Danas Apple ulazi na tržište pametnih zvučnika. Ot

poruka: 33
|
čitano: 8.642
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Danas Apple ulazi na tržište pametnih zvučnika. Ot".
16 godina
online
Danas Apple ulazi na tržište pametnih zvučnika. Ot

Tipicno Apple ekosustav govno za amerikance. 

 

Sonos prodaje dva zvucnika za cijenu jednog Apple.

 

Sonos podrzava ove muzicke servise:

  • Apple Music
  • Pandora
  • Spotify
  • Amazon Music Unlimited
  • Google Play Music
  • SiriusXM
  • SoundCloud
  • Deezer
  • TuneIn
  • Napster
  • iHeartRadio
  • 7digital
  • AccuRadio
  • Anghami
  • Audiobooks.com
  • Bandcamp
  • Batanga
  • CalmRadio
  • Classical Archives
  • Concert Vault
  • CustomChannels
  • DAR.fm
  • DASII
  • Daytrotter
  • FIT Radio
  • Focus@will
  • Gaana.com
  • Groove
  • Hearts of Space
  • Hotelradio.fm
  • Hype Machine
  • Live Phish
  • Mixcloud
  • MLB.com Gameday Audio
  • Mood:Mix
  • Murfie
  • Nugs.net
  • Radionomy
  • RadioPup
  • Rockbot
  • Rusc
  • Saavn
  • Slacker Radio
  • Soundmachine
  • Spreaker
  • Stingray Music
  • Stitcher Radio
  • Tidal
  • Tribe of Noise
  • Your personal music library

 

Sonos radi sa Alexom, dolazi Google support i prek appa bude radil sa Siri.

 

Moras biti special kind of stupid da kupis Apple zvucnik.

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.2.2018 8:26 (NEW_MAN).
Moj PC  
16 0 hvala 3
10 godina
offline
Danas Apple ulazi na tržište pametnih zvučnika. Ot

Nemoj tako, vendor lock je zakon 

 

Niti ne znaš da je taj mono zvučnik nešto najbolje što si mogao kupiti, i da je zvuk koji dolazi iz njega nešto najbolje što si doživio.

Samomrzeći hrvat
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.2.2018 9:02 (Entry Point).
Moj PC  
6 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Danas Apple ulazi na tržište pametnih zvučnika

Ima dobar mali sub, vise zvucnika, mikrofone da kuzi okolinu oko sebe i navodno za te dimenzije super zvuk, ali dva put je dva put a popis servisa od Sonosa je da ti nos prokrvari.
Kaj je najbolje Apple ima Sonos zvucnike u ponudi u ducanima, ali nemaju ove koji im konkuriraju. Svi zivi se guraju u Apple store i onda kad Apple vidi kak im dobro ide jednostavno ukradu ideu ili kupe firmu kak su Beats. Sonos se nadal da ih budu kupili za ogromne novce a umjesto kupnje dobili noz u leda. Merica, Fuck Yea!

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.2.2018 9:23 (NEW_MAN).
10 godina
offline
Re: Danas Apple ulazi na tržište pametnih zvučnika
NEW_MAN kaže...
Ima dobar mali sub, vise zvucnika, mikrofone da kuzi okolinu oko sebe i navodno za te dimenzije super zvuk, ali dva put je dva put a popis servisa od Sonosa je da ti nos prokrvari.
Kaj je najbolje Apple ima Sonos zvucnije u ponudi u ducanima, ali nemaju ove koji im konkuriraju. Svi zivi se guraju u Apple store i onda kad Apple vidi kak im dobro ide jednostavno ukradu ideu ili kupe firmu kak su Beats. Sonos se nadal da ih budu kupili za ogromne novce a umjesto kupnje dobili noz u leda. Merica, Fuck Yea!

 A dobro, to s nožem u leđa je tržište. Nije apple prisiljen da ih kupi - slobodno tržište. A uparivanje zvučnika sa servisima i nije neka nova ideja, a ni genijalna ideja. To je bilo za očekivati da će se dogoditi "prirodnom evolucijom" tehnologije.

 

Stvar je samo u tome koliko želiš biti vendor locked i koliko si spreman novaca potrošiti za to. Nekim ljudima je to okej (shvatiljivo), jer ne žele se baviti postavkama, bugovima i slično, imaju sustav koji garantirano radi (u velikoj većini slučajeva) od trenutka kad ga postave u svoj dom, i automatski je povezan sa svim uređajima mobilnim ili statičnim. S druge strane ima još više ljudi koji vole više slobode pa će odabrati Sonos ili nešto treće.

 

Tko voli nek izvoli. 

Samomrzeći hrvat
16 godina
online
Re: Danas Apple ulazi na tržište pametnih zvučnika
Nije samo vendor lock nego nemres koristit Spotify ni Deezer, Sonos trpi SVE. Ono mozes "vesmasinu" spojit na njega.
10 godina
offline
Re: Danas Apple ulazi na tržište pametnih zvučnika
NEW_MAN kaže...
Nije samo vendor lock nego nemres koristit Spotify ni Deezer, Sonos trpi SVE. Ono mozes "vesmasinu" spojit na njega.

 To je definicija vendor lock-a. Možeš korisiti samo Apple-ov servis. 

Samomrzeći hrvat
14 godina
neaktivan
offline
Re: Danas Apple ulazi na tržište pametnih zvučnika
NEW_MAN kaže...

Ima dobar mali sub, vise zvucnika, mikrofone da kuzi okolinu oko sebe i navodno za te dimenzije super zvuk, ali dva put je dva put a popis servisa od Sonosa je da ti nos prokrvari.
Kaj je najbolje Apple ima Sonos zvucnike u ponudi u ducanima, ali nemaju ove koji im konkuriraju. Svi zivi se guraju u Apple store i onda kad Apple vidi kak im dobro ide jednostavno ukradu ideu ili kupe firmu kak su Beats. Sonos se nadal da ih budu kupili za ogromne novce a umjesto kupnje dobili noz u leda. Merica, Fuck Yea!

Misliš driverčić od 4" bez poštene kutije? Da, sigurno svira bar do 22 Hz To u stvarnom svijetu nije ni pošten mid-range driver, kamoli sub.

 

U pravu si u prvom postu da treba biti special kind of stupid za to kupiti. Dakle, za stereo 700 $... Što je cijena sasvim solidnog sustava od para pravih zvučnika i receivera (koji svi danas ionako imaju hrpu mrežnih mogućnosti).

9 godina
neaktivan
offline
Danas Apple ulazi na tržište pametnih zvučnika. Ot

Mozda sam staromodan posto imam svoju kolekciju glazbe slozenu kako meni odgovara i to slusam slozeno prema potrebi. Nije mi prihvatljivo da mi glazba dolazi sa nekog net servisa slozena po nekom xy kriteriju te da za svaku drugu pjesmu moram lupati next :). Ako netko to moze prihvtiti svaka cast. Da se zezam sa registracijama, placanjima i slaganjima lista, hvala ali ne!

Ovaj pod bi bio prihvatljiv samo da ima opciju spajanja sa sub i jos jednim podom tako da imamo 2.1 sistem u relativno malim dimenzijama te mogucnostima reprodukcije onoga sto ja zelim sa bilo kojeg izvora. Znaci pod definitivno nije za mene :)

 
1 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Danas Apple ulazi na tržište pametnih zvučnika
Znam kaj znaci vendor lock i ocito imaju racunicu. Racunaju s tim da nemaju kaj izgubit.
Ako ne kupis zvucnik onda ko te jebe, a ako kupis onda si kupil skup zvucnik na kojem imaju minimalno 100% zarade ili vise, te si se sjebal kupnjom zvucnika i moras ako vec nisi prec na njihov streaming te njihovu pretplatu. Win Win za njih. Ko kupi sam se zakopal u vendor lock sve dublje i dublje. Cijela firma, politika i dusa Applea je vendor lock a sa ovim su jos jace zacementirali lapane kojima to pase.
16 godina
online
Re: Danas Apple ulazi na tržište pametnih zvučnika
robee1 kaže...

Mozda sam staromodan posto imam svoju kolekciju glazbe slozenu kako meni odgovara i to slusam slozeno prema potrebi. Nije mi prihvatljivo da mi glazba dolazi sa nekog net servisa slozena po nekom xy kriteriju te da za svaku drugu pjesmu moram lupati next :). Ako netko to moze prihvtiti svaka cast. Da se zezam sa registracijama, placanjima i slaganjima lista, hvala ali ne!

Ovaj pod bi bio prihvatljiv samo da ima opciju spajanja sa sub i jos jednim podom tako da imamo 2.1 sistem u relativno malim dimenzijama te mogucnostima reprodukcije onoga sto ja zelim sa bilo kojeg izvora. Znaci pod definitivno nije za mene :)

 Taj pod je za solo hipstere koji vole pricat sa svojim uredajima jer nemaju nikoga u stanu kraj sebe kome bi to smetalo. Da ocu pricat sa zvucnikom kupil bi Echo za 30 eura i spojil na pojacalo te zvucnike koje vec imama.

 

 

10 godina
offline
Re: Danas Apple ulazi na tržište pametnih zvučnika
NEW_MAN kaže...
Znam kaj znaci vendor lock i ocito imaju racunicu. Racunaju s tim da nemaju kaj izgubit.
Ako ne kupis zvucnik onda ko te jebe, a ako kupis onda si kupil skup zvucnik na kojem imaju minimalno 100% zarade ili vise, te si se sjebal kupnjom zvucnika i moras ako vec nisi prec na njihov streaming te njihovu pretplatu. Win Win za njih. Ko kupi sam se zakopal u vendor lock sve dublje i dublje. Cijela firma, politika i dusa Applea je vendor lock a sa ovim su jos jace zacementirali lapane kojima to pase.

 Ne možeš reći da su ljudi lapani ako kupuju Apple. Nitko ne prisiljava nikog da kupuje njihove proizvode. Oni imaju svoju poslovnu politiku takvu kakva jest ne znači da je zla, loša itd. To je samo posao i oni se trude osigurati da imaju što više korisnika.

 

To što netko voli Apple, ne znači da je budala. Znam jako puno vrlo pametnih ljudi, top u IT industriji pa kupuju samo Apple. Stvar osobne preference, nitko nikome ne drži pištolj na glavi da kupi njihove proizvode.

Samomrzeći hrvat
15 godina
offline
Re: Danas Apple ulazi na tržište pametnih zvučnika
Entry Point kaže...
Znam jako puno vrlo pametnih ljudi, top u IT industriji pa kupuju samo Apple.

 smjestio si dijametralno suprotne i kontradiktorne pojmove u istu rečenicu. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
6 godina
protjeran
offline
Re: Danas Apple ulazi na tržište pametnih zvučnika
Entry Point kaže...

To što netko voli Apple, ne znači da je budala. Znam jako puno vrlo pametnih ljudi, top u IT industriji pa kupuju samo Apple. Stvar osobne preference, nitko nikome ne drži pištolj na glavi da kupi njihove proizvode.

Iz mog iskustva osoba može rasturati na nekom polju a biti potpuni idiot i budala u nečem drugom. Evo svježi primjer onaj jučer uhićeni porezni stručnjak, lik rasturao u svom poslu a privatno ekstremni desničar, rasist i ustaša.

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.2.2018 9:51 (Paolo Maldini).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Danas Apple ulazi na tržište pametnih zvučnika
NEW_MAN kaže...

 Taj pod je za solo hipstere koji vole pricat sa svojim uredajima jer nemaju nikoga u stanu kraj sebe kome bi to smetalo. Da ocu pricat sa zvucnikom kupil bi Echo za 30 eura i spojil na pojacalo te zvucnike koje vec imama.

 

 

 ...uskoro film ''Her'' postaje realnost :) a svijet ode u ...ako ne i prije toga...

15 godina
neaktivan
offline
Re: Danas Apple ulazi na tržište pametnih zvučnika
Imati u stanu mikrofon koji cijelo vrijeme snima i šalje podatke nekome? To je za one koji vole da se svaka minuta njihovog života nađe na Instagramu i Fejsu, da ne bi čovječanstvo i država nešto propustili.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Danas Apple ulazi na tržište pametnih zvučnika
Ako ti nije problem, možeš li dati preporuku na koji tačno zvučnik misliš (Amazon link, pls)?
10 godina
offline
Re: Danas Apple ulazi na tržište pametnih zvučnika
Ajar kaže...

 smjestio si dijametralno suprotne i kontradiktorne pojmove u istu rečenicu. 

 Pa baš i ne. Znaš onu staru: Mišljenje je ko šupak, svatko ga ima.

 

 

Samomrzeći hrvat
15 godina
odjavljen
offline
Danas Apple ulazi na tržište pametnih zvučnika. Ot

Jedva cekam da izbace na trziste 'pamenti' wc. Sam se cisti, sam narucuje sredstva za ciscenje, radi analizu stolice, preporucuje hranu kako poboljskati stolicu, sam mi obrise dupe i zazeli mi ujutro dobar dan.

Da bar imam neke koristi od tih 'pametnih' stvari. Sto vise smart tehnologije to vise 'dumb' ljudi oko mene...

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Danas Apple ulazi na tržište pametnih zvučnika
Mrgud Veliki kaže...

Jedva cekam da izbace na trziste 'pamenti' wc. Sam se cisti, sam narucuje sredstva za ciscenje, radi analizu stolice, preporucuje hranu kako poboljskati stolicu, sam mi obrise dupe i zazeli mi ujutro dobar dan.

Da bar imam neke koristi od tih 'pametnih' stvari. Sto vise smart tehnologije to vise 'dumb' ljudi oko mene...

 

 

Pa ja bi prije kupio taj pametni klozet nego ovaj pametni zvučnik.

16 godina
online
Re: Danas Apple ulazi na tržište pametnih zvučnika
Entry Point kaže...
NEW_MAN kaže...
Znam kaj znaci vendor lock i ocito imaju racunicu. Racunaju s tim da nemaju kaj izgubit.
Ako ne kupis zvucnik onda ko te jebe, a ako kupis onda si kupil skup zvucnik na kojem imaju minimalno 100% zarade ili vise, te si se sjebal kupnjom zvucnika i moras ako vec nisi prec na njihov streaming te njihovu pretplatu. Win Win za njih. Ko kupi sam se zakopal u vendor lock sve dublje i dublje. Cijela firma, politika i dusa Applea je vendor lock a sa ovim su jos jace zacementirali lapane kojima to pase.

 Ne možeš reći da su ljudi lapani ako kupuju Apple. Nitko ne prisiljava nikog da kupuje njihove proizvode. Oni imaju svoju poslovnu politiku takvu kakva jest ne znači da je zla, loša itd. To je samo posao i oni se trude osigurati da imaju što više korisnika.

 

To što netko voli Apple, ne znači da je budala. Znam jako puno vrlo pametnih ljudi, top u IT industriji pa kupuju samo Apple. Stvar osobne preference, nitko nikome ne drži pištolj na glavi da kupi njihove proizvode.

 Ljudi vole komociju koju Apple pruza i kak velis niti meni iz dzepa niti meni u dzep. Tvoj novac, tvoji gusti, tvoja briga. Mene jednostavno ne zanima uredaj s kojim nije po mome nego onak kak njima pase jer to sve kaj rade je u biti da maximiziraju dobit i da ljudi budu sto ovisniji o njima. Kaj jednom zaglibis u Apple ekosustavu i ako oces van jako je tesko jer si ulupal stotine ili tisuce dolara a sve radi samo malo skuplje. Not my cup of tea.

12 godina
offline
Re: Danas Apple ulazi na tržište pametnih zvučnika
Mrgud Veliki kaže...

Jedva cekam da izbace na trziste 'pamenti' wc. Sam se cisti, sam narucuje sredstva za ciscenje, radi analizu stolice, preporucuje hranu kako poboljskati stolicu, sam mi obrise dupe i zazeli mi ujutro dobar dan.

Da bar imam neke koristi od tih 'pametnih' stvari. Sto vise smart tehnologije to vise 'dumb' ljudi oko mene...

 

 

 Nisu ljudi dumb, nego je to napredak civilizacije. Ljudi su dumb, jer su dumb. Sve sta vidis oko tebe je nastalo jer je neko bio lijen pa je izmislio stroj za to ;) 

 

Apple Smart WC ce bit show. Adapter za prikljucak ide zasebno po 99,99$, dok skoljka ne guta niti jedan drugi WCe papir osim '' AppleUserFriendlyUltraThin '' - pakiranje od 5 komada 29,99$ .

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?p=3105649#post3105649
11 godina
offline
Danas Apple ulazi na tržište pametnih zvučnika. Ot

Čemu toliki gnjev? Apple samo nastoji zaradit koji dolar više.

 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Danas Apple ulazi na tržište pametnih zvučnika. Ot

Ovo je zvučnik za korisnike AppleMusic servisa obzirom da nema apsoluno nikakav drugi ulaz osim BT-a koji radi isključivo s AirPlay uređajima a i to je malo trikovito ako želiš drugi izvor proslijediti.

Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.2.2018 19:27 (Feudalac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Danas Apple ulazi na tržište pametnih zvučnika. Ot

Nevolim te millenial bullshit "smart" proizvode za hipstere. Želim HIFI komponentu, a ne rolu runske vune ili toaletnog papira. 
Dakle meni osobno ovako nešto uvijek predstavlja prednost. A sve ostalo može odraditi smartphone i daleko jeftiniji Blutooth zvučnik.
Osim toga, nije li ovo pompozno predstavljano lani?

Mrgud Veliki kaže...

Jedva cekam da izbace na trziste 'pamenti' wc. Sam se cisti, sam narucuje sredstva za ciscenje, radi analizu stolice, preporucuje hranu kako poboljskati stolicu, sam mi obrise dupe i zazeli mi ujutro dobar dan.

Da bar imam neke koristi od tih 'pametnih' stvari. Sto vise smart tehnologije to vise 'dumb' ljudi oko mene...

 Ništa od toga. Oni ti smatraju da je nešto "smart" ak ti se zna spojiti na appstore/itunes/google play, turati notifikacije sa vibera/twitta/fb/insta i izbacivati ti spammerske reklame preko prognoze vremena(koja ti isto netreba jer ju imaš svugdje, ali to je smart). 
Jedina dobra stvar kod takvog pametnog wc-a je onda što se na sve to možeš masno posr*t 
:::

Inače, da, jeste li vi primjetili tko je u pravilu na ulici najviše autističan? Mlađe ženske osobe. Pojma nemam zašto one moraju biti takve ovisnice, ali gotovo je nemoguće primjetiti neku da hipnotizirano ne bleji u smartphone 15 cm od očiju uvijek svugdje i neprestano. Ono, vani -12, sniježna vijavica, prolom oblaka, ide na crveno kroz raskršće - nema veze. Ne odvaja to ispred glave.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.2.2018 18:15 (overhaul).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Danas Apple ulazi na tržište pametnih zvučnika
overhaul kaže...

Nevolim te millenial bullshit "smart" proizvode za hipstere. 

 ne kuzis ti to https://vimeo.com/231557692

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
16 godina
offline
Re: Danas Apple ulazi na tržište pametnih zvučnika
nixass kaže...
overhaul kaže...

Nevolim te millenial bullshit "smart" proizvode za hipstere. 

 ne kuzis ti to https://vimeo.com/231557692

 E to :) I ovo:
https://vimeo.com/239050403

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
9 godina
online
Danas Apple ulazi na tržište pametnih zvučnika. Ot

Ušel bi i ja na tržište da imam icash iza sebe kaj ne znači da sam konkurentan kvalitetom kao iiimenom 

https://i.redd.it/e18f8931ul5y.gif
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Danas Apple ulazi na tržište pametnih zvučnika
Crljo kaže...
Mrgud Veliki kaže...

Jedva cekam da izbace na trziste 'pamenti' wc. Sam se cisti, sam narucuje sredstva za ciscenje, radi analizu stolice, preporucuje hranu kako poboljskati stolicu, sam mi obrise dupe i zazeli mi ujutro dobar dan.

Da bar imam neke koristi od tih 'pametnih' stvari. Sto vise smart tehnologije to vise 'dumb' ljudi oko mene...

 

 

Pa ja bi prije kupio taj pametni klozet nego ovaj pametni zvučnik.

 Evo, nije da ih nema: https://www.dxv.com/en/products/smart-toilets-and-seats

http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-3306193/Smart-toilet-analyse-PEE-app-detects-depression-Japanese-expo-reveals-strange-health-gadgets.html

 

Life is a sexually transmitted disease and there is a 100% mortality rate.
15 godina
offline
Re: Danas Apple ulazi na tržište pametnih zvučnika

Ja čekam Apple-ov wc da konačno mogu i doslovno srat po njemu.

8 godina
offline
Re: Danas Apple ulazi na tržište pametnih zvučnika
NEW_MAN kaže...

 Taj pod je za solo hipstere koji vole pricat sa svojim uredajima jer nemaju nikoga u stanu kraj sebe kome bi to smetalo. Da ocu pricat sa zvucnikom kupil bi Echo za 30 eura i spojil na pojacalo te zvucnike koje vec imama.

 Uglavnom se slažem s tobom, ali ima to i svoju svrhu. Radio mi stoji upaljen non stop, ove naše stanice su uglavnom na repeatu. Ponekad bih promijenio, a onda mi se ne da šetati do njega... Ako ideš uzeti nešto za streaming, onda si na pola puta (hardver) do glasovnog upravljanja. Ovo appleovo sranje izgleda jako dobro radi baš u tom dijelu; ali sve skupa stotine dolara na godinu... toliko lijen baš nisam :)

Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.2.2018 20:25 (Feudalac).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice