Dron za pranje prozora

poruka: 11
|
čitano: 6.031
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Dron za pranje prozora".
15 godina
offline
Dron za pranje prozora

isukrste, budalaštine ...

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Dron za pranje prozora

Špricanje tekućine neće oprati prozor...he he, a jedan robot kojega servisiraju 4 osobe (na snimci), neće nikada zamjeniti 2 perača prozora, koji osim špricanja i obrišu prozor.

Ugoržena radna mjesta? Opet nebulozne gluparije. Najrobotiziranjije zemlje na svijetu su Njemačka i Japan (SAD ne računam), kojima fali radne snage "na mrtvo".

Roboti nisu tu da ugroze ičije radno mjesto, nego jednostanvno da odrade posao koji faking NITKO neće raditi!!!!

 

Znam da je to teško razumjeti hrvatima u Hrvatskoj, ali naprednom zapadu FALI radne snage svih profila, doslovce svaki DEGEN može raditi,... ako hoće. Radnika fali, i uopće nije izgledno da će ih ikada biti dosta. Što je za nas koji znamo raditi EL DORADO. I nekakav povratak u Hrvatsku i faking "TRAŽENJE POSLA",, kako to grdo zvuči, NE DO LA ZI U OB ZIR, ni pod razno. Kad se tebe TRAŽI i moli, moraš biti totalno lud da ideš u države gdje si ti u poziciji da moliš za posao...ahhh

Time waits for no man.
Moj PC  
3 0 hvala 0
8 godina
offline
Dron za pranje prozora

Upravo sam pročitao jednu knjigu o povijesti tehnike. Ono što vi sada, dragi komentatori, pišete o ovome dronu to su prije pisali o tkalačkom i šivaćem stroju, telefonu, zrakoplovu...

Tehnika napreduje, no njezini krajnji dometi ni posljedice nisu odmah vidljive. Već u ovom članku piše da sada dron opslužuju 4 čovjeka, no u budućnosti bi mogao raditi i posve autonomno. Nestat će posao perača prozora, ali će se otvoriti nova radna mjesta, jer će se novi proizvodi - upravo zahvaljujući napretku tehnike - nuditi potrošačima.  Uostalom, možda će uskoro i pranje prozora dronovima postati nepotrebno. Već se dugo naime radi na prozorskim staklima presvučenim fotokatalitičkim česticama (titanijevim dioksidom) koje "spaljuju" prljavštinu koja se skuplja na prozorima. 

 
8 0 hvala 2
10 godina
offline
Dron za pranje prozora

Svašta. Veća korist od one magnetne spužve koja se namontira na prozor i pere s obje strane odjednom nego od ovog čuda. 

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Dron za pranje prozora

Ima jako puno mogućnosti pri kojima bismo mogli koristiti dronove u visokim zgradama. U mojoj zgradi primjerice, živi dosta tradicionalista koji vole kuhinjske krpe pune mrvica istresti odmah kroz prozor prolaznicima na glavu i time im smanjuju kvalitetu ionako već dosta perutnjavog vlasišta. Dron bi mogao preuzeti tu krpu uz glasovni poziv "mic, mic, deder 'stresi ovo", odletjeti na obližnju livadu i istresti je. Na potezu su inžinjeri i kickstarteri.

 
4 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Dron za pranje prozora
10-500 bara. Pustis 500 i sakupis dron u uredu preko puta lol...
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Dron za pranje prozora
ante_etna kaže...

Ima jako puno mogućnosti pri kojima bismo mogli koristiti dronove u visokim zgradama. U mojoj zgradi primjerice, živi dosta tradicionalista koji vole kuhinjske krpe pune mrvica istresti odmah kroz prozor prolaznicima na glavu i time im smanjuju kvalitetu ionako već dosta perutnjavog vlasišta. Dron bi mogao preuzeti tu krpu uz glasovni poziv "mic, mic, deder 'stresi ovo", odletjeti na obližnju livadu i istresti je. Na potezu su inžinjeri i kickstarteri.

Za to je dobar i ovaj dron, koji bi takvim seljačinama u trenutku kad odluče istresti krpu kroz prozor oprao lice visokotlačnom štrcaljkom.  

Sale_ds kaže...
10-500 bara. Pustis 500 i sakupis dron u uredu preko puta lol...

 može imati "stabilizaciju" tako da i s druge strane pušta zrak iz kompresora pod sličnim tlakom. Za tako abnormalan tlak (sumnjam da je tvrdnja o 500bar uopće istinita) štrcaljka vjerojatno radi impulsno a ne kontinuirano. 500bar je 5kN/cm2, dovod nema veliki profil, imaš gubitke, staklo je na nekoj udaljenosti, na kraju dođeš do manje od 1kN što dron sigurno savladava bez problema ako je gola masa 55kg.

12 godina
neaktivan
offline
Dron za pranje prozora

Šta nije Vučić pred koji mjesec izjavio da u SAD-u svakih 10 sekundi pogine jedan perać prozora....čini se da ga svijet sluša 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Dron za pranje prozora
Motorino kaže...

Šta nije Vučić pred koji mjesec izjavio da u SAD-u svakih 10 sekundi pogine jedan perać prozora....čini se da ga svijet sluša 

 Nitko pametan njega ne slusa.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Dron za pranje prozora
Tanen kaže...

 

 I nekakav povratak u Hrvatsku i faking "TRAŽENJE POSLA",, kako to grdo zvuči, NE DO LA ZI U OB ZIR, ni pod razno. Kad se tebe TRAŽI i moli, moraš biti totalno lud da ideš u države gdje si ti u poziciji da moliš za posao...ahhh

 :) Ovo je eskaliralo brzo 

 

Nego, krasan taj zapad, samo bomboni i ljubičice na ulicama

https://m.24sata.hr/news/grcamo-u-problemima-skupi-su-stanovi-puno-ljudi-ne-radi-602802?utm_campaign=Partnerski+portali&utm_medium=Widget&utm_source=Tportal

Mislim, dakle half adder
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.12.2018 20:54 (hrvooje).
14 godina
online
Re: Dron za pranje prozora
Tanen kaže...

Špricanje tekućine neće oprati prozor...he he, a jedan robot kojega servisiraju 4 osobe (na snimci), neće nikada zamjeniti 2 perača prozora, koji osim špricanja i obrišu prozor.

Ugoržena radna mjesta? Opet nebulozne gluparije. Najrobotiziranjije zemlje na svijetu su Njemačka i Japan (SAD ne računam), kojima fali radne snage "na mrtvo".

Roboti nisu tu da ugroze ičije radno mjesto, nego jednostanvno da odrade posao koji faking NITKO neće raditi!!!!

 

Znam da je to teško razumjeti hrvatima u Hrvatskoj, ali naprednom zapadu FALI radne snage svih profila, doslovce svaki DEGEN može raditi,... ako hoće. Radnika fali, i uopće nije izgledno da će ih ikada biti dosta. Što je za nas koji znamo raditi EL DORADO. I nekakav povratak u Hrvatsku i faking "TRAŽENJE POSLA",, kako to grdo zvuči, NE DO LA ZI U OB ZIR, ni pod razno. Kad se tebe TRAŽI i moli, moraš biti totalno lud da ideš u države gdje si ti u poziciji da moliš za posao...ahhh

 

Fascinantno kako na informatičkom forumu obitavaju konzerve koje ne vide u budućnost dalje od 5 minuta.

Auti su zamijenili konje. Mogu ih i dronovi zamijeniti...

PSN - darklydexter
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice