Dogodine stiže jeftiniji Xbox One bez Blu-raya

poruka: 8
|
čitano: 2.881
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Dogodine stiže jeftiniji Xbox One bez Blu-raya".
16 godina
offline
Dogodine stiže jeftiniji Xbox One bez Blu-raya

Zašto ne naprave eksterni drive? Pa tko želi digital only kupi konzolu i peri. A tko želi imati i fizičke medije dokupi eksterni čitač i bok... Ako može imati HDD putem USB-a spojen i sve fercera ne vidim problem sa ovim. Osim ako se ne boje da bi to bilo lakše cracknuti nego interni drive.

 

 

*edit*

 

Upravo se sjetih... prijedlog za Bugovce, pingajte Microsoft Hrvatska i pitajte da li misle dodati HR na listu podržanih država za XBox Live. I dalje ne kužim u čemu je problem. Ako za Microsoft Account mogu imati HR za državu koji kuki je sa XBox Live-om?

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.11.2018 8:22 (Solo761).
Moj PC  
5 0 hvala 2
15 godina
neaktivan
offline
Dogodine stiže jeftiniji Xbox One bez Blu-raya

U principu xbox i slične konzole bi trebale imati cijenu igre koja bi dolazila instalirana na konkretnu konzolu, nela to bude MS-ova igra. Nešto poput nosača britvi za brijanje. Svatko od nas kupi nekoliko igara i MS uzme svoj dio kolača od izdavača.

Voda tece a vrijeme prolazi ...
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Dogodine stiže jeftiniji Xbox One bez Blu-raya
Da samo koliko verzija jednoteiste konzole bi postojalo onda...
pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
12 godina
neaktivan
offline
Re: Dogodine stiže jeftiniji Xbox One bez Blu-raya
Solo761 kaže...

Zašto ne naprave eksterni drive? Pa tko želi digital only kupi konzolu i peri. A tko želi imati i fizičke medije dokupi eksterni čitač i bok... Ako može imati HDD putem USB-a spojen i sve fercera ne vidim problem sa ovim. Osim ako se ne boje da bi to bilo lakše cracknuti nego interni drive.

 

 

*edit*

 

Upravo se sjetih... prijedlog za Bugovce, pingajte Microsoft Hrvatska i pitajte da li misle dodati HR na listu podržanih država za XBox Live. I dalje ne kužim u čemu je problem. Ako za Microsoft Account mogu imati HR za državu koji kuki je sa XBox Live-om?

 Onda bi se vjerojatno stvorio masivni hate po internetu, sličan onome sa appleovom politikom

13 godina
offline
Dogodine stiže jeftiniji Xbox One bez Blu-raya

Super, Xbone je prešao put od multimedijalnog centra do bezmedijske krnje konzole.

Moj PC  
1 1 hvala 0
14 godina
offline
Dogodine stiže jeftiniji Xbox One bez Blu-raya

Meni se osobno svida ova odluka, najvise koristim pc za rad ali i za igranje te zbog cijene konzole i igara nisam se odlucio kupovat konzolu. Kada bi imao opciju kupit konzolu jeftino to bi mozda i ucinio jer mi je neke igre ipak draze igrat zavaljen u fotelju.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Dogodine stiže jeftiniji Xbox One bez Blu-raya
Solo761 kaže...

Zašto ne naprave eksterni drive? Pa tko želi digital only kupi konzolu i peri. A tko želi imati i fizičke medije dokupi eksterni čitač i bok... Ako može imati HDD putem USB-a spojen i sve fercera ne vidim problem sa ovim. Osim ako se ne boje da bi to bilo lakše cracknuti nego interni drive.

 

 

*edit*

 

Upravo se sjetih... prijedlog za Bugovce, pingajte Microsoft Hrvatska i pitajte da li misle dodati HR na listu podržanih država za XBox Live. I dalje ne kužim u čemu je problem. Ako za Microsoft Account mogu imati HR za državu koji kuki je sa XBox Live-om?

nece bit eksterni drive, nego ce bit 3 verzije konzole S, X i ta nova bez optike - bazirana na S.

 

opticki citac je 3. najskuplja komponenta u konzoli (nakon SoC-a i HDD-a), a bez njega moze... izbacit ga pa vidit kako ce trziste "reagirat".

 

 

 

sto se Live-a tice, mislim da necemo skoro bit na listi podrzanih... kao i za sve usluge/pretplate, MS se fokusira na velika trzista, a nas ko...

 

nije to samo dva klika misem pa kao dodaj HRV, ako nesta prodajes, moras osigurat support, moras se uskladit sa zakonima i propisima itd itd...

 

kod nas je sluzbeno podrzan samo Office365, za sve ostalo trebas UK/US account

 

toninho kaže...

Meni se osobno svida ova odluka, najvise koristim pc za rad ali i za igranje te zbog cijene konzole i igara nisam se odlucio kupovat konzolu. Kada bi imao opciju kupit konzolu jeftino to bi mozda i ucinio jer mi je neke igre ipak draze igrat zavaljen u fotelju.

xbox one s se moze nac polovni za oko 1000kn, ps4 malo vise... a kad pogledas da samo za "gaming" graficku trebas dat 1500+ kn...

 

sto se igara tice, fizicke kopije (polovne, ali i nove) su nerijetko jeftinije od digitalnih varijanti (nema smisla.. al tako je :D)

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.11.2018 14:15 (nathan.fake).
16 godina
offline
Re: Dogodine stiže jeftiniji Xbox One bez Blu-raya
nathan.fake kaže...

nece bit eksterni drive, nego ce bit 3 verzije konzole S, X i ta nova bez optike - bazirana na S.

 

opticki citac je 3. najskuplja komponenta u konzoli (nakon SoC-a i HDD-a), a bez njega moze... izbacit ga pa vidit kako ce trziste "reagirat".

 

 

 

sto se Live-a tice, mislim da necemo skoro bit na listi podrzanih... kao i za sve usluge/pretplate, MS se fokusira na velika trzista, a nas ko...

 

nije to samo dva klika misem pa kao dodaj HRV, ako nesta prodajes, moras osigurat support, moras se uskladit sa zakonima i propisima itd itd...

 

kod nas je sluzbeno podrzan samo Office365, za sve ostalo trebas UK/US account

 Nisam ni rekao da će biti eksterni drive nego što bi im (IMO) bilo pametnije da naprave. Tako tko želi bi mogao kupiti i optički pogon, a tko želi samo digitalno ne bi imao trošak. Plus ne bi trebali imati toliko verzija konzola, tj. bili bi modularni.

 

Kakav im je fokus dovoljno govori uspjeh XBox-a vs PS-a. Nismo samo mi "zaobiđeni", a i nije samo da su samo velike države zastupljene. Npr. Slovačka ima cca 5,5 miliona stanovnika i XBL je podržan.
Sony ima dobru međunarodnu podršku za svoj Store, vjerojatno je i to jedan od razloga što su popularniji. Microsoft ima sasvim dovoljno para da bi si mogao priuštiti sve to, prije mislim da je to kvaka 22 logika. U HR nema puno korisnika XBox-a, pa se zato ne "isplati" uvoditi podršku, a nema puno korisnika zato što nema podrške...
Kao kod HŽ-a... ne renoviraju prugu jer se ne isplati zbog malo putnika, a malo je putnika jer put traje predugo zato što vlak mora ići sporo da ne ispadne sa dotrajalih tračnica...

 

Sjećam se davnih dana, kada je XBox 360 došao i na Windays-ima je Microsoft organizirao malo natjecanje u Gears of War-u. Najbolji su dobili XBox 360 konzole. Te konzole je Microsoft Hrvatska kupio u Sophos Labu koji su ih uvozili na svoju ruku, pošto se službeno u HR ne prodaju. To mi je bio apsurd.

A i sam microsoft account je čudna biljka. Istovremeno je to i XBox Live account. Na MS Account-u imam kao zemlju Hrvatska, a na XBox Live-u UK i to je OK... Čudna je to biljka.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice