Doajen tech scene vjeruje da je nedostatak radne s

poruka: 29
|
čitano: 7.753
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Doajen tech scene vjeruje da je nedostatak radne s".
14 godina
offline
Doajen tech scene vjeruje da je nedostatak radne s

Da su informatičari u RH sretni i zadovoljni, ne bi otišli van. O tome nitko ne priča. Posla ima, no plaće očito (još) nisu kakve bi trebale biti. Ni juniori ni seniori nisu adekvatno plaćeni pa se pitam tko onda u RH jest?

Tajna velikih bogatstava bez jasnog podrijetla uvijek je u zločinu koji je zaboravljen jer je počinjen propisno. - H. de Balzac
Moj PC  
11 2 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Re: Doajen tech scene vjeruje da je nedostatak rad
Kako??, priča gluposti, ko premijer (tko hoće raditi naći će posao) !!

Evo ja sam bio na sigurno 100 mjesta i nitko me nije htio zaposliti ni kao informatičara ni kao grafičara

(Jer sam 100% invalid, transplantacija bubrega, jer nisam u stranci i nisu mi roditelji neki poznati)
*** nisam ovlašten da dajem potpis ***
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Doajen tech scene vjeruje da je nedostatak rad
Političari i oni koji su sam svoj šef i radnik
*** nisam ovlašten da dajem potpis ***
13 godina
offline
Re: Doajen tech scene vjeruje da je nedostatak rad
miller1985 kaže...
Kako??, priča gluposti, ko premijer (tko hoće raditi naći će posao) !!

Evo ja sam bio na sigurno 100 mjesta i nitko me nije htio zaposliti ni kao informatičara ni kao grafičara

(Jer sam 100% invalid, transplantacija bubrega, jer nisam u stranci i nisu mi roditelji neki poznati)

 Bez uvrede, ali informaticar i (donekle) graficar ne znaci nista. Osim ako se ne javljas kao "katica za sve informaticke poslove" , da, tu je nazalost velika konkurencija, svaki klinac danas to zna i moze raditi.

 

Nisam gledao video, ali znam da Hrvoje ne prica napamet, siguran sam da je mislio na specijalizirani it kadar, ljude sa iskustvom i znanjem, i da - tu je tesko naci kadar danas. Posto sam odrastao uz same pocetke komercijalnog it biznisa kod nas, vecina mojih danasnjih frendova i poznanika su iz branse,  bave se "itom", vecina nas ima svoje firme ili su na pozicijama u firmama da zaposljavaju druge, pa ti mogu reci iz prve ruke da je jako tesko naci slobodne ljude, strucnjake, specijalizirane za neko podrucje (sql, sap, mrezase..). Cak se sve vise koriste i specijalizirane firme/hunteri sa "itom" kao core ( i jedinim) segmentom.

 

Kolega iznad je dobro rekao, jedan od problema je sto je danas tesko platiti konkurentnu cijenu - ti mozes primjerice svestranom sqlasu ponuditi 10+k kuna, a isti se moze kod nas autsorsati amerima ili otici van za 20+, npr. 

 

Ako si se kao informaticar javio na 100 oglasa i dobio korpu, bojim se da ipak nije stvar u kojoj si stranci, iskoristi to vrijeme, specijaliziraj se i educiraj za nesto, ili promjeni ciljani segment na koji se javljas - govorim skroz dobronamjerno, ne kriticki.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Doajen tech scene vjeruje da je nedostatak rad
Ne, nisam "katica", interesiraju me poslovi dizajna aplikacija, (od Photoshop-a, do UX-i, te uml-a) nažalost tu ništa nema,

Drugi dio tvog posta.
Kako steći iskustvo ako me nitko ne želi prihvatiti ni kao pripravnika, ni kao pravog radnika

Najviše mi smeta kad kažu da treba iskustvo a ne daju ti ga.

*** nisam ovlašten da dajem potpis ***
13 godina
offline
Re: Doajen tech scene vjeruje da je nedostatak rad
miller1985 kaže...
Ne, nisam "katica", interesiraju me poslovi dizajna aplikacija, (od Photoshop-a, do UX-i, te uml-a) nažalost tu ništa nema,

Drugi dio tvog posta.
Kako steći iskustvo ako me nitko ne želi prihvatiti ni kao pripravnika, ni kao pravog radnika

Najviše mi smeta kad kažu da treba iskustvo a ne daju ti ga.

 par puta sam bio na razgovorima za "IT" poslove... svaki puta sam doslovno ismijan... zadnji puta je to bilo u jednoj "firmi" iz zagreba koja je dosla u slavonski brod....

lik je Admin sef informatike.... ovo ono.... poceo radit mozda 3-4 mjesca prije nego je obavio razgovor sa mnom.... i tako sam ja od "mrezasa" dosao do CRMa/Dynamicsa,,, otisao van i sad sa 2 godine CRM iskustva idem na upoznavanje za posao gdje je placa preko 50K€ godisnje.... a taj admin je jos uvijek u istoj firmi...... gdje ima 50tak korisnika i glavni je kod sebe u firmi i u ulici.... sta god vec....

da tesko je naci kvalificiranu radnu snagu, al ocekivat od svakoga da je 5+ godina dev sa znanjem rada u 3-4 jezika je ludost.... no na srecu (svu srecu) mi nepodobi se vani snademo jako dobro.... a bome smo dobro i placeni.

opet svi zaboravljaju da se negdje to iskustvo mora is steci... no cinjenica je da se danas informatika svela na tablete, laptope... da se vise nikada nece vratit u vrijeme DOS-a.... a radi toga svaki klinac moze napravit vecinu stvari sam...

mora bit razlog zasto je Apple toliko popularan u Americi.... jer je doslovno Plug&play.... administracija ni ne postoji ...

Ne slušaj nikoga, ostani svoj
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.12.2017 0:02 (Robert_84).
Doajen tech scene vjeruje da je nedostatak radne s

Da bude više mogućnosti za remoting poslove (work from home), to bi bilo dosta prihvatljivo ljudima.

 

Ne znam kolike su plaće u ZG za developere s višegodišnjim iskustvom, ali u principu ne bi trebalo biti problema zaposliti programera s 10 godina iskustva za recimo 10,000 kn. Mislim da je to sasvim korektna cijena. Još ako uz to postoje povremeni bonusi ili slično, našlo bi se dosta ljudi (manje od toga, nisam baš siguran). Ne žele svi odlepršati vani, neki od nas imaju ovdje obitelj i jako im je teško otići (koliko god nam se današnja desničarska, ustašosimpatizerska, nazadna ideologija gadila i radila nam čir na želucu).

 

Naravno, ako je vama to premalo to je opet OK i imate drugačija iskustva, ja vrlo dobro znam kakva je situacija u gradovima koji nisu ZG.

 

Naposljetku, posao se ne radi isključivo radi dobre plaće. Jer u tom slučaju to je smo privremena situacija gdje ćeš izgoriti i biti iscjeđen. Nije dobro ni za tebe a ni za firmu. Dakle ponudi čovjeku dobru plaću i vrlo ugodne radne uvjete bez stresa i konstantnog zvonjenja telefona i neurotičnih klijenata, s realnim rokovima isporuke, povremene bonuse i eventualno mogućnost napredovanja. A to su sve stvari koje se mogu imati uz dobru organizaciju u firmi. Ali ako ćeš ti sve to onako balkanski zbrda/zdola, daj developeru da radi sve, programiraj, kopaj, dizajniraj, ujutro peri prozore i nosi ormare, a popodne proučavaj administraciju nosql baza, e mili moj, neće to baš tako.

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.12.2017 0:21 (ZovemseZoranidolazimizRijeke).
Moj PC  
0 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: Doajen tech scene vjeruje da je nedostatak rad
Mi nemamo ni jaku klasičnu industriju, a puna su nam usta te nove digitalne. Proizvodimo industrijski sitniš za male pare i padamo u ekstazu kad vidimo Rimčev infotaintment.

Hrvatska zemlja sobarica, konobara i štrikača koda.


You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
9 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Doajen tech scene vjeruje da je nedostatak rad
miller1985 kaže...
Ne, nisam "katica", interesiraju me poslovi dizajna aplikacija, (od Photoshop-a, do UX-i, te uml-a) nažalost tu ništa nema,

Drugi dio tvog posta.
Kako steći iskustvo ako me nitko ne želi prihvatiti ni kao pripravnika, ni kao pravog radnika

Najviše mi smeta kad kažu da treba iskustvo a ne daju ti ga.

 Slažem se. Mene kao sistemca je ovo pokopalo i dovelo do toga da radim sve i svašta osim ono što sam završio.


Dakle , tipičan uvjet i razgovor se bazira na iskustvu kojeg jebeno ne možeš steći. Prije godinu dana sam bio na razgovoru u Kingu, htio sam u zemlju propast kad je frajer čitao sve poslove koje sam radio iz životopisa.

 

Vrh mi je bio kad su se glavni inteviewer i zaposleni pogledali i upitali "Zašto nam toliko inženjera dolazi bez iskustva ?" Naravno, dobio sam odjeb. Tkđ neki dan su mi za jebenog pripravnika poslali odbijenicu zato što nemam iskustva iako se ISKUSTVO NE TRAŽI, nego je rad uz mentora.

 

Problem je što je malo ljudi (tvrtki) voljno zaista uložiti vrijeme i novac u radnika/inženjera. Vani čujem da uopće nemaju problema s time. Petko veli da kod njega u firmi radi pripravnik od pedeset i kusur godina. Aj to probaj kod nas. Što se tiče plaća tu je isto problem.

8 godina
offline
Doajen tech scene vjeruje da je nedostatak radne s

Može li se uopće primjerenije predočiti Bitcoin fenomen (ili Algebra-coin - što g. Balen izričito nije rekao ali ni negirao)?

Kaže legenda: nekad je bilo izuzetno unosno preko informatičkih tečajeva prodavati npr MS certifikate, isključivo putem kojih si mogao drugima prodavati održavati tečajeve za identične certifikate, s kojima si mogao drugima...
I u jednom trenutku je informatička tečajnica izdala tisuće i tisuće certifikata koji su garantirali "american dream", lagodan život, bogatstvo i sve ostalo što vole mladi i oni koji se tako osjećaju... no kada je puklo, mnogima su ostale samo bezvrijedne, imaginarne diplomice i certifikati koje nisu mogli unovčiti, i sasvim neimaginarni - potpuno stvarni dugovi.
Doajen koji je tad bio bliže vrhu piramide, pobrao je tad i više vrhnja.
Postoji još analogija ali bi ih ovdje bilo nepristojno spominjati...
No to je puka legenda i nema veze s Algebrom, jer g. Balen kaže "svi koji su završili, danas su i zaposleni".

 

Za (citiram) doajena, gurua i mesiju domaće tech scene, sveznajućeg g. Balena, Algebra je danas u tranziciji između informatičke škole i A-HAZU (HAZU kao buduća hrvatska sekcija Algebre).
A g. Todorić je, očito, bio amater sa svojim pokušajem stvaranja alternativnog platežnog sredstva u odnosu na novu HRiptovalutu u iščekivanju...
Petric se vjerojatno osjeća kao Homer, zapisničar gurua i mesije... makar mi više liči na nj. visost #1.
Pritom ne tvrdim da u tom slučaju Bug liči na Algebrin Alan Ford.
Jednog dana, u paralelnoj stvarnosti, Njonjo će biti glasnogovornik Algebre... dotle, živio Petric.

p.s.
Slijedeći put ako dvojite biste li kupili čokolino ili frutolino, nemojte! Kupite oba, jer:

 

Uopće ne sumnjam da će uskoro i u Americi klinci na svoje Chromebooke lijepiti Microsoft i Lino naljepnice. Ako ih neće zamijeniti za micro:bit.

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.12.2017 5:40 (Zechina).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Doajen tech scene vjeruje da je nedostatak rad
Ja ne vidim nikakove "klince koji to sve mogu sami na laptopu" po trzistu. Zapravo bas suprotno, problem se pikula okolo do onog koji ga na kraju "mora" rijesiti kako god, iako ne zna kako.

Da ne velim da su svi nekakovi koderi, ali vrlo uski, a ostatak koji nije kodiranje cemo zanemariti, ionako se kod vrti sam od sebe... u tvojoj glavi... A kad krepa nesto sto nije kod, pravimo se kao da radimo na placu...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Doajen tech scene vjeruje da je nedostatak rad
DarthMarkus kaže...

Petko veli da kod njega u firmi radi pripravnik od pedeset i kusur godina. Aj to probaj kod nas. Što se tiče plaća tu je isto problem.

 

Bivsa firma, od unazad par tjedana. Da, lik je jos uvijek tamo i radi OK. Eno ga udara po ticketima. I dalje dosta toga ne zna o sustavu (ja nakon dvije godine nisam znao ni pola) ali radi. Neces ni ovdje dobiti posao iz snova bez adekvatnog iskustva ali dobit ces ga i nakon godinu-dvije moci ces traziti nesto bolje ako ti ne ponude bolje uvjete.

Freak Show Inc.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Doajen tech scene vjeruje da je nedostatak rad
Friday kaže...
DarthMarkus kaže...

Petko veli da kod njega u firmi radi pripravnik od pedeset i kusur godina. Aj to probaj kod nas. Što se tiče plaća tu je isto problem.

 

Bivsa firma, od unazad par tjedana. Da, lik je jos uvijek tamo i radi OK. Eno ga udara po ticketima. I dalje dosta toga ne zna o sustavu (ja nakon dvije godine nisam znao ni pola) ali radi. Neces ni ovdje dobiti posao iz snova bez adekvatnog iskustva ali dobit ces ga i nakon godinu-dvije moci ces traziti nesto bolje ako ti ne ponude bolje uvjete.

zavisi, 

otom-potom

kao što sam rekao ljudi bez iskustva se ne mogu ni zaposliti, 

evo znam osobe koji su za trgovce, tražili da im znaju strani jezik kao i da imaju 5+ godina iskustva  

*** nisam ovlašten da dajem potpis ***
15 godina
online
Doajen tech scene vjeruje da je nedostatak radne s

Problem 'rvacke je što država toliko guši poduzetništvo da je nastao obrambeni mehanizam u privatnom sektoru da moraš pokrenuti posao ne od nule već od 120%. Zbog toga svi traže super specijalce. No kad dobiju super specijalce dolazi se do drugog problema 'rvcackog mentaliteta a taj je prevladavajuće mišljenje da su svi budale i lijenčine i da ako podređeni/učenik nije očito bolji od tebe onda ništa ne vrijedi. Ako i jest bolji svejedno ga se treba potlačiti da se nebi otkrilo da je šef/gazda budaletina i tako potlačenog mu uništavati samopouzdanje da ne ode a istovremeno mu nabijati posla za njih petoricu.

Generalna mana 'rvacke je da prevladava mipljenje kako je dobar šef i dobar radnik pa onda imaš goniča robova koji siuje sve da rade ko on a on radi toliko čisto jer je nesposoban i neorganiziran. Eno ja sam redovito obavljao posao za 1/3 vremena koje je bilo potrebno drugima za isti zadatak a za "nagradu" bih dobio samo više posla a ne stimulaciju što jače vučem i nagradu ako naučim druge kako da bolje izvršavaju posao

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.12.2017 11:21 (Ges).
 
4 0 hvala 1
14 godina
offline
Doajen tech scene vjeruje da je nedostatak radne s

Problem većine hrvatskih IT firmi je što nema ozbiljnih projekata, nema onoga nečega što bi jednom stručnjaku ili onome tko stremi takvom statusu bilo zanimljivo. Zašto bi onda radio puno radno vrijeme radeći ono što mu nije zanimljivo za neveliku plaću. Ako već nema strasti i neke vrste užitka u poslu (zanimljivi-značajni-veliki projekti, dobra atmosfera, benefiti koji sami po sebi nisu bitni već pokazuju da je poslodavcu stalo...) onda će taj otići negdje drugdje, jer naše firme plaćama uglavnom ne mogu konkurirati. Jedan IT ekspert može na outsourcanim poslovima zarađivati 300-500 eura dnevno, zašto bi onda jeo govna za 10kkn mjesečno?

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Doajen tech scene vjeruje da je nedostatak rad

Samo brzi komentar.

 

Potražnja sa sistemcima u Splitu: 2 komada godišnje

13 godina
neaktivan
offline
Re: Doajen tech scene vjeruje da je nedostatak rad
Kod nas je opce poznato da ako zelis posao moras znat radit SVE, a i najbolje bi bilo da te nista ne placaju jer moras bit sretan kaj imas posao lol.

Eto, kod mene smo udarali prekovremene ko manijaci jer ima posla preko glave i onda kad netko mora nekud otic van radnog vremena (znaci nemre ostat prekovremeno) dobiva spotanje uz obavezno spominjanje burze i kolko drugih ljudi ceka na posao, pa cak i do toga da prekovremeno ostajemo samo da si pisemo prekovremene (koji je 20kn lol) jer bi zapravo mogli radit i brze. A ljudi slomljeni bili od posla..
Bransa nije IT, al opet. To je tak mahom kod nas..

Mene su skoro premjestili u drugi grad zato kaj sam odbio radit prekovremene mimo zakona..smijeh.

Ljudi previse sute i trpe sranja jer se boje za egzistenciju i idu s primjesom da moze i gore umjesto da misle da moze i bolje, a moze!!!

A nagledao sam se direktora i menadera takvih da im ne bi dao ni da krumpir okopavaju kolko su nesposobni..
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
6 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Doajen tech scene vjeruje da je nedostatak rad
I nije problem nedostatak radne snage. Problem je nedostatak kvalitetnih "direktora" i "mendera". Zato nam ljudi i odlaze van. Zbog ne postovanja prema djelatnicima, ne uvazavanja ikakvih prijedloga i toga sto celni ljudi uglavnom misle da su bolji, pametniji i inteligentniji od bilo koga tko je ispod (sindrom boga) Vani toga uglavnom nema nema i zato ljudi odlaze. Odlaze tamo gdje ce ih netko cijeniti bar malo jer se kod nas radnik ne cijeni uopce..
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Doajen tech scene vjeruje da je nedostatak radne s

kao sto je vecina vec rekla, IT je qurac u hrvatskoj prema noobovima.

isto tako se struka previse mistificira.. senior, junior, ovaj, onaj, kog briga?

 

ja sam dakle, ne kao junior nego zagrebi jos malo ispod i doci ces do mene, bio na nekoliko intervjua po zagrebu i nikad nisam prosao/dobio posao.

uglavnom su to bili neki entry sys admin poslovi, vise katica za sve nego nesto ozbiljno i napredno. 

sjecam se jednog pedera u "komisiji" kad sam isao na razgovor za neku vrstu IT supporta u bolnicu Salata u ZG i lik me pita "u kojem se obliku/extenzija sejva backup kotakata iz outlook" na sto pojma nisam imao odgovor.. i njegov odgovor "primarijus bi bio jako ljut kad bi se njegovi kontakti izgubili".

jebo te primarijus i njegovi kontakti da te jebali i informacija koju, ako ti treba, saznas u 2 sekunde.

neko vrijeme sam se vucarao po studentskim poslovima i radio koliko je islo.

cak sam i na HRT bio par godina kao "vanjski" sa bezbroj obecanja da ce me zaposlit "u iducoj rundi" blabla..

 

2014. je sve puklo, 15.8. sletio u dublin, nakon 13 dana imao intervju sa amazonom (s time da kontakt sa amazonom iz HR nije postoja) i 10 dana kasnije potpisao ugovor sa njima.

onaj intervju sa onim pederom u bolnici je bio cokolino u odnosu na ovaj i eto, kaj reci nakon svega toga?

u firmi sam sada preko 3 godine, firma je investirala hrpu sredstava u mene, dobio vec par promaknuca i promjena radnih mjesta, radis na problemima koji su opipljivi na velikoj skali na "internetima" svakodnevno (AWS), vidio svijeta i svake godine ide neki pomak prema gore.

o placi necu direktno ali placa mi je kao sys adminu kao i nekom prosjecnom strikacu koda, dakle i vise nego solidna za zivot i ustedu sa strane.

da ne pricam da ovakvih poslova u HR nema niti ce biti do kraja stoljeca, kamoli da se neki "junior" ponada da ce dobiti takvu priliku.

 

po firmi i firmama vidjam ljude koji do jucer nisu imali veze sa IT, zavrsili su neki tecaj/"instiute of tech" i dobili sansu kao pripravnici..

za razliku od HR ljudi s tim tecajima imaju di steci iskustvo i za godinu/dvije to potkrijepiti sa znanjem, dok u hr em ne dobiju sansu em si za par godina mogu s tim tecajevima rit obrisat ako ne rade.

 

isto tako, vidim da u hrvatskoj fali kadra i da se HR (human resources) ne mice od svog stajalista.

kadra fali i u irskoj i firme rade SVE da dovuku ljude, neki cak i placaju dio smjestaja novom kadru, ili zmire na iskustvo jer znaju da ce kroz rad nauciti..

 

e da, fax nisam nikada zavrsio niti je to ikoga briga, to je isto posebna tema, pogtovo citajuci "it poslove" grupu na fejsu i velik broj uvrijedjenih frajli (ne vrijedjajuci nikoga)..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.12.2017 14:51 (nixass).
Moj PC  
15 0 hvala 5
12 godina
offline
Doajen tech scene vjeruje da je nedostatak radne s

Prava HR Realnost!!!!

 

 

OGLAS ZA POSAO ČISTAĆICE

 

-VSS / Astronaut Nuklearne Fizike

-5 g. Iskustav u Istim il Sličnim Poslovima

-Najmanje 4 Strana Jezika ( U Govoru i Pismu)

-Minimalno A Kategorija (poželjno C,D,E)

-Poznavanje Rada Na Računalu (Word,Excel,Photoshop,C++ prednost)

-Uvjerenje o Nekažnajvanju,Domovnica,Rodni List

-Plaća do 2500KN

 

Molimo da kandidate koji ispunjavaju uvjete da se jave na oglas,nudimo nezaboravno iskustvo u našem timu.

Moj PC  
4 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Doajen tech scene vjeruje da je nedostatak rad
Frk kaže...

Prava HR Realnost!!!!

 

 

OGLAS ZA POSAO ČISTAĆICE

 

-VSS / Astronaut Nuklearne Fizike

-5 g. Iskustav u Istim il Sličnim Poslovima

-Najmanje 4 Strana Jezika ( U Govoru i Pismu)

-Minimalno A Kategorija (poželjno C,D,E)

-Poznavanje Rada Na Računalu (Word,Excel,Photoshop,C++ prednost)

-Uvjerenje o Nekažnajvanju,Domovnica,Rodni List

-Plaća do 2500KN

 

Molimo da kandidate koji ispunjavaju uvjete da se jave na oglas,nudimo nezaboravno iskustvo u našem timu.

 

 

Takav oglas je izašao u mojoj općini za admina, sve uvjete zadovoljavam:

 

-VSS / Astronaut Nuklearne Fizike - imam Algebrin cerifikat za astronauta

 

-5 g. Iskustav u Istim il Sličnim Poslovima - 3 godine smo radili fasadu na zvjezdarnici i 2 na FER-u

 

-Najmanje 4 Strana Jezika ( U Govoru i Pismu)  - hrvatski, srpski, bosanski, crnogorski i sprskohrvatski

 

-Minimalno A Kategorija (poželjno C,D,E) - sve plus bager, rovokopač, freza i kran

 

-Uvjerenje o Nekažnajvanju,Domovnica,Rodni List - uvjerenje o primjernom ponašanju i prijevremenom puštanju iz Remetinca, svjedoci Sanader, Polančec itd..

 

jedino nisam zadovoljio onu točku gdje piše da se stric treba zvati Antun i treba imati 62 godine i biti načelnik.

 

 

 

 

6 godina
offline
Doajen tech scene vjeruje da je nedostatak radne s

citajuci ovaj razgovor covjek bi mislio da je IT grana medju najgorim granama u hr za zaposlit se. a da vidite kako je tek u drugim strukama di su place 4000 i nema napredovanja. di imas na birou po par tisuca ljudi sa 10/20 godina iskustva u tvom poslu.

 

u situaciji sam da sa zavrsenim fakuletom ne vrijedim skoro nista dok gledam kako mi frendovi bez faksa i iskustva deru minimum 5k mj u IT sektoru

 

 

polakomio se i ja za tih finih 5k mj pa poceo razmisljat o tecajevima ali ne znam što bi 

 

potrosio sam 5 godina zivota i 100k kn od staraca za fakulet s kojim ne mogu nac posao, nebi htio trosit dodatan novac i vrijeme za prekvalifikaciju na nesto s cim opet necu moc nac posao.

 

 

da krecete od nule, s cim bi krenuli?

 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Doajen tech scene vjeruje da je nedostatak rad
nixass kaže...

 

e da, fax nisam nikada zavrsio niti je to ikoga briga, to je isto posebna tema, pogtovo citajuci "it poslove" grupu na fejsu i velik broj uvrijedjenih frajli (ne vrijedjajuci nikoga)..

 

Same here - napustio elektrotehniku na drugoj godini. Ima nekolicina ljudi kojima je apsolutno nespojivo sa zivotom da netko bez fakulteta moze raditi ista naprednije u IT-u. Uvijek nekako ti razgovori zavrsavaju sa "ma ok, ne kazem da ne mozes ali ipak covjek sa fakultetom bla bla...". Omalovazavanje do besvijesti. Ono, ne kazu ti da si lajbek direktno ali ti daju do znanja da bi sa znanjem koje bi dobio na fakultetu taj posao obavljao barem duplo bolje.

Ja sam, BTW, pred 2 mjeseca dobio posao u Central Bank Of Ireland. Poceo tamo prije koji tjedan kad sam odradio otkazni rok. Uglavnom ETL financijskih podataka za European Central Bank.

Mislim da zaradjujem vise nego 99.99% tih opakih frajera sa fakultetima...

Freak Show Inc.
16 godina
offline
Re: Doajen tech scene vjeruje da je nedostatak rad
Friday kaže...

Ja sam, BTW, pred 2 mjeseca dobio posao u Central Bank Of Ireland. Poceo tamo prije koji tjedan kad sam odradio otkazni rok. Uglavnom ETL financijskih podataka za European Central Bank.

Mislim da zaradjujem vise nego 99.99% tih opakih frajera sa fakultetima...

 mene je neka recruiterica prije 2 godine preko linkedina pitala za neki contract sys admin posao za neimenovanu irsku banku na projektu koji se tice i ECB. posao od mozda godinu dana al masno placen.

posto sam bio njubara, iako interesantno, nisam imao muda se javit..

moguce da je to isto ovo tvoje, jebena lova znaci, sretno! :D

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
16 godina
odjavljen
offline
Re: Doajen tech scene vjeruje da je nedostatak rad
nixass kaže...

moguce da je to isto ovo tvoje, jebena lova znaci, sretno! :D

 

Freak Show Inc.
11 godina
offline
Doajen tech scene vjeruje da je nedostatak radne s

Ako u IT-u čovjek ne puca na CS (teorija) područje, za posao izvan Hrvatske tada se gleda samo iskustvo.

U Hrvatskoj je bitna diploma, papir, radi glupih pravila kada se radi s državom.

 

Situacija u Hrvatskoj je malo incestuozna, jer ako tvrtka nije izvoznik, tada je ili državna i prikopčana na proračun, ili je paravan za rođu i jarane.

Problem s rođom i jaranima je što se posao pogodi i pojede janjet'na i nakon toga nije bitno kako je posao odrađen.

Jer se radi za državu.

Tako da možete danonoćno mozgati i slagati i optimizirati arhitekturu, ali to nitko ne gleda, jer je posao već pogođen a janjet'na pojedena.

Ono što im je potrebno je ekspresno "drži vodu" rješenje i moraš u firmi imati određeni broj glava s diplomama tog-i-tog stupnja.

Uz sve ovo inače kao kultura nismo obzirni jedni prema drugima i rezultat su usrane tvrtke s usranim radnim mjestima gdje vas u najboljem slučaju tretiraju kao smetalo.

 

Da, sve se kod nas vrti oko državnog proračuna.

 

Pa kada pričate s menadžmentom, punda su im usta EBITDA, kvartalnih rezultata i ostalog i zvuče poprilično stručno.

Ali kada rođo ode u istražnu tjorku i kada revizija počne češljati knjige, tada ispadne da su menadžeri zapravo povlačili poteze koji bi malo tko enteligentan napravio.

 

Tako da drage moje, dragi moji i da bi bili politički korektni drago mojo, ako niste odlučili otići u akademske vode i ako planirate otići van granica, batalite to sve.

Naročito ove tečajeve tipa Algebra.

Upišite neki šestosemestarski studij koji vam je najbliži, najjeftiniji i gdje sigurno upadate.

Dok to odrađujete s pola mozga, sa strane zapravo sjednite, učite i radite male projekte za ono što vas zanima.

Kada se to popegla dovoljno da liči na nešto, stavite pod svojim imenom na GitHub ili sličnu stranicu.

Sudjelujte na open-source projektima, mailing listama.

Bitno je kada krenete tražiti posao da imate listu referenci iza sebe.

 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Doajen tech scene vjeruje da je nedostatak rad
miller1985 kaže...
Ne, nisam "katica", interesiraju me poslovi dizajna aplikacija, (od Photoshop-a, do UX-i, te uml-a) nažalost tu ništa nema,

Drugi dio tvog posta.
Kako steći iskustvo ako me nitko ne želi prihvatiti ni kao pripravnika, ni kao pravog radnika

 Jel si probao u degordianu, five ili tako nekoj firmi ? koliko znam oni imaju prakse ,internship programe

16 godina
neaktivan
offline
Re: Doajen tech scene vjeruje da je nedostatak rad
loky4i4 kaže...
miller1985 kaže...
Ne, nisam "katica", interesiraju me poslovi dizajna aplikacija, (od Photoshop-a, do UX-i, te uml-a) nažalost tu ništa nema,

Drugi dio tvog posta.
Kako steći iskustvo ako me nitko ne želi prihvatiti ni kao pripravnika, ni kao pravog radnika

 Jel si probao u degordianu, five ili tako nekoj firmi ? koliko znam oni imaju prakse ,internship programe

 nisam, prvo sam tražio po Riječkom i Istarskom području, 

do Zagreba nisam bio, 

*** nisam ovlašten da dajem potpis ***
10 godina
offline
Doajen tech scene vjeruje da je nedostatak radne s

Algebra je nezamjenjva institucija u nas. Mnogi su tamo napravili svoje prve korake ka tehnološkom svijetu.
Lijepo je vidjeti da podržavaju 3L(LongLife Learning), jer se klasične ustanove obrazovanja, slabo ili nikako prate tijek tehnologije...što si učio u školi, već je kasno kada iziđeš iz nje.

 

Ah, bitcoin...Nisam ni ja ništa kupio, al' volim kada se o tome govori, jer je i meni ta tehnologija zanimljiva. Tehnologija nasa tjera da budemo bolji, da se mjenjamo, na bolje, to volim. Uvijek nešto novo, zanimljivo za naučiti i svladati.

 

Tržište u nas naprosto vapi za kvalificiranom radnom snagom. Ako netko sam ne može sebe educirate preko literature, sa Algebrom to se čini puno brže.
Drago mi je osobno što se traže developeri na tržištu...


Vidimo se na BFS 2018!
Bt' će zanimljivo.


Gosp. Hrvoje je dobro analizirao i opisao godinu za nama u kontekstu tehologije.
Vrlo dobar intervju.

Lajkam povezanost BUG & Algebre kroz sve ove godine.

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice