Digitalna agencija FIVE prodana za 250 milijuna ku

poruka: 80
|
čitano: 14.898
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Digitalna agencija FIVE prodana za 250 milijuna ku".
10 godina
offline
Digitalna agencija FIVE prodana za 250 milijuna ku

 

Ne mislim otvarati novu raspravu, ali mi je dosta više ovoga što čitam u nekim komentarima.

 

Joj, ljudi dajte više prestanite. Prestanite sa tim lažnim moralom, lažnom brigom za opće dobro.

 

Kome se prodao Petko-Friday, lega iz Šokadije? Krupnom kapitalu, ovima, onima, ...? Kome se prodao Luka iz Petice?

Nikome, drugovi nikome. To vam je biznis.

 

 

Jeste kao narod i država htjeliu Evropsku Uniju, ste htjeli demokraciju, jeste htjeli kapitalizam? U čemu je problem? Pročitajte na kojim načelima počiva EU. Onaj tko ode ili ostane, nikoga se ne smije okrivljavati za ništa.

 

Znate tko se meni prodao? Svi ovi kaj su Nečastivom prodali dušu i kradu od naroda, počevši tamo od studenskih udruga, preko politike, stranka, državnih jaslim, uhljeba,....To su prodane duše i oni ne vole i mrze narod i Hrvatsku, osim u svojim krivim mislima kada mašu zastavama, a žive na grbači poštenog radnika.

 

Tikve su krivo nasađene u početku 90-ih i to je to. Pad ljudskih vrijednost, pljačka, "razmjena teritorija", "humano preseljenje stanovništva", sotonizam na djelu.

 

Naučite nešto od Petka. Npr. za početak što su to baze podataka, i tako dalje.

 

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
Moj PC  
3 1 hvala 1
3 godine
protjeran
offline
Digitalna agencija FIVE prodana za 250 milijuna ku

Čestitati na trudu koji je uložen za dizanje ovakog nečeg. No smatram da nije neki uspjeh prodati ono što si gradio - ti, ne tvoj šukum djed, već ti zajedno sa svim radnicima!

Ova firma/štogod nema više nikakve veze s hrvatskom osim što rade Hrvati u njoj te se nalazi na RH teritoriju.

 

(N)

Life is meant to die. Accept your fates.
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.3.2021 22:07 (Caustic).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Digitalna agencija FIVE prodana za 250 milijun
Kad čovjek vidi ovakve komentare na bug.hr shvati zašto je Hrvatska tu gdje jeste. Ustvari podsjeti se.
Ovo kolega što ste napisali vrijedi za firme privatizirane i rasprodane 90-ih. Kao da je pisano baš za to. Privatno pokrenute tvrtke su privatne i uspjeh njihovih pokretača i imaju pravo raditi s njima što žele. Radnici, white collars u ovom slučaju su imali poštene plaće na koje su pristali. Manageri su vjerujem imali i neke ugovore.
Strašno.
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.3.2021 22:50 (CroDexter).
3 godine
protjeran
offline
Re: Digitalna agencija FIVE prodana za 250 milijun
Mislim da bi trebao pročitati još koji put moj komentar. Ako ti ni onda ne bude jasno, odustani i kreni skrollat gore-dole.

Čitati s razumijevanjem (;(
Life is meant to die. Accept your fates.
6 godina
protjeran
offline
Re: Digitalna agencija FIVE prodana za 250 milijun
Friday kaže...
uniball kaže...

 I ti si se prodao strancima i otišao raditi u Irsku.

 

Da, i tim povodom je na Bug.hr osvanuo clanak naziva "Oj, hrvatska mati..." (koji izgleda vise ne postoji ali tema na taj clanak je i dalje ovdje  https://forum.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/oj-hrvatska-mati/234521.aspx)

Jel to za ikoga osim za mene bilo dobro? Jel to slavljeno kao icija pobjeda? Ne, to je samo bio nastavak erozije nase IT scene.

Ali ovo je s druge strane dobro? Kako?

Mozda i je - mozda bi se firma urusila sama u sebe nakon nekog vremena. Mozda ce ovako poslovati jos bolje. Ali cinjenica je da to vise nije HR firma. Cak ni djelomicno. To je u potpunosti strana IT firma sada, kao Intel ili IBM.

 pa što nisi skupio 250 mil kuna u Irskoj i kupio firmu da ostane "Hrvatska" firma? 

14 godina
offline
Re: Digitalna agencija FIVE prodana za 250 milijun

Ha-ha-ha. Mislim da ti trebaš pročitati moj komentar jedno 100 puta da bi shvatio. 😂

 

A da stvar bude najbolja, počeo sam raditi u tvrtki s 15 ljudi koja je narasla XY puta i kasnije prodana za milijune eura.

Da li je to bio problem? Nije

Da li mi je žao što sam radio kao luđak dok sam bio mlađi? Nimalo. Bilo je to genijalno iskustvo.

Plaća je bila ok, radna okolina genijalna, uvjeti rada super.

Novce je pokupio vlasnik ali tako to ide u životu.

U svakom slučaju znam puno bolje od tebe što pričam.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.3.2021 23:14 (CroDexter).
11 godina
neaktivan
offline
Digitalna agencija FIVE prodana za 250 milijuna ku

Five je uvijek bio i ostao agencija
Znaci radi na marginu: cijena projekta minus trosak ljudi
Nema tu neke velike mudrosti

Na ovaj nacin ce vjerojatno dobiti priliku raditi na vecim / skupljim / financijski isplativijim projektima
A uz to su se vlasnici financijski osigurali

Realno nema nekog negativnog aspekta ni za firmu kao firmu, a ni za ljude u njoj
I prije su radili kako klijent kaze, i dalje ce raditi kako klijent kaze


Jedina promjena je za Drzavu sto ce, pretpostavljam, profit sad otici preko granice.

 

Uspjeh je napraviti nesto da bude oslonac ekonomije a ne prodat klijente i  100 softverasa na placi od 8000kn ... Ali danas kad je sve devastirano pokradeno i zapravo mi nemamo par firmi koje mogu bit pokretac gospodarstva...  Tako da uspjeh da neki lik proda agenciju je isti kao da je netko dobio na lutriji...

Sad jos cekam uspjesnu pricu nediljom di ce bit nanobit infobip mozda poslovna inteligencija rimac ili netko da zapravo skuzis da novinari trebaju sve prikazivat ko uspjeh jer jbg nemamo nista vise nase ili uspjesno da prikazujemo...

Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Digitalna agencija FIVE prodana za 250 milijuna ku

Čini se da jako puno ljudi ovdje ne shvaća kako privatno vlasništvo i slobodno tržište funkcionira. Jbg socijalizam je još uvijek pristutan i generacijski prenošen na mlađe. Plus još sindrom male, siromašne i relativno zatucane zemlje.

 

Te fantazije o radnicima i znanju zaboravite. Privatna kompanija je odlučila da ih druga privatna kompanija preuzme po pravilima tržišta. Radnici koji rade u toj firmi dobivaju naknadu za svoj rad u obliku plaće i svojevoljno su potpisali nekakav ugovor s tom kompanijom.

 

Da li će novi vlasnik svima dati otkaz, posve nebitno i nije vrijedno rasprave. Trebamo li suosjećati, da, ali sad filozofirati o novcima koji odlaze nekud, znanje koje se pokupi itd nema smisla.

 

 

 

 

Nadglednik dina
Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Digitalna agencija FIVE prodana za 250 milijuna ku

Ne želim opće moralizirati i polemizirati samu prodaju, to je poslovni potez vlasnika, oni sami znaju zašto su to napravili i koji su motivi, nema tu ništa posebno dobro ili loše (s moralne strane), samo jedan poslovni potez.

 

Ali predstavljati to kao neki veliki uspjeh mi je besmislica.  Uspjeh je bio stvotriti uspješnu firmu od nule, rast firme i održavati je profitabilnom , to je uspjeh. Uspjeh mi je kad naša firma kupi neku drugu  i kad se širi.

Prodaja mi se više čini kao poraz ili odustajanje (iako ne mora uvjek biti). 
Možda vlasnici jednostavno žele u životu krenuti drugim putem i to je ok, nije lako voditi takvu firmu, puno je tu posla , odgovornosti i stresa, ali onda nemojmo prodaju glorificirati i dizati u nebesa.

 

 
9 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Digitalna agencija FIVE prodana za 250 milijun

Njima je uspjeh, tebi/nama možda nije. Koliko mi je poznato bila je profitabilna cijelo vrijeme. I stalno su zapošljavali ljude. Ne vjerujem da su je prodali i da nisu ugradili neku klauzulu gdje je zabranjeno otpuštati ljude ako do toga dođe iako sumnjam. Mi smo amerima jeftina radna snaga u IT sektoru.

 

Ali treba moći osnovati firmu od nule i prodati ju za 250 milja krznenih, tko što rekao. Na stranu kome je prodana.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
14 godina
offline
Re: Digitalna agencija FIVE prodana za 250 milijun
Pero Dinamit kaže...

Njima je uspjeh, tebi/nama možda nije. Koliko mi je poznato bila je profitabilna cijelo vrijeme. I stalno su zapošljavali ljude. Ne vjerujem da su je prodali i da nisu ugradili neku klauzulu gdje je zabranjeno otpuštati ljude ako do toga dođe iako sumnjam. Mi smo amerima jeftina radna snaga u IT sektoru.

 Pa baš sam komentirao da u Osijeku traže još ljudi zbog količine posla, prije 2-3 dana objavili oglas.

6 godina
protjeran
offline
Re: Digitalna agencija FIVE prodana za 250 milijun
Pixel kaže...

Ne želim opće moralizirati i polemizirati samu prodaju, to je poslovni potez vlasnika, oni sami znaju zašto su to napravili i koji su motivi, nema tu ništa posebno dobro ili loše (s moralne strane), samo jedan poslovni potez.

 

Ali predstavljati to kao neki veliki uspjeh mi je besmislica.  Uspjeh je bio stvotriti uspješnu firmu od nule, rast firme i održavati je profitabilnom , to je uspjeh. Uspjeh mi je kad naša firma kupi neku drugu  i kad se širi.

Prodaja mi se više čini kao poraz ili odustajanje (iako ne mora uvjek biti). 
Možda vlasnici jednostavno žele u životu krenuti drugim putem i to je ok, nije lako voditi takvu firmu, puno je tu posla , odgovornosti i stresa, ali onda nemojmo prodaju glorificirati i dizati u nebesa.

 

 šteta što država nije kupila five i zaposlila svoje stručnjake, to bi puno bolje bilo za ovu zemlju 😂

10 godina
offline
Re: Digitalna agencija FIVE prodana za 250 milijun
Pixel kaže...

Ne želim opće moralizirati i polemizirati samu prodaju, to je poslovni potez vlasnika, oni sami znaju zašto su to napravili i koji su motivi, nema tu ništa posebno dobro ili loše (s moralne strane), samo jedan poslovni potez.

 

Ali predstavljati to kao neki veliki uspjeh mi je besmislica.  Uspjeh je bio stvotriti uspješnu firmu od nule, rast firme i održavati je profitabilnom , to je uspjeh. Uspjeh mi je kad naša firma kupi neku drugu  i kad se širi.

Prodaja mi se više čini kao poraz ili odustajanje (iako ne mora uvjek biti). 
Možda vlasnici jednostavno žele u životu krenuti drugim putem i to je ok, nije lako voditi takvu firmu, puno je tu posla , odgovornosti i stresa, ali onda nemojmo prodaju glorificirati i dizati u nebesa.

 

 Uspjeh nije kad strana firma kupi hrvatsku? Onda je to poraz? Izgubljen rat protiv mrskih nam investitora?

 

To je taj navijačko-domoljubni mentalitet koji su potiho ugradili u većinu građana, a da ni sami ne znaju.

 

U biznisu nema granica, nema država, takve gluposti biznis ne zanimaju. To je za stoku sitnog zuba da se glođu oko takvih besmislica.

Nadglednik dina
16 godina
odjavljen
offline
Re: Digitalna agencija FIVE prodana za 250 milijun
Entry Point kaže...

 

U biznisu nema granica, nema država, takve gluposti biznis ne zanimaju. To je za stoku sitnog zuba da se glođu oko takvih besmislica.

 

Zasto se onda svi pjene oko INE, banaka i pizdarija? Sanader nam je prakticki ucinio uslugu, ne?

Freak Show Inc.
Poruka je uređivana zadnji put pet 5.3.2021 12:37 (Friday).
15 godina
offline
Digitalna agencija FIVE prodana za 250 milijuna ku

Čovjek je stvorio agenciju vlastitim rukama, dakako uz pomoć drugih. Niti meni, niti vama, niti nama najmilijima nije uzeo kruh iz usta osim ZNA SE. Stvarno ne vidim poentu u ovolikome diskutiranju.

 

Vlastitim rukama stvorio, hoće li je prodati ili zatvoriti njegova stvar. 

 

Jebote imam osjećaj da bi ste ga razapeli da možete.

 

Sami stvorite vlastiti biznis i radite što vas volja, ali čisto me zanima kako bi ste se osjećali da uspijete u nečemu to dobro unovčite i onda vas na nekome forumu spominju, kao da ste počinili jebeni genocid u Ruandi.

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Digitalna agencija FIVE prodana za 250 milijuna ku

Nitko nikoga ne razapinje nego se prodaja jedne male firmice tj agencije u ogledalu normalne drzave (u nas je ovo ogromna firmetina) predstavlja ogromnim uspjehom sto uopce nije. Uspjeh je za tog lika i to je sve o tome. Ne da je to investicija koja ce jos zaposlit 10000 ljudi kroz rh potaknut neku granu industrije ili sto ja znam.

Uspjeh ove prodaje je jednak uspjehu dobivanja jackpota na lutriji...skoro pa je ista stvar.

Samo sto ovo eto predstavlja uspjeh investiranja iz vani u RH pa se takvim prikazuje jer politika nema nista za prikazat sto je svrsishodno... Ovo je napravilo par likova oni su zaradili i da mi kao drzava ili pojedinci osim ako tamo ne radimo imamo neke koristi i ne bas...

Ps. Predrago mi je zbog ljudi i zelim da jos ovakvih prica cujem.

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Digitalna agencija FIVE prodana za 250 milijun
PzKpfw kaže...

 

Naučite nešto od Petka. Npr. za početak što su to baze podataka, i tako dalje.

 

 

Je, bas... da nam je barem vise ovakvih kao sto sam ja. Eno moja zena se vec smije. Ili histericno place, nisam siguran

Freak Show Inc.
16 godina
offline
Re: Digitalna agencija FIVE prodana za 250 milijun
Friday kaže...

Zasto se onda svi pjene oko INE, banaka i pizdarija? Sanader nam je prakticki ucinio uslugu, ne?

Niđe veze između INE i banaka i male privatne firme.

 

Horatio_Hornblower kaže...
Uspjeh ove prodaje je jednak uspjehu dobivanja jackpota na lutriji...skoro pa je ista stvar.

Pa dobro ne moraš sad vrijeđati ljude, ispada da njihov rad i znanje ništa ne vrijede, nego kako se poslože kuglice...

Uspjeh je samo utoliko što je određena neka ne mala cijena za jednu domaću firmu. I prije je bio uspjeh, samo se sad o tome piše jer je stavljena neka cijena gore.

Mislim, ima još uspješnih firmi i nemaju sve svoj tag na BOL forumu, ali sam uvjeren da neki sajt negdje u HR međumrežju piše o raznoraznim uspjesima raznoraznih firmi.

 

Stvarno ni ja ne kužim što su se sad svi uzjebali, kao privatnik je trebao razmatrati strateške planove RH prije prodaje firme strancima? Hmda, baš...

Gledam te!
11 godina
neaktivan
offline
Digitalna agencija FIVE prodana za 250 milijuna ku

Ne skuzaj ako si me krivo shvatio nisam ja nista lose mislio ili rekao za njih i prodaju. Dapace njima svaka cast jer jbg napravili su nesto vjerovali i unovcili su to.

Ali samo da budem iskren senzacijonalisticki naslovi vau prodala se firma za 250 milja je rang pere perica koji je na lutriji dobio 250 milja samo jedno je znanje drugo je sreca. A problem je sto ovo u normalnoj drzavi nebi bilo prikazano kao udarna vijest za gospodarstvo i eto samo to kazem. Da zapravo prodaja jedne male agencije u sirim okvirima se predstavlja kao neka visemiljunska euro investicija sto ce pokrenut slavoniju gorski kotar i liku. Ili ja nesto propustam u siroj slici? To sto smo sad mi super jeftina radna snaga za usa (di magistri informatikeu nas  zaraduju ko konobari u njih) meni je vise zalosno poznavajuci kakav je u toj obecanoj americi zivot. Ali to je trenutno tako pa ce se maknut dalje na istok rumunjska bugarska su jos jeftinija pa onda opet se ide u krug... To sam pisao da bez specificnog znanja nemamo sto trazit vani u svitu iako se hvalimo velikim  znanjem to znanje je presiroko i preopsirno te nikakve specijalizacije se nema... Five je agencija kakvih vani ima miljun i 30 milja eura za neki okej it biznis su smjesno male pare za investirat nekoj kompaniji u danasnjem dobu... 

Ps

Uz ovakve investicije politicare HDZ-a i digitalne nomade za 5 godina idemo na mars... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Digitalna agencija FIVE prodana za 250 milijun
Friday kaže...
Entry Point kaže...

 

U biznisu nema granica, nema država, takve gluposti biznis ne zanimaju. To je za stoku sitnog zuba da se glođu oko takvih besmislica.

 

Zasto se onda svi pjene oko INE, banaka i pizdarija? Sanader nam je prakticki ucinio uslugu, ne?

 jel možeš napisat koje to knjige ti čitaš ili gledaš portale, vijesti, serije, filmove da možeš usporediti prodaju ine i five-a? 

16 godina
odjavljen
offline
Re: Digitalna agencija FIVE prodana za 250 milijun
neampojma kaže...

 jel možeš napisat koje to knjige ti čitaš ili gledaš portale, vijesti, serije, filmove da možeš usporediti prodaju ine i five-a? 

 

Pa cek, poceli smo od toga da je prodaja firme strancima dobra odluka, ne? I da smo samo jalni na vlasnike. Kakve veze moje knjige i filmovi imaju s time?

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Digitalna agencija FIVE prodana za 250 milijuna ku

što kaže statistikostaj, na jednu ovakvu (malu) firmu koja u rvata omasti brk, koliko ih je koje (usprkos trudu & zalaganju & bla) mogu jedino šetati kožicu, nadajući se novom dolasku mes'je (messier)? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Digitalna agencija FIVE prodana za 250 milijun
Friday kaže...
neampojma kaže...

 jel možeš napisat koje to knjige ti čitaš ili gledaš portale, vijesti, serije, filmove da možeš usporediti prodaju ine i five-a? 

 

Pa cek, poceli smo od toga da je prodaja firme strancima dobra odluka, ne? I da smo samo jalni na vlasnike. Kakve veze moje knjige i filmovi imaju s time?

 pa zanima me šta ja moram čitati i gledati da bi mi bilo logično povezati prodaju Ine i privatne IT agencije, ja bi prije povezao IQ Einsteina i recimo Envyja nego to što si ti povezao. 

7 godina
offline
Re: Digitalna agencija FIVE prodana za 250 milijun

Je, jer da nije to napravio ionak bi te firme bile samo uteg na proračunu.

A kad stranac preuzme onda on primarno gleda kak da zaradi i onda posljedično dopelja firmu do razine da pozitivno posluje (kaj je bilo nemoguće dok je bila u državnom vlasništvu, jer državno vlasništvo == lijeva ruka, desni džep).

Znači, gore ne može biti, samo bolje.

Zapravo, kad bi sve živo privatizirali (i to obavezno u strane ruke), zapravo bi dobili puno funkcionalnije firme i na kraju bi i radnici profitirali, tj. svi u lancu osim onih koji su mažnjavali.

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put pet 5.3.2021 17:55 (fer-de-lance).
6 godina
neaktivan
offline
Digitalna agencija FIVE prodana za 250 milijuna ku

Izgleda da jedino u Hrvatskoj smatraju uspjehom kada te netko preuzme.

EPC
Poruka je uređivana zadnji put pet 5.3.2021 16:08 (NoordungNSK).
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Digitalna agencija FIVE prodana za 250 milijun
Horatio_Hornblower kaže...

Nitko nikoga ne razapinje nego se prodaja jedne male firmice tj agencije u ogledalu normalne drzave (u nas je ovo ogromna firmetina) predstavlja ogromnim uspjehom sto uopce nije. Uspjeh je za tog lika i to je sve o tome. Ne da je to investicija koja ce jos zaposlit 10000 ljudi kroz rh potaknut neku granu industrije ili sto ja znam.

 Zapravo, strance ne zanimaju agencije koje nemaju svoj proizvod. Zanimaju ih samo ljudi koji tamo rade, jer smo odavno prerasli u inkubator jeftine radne snage.

Sub figura 1
6 godina
neaktivan
offline
Re: Digitalna agencija FIVE prodana za 250 milijun
fredii kaže...

Čovjek je stvorio agenciju vlastitim rukama, dakako uz pomoć drugih. Niti meni, niti vama, niti nama najmilijima nije uzeo kruh iz usta osim ZNA SE. Stvarno ne vidim poentu u ovolikome diskutiranju.

 

Vlastitim rukama stvorio, hoće li je prodati ili zatvoriti njegova stvar. 

 

Jebote imam osjećaj da bi ste ga razapeli da možete.

 

Sami stvorite vlastiti biznis i radite što vas volja, ali čisto me zanima kako bi ste se osjećali da uspijete u nečemu to dobro unovčite i onda vas na nekome forumu spominju, kao da ste počinili jebeni genocid u Ruandi.

 1. "jebote" se ne koristi u diskusijama

2. Jest stvorio i što se mene tiče neka je. Kako je poslovao, tako je i završio, i to me se također ne tiče. Ono što me se tiče je medijsko silovanje. Ne moraju svako preuzimanje i time propadanje firme nabijati drugima na glavu. Prodali, prodali. Koga briga? Neka šute i uživaju "plodove svoga rada".

Sub figura 1
10 godina
offline
Digitalna agencija FIVE prodana za 250 milijuna ku

Čestitke dečkima. Treba doć do pozicije da te netko hoće kupiti.

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Digitalna agencija FIVE prodana za 250 milijun
NoordungNSK kaže...
Horatio_Hornblower kaže...

Nitko nikoga ne razapinje nego se prodaja jedne male firmice tj agencije u ogledalu normalne drzave (u nas je ovo ogromna firmetina) predstavlja ogromnim uspjehom sto uopce nije. Uspjeh je za tog lika i to je sve o tome. Ne da je to investicija koja ce jos zaposlit 10000 ljudi kroz rh potaknut neku granu industrije ili sto ja znam.

 Zapravo, strance ne zanimaju agencije koje nemaju svoj proizvod. Zanimaju ih samo ljudi koji tamo rade, jer smo odavno prerasli u inkubator jeftine radne snage.

 Prijatelj ima firmu za uvoz Hr. radnika u Nl, znaci egzodus, bokte za koju godinu nece biti nikoga

6 godina
neaktivan
offline
Re: Digitalna agencija FIVE prodana za 250 milijun
Syke kaže...

Čestitke dečkima. Treba doć do pozicije da te netko hoće kupiti.

 To govore i prostitutke.

Sub figura 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice