Doživljavamo li upravo potpuni kolaps Bitcoina i k

poruka: 152
|
čitano: 28.087
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Doživljavamo li upravo potpuni kolaps Bitcoina i k".
15 godina
offline
Doživljavamo li upravo potpuni kolaps Bitcoina i k

lijepo je bilo ponovo vidjeti i čuti šulkolegu (on prva, ja zadnja klupa) iz prve đimne (poslije mimara) i konstatirati da se nije baš promijenio, osim kilažom. unešto u plus. i kosa mu više nije crna. kaj se tiče teme (ove ili bilo koje) njemu bih dao povjerenje uvijek. lucijan je (uvijek bio i sad jest) razumno biće. rijetko. cijepljeno protiv sljeparija. toga više nema u novim naraštajima. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
11 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Doživljavamo li upravo potpuni kolaps Bitcoina i k

Da, to je to - potpuni kolaps. Po 329. put 

 

https://99bitcoins.com/bitcoinobituaries

Distributed Computing Statistics for Croatia http://goo.gl/5b6Q5W
 
9 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Doživljavamo li upravo potpuni kolaps Bitcoina i k

Jedini sigurni dobitnici su AMD i Nvida.

Moj PC  
7 0 hvala 0
14 godina
offline
Doživljavamo li upravo potpuni kolaps Bitcoina i k

Gdje je prpić?

Nebi te jebo ni za bjdo kajameja
Moj PC  
16 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Doživljavamo li upravo potpuni kolaps Bitcoina
Kill Frenzy kaže...

Gdje je prpić?

 Hahahah to sam htio i ja pitati di je evanđelist prpa ;)

8 godina
online
Doživljavamo li upravo potpuni kolaps Bitcoina i k

kolaps? stvarno? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Doživljavamo li upravo potpuni kolaps Bitcoina i k

Nadam se da će u sljedećoj epizodi jedini gost biti tehnološki mag Prpić, a tema bi mogla biti: "Bitcoin, zatišje pred buru!"

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Doživljavamo li upravo potpuni kolaps Bitcoina
XXX kaže...

Jedini sigurni dobitnici su AMD i Nvida.

 I mjenjačnice.

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-Nokia 6120-Nokia 5310-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8
Doživljavamo li upravo potpuni kolaps Bitcoina i k

Nitko to zapravo ne može znati. Da se takve stvari mogu predvidjeti onda bi ulaganje u kriptovalute bila zlatna koka i neiscrpna vreća s parama.

 

Ali kao što znamo apsolutno sva ulaganja bilo u klasične dionice, bilo u forex, bilo u kriptovalute ili binarne opcije nije ništa drugo nego malo naprednije kockanje. Izuzetno špekulativno tržište bez ikakvih dugoročnih pravila. Ono što je vrijedilo prije godinu dana više ne vrijedi.

Zato nikakvi "forex roboti", "machine learning prognoze", ljudski analitičari, "bitcoin profesionalci" nisu relevatni i dugoročno su potpuno neisplativi. S vremenom se sve svede na točnost od 50%. Jedini koji su na dobitku jesu oni koji naplaćuju svoje prognoze, istraživanja i računalne robote naivnim ovčicama.

Moj PC  
6 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Doživljavamo li upravo potpuni kolaps Bitcoina i k

NARAST CE DO MILIJUN DOLARA!!!!!!

Freak Show Inc.
 
6 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Doživljavamo li upravo potpuni kolaps Bitcoina i k

besmisleno je živjet u očekivanjima da će to krešit i narast u nebesa.

kriptovaluta treba da služi razmjeni ili plaćanju neke usluge...a ne ko tele gleda u njenu krivulju.

osobno smatram korisnim imati cca 400€ u kriptovaluti kao backup dok sam u inozemstvu.  vani ljudi prihvaćaju taj oblik plaćanja.

mobilna aplikacija je na mobitelu,pa kad ustreba trošim...ili još bolje uplate meni.

 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Doživljavamo li upravo potpuni kolaps Bitcoina
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Nitko to zapravo ne može znati. Da se takve stvari mogu predvidjeti onda bi ulaganje u kriptovalute bila zlatna koka i neiscrpna vreća s parama.

 

...

Netočno. Kada bi se te stvari dale predvidjeti onda tržište ne bi ni postojalo. Osvnovi preduvjet špekulativne trgovine je nepredvidivost buduće vrijednosti onog čime se trguje. Bez toga nema trgovine, pa ni zarade. Jer nitko nije lud prodati nešto čemu će vrijednost rasti, odnosno nitko nije lud da kupi nešto čemu će vrijednost pasti. 

 

I zalud zlatna koka nese zlatna jaja kad se njima ne trguje. A zlato se ne da jest.

 

42
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.12.2018 18:37 (markoBT).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Doživljavamo li upravo potpuni kolaps Bitcoina
torrente kaže...

osobno smatram korisnim imati cca 400€ u kriptovaluti kao backup dok sam u inozemstvu.  vani ljudi prihvaćaju taj oblik plaćanja.

 

 

 

Slazem se. To je jako korisno pod jednim uvjetom - da znas da ces sutra i dalje imati 400€ ili barem nesto vrlo blizu tome. A ne da se ujutro probudis i shvatis da to sto imas na racunu odjednom vise ne vrijedi 400 nego 100 eura (ili 1000 eura). Ta nesigurnost ga cini jos uvijek neprimjerenim za siru upotrebu

Freak Show Inc.
16 godina
odjavljen
offline
Re: Doživljavamo li upravo potpuni kolaps Bitcoina
Friday kaže...

NARAST CE DO MILIJUN DOLARA!!!!!!

 

15 godina
offline
Re: Doživljavamo li upravo potpuni kolaps Bitcoina
Kill Frenzy kaže...

Gdje je prpić?

 Vidio da nema para u ovome pa se bacio na uvoz dizelaša iz EU.

14 godina
neaktivan
offline
Doživljavamo li upravo potpuni kolaps Bitcoina i k

Techradar Bitcoin saga ep. 5

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Doživljavamo li upravo potpuni kolaps Bitcoina i k

Guba mi je kad tako pozovu u emisiju ljude koji nisu stručni za blockchain da govore o njemu. Ne možeš govoriti o rastu ili padu Bitcoina a da ne znaš što je u pozadini.

Ivanković je možda stručnjak za druge teme ali za blockchain nije, točka. Sori ali to je istina. Carić je možda nešto više shvatio background blockchaina ali nije još to to... a što se tiče Dragana ulijenio se totalno, jedan PMF-ovac da se nije bacio u koštac s blockchainom i shvatio što je to točno, i objasnio narodu sve o tome - sam u jednoj emisiji. Lijenčino :P

 

Kao prvo Bitcoin sada ima pad zato što je u tijeku hash wars ako već to ne znate iako je već bilo rečeno na sva zvona već par tjedana, no eto u emisiji nemaju pojma o tome pa se sve svodi na neko nagađanje jer ne znaju uopće zašto se događa pa misle da su to ponzi sheme. Oni koji (druga blockchain rješenja) napadaju Bitcoin smatraju da je njegova blockchain tehnologija zastarjela (što ustvari i jest) i žele da drugi preuzmu vodstvo, primarno to želi Bitcoin Cash ekipa.

 

BUG-ovci, ako se ne kužite u ovu tehnologiju onda ili nađete nekog tko se razumije ili onda ne pišite/snimate emisije o njoj i sramotite se. Da ste uzeli 5 minuta vremena i pogledali na youtube par videa od Vitalika shvatili bi da shvaćate možda 3% onog što on govori i onda shvatiš na kojoj je on razini. A kada shvatite o čemu je riječ onda otvorite emisiju i raspravljate razumno o blockchainu i kriptovalutama sa smislom i argumentima, bez nagađanja, to će sad na 500.000 dolara, to će sad na 500 dolara, to je ponzi... ookkkej i što ste onda rekli ljudima?? ništa. O tome se radi.

 

Jer ova emisija nije imala smisla ama baš nikakvog osim da zbuni ionako već zbunjene ljude koje nemaju pojma o blockchainu ali su čuli od kumice na placu da treba ulagati u iste.

 

Imate već dosta po svijetu konferencija o blockchain odite tamo i poslušajte što developeri govore. Lako je samo vucati se po plaćenim promo izletima koje može napisati sad već i umjetna inteligencija. Ono plate vam da odete vidjeti na Cipar predstavljanje novog printera, vau super!!! copy&paste informacije a 95% vremena tamo provedeno na žderanje i sl.

 

Kad vidim mlade studente sa PMF-a kako rasturaju nove tehnologije naježim se, a ova ekipa se sva ulijenila do... fotelja.

 
23 4 hvala 6
6 godina
protjeran
offline
Re: Doživljavamo li upravo potpuni kolaps Bitcoina
makopos kaže...

Guba mi je kad tako pozovu u emisiju ljude koji nisu stručni za blockchain da govore o njemu. Ne možeš govoriti o rastu ili padu Bitcoina a da ne znaš što je u pozadini.

Ivanković je možda stručnjak za druge teme ali za blockchain nije, točka. Sori ali to je istina. Carić je možda nešto više shvatio background blockchaina ali nije još to to... a što se tiče Dragana ulijenio se totalno, jedan PMF-ovac da se nije bacio u koštac s blockchainom i shvatio što je to točno, i objasnio narodu sve o tome - sam u jednoj emisiji. Lijenčino :P

 

Kao prvo Bitcoin sada ima pad zato što je u tijeku hash wars ako već to ne znate iako je već bilo rečeno na sva zvona već par tjedana, no eto u emisiji nemaju pojma o tome pa se sve svodi na neko nagađanje jer ne znaju uopće zašto se događa pa misle da su to ponzi sheme. Oni koji (druga blockchain rješenja) napadaju Bitcoin smatraju da je njegova blockchain tehnologija zastarjela (što ustvari i jest) i žele da drugi preuzmu vodstvo, primarno to želi Bitcoin Cash ekipa.

 

BUG-ovci, ako se ne kužite u ovu tehnologiju onda ili nađete nekog tko se razumije ili onda ne pišite/snimate emisije o njoj i sramotite se. Da ste uzeli 5 minuta vremena i pogledali na youtube par videa od Vitalika shvatili bi da shvaćate možda 3% onog što on govori i onda shvatiš na kojoj je on razini. A kada shvatite o čemu je riječ onda otvorite emisiju i raspravljate razumno o blockchainu i kriptovalutama sa smislom i argumentima, bez nagađanja, to će sad na 500.000 dolara, to će sad na 500 dolara, to je ponzi... ookkkej i što ste onda rekli ljudima?? ništa. O tome se radi.

 

Jer ova emisija nije imala smisla ama baš nikakvog osim da zbuni ionako već zbunjene ljude koje nemaju pojma o blockchainu ali su čuli od kumice na placu da treba ulagati u iste.

 

Imate već dosta po svijetu konferencija o blockchain odite tamo i poslušajte što developeri govore. Lako je samo vucati se po plaćenim promo izletima koje može napisati sad već i umjetna inteligencija. Ono plate vam da odete vidjeti na Cipar predstavljanje novog printera, vau super!!! copy&paste informacije a 95% vremena tamo provedeno na žderanje i sl.

 

Kad vidim mlade studente sa PMF-a kako rasturaju nove tehnologije naježim se, a ova ekipa se sva ulijenila do... fotelja.

 Pa javi se čovjeku da te ubaci u BUG TV emisiju o blockhainu i gotovo. Bit ćeš sretan ti, a i mi jer ćemo saznati sve o tome.

 

8 godina
odjavljen
offline
Doživljavamo li upravo potpuni kolaps Bitcoina i k

sad je nisko, sad treba kupit

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Doživljavamo li upravo potpuni kolaps Bitcoina i k

Nisam poslušao ali da li je tema blockchain ili bitcoin pošto je to != . Blockchain je super korsnia stvar. 

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Doživljavamo li upravo potpuni kolaps Bitcoina
makopos kaže...
 

Kao prvo Bitcoin sada ima pad zato što je u tijeku hash wars ako već to ne znate iako je već bilo rečeno na sva zvona već par tjedana, no eto u emisiji nemaju pojma o tome pa se sve svodi na neko nagađanje jer ne znaju uopće zašto se događa pa misle da su to ponzi sheme. Oni koji (druga blockchain rješenja) napadaju Bitcoin smatraju da je njegova blockchain tehnologija zastarjela (što ustvari i jest) i žele da drugi preuzmu vodstvo, primarno to želi Bitcoin Cash ekipa.

Znači, možemo reći kako imamo dva problema: općenito nepoznavanje tehnologije i brzo zastarijevanje tehnologija.

To je no-no za svaku ozbiljnu vrstu investiranja, ne može se očekivati da će bilo tko ići na razne konferencije pokušati slušati što je novo, koji su smjerovi i slično.

11 godina
offline
Doživljavamo li upravo potpuni kolaps Bitcoina i k

Interesantno mi je kako tu jos ima ekipe koja vjeruje u BTC i ostale gluparije iz svijeta kriptovaluta :)

Scum je scum :D i tko ga je popušio, popušio ga je, brdo ekipe oko mene ostala bez love ili gadno izgubila i mizerno povratila :D

 

sjecam se, bio je 11/2017 u frend ulozio 10k eura u BTC :) 10K!!!! i kenjao je meni sto sam ga odgovarao godinama od toga, sada nema 1/4 ulozene vrijednosti :D

naravno da se par naivca obogatilo, da bi piramida funkcionirala, to je osnova, ali koja je sansa biti naivac koji ce se obogatiti?

 

pred 20 godina nije bio BTC al bile su one konferencije na koje je ekipa isla i slusala kako se obogatiti, cak je ekipa imala placene mercedese da se voze gradom i traze naivce.... sjecam se kako je, ponovo, grupa frendova popusila lovu :D i unatoc tome nagovarala da se u to ukljucim :D

 

naivca ce ucijek biti

ali ovi BTC strucnjaci, hashworowci i sl. de odjebite :) dosadni ste i retardirani u dušu :D

 
4 12 hvala 0
16 godina
offline
Re: Doživljavamo li upravo potpuni kolaps Bitcoina
Old Iggy kaže...

Znači, možemo reći kako imamo dva problema: općenito nepoznavanje tehnologije i brzo zastarijevanje tehnologija.

To je no-no za svaku ozbiljnu vrstu investiranja, ne može se očekivati da će bilo tko ići na razne konferencije pokušati slušati što je novo, koji su smjerovi i slično.

 

 Pa nije brzo zastarjevanje... Bitcoin je 10 godina tu, što je puno više od npr. Myspace-a ili sličnih dotcomova koji su propali. A upravo dot com svijet možeš usporediti s blockchainom i reći isto to, neće svi preživjeti, Koji će od njih izaći kao Facebook, Google ili Amazon teško je reći, ali to će se dogoditi kroz neko vrijeme samo ljudi ne shvaćaju misle da je blockchain propao, Bitcoin je možda propao ali blockchain nije i u tome je velika razlika shvaćanja.

 

 

LudaRajcica kaže...

naivca ce ucijek biti

ali ovi BTC strucnjaci, hashworowci i sl. de odjebite :) dosadni ste i retardirani u dušu :D

 

Vidiš naivaca i neobrazovanog stanovništa poput tebe nažalost imamo previše u državi i zato jesmo tu gdje jesmo. Dok ti kmečiš pred ovom tehnologijom u Švicarskom Baselu Vitalik je dobio počasni doktorat za svoje znanje. Naravno jedino su hrvati poput tebe pametniji od svih ostalih na svijetu.

 

16 godina
online
Re: Doživljavamo li upravo potpuni kolaps Bitcoina
makopos kaže...
Old Iggy kaže...

Znači, možemo reći kako imamo dva problema: općenito nepoznavanje tehnologije i brzo zastarijevanje tehnologija.

To je no-no za svaku ozbiljnu vrstu investiranja, ne može se očekivati da će bilo tko ići na razne konferencije pokušati slušati što je novo, koji su smjerovi i slično.

 

 Pa nije brzo zastarjevanje... Bitcoin je 10 godina tu, što je puno više od npr. Myspace-a ili sličnih dotcomova koji su propali. A upravo dot com svijet možeš usporediti s blockchainom i reći isto to, neće svi preživjeti, Koji će od njih izaći kao Facebook, Google ili Amazon teško je reći, ali to će se dogoditi kroz neko vrijeme samo ljudi ne shvaćaju misle da je blockchain propao, Bitcoin je možda propao ali blockchain nije i u tome je velika razlika shvaćanja.

 

To je iznimno brzo zastarijevanje, posebno kad prvih par godina nikome osim onih koji su duboko u toj priči nije bio na vidiku.

A baš problem dotcomova i sve što se događalo s njima jest veliki uskličnik svima koji bi krenuli u to.

Blockchain kao tehnologija je OK, blockchain kao financijska investicija je problematičan.

16 godina
odjavljen
offline
Doživljavamo li upravo potpuni kolaps Bitcoina i k

Dovoljno je jasno kako stvari stoje kad po oglasnicima vidis kolicinu polovnih kartica koje su majnale. Pa cak i citave strojeve sa 6 i vise kartica. Iskreno se nadam da ce svaka 1080(ti) biti prodana za 100 eura. Cisto kao zadovoljstina za sve one koji nisu mogli kupiti graficku zbog kripto ludila

Freak Show Inc.
 
14 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Doživljavamo li upravo potpuni kolaps Bitcoina
Friday kaže...

Dovoljno je jasno kako stvari stoje kad po oglasnicima vidis kolicinu polovnih kartica koje su majnale. Pa cak i citave strojeve sa 6 i vise kartica. Iskreno se nadam da ce svaka 1080(ti) biti prodana za 100 eura. Cisto kao zadovoljstina za sve one koji nisu mogli kupiti graficku zbog kripto ludila

 

Redovito sam kriptošupcima jebao mater, zbog cijena grafičkih. 

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
15 godina
offline
Re: Doživljavamo li upravo potpuni kolaps Bitcoina
Friday kaže...

Dovoljno je jasno kako stvari stoje kad po oglasnicima vidis kolicinu polovnih kartica koje su majnale. Pa cak i citave strojeve sa 6 i vise kartica. Iskreno se nadam da ce svaka 1080(ti) biti prodana za 100 eura. Cisto kao zadovoljstina za sve one koji nisu mogli kupiti graficku zbog kripto ludila

 https://www.njuskalo.hr/graficke-kartice po vama jeli pametno preko njuskala? Nisam do sada kupovao i nemam iskustva.

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
16 godina
odjavljen
offline
Re: Doživljavamo li upravo potpuni kolaps Bitcoina
fredii kaže...
Friday kaže...

Dovoljno je jasno kako stvari stoje kad po oglasnicima vidis kolicinu polovnih kartica koje su majnale. Pa cak i citave strojeve sa 6 i vise kartica. Iskreno se nadam da ce svaka 1080(ti) biti prodana za 100 eura. Cisto kao zadovoljstina za sve one koji nisu mogli kupiti graficku zbog kripto ludila

 https://www.njuskalo.hr/graficke-kartice po vama jeli pametno preko njuskala? Nisam do sada kupovao i nemam iskustva.

 

Ne znam, ali ja zazirem od tih kartica. Neopravdano vjerojatno...

Freak Show Inc.
13 godina
odjavljen
offline
Doživljavamo li upravo potpuni kolaps Bitcoina i k

Moja preporuka je ne kupovati te kartice korištenje za rudarenje, to je kao da kupujete kombi od neke dostavne službe, koji je gažen od potplaćenih dostavljača po 8 sati dnevno svaki dan i tako par godina. 

Sad, ako ćete kupovati ovo na kocku, slobodno, ali ja se ne bih bacao u to samo zato što ušteda ne donosi puno, nego će još više koštati. 

 
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Doživljavamo li upravo potpuni kolaps Bitcoina

Nisam mislio od rudara konkretno kupovati, nego od obične raje.

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice