Detaljne upute kako zaštititi privatnost na Androi

poruka: 12
|
čitano: 14.355
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Detaljne upute kako zaštititi privatnost na Androi".
12 godina
offline
Detaljne upute kako zaštititi privatnost na Androi

Kad sam prije 10 godina ovdje napisao kako nikad neću nečemu što je spojeno na internet dati otisak prsta, scan lica ili rožnice ljudi su se sprdali i stavljali meme s folijom na glavi.

Danas imamo savjet - uklonite svoje biometrijske podatke.

Imam i ja savjet, ne gubite vrijeme na to. Prekasno je sad.

 
7 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Detaljne upute kako zaštititi privatnost na An

"Surfshark, nizozemska tvrtka za VPN usluge, u suradnji s britanskom grafičkom kompanijom NeoMam Studios osmislila je vodič pod nazivom "Kako biti nevidljiv na internetu (bez odlaska s interneta)" u kojem ljudima pomažu da se na internetu osjećaju sigurnije."

 

Iz podvučenog zaključujem točno ono što piše. Ovo dođe k'o placebo pilula.

15 godina
offline
Detaljne upute kako zaštititi privatnost na Androi

Svidjaju mi se testovi sa konkretnim savjetima, no ukoliko ostanu u ovakvom obliku, malo su suhoparni.

 

Ukoliko je moguce, malo prosiriti ih pa u uvodu objasniti zasto je pozeljno potruditi se po pitanju privatnosti, odnosno reci sto sve mobilni uredjaj/aplikacija/servis dijeli mimo korisnickog znanja.

Vjerujem da bi efekt bio jaci i ponukao vise ljudi slijediti upute, jer ovako na suho, savjeti imaju malo apstraktan prizvuk.

 

 

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Detaljne upute kako zaštititi privatnost na Androi

eo najpodrobnijih i najsveobuhvatnijih najmogućijih uputa: "nikako." 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 0 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Detaljne upute kako zaštititi privatnost na Androi

Samom kupnjom  i uporabom pametnog telefona vlasnik/vlasnica  je pristao/pristala na  mogućnost nadzora i špijunaže. Stoga, treba biti oprezan što i kako se dijeli preko mreže.  

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Detaljne upute kako zaštititi privatnost na Androi

Molim upute kako blokirat sve oglase na mobitelima.
Na kompu stavim ublock i nema oglasa.

Kaj napravit na mobitelu da efektivno blokira sve reklame u svim aplikacijama?

Ako je moguče na kompu,zašto ne na mobitelu?

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Detaljne upute kako zaštititi privatnost na An
suzana graf kaže...

Samom kupnjom  i uporabom bilo kakvog pametnog telefona vlasnik/vlasnica  je pristao/pristala na  mogućnost nadzora i špijunaže. Stoga, treba biti oprezan što i kako se dijeli preko mreže.  

 

pan y agujas
2 godine
online
Re: Detaljne upute kako zaštititi privatnost na An
danko99 kaže...

Molim upute kako blokirat sve oglase na mobitelima.
Na kompu stavim ublock i nema oglasa.

Kaj napravit na mobitelu da efektivno blokira sve reklame u svim aplikacijama?

Ako je moguče na kompu,zašto ne na mobitelu?

Ima nekakav AdGuard ili nešto slično..

 

Nego, nije mi jasno čemu paranoja, koga se vi ljudi bojite ?

Tko ste vi, i zašto ste tako bitni, da bi ostali unsichtbar na webu ?

 

Neka me prate, nisam terorist, ne bavim se skrivenim tajnim ilegalnim aktivnostima, nemam se koga bojati.

Ako hoće, mogu me preko vibera i sličnih apk. gledati kako kakim u wc-u.

 

Po čemu je face unlock, ili prstenjak, opasan za mene ?

@nixi123 kaže..Da bas tebe idi prci nest debilu ne si dezuran na forumu za cijene kakve ko stavi.
15 godina
offline
Re: Detaljne upute kako zaštititi privatnost na An
Zaporožac kaže...
 

Nego, nije mi jasno čemu paranoja, koga se vi ljudi bojite ?

Tko ste vi, i zašto ste tako bitni, da bi ostali unsichtbar na webu ?

 

Neka me prate, nisam terorist, ne bavim se skrivenim tajnim ilegalnim aktivnostima, nemam se koga bojati.

Ako hoće, mogu me preko vibera i sličnih apk. gledati kako kakim u wc-u.

 

Po čemu je face unlock, ili prstenjak, opasan za mene ?

 Kakvo misljenje imas o tome da te poslodavac nadzire na racunalu, npr prati pritiske tipki (keylogger), klikove mišem, ili snima zaslon tvog monitora?

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
2 godine
online
Re: Detaljne upute kako zaštititi privatnost na An
syncmaster245b kaže...
 Kakvo misljenje imas o tome da te poslodavac nadzire na racunalu, npr prati pritiske tipki (keylogger), klikove mišem, ili snima zaslon tvog monitora?

To je njegovo puno pravo, jer ja radim kod njega, ne on kod mene.

On meni daje dobru plaću, ne ja njemu.

 

Nema što vidjeti, jer ne gubim vrijeme rulati po bespućima interneta dok radim.

Jedino odem na Bug forum, a to sam mu i rekao, a čovjek nema ništa protiv, bitno je da se kvalitetno napravi posao.

 

Ne koristim službenu informatičku opremu za dangubljenje.

Slobodno neka me prati, no čovjek ima pametnijeg posla, pa to ne radi.

 

Btw;

 

To mi je slično kao što kod ulaska u firmu moram dati otisak prsta, pri izlasku opet.

Negdje imaju kartice...mogli bi i tu reći; Kako oni smiju nas kontrolirati ?!

Smiju, jer je jako puno ljudi neodgovorno, neradnika ima kao pljeve, bježi se s posla, izlazi ranije itd.

@nixi123 kaže..Da bas tebe idi prci nest debilu ne si dezuran na forumu za cijene kakve ko stavi.
Poruka je uređivana zadnji put sub 22.10.2022 20:01 (Zaporožac).
15 godina
offline
Re: Detaljne upute kako zaštititi privatnost na An
Zaporožac kaže...

 

Nema što vidjeti, jer ne gubim vrijeme rulati po bespućima interneta dok radim.

Jedino odem na Bug forum, a to sam mu i rekao, a čovjek nema ništa protiv, bitno je da se kvalitetno napravi posao.

 

Ne koristim službenu informatičku opremu za dangubljenje.

Slobodno neka me prati, no čovjek ima pametnijeg posla, pa to ne radi.

 Znaci ipak malo dangubis.

 

Cini mi se da ti nebi ni Bug spomenuo da smo pricali o tome u kaficu, no kako smo ovdje, nisi to mogao izbjeci.

 

 

 

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
2 godine
online
Re: Detaljne upute kako zaštititi privatnost na An
syncmaster245b kaže...
 Cini mi se da ti nebi ni Bug spomenuo da smo pricali o tome u kaficu, no kako smo ovdje, nisi to mogao izbjeci. 

Ne shvaćaš.

Ne dangubim, već takav je rad na računalu, da često moram pričekati dio kojega radi kolega, kako bih ja nastavio svoj..

Nema lufta.

@nixi123 kaže..Da bas tebe idi prci nest debilu ne si dezuran na forumu za cijene kakve ko stavi.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice