Crijevne gliste kao lijek za autoimune bolesti

poruka: 22
|
čitano: 5.735
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Crijevne gliste kao lijek za autoimune bolesti".
15 godina
offline
Crijevne gliste kao lijek za autoimune bolesti

ovako nastaju "narodne" poslovice: zdrav je onaj koji ima crve v riti. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
8 0 hvala 0
9 godina
offline
Crijevne gliste kao lijek za autoimune bolesti

Vidim da se sinoć gledao DokuTV.

 
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Crijevne gliste kao lijek za autoimune bolesti

Super su mi vasi clanci doktore, svasta se da nauciti!

- Psiho246
Moj PC  
3 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Crijevne gliste kao lijek za autoimune bolesti
Ne gledam TV već više od 15 godina 😜
Ili jesmo, ili nismo! Ili ono treće...
9 godina
offline
Re: Crijevne gliste kao lijek za autoimune bolesti
Doc Berecki kaže...
Ne gledam TV već više od 15 godina 😜

 

Ako ne gledaš TV pogledaj na Jubito.

 

 

 

 

 

PS i čemu tumb down?  Nevjerojatna koincidencija je da si 6 sati nakon emitiranja teme na TV-u napisao članak za BUG o tako rijetkoj temi. Naravno da sam pomislio da te to potaknulo.

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.11.2018 12:47 (matteo.st).
6 godina
offline
Re: Crijevne gliste kao lijek za autoimune bolesti
matteo.st kaže...

Nevjerojatna koincidencija je da si 6 sati nakon emitiranja teme na TV-u napisao članak za BUG o tako rijetkoj temi. Naravno da sam pomislio da te to potaknulo.

 

Članak je napisan ranije  :-)

Na slici je screenshot s vremenom kada je već napisani članak uploadan na BUG-ov server.

 

Ili jesmo, ili nismo! Ili ono treće...
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.11.2018 14:13 (Doc Berecki).
9 godina
offline
Crijevne gliste kao lijek za autoimune bolesti

To ne dokazuje ništa jer je emisija emitirana i prije toga. 

 

Stvarno više nema smisla. Radujem se tvojim člancima i želim da ih napišeš još puno, puno. Uvijek se nešto pametno da naučiti. EOD po ovoj temi.

 

 

 

 

 

 
5 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Crijevne gliste kao lijek za autoimune bolesti
Recimo ibd je i dan danas neizljeciv di je najučinkovitija remisija koristenje lijekova za sprečavanje imunosnog sustava da reagira što za sobom vuče puno opasnih stvari jer mozemo spriječiti upalu crijeva a zauzvrat dobiti tumor, jer potiskivanje imunosnog sustava nije bas bezazleno... A te terapije se tako lako daju u našoj drzavi da je to čisto nevjerojatno ipak uz dužno poštovanje nase hrvatsko zdravstvo je na niskim granama bar je to moje osobno iskustvo jer doktori su često materijalisti jer imaju osobnu dobit a ne da su doktori koji imaju zacilj pomoći pacijentu...
Inače odlična tema doktore ovaj clanak je baš dobar i lako razumljiv samo nastavite ovako .
Moj PC  
1 1 hvala 1
5 godina
neaktivan
offline
Re: Crijevne gliste kao lijek za autoimune bolesti
Doc teme su ti odlicne, pratim ih redovno.
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.11.2018 15:40 (Emir Tz).
 
1 0 hvala 1
7 godina
offline
Re: Crijevne gliste kao lijek za autoimune bolesti
matteo.st kaže...

To ne dokazuje ništa jer je emisija emitirana i prije toga. 

 

Stvarno više nema smisla. Radujem se tvojim člancima i želim da ih napišeš još puno, puno. Uvijek se nešto pametno da naučiti. EOD po ovoj temi.

 totalne gluposti... za povezanost crijevnih parazita i autoimunih bolesti čuo sam prije najmanje 10 godina i to s televizije... dokumentarci se ne prave sami, iza svakog dobrog stoji znanost

 

eto, baš sam na tubetu gledao kako se pravi burek i nevjerojatno, dan kasnije prijatelj me za marendu pozove na burek... crna magija

ravna zemlja i šupalj mjesec
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.11.2018 18:05 (Louis Pluto).
12 godina
neaktivan
offline
Crijevne gliste kao lijek za autoimune bolesti

Isto se smatra vaznim za razvoj alergija, a ne samo autoimunih bolesti - vidi npr. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2841828/ te za one koje vole wikipediju https://en.wikipedia.org/wiki/Hygiene_hypothesis

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Crijevne gliste kao lijek za autoimune bolesti

Glupost

 

Ljudi se rješavaju glisti a vi kao neki stručnjaci bi ih ponovo uvodili 

*** nisam ovlašten da dajem potpis ***
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Crijevne gliste kao lijek za autoimune bolesti

Ako mogu pijavice, mogu i gliste.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Crijevne gliste kao lijek za autoimune bolesti

Naravno i veća je zarada prilikom otklanjanje simptomâ bolesti nego poptpunog izlječenja.

I'm silicon-based life-form
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Crijevne gliste kao lijek za autoimune bolesti

e, onda neću ni ćuki više davati tabletice protiv "crijevnih nametnika"  

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Crijevne gliste kao lijek za autoimune bolesti
kowach kaže...

Naravno i veća je zarada prilikom otklanjanje simptomâ bolesti nego poptpunog izlječenja.

 :uzdah:

Ili jesmo, ili nismo! Ili ono treće...
15 godina
offline
Re: Crijevne gliste kao lijek za autoimune bolesti

E, doktore, ne znam zasto se trudis pisati kad vecina forumasa zna bolje od tebe.

15 godina
offline
Crijevne gliste kao lijek za autoimune bolesti

Stvarno je užitak čitati ovakve članke doktore. Bit ću drzak pa predložiti temu ako ikada (ne-daj-bože) usfali: Medicinski učinci marihuane i pripravaka (CBD ulje). 
Imam blisku osobu oboljelu od reumatološkog artritisa i jedino što joj je pomoglo i napravilo napredak u zadnjih 20god je CBD ulje. 
Postoje razne teorije o svrsi kanabinoidnih receptora u našim tijelima kao i o učinku kanabinoida na njih, rado bih čuo više stručnih mišljenja o tome. 

Creativity is allowing yourself to make mistakes. Art is knowing which ones to keep.
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Crijevne gliste kao lijek za autoimune bolesti

ne postoje "kanabioidni receptori"

postoje dopaminski receptori na koje aktivna supstanca ulja ili THC-a djeluje.

nema tu nekakve velike magije niti čudotvornog učinka.

 

odavno poznat lijek zvan Levodopa ima puno bolje i kontrolirano (ispitano) djelovanje (osim što se koristi za liječenje Parkinsonove bolesti) protiv "bolova", poboljšanja kretnji kod raznih motoričkih poremećaja i sl...

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Crijevne gliste kao lijek za autoimune bolesti
Anđeo bez falinge kaže...

ne postoje "kanabioidni receptori"

postoje dopaminski receptori na koje aktivna supstanca ulja ili THC-a djeluje.

nema tu nekakve velike magije niti čudotvornog učinka.

 

odavno poznat lijek zvan Levodopa ima puno bolje i kontrolirano (ispitano) djelovanje (osim što se koristi za liječenje Parkinsonove bolesti) protiv "bolova", poboljšanja kretnji kod raznih motoričkih poremećaja i sl...


Hvala na mišljenju i bez uvrede ali s razlogom sam napisao da bih želio čuti jošstručnih mišljenja. 

Kanabinoidni receptori: wiki link 

Jedna vrsta tih receptora (CB2) je u imunološkom sustavu.

Nisam spomenuo THC nego Cannabidiol (CBD, wiki link, kanabinoid sa dokazanim blagotvornim djelovanjem na pacijente sa raznim dijagnozama. 

Ovdje se radi o osobi koja boluje 30+ godine od podmukle bolesti i vjeruj da je isprobala sve lijekove na tržištu u tom razdoblju (i neke koji su bili probni i nisu dospjeli do tržišta) a neki od  "lijekova" su prouzročili i druge, ozbiljne tegobe.  Jedino što je pokazalo pozitivan pomak (i u svakodnevnom životu i na medicinskim nalazima) je konzumacija CBD ulja.

Uz dužno poštovanje, pričam o činjenicama i znanosti, magiju i čudotvornost prepuštam vidovitom Milanu i inima.



Creativity is allowing yourself to make mistakes. Art is knowing which ones to keep.
6 godina
protjeran
offline
Crijevne gliste kao lijek za autoimune bolesti

svi neurohormoni se nalaze u cijelom živčanom sustavu, crijevima, jetri..bla.bla.

glavni neuroreceptor svih kanabinoida je dopaminski receptor CB1 koji se nalazi u MOZGU.

CB2 je rasprostranjen kao i kod drugih neurotransmitera odn. neurohormona svukojekuda po tijelu u neznatnom opsegu.

 

a, milane, imaš li kakav nalaz liječnika specijaliste koji može potvrditi te tvoje "znastvene činjenice" ?

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.11.2018 15:28 (Anđeo bez falinge).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Crijevne gliste kao lijek za autoimune bolesti
Anđeo bez falinge kaže...

svi neurohormoni se nalaze u cijelom živčanom sustavu, crijevima, jetri..bla.bla.

glavni neuroreceptor svih kanabinoida je dopaminski receptor CB1 koji se nalazi u MOZGU.

CB2 je rasprostranjen kao i kod drugih neurotransmitera odn. neurohormona svukojekuda po tijelu u neznatnom opsegu.

 

a, milane, imaš li kakav nalaz liječnika specijaliste koji može potvrditi te tvoje "znastvene činjenice" ?


Hahaha čestitam Nizama Al-Raissa na pročitanim linkovima i "objašnjenju" već napisanoga. 

To kako ti nazivaš kanabinoidni receptor uopće nije bitno nit određuje jel on postoji. Srećom.

Ja nemam ni bolest ni nalaze ni "znanstvene činjenice" a ti očito imaš neke komplekse i sa takvim stavom će ti teško itko išta potvrditi. Nadam se da nemaš veze sa medicinom. 

Što se tiče teme,pacijent ima sve liječničke nalaze koji dokazuju da CBD pozitivno utječe na bolest a meni je dovoljan dokaz to što hoda i lakše obavlja svakodnevne zadatke u odnosu na prije korištenja. 

Creativity is allowing yourself to make mistakes. Art is knowing which ones to keep.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice