Domaći inženjer izradio retro Pong kao nekada, sam

poruka: 11
|
čitano: 30.460
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Domaći inženjer izradio retro Pong kao nekada, sam".
8 godina
offline
Domaći inženjer izradio retro Pong kao nekada, sam

Emtizijazam ovog čovjeka je nevjerojatan. Njegovi studenti su sretnici

Ja rekoh
Moj PC  
7 0 hvala 0
16 godina
offline
Domaći inženjer izradio retro Pong kao nekada, sam

Cool.

Amenoum
 
3 0 hvala 0
9 godina
offline
Domaći inženjer izradio retro Pong kao nekada, sam

Gospodinu Danijelu skidam kapu do poda, svaka čast.

 
4 0 hvala 0
11 godina
offline
Domaći inženjer izradio retro Pong kao nekada, sam

sjajno, volio bih jednog dana i ja naci vremena za malo HW eksperimentiranja, ali jbga, SW me oteo :\

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Domaći inženjer izradio retro Pong kao nekada, sam

napokon neki originalni content.

 

vratio sam se u proslost nekoliko put - prvi puta osamdes i neke, kad je susjed kompic dobio konzolu s pongom, dva potija pa se prasilo pongaca.

 

ono sto je po meni bilo jos fascinantnije je bio stoljpi kojim se ciljalo na CRT ekran i "pucalo" po kvadraticu koji je bjezao po njemu - odbijajuci se od

rubova bas kao loptica ponga.

 

mislim da bi daniela lupila ekstaza da skonta kako to radi - u biti cekiranje osvjetljenosti ekrana i sync sa mlazom elektrona da se razazna jel kvadratic 

napucan ili ne. nemojte mu dojaviti jer ce potrositi jos koji mjesec da to izvede, a i pistolj je malo teze uobliciti.

 

drugi flashback je bio skola - desno rame, hsync i vsync - sve ono kako radi katodna cijev i upavaljacki dio u TV-u...

 

odista kad pomislim na kasnije mikrokontrolere i ine kerefeke, bas zvuci kao cheat :-)

 

lijepi pozdravi danielu, znam kako mu je kad gleda svoje cedo - pogotovo ako je kako veli (a malo mnijem da bas i nije) - lajbek za elektroniku vise "laid-back" :-)

 

hvala na lijepom clanku!

  

 
2 0 hvala 2
6 godina
offline
Domaći inženjer izradio retro Pong kao nekada, sam

ovo je cool! :D

NULL!=NULL
 
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Domaći inženjer izradio retro Pong kao nekada, sam

PA JEL TO NAŠ LEGENDARNI "VAJT"!?!?

 

Pogledajte dokumentarac, vrhunski je

 

Moj PC  
3 0 hvala 1
15 godina
offline
Domaći inženjer izradio retro Pong kao nekada, sam

Cijenim entuzijazam i trud  i kao projekt radi osobne zabave , ali meni je ovo otkrivanje tople vode. 

Sve ovo se nauči u jednom semestru na FER-u, ili ako ne želiš na fer, postoje skripte i sl. 
Gubiti vrijeme na rješavanje problema koji su već davno riješeni baš mi i nema smisla i ako me zanimaju daleko prije ću ih shvatiti ako pogledam postojeću implemetaciju.
Znam da ću sad pobrati hrpu TD, ali to je moje mišljenje, osobno bih vrijeme utrošio ne nešto inoivativno.

 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Domaći inženjer izradio retro Pong kao nekada,
Pixel:

Ljudi se uče kroz rad. Nije to ništa loše
Ja rekoh
14 godina
offline
Re: Domaći inženjer izradio retro Pong kao nekada,
Pixel kaže...

Cijenim entuzijazam i trud  i kao projekt radi osobne zabave , ali meni je ovo otkrivanje tople vode. 

Sve ovo se nauči u jednom semestru na FER-u, ili ako ne želiš na fer, postoje skripte i sl. 
Gubiti vrijeme na rješavanje problema koji su već davno riješeni baš mi i nema smisla i ako me zanimaju daleko prije ću ih shvatiti ako pogledam postojeću implemetaciju.
Znam da ću sad pobrati hrpu TD, ali to je moje mišljenje, osobno bih vrijeme utrošio ne nešto inoivativno.

Cijelo skolovanje do jednog jako visokog nivoa je nista inovativno. Cak i doktorati danas su velikom vecinom nista inovativno i vecinom bez ikakvog znanstvenog doprinosa. Da ne sirim dalje...

Ukidamo skolstvo i sve akademske uspjehe svodimo na nesto beskorisno? Iako kada vidim neke doktorate zamislim si da mozemo slobodno ugasiti skolstvo u hrvatskoj i ukinuti ministartsvo obrazovanja 

15 godina
suspendiran
offline
Re: Domaći inženjer izradio retro Pong kao nekada,
Pixel kaže...

Cijenim entuzijazam i trud  i kao projekt radi osobne zabave , ali meni je ovo otkrivanje tople vode. 

Sve ovo se nauči u jednom semestru na FER-u, ili ako ne želiš na fer, postoje skripte i sl. 
Gubiti vrijeme na rješavanje problema koji su već davno riješeni baš mi i nema smisla i ako me zanimaju daleko prije ću ih shvatiti ako pogledam postojeću implemetaciju.
Znam da ću sad pobrati hrpu TD, ali to je moje mišljenje, osobno bih vrijeme utrošio ne nešto inoivativno.

 Što god da se radi nije gubitak vremena. Jer može se dogoditi da se jednom naiđe na problem i onda se prisjetiš nekih svojih prijašnjih radova i pristupa rješavanju problema i to ti pomogne da riješiš sadašnji problem.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice