Dodijeljene koncesije za 5G mrežu u Hrvatskoj, drž

poruka: 29
|
čitano: 8.284
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Dodijeljene koncesije za 5G mrežu u Hrvatskoj, drž".
16 godina
offline
Dodijeljene koncesije za 5G mrežu u Hrvatskoj, drž

Možda napokon uspijem kod kuće dobiti normalnu brzinu interneta, s obzirom da optiku mogu samo sanjati.

 
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Dodijeljene koncesije za 5G mrežu u Hrvatskoj, drž

Kako se "guraju" tv kanali kroz 5G mrežu? Jel to dvosmjerna komunikacija?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Dodijeljene koncesije za 5G mrežu u Hrvatskoj, drž

bulaznim ili je skoro sve otišlo po početnim cijenama? 

jedino što me muči sa umjetnom inteligencijom je sram koji ću osjećati kad shvati koliko smo glupi.
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Dodijeljene koncesije za 5G mrežu u Hrvatskoj, drž
Moj PC  
0 2 hvala 0
15 godina
offline
Dodijeljene koncesije za 5G mrežu u Hrvatskoj, drž

pogreška u naslovu: država je otela/uharačila taj novac; zaradila nije (jer bi to pretpostavilo nekakav rad/ulaganje). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
9 0 hvala 1
14 godina
offline
Dodijeljene koncesije za 5G mrežu u Hrvatskoj, drž

e da je bar država zaradila ne bi mi bilo krivo ali zaradili su pusti uhljebi i ovo im je taman za pa plaćice,ti iz državnih firmi su jako teški kad treba oprostit neki dug jer onda njima ne bi bilo za plaće

nije važno sudjelovati važno je pobijediti
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Dodijeljene koncesije za 5G mrežu u Hrvatskoj,
Još jedan razlog zašto ne treba raditi racionalizaciju državne uprave dok ovako propisuje harač na zrak. I zašto vi otpuštali ljude kad su ovom "donacijom" dobili prostora za par tisuća plaća uhljeba
Einsteine, da ti olakšam teoriju: samo za svemir postoji vjerojatnost da nije bezgraničan
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Dodijeljene koncesije za 5G mrežu u Hrvatskoj, drž

 

Supać!

 

     Jučer na TV na filmu, danas bejbe u vašem domu.

Kada neće po zemlji, neće dovoljno jako RF preko signala bazne stanice, onda bejbe 5 brzina, pravac mado.

 

Samo je problem kod 5G što to služi da ljudima donese razne viruse poput C-19, što jako zrači, što vas nadziru iz velikih mulitnacionalnih kompanija, općenito 5G još nije dovoljno sigurna mreža, kao recimo struja.

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
Moj PC  
0 11 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Dodijeljene koncesije za 5G mrežu u Hrvatskoj,
Hrvatska je ukrala novce od telekoma. Jer svi znamo da bi te novce telekomi ulozili u dobrobit svojih zaposlenika, te bi s ostatkom novca polozili optiku po ruralnim krajevima. Salu na stranu, zar nitko nece rec da je bolje da malom uhljebu dodje placa nego da ekipa u nadzornom odboru kupi nove jahte.
U zadnje sve sto je HR ne valja, mozda da se preselimo u DE?
BTW nitko ne komentira novog igrača na nacionalnoj razini - EOLO?
 
4 0 hvala 0
11 godina
offline
Dodijeljene koncesije za 5G mrežu u Hrvatskoj, drž

a supci iz hr. telekoma nisu naveli ako zelis da ti 5G radi moras kupiti njihov uredjaj. znaci kupio si novi mob sa 5g mogucnosti al ne mozes koristiti jer eto nije kod njih kupljen. 

Moj PC  
0 3 hvala 0
9 godina
offline
Dodijeljene koncesije za 5G mrežu u Hrvatskoj, drž

Do 2025. se mora pokriti 90% urbanog stanovništva i 25% ruralnog. E sad to urbano su vjerojatno samo veći gradovi i županijska središta, tako da selo i dalje neće vidjet ništa prije 2030+

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Dodijeljene koncesije za 5G mrežu u Hrvatskoj, drž

vidiš ti kak sve firme u HR propadaju, od prve do zadnje, one koje nisu propale imaju odvratnu radnu atmosferu, ali 5G priča i dodatno zračenje ide ko blesavo...

kad su sve firme bile zatvorene i kad je lockdown bio najjači - u osijeku je radila samo jedna jedina firma i ta je postavljala odašiljače.. ljudima je trebao brži internet, jel?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Dodijeljene koncesije za 5G mrežu u Hrvatskoj, drž

4G na Jadranu doslovno krepaje, vrti oko 0,4 - 1,5 mbit-a izravno sa antene - da nebi bilo zabune! - i to kod svih operatera isti k....,  naročito u manjim turističkim mjestima ograničenim na samo jednu 4G antenu po operateru. 5G je svjetlo na kraju tunela!

Naravno, račune nam šalju kao da usluga uredno radi .. zar je neko i sumnjao? .. :(

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.8.2021 21:45 (W2000).
 
0 0 hvala 0
3 godine
odjavljen
offline
Re: Dodijeljene koncesije za 5G mrežu u Hrvatskoj,
W2000 kaže...

4G na Jadranu doslovno krepaje, vrti oko 0,4 - 1,5 mbit-a izravno sa antene - da nebi bilo zabune! - i to kod svih operatera isti k....,  naročito u manjim turističkim mjestima ograničenim na samo jednu 4G antenu po operateru. 5G je svjetlo na kraju tunela!

Naravno, račune nam šalju kao da usluga uredno radi .. zar je neko i sumnjao? .. :(

 Zavisi koji dio. Split, Vis, Brac ide preko 100Mbit/s. 

6 godina
offline
Re: Dodijeljene koncesije za 5G mrežu u Hrvatskoj,
HT je u dva bloka zakupio više od A1 i telemacha
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Dodijeljene koncesije za 5G mrežu u Hrvatskoj,
dennocro kaže...

a supci iz hr. telekoma nisu naveli ako zelis da ti 5G radi moras kupiti njihov uredjaj. znaci kupio si novi mob sa 5g mogucnosti al ne mozes koristiti jer eto nije kod njih kupljen. 

 otkud ti ta informacija? Ja npr. imam s21 ultra s 2 sim kartice kupljen u hr. telekomu, siguran si da mi druga sim kartica ne moze imati 5g na telemach npr. ?

 

15 godina
offline
Re: Dodijeljene koncesije za 5G mrežu u Hrvatskoj,
Imam S21 koji nije kupljen u HTu i stalno mi piše 5G na njemu, a brzine su u Novom Zagrebu oko 400tinjak Megabita i u istom uređaju i A1 karticu koja je duplo sporija pa sad ne kužim kako to misliš da ne radi?
Einsteine, da ti olakšam teoriju: samo za svemir postoji vjerojatnost da nije bezgraničan
11 godina
offline
Re: Dodijeljene koncesije za 5G mrežu u Hrvatskoj,
Aldo kaže...
dennocro kaže...

a supci iz hr. telekoma nisu naveli ako zelis da ti 5G radi moras kupiti njihov uredjaj. znaci kupio si novi mob sa 5g mogucnosti al ne mozes koristiti jer eto nije kod njih kupljen. 

 otkud ti ta informacija? Ja npr. imam s21 ultra s 2 sim kartice kupljen u hr. telekomu, siguran si da mi druga sim kartica ne moze imati 5g na telemach npr. ?

 

 tako sam dobio info preko chata. ako oni lazu lazem i ja :)

 

a1 to nema jer sam i njih kontaktirao tako da nevjerujem ni da ce ovi to napraviti jer ce biti na gubicima sa ljudima koji su kupili 5g uredjaj negdje drugdje.

6 godina
offline
Re: Dodijeljene koncesije za 5G mrežu u Hrvatskoj,
Nikakvi prosvjedi...plinske boce...šatori... hodovi za život...pade sve to šaptom...svima onim debilima koji su protiv 5G...svi oni za koju godinu budu u ruci imali smartphone s 5G s kojim će organizirati prosvjede protiv 6G

SVE ZA GLUPOST... GLUPOST NIZAŠTO
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
4 0 hvala 1
4 godine
offline
Re: Dodijeljene koncesije za 5G mrežu u Hrvatskoj,
@hcmaa

Nekad znaš bit preoštar, da ne velim, da imaš ispade. Nađi jučerašnji broj Jutarnjeg lista, i u njemu potraži vijest o pobuni stanara jednog zagrebačkog naselja jer je Telemach htio postaviti antene

Hoće li se ljudi buniti i dalje? Hoće. Ljudi u mojoj zgradi isto nisu htjeli antene Tele2 na krovu.
4 godine
offline
Re: Dodijeljene koncesije za 5G mrežu u Hrvatskoj,
@hcmaa

Nekad znaš bit preoštar, da ne velim, da imaš ispade. Nađi jučerašnji broj Jutarnjeg lista, i u njemu potraži vijest o pobuni stanara jednog zagrebačkog naselja jer je Telemach htio postaviti antene

Hoće li se ljudi buniti i dalje? Hoće. Ljudi u mojoj zgradi isto nisu htjeli antene Tele2 na krovu.
5 godina
offline
Dodijeljene koncesije za 5G mrežu u Hrvatskoj, drž

Nisam protiv novih tehnologija, koja nam donose izvjesna poboljšanja, ali kad na Iphone 12 baterija zbog 5G mreže traje jedva 12 sati dnevno normalne upotrebe a u meniju možete odabrati ili 5G ili 4G a i jedna i druga opcija posišu bateriju u krugu 12 sati, onda ta tehnologija nije revolucionarna nego nazadna, a sama brzina 3G i 4G je potpuno dovoljna za sve što nam treba, a da se ne dotakne tema toga kolko više će trebati repetitora jer se radna frekvencija penje na 26GHz, a koliko će trebat struje za pogon svih tih baznih stanica, a na samom kraju koliko su te visoke frekvencije štetne za nas i ostali živi svijet, o tome se šuti jer se šutiti mora. Ja sam band na telefonu prebacio na 3G, baterija mi traje jedan dan dulje nego na 4G oko tri dana a uređaj se više uopće ne grije i brzina mi je dovoljna za sve što meni treba. Tko voli nek izvoli  !

 
0 4 hvala 0
11 godina
offline
Re: Dodijeljene koncesije za 5G mrežu u Hrvatskoj,
Pepić kaže...

Nisam protiv novih tehnologija, koja nam donose izvjesna poboljšanja, ali kad na Iphone 12 baterija zbog 5G mreže traje jedva 12 sati dnevno normalne upotrebe a u meniju možete odabrati ili 5G ili 4G a i jedna i druga opcija posišu bateriju u krugu 12 sati, onda ta tehnologija nije revolucionarna nego nazadna, a sama brzina 3G i 4G je potpuno dovoljna za sve što nam treba, a da se ne dotakne tema toga kolko više će trebati repetitora jer se radna frekvencija penje na 26GHz, a koliko će trebat struje za pogon svih tih baznih stanica, a na samom kraju koliko su te visoke frekvencije štetne za nas i ostali živi svijet, o tome se šuti jer se šutiti mora. Ja sam band na telefonu prebacio na 3G, baterija mi traje jedan dan dulje nego na 4G oko tri dana a uređaj se više uopće ne grije i brzina mi je dovoljna za sve što meni treba. Tko voli nek izvoli  !

 To ti je nesto kao: Nemam nista protiv crnaca ali ne bih kceri dao da se uda za jednog...

 

3g brzina zaista nije odgovarajuca za ista ozbiljno a 4g ima i dalje problema sa kolicinom korisnika a samim time i ucestalim padovima. Upravo veca kolicina baznih stanica omoguciti ce i prijam veceg broja korisnika. 5g ide i na 3ghz i na 6ghz i na 700mhz. Struja? Pa vise baznih stanica znaci i manja pokrivenost iste sto za posljednjicu ima i manju potrosnju po samoj baznoj stanici. 

 

Sto se sisanja baterije tice... Hmmmmm a da si kupis bolji uredjaj?  Mozda koristis neki arhaicki aparat? Nesto moferno poput xiaomia ili zamzunga? ;) 

15 godina
offline
Re: Dodijeljene koncesije za 5G mrežu u Hrvatskoj,
Pepić kaže...

Nisam protiv novih tehnologija, koja nam donose izvjesna poboljšanja, ali kad na Iphone 12 baterija zbog 5G mreže traje jedva 12 sati dnevno normalne upotrebe a u meniju možete odabrati ili 5G ili 4G a i jedna i druga opcija posišu bateriju u krugu 12 sati, onda ta tehnologija nije revolucionarna nego nazadna, a sama brzina 3G i 4G je potpuno dovoljna za sve što nam treba, a da se ne dotakne tema toga kolko više će trebati repetitora jer se radna frekvencija penje na 26GHz, a koliko će trebat struje za pogon svih tih baznih stanica, a na samom kraju koliko su te visoke frekvencije štetne za nas i ostali živi svijet, o tome se šuti jer se šutiti mora. Ja sam band na telefonu prebacio na 3G, baterija mi traje jedan dan dulje nego na 4G oko tri dana a uređaj se više uopće ne grije i brzina mi je dovoljna za sve što meni treba. Tko voli nek izvoli  !

 5G je trenutno lošija varijanta za bateriju jer su aktivne 2/3/4/5G antene/frekvencije no s obzirom da većina operatera u svijetu, a nadam se i kod nas ima namjeru brzo gasiti 2G i 3G ostati će manji broj frekvencija pa bi i baterija trebala trajati dulje jer će se manje prebacivati na druge frekvencije. A uz to, baterije i jesu više zadnjih godina no na iPhone 12 ekran je taj koji pojede 80% baterije pa lako za komunikacijski dio

Einsteine, da ti olakšam teoriju: samo za svemir postoji vjerojatnost da nije bezgraničan
12 godina
offline
Re: Dodijeljene koncesije za 5G mrežu u Hrvatskoj,
genije_čudo_prirode kaže...
Pepić kaže...

Nisam protiv novih tehnologija, koja nam donose izvjesna poboljšanja, ali kad na Iphone 12 baterija zbog 5G mreže traje jedva 12 sati dnevno normalne upotrebe a u meniju možete odabrati ili 5G ili 4G a i jedna i druga opcija posišu bateriju u krugu 12 sati, onda ta tehnologija nije revolucionarna nego nazadna, a sama brzina 3G i 4G je potpuno dovoljna za sve što nam treba, a da se ne dotakne tema toga kolko više će trebati repetitora jer se radna frekvencija penje na 26GHz, a koliko će trebat struje za pogon svih tih baznih stanica, a na samom kraju koliko su te visoke frekvencije štetne za nas i ostali živi svijet, o tome se šuti jer se šutiti mora. Ja sam band na telefonu prebacio na 3G, baterija mi traje jedan dan dulje nego na 4G oko tri dana a uređaj se više uopće ne grije i brzina mi je dovoljna za sve što meni treba. Tko voli nek izvoli  !

 5G je trenutno lošija varijanta za bateriju jer su aktivne 2/3/4/5G antene/frekvencije no s obzirom da većina operatera u svijetu, a nadam se i kod nas ima namjeru brzo gasiti 2G i 3G ostati će manji broj frekvencija pa bi i baterija trebala trajati dulje jer će se manje prebacivati na druge frekvencije. A uz to, baterije i jesu više zadnjih godina no na iPhone 12 ekran je taj koji pojede 80% baterije pa lako za komunikacijski dio

 Ne znam baš... kako rade oni "obični" mobiteli na tipke koje još koriste uglavnom starije osobe? Čimi mi se na 2G ili eventualno 3G...

15 godina
offline
Re: Dodijeljene koncesije za 5G mrežu u Hrvatskoj,
tomislav10 kaže...
genije_čudo_prirode kaže...
Pepić kaže...

Nisam protiv novih tehnologija, koja nam donose izvjesna poboljšanja, ali kad na Iphone 12 baterija zbog 5G mreže traje jedva 12 sati dnevno normalne upotrebe a u meniju možete odabrati ili 5G ili 4G a i jedna i druga opcija posišu bateriju u krugu 12 sati, onda ta tehnologija nije revolucionarna nego nazadna, a sama brzina 3G i 4G je potpuno dovoljna za sve što nam treba, a da se ne dotakne tema toga kolko više će trebati repetitora jer se radna frekvencija penje na 26GHz, a koliko će trebat struje za pogon svih tih baznih stanica, a na samom kraju koliko su te visoke frekvencije štetne za nas i ostali živi svijet, o tome se šuti jer se šutiti mora. Ja sam band na telefonu prebacio na 3G, baterija mi traje jedan dan dulje nego na 4G oko tri dana a uređaj se više uopće ne grije i brzina mi je dovoljna za sve što meni treba. Tko voli nek izvoli  !

 5G je trenutno lošija varijanta za bateriju jer su aktivne 2/3/4/5G antene/frekvencije no s obzirom da većina operatera u svijetu, a nadam se i kod nas ima namjeru brzo gasiti 2G i 3G ostati će manji broj frekvencija pa bi i baterija trebala trajati dulje jer će se manje prebacivati na druge frekvencije. A uz to, baterije i jesu više zadnjih godina no na iPhone 12 ekran je taj koji pojede 80% baterije pa lako za komunikacijski dio

 Ne znam baš... kako rade oni "obični" mobiteli na tipke koje još koriste uglavnom starije osobe? Čimi mi se na 2G ili eventualno 3G...

 ok, 2G se vjerojatno neće gasiti zbog tih običnih telefona no 3G je zamijenjen sa 4/5G varijantama i njima je inferioran pa se zato gasi.

Einsteine, da ti olakšam teoriju: samo za svemir postoji vjerojatnost da nije bezgraničan
6 godina
offline
Re: Dodijeljene koncesije za 5G mrežu u Hrvatskoj,
Barem dva operatera koriste 3G za glasovnu uslugu, treći ima VoLTE pa mu 3G "ne treba".
5 godina
offline
Dodijeljene koncesije za 5G mrežu u Hrvatskoj, drž
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Dodijeljene koncesije za 5G mrežu u Hrvatskoj,

to je mozda na par lokacija.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice