Digitalna agencija FIVE prodana za 250 milijuna ku

poruka: 80
|
čitano: 14.903
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Digitalna agencija FIVE prodana za 250 milijuna ku".
15 godina
offline
Re: Digitalna agencija FIVE prodana za 250 milijun
fer-de-lance kaže...

 

Zapravo, kad bi sve živo privatizirali (i to obavezno u strane ruke), zapravo bi dobili puno funkcionalnije firme i na kraju bi i radnici profitirali, tj. svi u lancu osim onih koji su mažnjavali.

 

 ne baš živo ali neživo ... ali i ne sve. uobičajeno je u divljem kapitalizmu kupiti firmu samo zbog toga da je zatvoriš (jer ti je konkurencija ili iz zločestoće ili "nije profitabilno"). u nas se prodaje bilo kome s lovom pa nije ni čudo da šit hepnz. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
10 godina
offline
Re: Digitalna agencija FIVE prodana za 250 milijun
Friday kaže...

 

Zasto se onda svi pjene oko INE, banaka i pizdarija? Sanader nam je prakticki ucinio uslugu, ne?

 Pričamo o privatnim kompanijama, a ne javnim, zar ne?

 

Što se tiče banaka, da, možda je i bolje da su privatne i međunarodne. Jer gdje živimo, lako mogu odlučiti da bi se država mogla financirati našom štednjom, kao što su odlučili sa mirovinskim fondovima i davno (90-te) kad su jednostavno odlučili oduzeti obrtnicima njihov privatan zdravstveni fond vrijedan miljarde. Dakle, da, daj mi Erste i ostale.

Nadglednik dina
15 godina
offline
Re: Digitalna agencija FIVE prodana za 250 milijun
Entry Point kaže...
Pixel kaže...

Ne želim opće moralizirati i polemizirati samu prodaju, to je poslovni potez vlasnika, oni sami znaju zašto su to napravili i koji su motivi, nema tu ništa posebno dobro ili loše (s moralne strane), samo jedan poslovni potez.

 

Ali predstavljati to kao neki veliki uspjeh mi je besmislica.  Uspjeh je bio stvotriti uspješnu firmu od nule, rast firme i održavati je profitabilnom , to je uspjeh. Uspjeh mi je kad naša firma kupi neku drugu  i kad se širi.

Prodaja mi se više čini kao poraz ili odustajanje (iako ne mora uvjek biti). 
Možda vlasnici jednostavno žele u životu krenuti drugim putem i to je ok, nije lako voditi takvu firmu, puno je tu posla , odgovornosti i stresa, ali onda nemojmo prodaju glorificirati i dizati u nebesa.

 

 Uspjeh nije kad strana firma kupi hrvatsku? Onda je to poraz? Izgubljen rat protiv mrskih nam investitora?

 

To je taj navijačko-domoljubni mentalitet koji su potiho ugradili u većinu građana, a da ni sami ne znaju.

 

U biznisu nema granica, nema država, takve gluposti biznis ne zanimaju. To je za stoku sitnog zuba da se glođu oko takvih besmislica.

 Ne lupetaj gluposti.

kakvo domoljublje i stoka sitnog zuba ? Ovo nije investicija ovo je potpuna pridaja svega ako nisi primjetio ! 

Nemas pojma gdje i sto radim , pa ne isuđuj.

Briga me za domoljublje u poslu.

Govorim s drugog adpekta. Meni prodaja nije uspjeh. Uspjeh mi je kad girma kupi drugu firmu.

Ovo je samo poslovni potez za koje cemo tek vidjeti koliko je bio dobar za firmu ili ne.

 

11 godina
neaktivan
offline
Digitalna agencija FIVE prodana za 250 milijuna ku

Hrvatska danas ima male beznacajne firmice poput ove agencije koja radi outsourcane projekte i pri tom se misli da mi stvaramo nesto vau kad ono te firme se bave s necim sto nece netko sa zapada da se backa pa da najjeftinijoj radnoj snazi koja ce to kako tako obavit...

Ali glorificiranje i dizanje u visine takvih malih prakticki beznacajnih firmi za sire gospodarstvo probudi sjetu na firme koje su brojale veliki broj ljudi i bili su osovina gospodarstva ali nazalost zbog raznih malverzacija su pokradene i bacene u stecaj.

Tako ga glorificiranje xyz firme koja danas zaposljava jeftinu radnu snagu na projektima iz usa jer je ovima to jeftinije i nije bas da se mozemo pohvalit osim pohvalit lika sto je bio ustrajan vjerojatno imao neku vezu u pocetcima koja je omogucila da prezive ranu fazu... I to je sve. Da je ovo neki gospodarski vau podhvat na nacionalnoj razini nije pa ne kuzim zasto svi mediji lupaju kako su 3 ljudi dobila 10 milja eura po glavi te njihove clanke kako sto zasto ovo ono... Za njih je to super ali daleko je to od ozbiljnog gospodarstva... Zato sam povukao vezu sa nekim ko je dobio na lutriji...

Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Digitalna agencija FIVE prodana za 250 milijuna ku

 

Lako za ostalu ekonomiju. Bitno je da ekipa koja je iz IT zna da se svaki trud i rad isplati. Da zaborave države, sistem, raju koja čeka pomoć od drugih.

Informatičari su svagdje svijet za sebe i tako treba da bude. Raja je htjela demokraciju, kapitalizam, "slobodu", Zapada itd, pa neka sada uživa.

Drugima učite ili još bolje iselite.

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Digitalna agencija FIVE prodana za 250 milijun
Horatio_Hornblower kaže...

Hrvatska danas ima male beznacajne firmice poput ove agencije koja radi outsourcane projekte i pri tom se misli da mi stvaramo nesto vau kad ono te firme se bave s necim sto nece netko sa zapada da se backa pa da najjeftinijoj radnoj snazi koja ce to kako tako obavit...

Ali glorificiranje i dizanje u visine takvih malih prakticki beznacajnih firmi za sire gospodarstvo probudi sjetu na firme koje su brojale veliki broj ljudi i bili su osovina gospodarstva ali nazalost zbog raznih malverzacija su pokradene i bacene u stecaj.

Tako ga glorificiranje xyz firme koja danas zaposljava jeftinu radnu snagu na projektima iz usa jer je ovima to jeftinije i nije bas da se mozemo pohvalit osim pohvalit lika sto je bio ustrajan vjerojatno imao neku vezu u pocetcima koja je omogucila da prezive ranu fazu... I to je sve. Da je ovo neki gospodarski vau podhvat na nacionalnoj razini nije pa ne kuzim zasto svi mediji lupaju kako su 3 ljudi dobila 10 milja eura po glavi te njihove clanke kako sto zasto ovo ono... Za njih je to super ali daleko je to od ozbiljnog gospodarstva... Zato sam povukao vezu sa nekim ko je dobio na lutriji...

 jbg tebi je malo 250 mil, njima je očito puno, mogao si udijeliti svoje milijune u njihovu firmu da ju ne prodaju i svi bi bili sretni što je firma ostala hrvatska 😁

11 godina
neaktivan
offline
Digitalna agencija FIVE prodana za 250 milijuna ku

To je totalno ono selektivno da u it cvijeta cvijece a ostalo je trnje evo neki moji razlozi

Od 100 startupa prezivi ih koliko?

Vecina itovaca u nas rade za placu malo vecu od neke standardne place cca 8000kn. Za zagreb neznam ali obzirom da je gore jedan drugaciji standard nego u ostaloj cjelini drzave predpostavljam da je placa malo veca.

Konstantan stres i rokovi.

Konstantno ucenje.

 

Na kraju ispada najvaznije petfriendly office stolni tenis voda kava i slicne pizdarije...

 

Ps. Moje iskustvo lik koji je bio programer 12 godina dao otkaz i sad radi kao voditelj  nekih tehnickih projekata ventilacije  cca 15 ljudi na drydock projektima ili na brodovima u funkciji. Upoznao ga na kruzeru on i jos dvojica deckiju iz rijeke slicne price izgorili na poslu (jos taj sto je bio voditelj je bio par godina vani) i na kraju zavrsio ovdje mu je veca placa manja odgovornost i sretniji je u zivotu jer odradi projekt kuci je u komadu 15 do 30 dana mozda i vise...

Sve je to individualno ali da je IT neko super zanimanje ne znam bas vidim to po mojoj generaciji kojoj je nakon 10 godina rada u tome vise pun kufer toga i zele nesto drugo.... Sad mozda sam ja u krivu ali nije sve u parama...

 

Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Digitalna agencija FIVE prodana za 250 milijun
neampojma kaže...
Horatio_Hornblower kaže...

Hrvatska danas ima male beznacajne firmice poput ove agencije koja radi outsourcane projekte i pri tom se misli da mi stvaramo nesto vau kad ono te firme se bave s necim sto nece netko sa zapada da se backa pa da najjeftinijoj radnoj snazi koja ce to kako tako obavit...

Ali glorificiranje i dizanje u visine takvih malih prakticki beznacajnih firmi za sire gospodarstvo probudi sjetu na firme koje su brojale veliki broj ljudi i bili su osovina gospodarstva ali nazalost zbog raznih malverzacija su pokradene i bacene u stecaj.

Tako ga glorificiranje xyz firme koja danas zaposljava jeftinu radnu snagu na projektima iz usa jer je ovima to jeftinije i nije bas da se mozemo pohvalit osim pohvalit lika sto je bio ustrajan vjerojatno imao neku vezu u pocetcima koja je omogucila da prezive ranu fazu... I to je sve. Da je ovo neki gospodarski vau podhvat na nacionalnoj razini nije pa ne kuzim zasto svi mediji lupaju kako su 3 ljudi dobila 10 milja eura po glavi te njihove clanke kako sto zasto ovo ono... Za njih je to super ali daleko je to od ozbiljnog gospodarstva... Zato sam povukao vezu sa nekim ko je dobio na lutriji...

 jbg tebi je malo 250 mil, njima je očito puno, mogao si udijeliti svoje milijune u njihovu firmu da ju ne prodaju i svi bi bili sretni što je firma ostala hrvatska 😁

 Kralju na mome brodu projekt nadogradnje wartsilinog softwera za kontrolu sustava je dosao toliko. Sto da ti onda kazem? To su smjesne male cifre u ozbiljnoj industriji...

Oce onda finska non stop o tome pisat obzirom da warsila u svakom trenutku ko zna koliko takvih projekata ima?

30 milja eura je tebi puno jer ti je placa 8k kn a u poslovnom svijetu to je ono ozbiljniji projekt nista veliko...

6 godina
protjeran
offline
Re: Digitalna agencija FIVE prodana za 250 milijun
Horatio_Hornblower kaže...
neampojma kaže...
Horatio_Hornblower kaže...

Hrvatska danas ima male beznacajne firmice poput ove agencije koja radi outsourcane projekte i pri tom se misli da mi stvaramo nesto vau kad ono te firme se bave s necim sto nece netko sa zapada da se backa pa da najjeftinijoj radnoj snazi koja ce to kako tako obavit...

Ali glorificiranje i dizanje u visine takvih malih prakticki beznacajnih firmi za sire gospodarstvo probudi sjetu na firme koje su brojale veliki broj ljudi i bili su osovina gospodarstva ali nazalost zbog raznih malverzacija su pokradene i bacene u stecaj.

Tako ga glorificiranje xyz firme koja danas zaposljava jeftinu radnu snagu na projektima iz usa jer je ovima to jeftinije i nije bas da se mozemo pohvalit osim pohvalit lika sto je bio ustrajan vjerojatno imao neku vezu u pocetcima koja je omogucila da prezive ranu fazu... I to je sve. Da je ovo neki gospodarski vau podhvat na nacionalnoj razini nije pa ne kuzim zasto svi mediji lupaju kako su 3 ljudi dobila 10 milja eura po glavi te njihove clanke kako sto zasto ovo ono... Za njih je to super ali daleko je to od ozbiljnog gospodarstva... Zato sam povukao vezu sa nekim ko je dobio na lutriji...

 jbg tebi je malo 250 mil, njima je očito puno, mogao si udijeliti svoje milijune u njihovu firmu da ju ne prodaju i svi bi bili sretni što je firma ostala hrvatska 😁

 Kralju na mome brodu projekt nadogradnje wartsilinog softwera za kontrolu sustava je dosao toliko. Sto da ti onda kazem? To su smjesne male cifre u ozbiljnoj industriji...

Oce onda finska non stop o tome pisat obzirom da warsila u svakom trenutku ko zna koliko takvih projekata ima?

30 milja eura je tebi puno jer ti je placa 8k kn a u poslovnom svijetu to je ono ozbiljniji projekt nista veliko...

 lik možda nisi dugo živio u hrvatskoj, recimo moraš imati vezu da radiš u skladištu, tak da kad radiš nešto za 8000,a nisi preko veze zaposlen to je veliko postignuće jbg 😂

15 godina
offline
Re: Digitalna agencija FIVE prodana za 250 milijun
Horatio_Hornblower kaže...

Ps. Moje iskustvo lik koji je bio programer 12 godina dao otkaz i sad radi kao voditelj  nekih tehnickih projekata ventilacije   

 Nakon 15 godina programiranja sam zgrožen da moram još ovako 25g. Nije u novcima sve. Iskreno nadam se zelenoj karti kroz par godina, tamo mogu više kao klošar zaraditi.

10 godina
offline
Re: Digitalna agencija FIVE prodana za 250 milijun

@Gajotres

 

Dobro razmišljanje. Znači igraš?

 

Rađe bi dobio na tome, nego da dobijem JackPot ili ne znam kakve pare. Pitala me majka, pa joj iskreno odgovorio.

 

 

Brijem da s obzirom na godine iskustva može već sada preko radne vize otići tamo, samo nađi poslodavca.

 

U svakom slučaju, sretno i svako dobro!

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
3 godine
protjeran
offline
Re: Digitalna agencija FIVE prodana za 250 milijun

Najdraži su mi oni koji, kad im kažeš cifre neto plaća, kažu vau!!! krenu ispitivati kako dobit takav posao. No ne kuže da bi izgorili nakon mjesec-dva.

Buraz se loži na keš koji programeri zarađuju, pokušava ali ne vidim da mu ne ide i da izgara.

Jednostavno, ako nisi za nešto, dnevnica može biti dupla svaki dan(28 dana do milijun kuna ako se ne varam) no džabe ti toga ako nisi za to.

 

Promjeni struku dok pepeo nije ostao od tebe.

Life is meant to die. Accept your fates.
6 godina
offline
Re: Digitalna agencija FIVE prodana za 250 milijun
Gajotres kaže...
Horatio_Hornblower kaže...

Ps. Moje iskustvo lik koji je bio programer 12 godina dao otkaz i sad radi kao voditelj  nekih tehnickih projekata ventilacije   

 Nakon 15 godina programiranja sam zgrožen da moram još ovako 25g. Nije u novcima sve. Iskreno nadam se zelenoj karti kroz par godina, tamo mogu više kao klošar zaraditi.

 Na koje stvari konkretno misliš kad kažeš da si zgrožen?

15 godina
offline
Re: Digitalna agencija FIVE prodana za 250 milijun
PzKpfw kaže...

@Gajotres

 

Dobro razmišljanje. Znači igraš?

 

Rađe bi dobio na tome, nego da dobijem JackPot ili ne znam kakve pare. Pitala me majka, pa joj iskreno odgovorio.

 

 

Brijem da s obzirom na godine iskustva može već sada preko radne vize otići tamo, samo nađi poslodavca.

 

U svakom slučaju, sretno i svako dobro!

A gledam pošto je to zemlja stranaca, tamo neću biti tretiran kao građanin drugog reda. Bio sam par puta (živio MS Ignite u Build), morali su me tjerati od tamo. 

15 godina
offline
Re: Digitalna agencija FIVE prodana za 250 milijun
duke3d kaže...
Gajotres kaže...
Horatio_Hornblower kaže...

Ps. Moje iskustvo lik koji je bio programer 12 godina dao otkaz i sad radi kao voditelj  nekih tehnickih projekata ventilacije   

 Nakon 15 godina programiranja sam zgrožen da moram još ovako 25g. Nije u novcima sve. Iskreno nadam se zelenoj karti kroz par godina, tamo mogu više kao klošar zaraditi.

 Na koje stvari konkretno misliš kad kažeš da si zgrožen?

Osobni rekord mi je 3 i pol mjeseca rada svaki dan od 12 - 16 sati a samo nedjeljom smo imali poštedu i radili smo 8h. Drugi mi je 4 sadam dana programiranja bez spavanja. Sjetim se prve firme, kasne plača a dio na ruke se ne nazire, Božić a vlasnik dolazi s novim autom, kao radi PDV-a. Toga samo kod nas ima (doslovno). Onda pozivi i emaili iza 23h. Stiska radi neke prezentacije uvijek, na kraju preza odgođena. Sve to nekako funkcionira dok ne dođe obitelj i djeca e onda kada prestaneš biti yes man i uvijek dostupan onda ne valjaš. Kada ti nije život firma.

Dosta ljudi koje znam koji su otišli van se smiju načinu rada u HR i od čega su pobjegli. Kad mi kaže da radi samo 8 sati i da ga tjeraju kući, može se educirati na poslu a ne u svoje slobodno vrijeme. Ne znam gdje se kod nas radi 8:00h, pošto je firma na prvom mjestu.

 

Kada smo na temi kupovine, firmu u kojoj  sam radio 7g je kupila druga firma za 25 mill eura. Bilo je neko prijelazno razdoblje od par godina, kako je završilo promijenili su upravu, ukinuli dodatak na staž, varijabilni dio plače koji je bio par tisuća kuna plus godišnji bonus je sveden na petinu i još dosta nekih sitnica. Još se dalo trpiti ali onda nama starijim (tad sam imao jebenih 37g) jednostavno odlučili ne davati nikakve poslove da damo otkaze, otišao sam skoro prije dvije godine a oni još ne znaju pozvati web servis od CRM-a.

Čuo sam da je u IN2 tragedija nakon što je prodan ali u Nanobitu je i dalje top. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.3.2021 22:33 (Gajotres).
11 godina
neaktivan
offline
Digitalna agencija FIVE prodana za 250 milijuna ku

Na zalost kapitalizam na  rvatski nacin... Sve je super sve je divno dok se ne zagrebe povrsina...

Moj PC  
1 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: Digitalna agencija FIVE prodana za 250 milijun
NoordungNSK kaže...
Syke kaže...

Čestitke dečkima. Treba doć do pozicije da te netko hoće kupiti.

 To govore i prostitutke.

 

 

Elvise, tvoji mentalni proljevi su već naširoko poznati. Nisam drugo ni očekivao od tebe.

3 godine
neaktivan
offline
Digitalna agencija FIVE prodana za 250 milijuna ku

Još jedna agencija bez vlastitih proizvoda koja renta ljude državi i tajkunima, a onda kmeči i napada državu.

Rajna
 
0 1 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Digitalna agencija FIVE prodana za 250 milijun

Zašto? Dobro kaže. Ako firmi nije cilj raditi i stvarati, nego se prodati, to se zna onda što je.

Rajna
10 godina
offline
Digitalna agencija FIVE prodana za 250 milijuna ku

Ne bana se trola?

 
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice