Kingostnu od 120 GB kupljen 2008. Za to ne brigaj, ali ako si baš sumnjičav imaš ovu verziju od 8 TB.

15 godina
offline
Re: Corsair MP400 4 TB - Brz podatkovni tegljač
encoding kaže...

Konacno dostupan malo veci SSD. Koliko je napredovala tehnologija, neki jos uvijek nemaju ni 4TB HDD u PCu.

 

* * *

Evo kolega samo za tebe: Pricing - Nimbus Data

100 TB samo za tebe i po specijalnoj cijeni od 40.000 USD. 

Malo smijeha nije na odmet.. ide uskoto i 1PB = 1000 TV i ja ga popunim za mjesec :-D

15 godina
offline
Corsair MP400 4 TB - Brz podatkovni tegljač

Članak nema testa za "sustained write" i grafa koji pokazuje "stepenicu" tj. pad brzine kad se zapuni brzi write cache. I najvažnije, veličinu tog cache-a ili barem minutažu write-a pa se iz nje i brzine može izračunati veličina cache-a. Onih 200GB zapisanih ne priznajem - to je 2.5% kapaciteta.

Idi i radi nešto korisno!
 
1 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Corsair MP400 4 TB - Brz podatkovni tegljač
Keso kaže...

Članak nema testa za "sustained write" i grafa koji pokazuje "stepenicu" tj. pad brzine kad se zapuni brzi write cache. I najvažnije, veličinu tog cache-a ili barem minutažu write-a pa se iz nje i brzine može izračunati veličina cache-a. Onih 200GB zapisanih ne priznajem - to je 2.5% kapaciteta.

 Ima, samo nije testirano više od 64 GB. Koristio sam AJA System Test koji testira buffer u kontekstu prebacivanje video fajlova, pa je zato ograničenje od 64 GB. 

Ali ok, opaska na mjestu. Ranije sam imao takav test, pa ga mogu lako ubaciti ponovo. 

16 godina
offline
Re: Corsair MP400 4 TB - Brz podatkovni tegljač
Denis kaže...
Keso kaže...

Članak nema testa za "sustained write" i grafa koji pokazuje "stepenicu" tj. pad brzine kad se zapuni brzi write cache. I najvažnije, veličinu tog cache-a ili barem minutažu write-a pa se iz nje i brzine može izračunati veličina cache-a. Onih 200GB zapisanih ne priznajem - to je 2.5% kapaciteta.

 Ima, samo nije testirano više od 64 GB. Koristio sam AJA System Test koji testira buffer u kontekstu prebacivanje video fajlova, pa je zato ograničenje od 64 GB. 

Ali ok, opaska na mjestu. Ranije sam imao takav test, pa ga mogu lako ubaciti ponovo. 

 Ali niste nalisali pcmark storage test: više je bolje ili manje je bolje? Tj. dali je u pitanju neki sintetički score ili sekunde?

16 godina
moderator
offline
Re: Corsair MP400 4 TB - Brz podatkovni tegljač
overhaul kaže...
Denis kaže...
Keso kaže...

Članak nema testa za "sustained write" i grafa koji pokazuje "stepenicu" tj. pad brzine kad se zapuni brzi write cache. I najvažnije, veličinu tog cache-a ili barem minutažu write-a pa se iz nje i brzine može izračunati veličina cache-a. Onih 200GB zapisanih ne priznajem - to je 2.5% kapaciteta.

 Ima, samo nije testirano više od 64 GB. Koristio sam AJA System Test koji testira buffer u kontekstu prebacivanje video fajlova, pa je zato ograničenje od 64 GB. 

Ali ok, opaska na mjestu. Ranije sam imao takav test, pa ga mogu lako ubaciti ponovo. 

 Ali niste nalisali pcmark storage test: više je bolje ili manje je bolje? Tj. dali je u pitanju neki sintetički score ili sekunde?

 Ja uvijek nekako računam da ljudi primarno tumače grafove da je više bolje, osim ako nije naznačeno suprotno. PCMark Storage je nekakav njihov index koji je dobiven presjekom rezultata iz podtestova. Više je bolje. 

Test je koncipiran tako da se reproduciraju snimke pristupa različitih aplikacija disku. Primjerice, snimljene su komande koje OS šalje prema disku dok se učitava Photoshop i onda PCMark to reproducira i bilježi koliko je brzo izvršeno. 

Evo što oni kažu o testu:

"PCMark 10 Storage Benchmarks produce an overall score as a measure of drive performance. Comparing devices is as simple as comparing scores. The tests also measure and report the bandwidth and average access time performance for the drive. 

Each test uses traces recorded while performing real-world tasks such as booting Windows 10, starting applications such as Adobe Photoshop and Illustrator, working with applications such as Microsoft Excel and PowerPoint, and copying several large files and many small files.

Unlike other synthetic storage tests, this focus on real-world activities enables PCMark 10 to show meaningful differences between the latest, high-performance storage technologies."

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice