Dugo očekivana Amazonova adaptacija Gospodara prst

poruka: 249
|
čitano: 47.073
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Dugo očekivana Amazonova adaptacija Gospodara prst".
15 godina
offline
Re: Dugo očekivana Amazonova adaptacija Gospodara
love2ml86 kaže...
wyks kaže...

bogodarovane

 

 

 Kad naš Dragi Bogo nešto darovaje onda je to Bogodarovano!

 

Jasnije?

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
16 godina
online
Re: Dugo očekivana Amazonova adaptacija Gospodara

@Visak

Jako dobri primjeri.

Ja bi samo nadodao, da se izvedu Romeo i Julio, ništa se ne bi izgubilo u odnosu na izvornu poruku, dapače. Samo bi bila još aktualnija predstava.

Na sličan način i Tolkienovi LOTR i Silmarillion nude bezvremenske poruke, tako da stvarno nema razloga da pojedini likovi ne budu crnci ili homoseksualne orijentacije.

Ali bi i dalje bilo krivo da se aseksualnim likovima dodjeljuje neka seksualnost.

Vilenjaci, s druge strane, mogu svi biti tetke, odnosno bipsići. Nekoliko tisućljeća je predugo vrijeme da ne bi eksperimentirali... 

Gledam te!
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.1.2022 21:33 (Veliki Brat).
15 godina
offline
Re: Dugo očekivana Amazonova adaptacija Gospodara
Veliki Brat kaže...

@Visak

Jako dobri primjeri.

Ja bi samo nadodao, da se izvedu Romeo i Julio, ništa se ne bi izgubilo u odnosu na izvornu poruku, dapače. Samo bi bila još aktualnija predstava.

Na sličan način i Tolkienovi LOTR i Silmarillion nude bezvremenske poruke, tako da stvarno nema razloga da pojedini likovi ne budu crnci ili homoseksualne orijentacije.

Ali bi i dalje bilo krivo da se aseksualnim likovima dodjeljuje neka seksualnost.

Vilenjaci, s druge strane, mogu svi biti tetke, odnosno bipsići. Nekoliko tisućljeća je predugo vrijeme da ne bi eksperimentirali... 

U biti jednostavni likovi su često arhetipski - gdje zbilja nije bitno tko i kako portretira te likove.

 

Romeo i Julija su priča o tragičnoj ljubavi i sukobu dva odvojena svijeta - pa to može biti i priča o dva muška penzića koji je jedan bio ustaša, a drugi partizan. Može biti vakser i antivakser u doba korone, pa je Juliu ošamutio nocebo iz fiziološke, a Romeo pomislio da je crkla zbog čipova, pa se ubio.

Hamlet, Sherlock Holmes, pa bilo koji heroj koji je na svom herojskom putu, femme fatale etc.

 

Kraljević i prosjak ne moraju biti Princ William i Rodney Trotter, mogu bit i Jay Z i neki Lil Marco from d streets.

 

Da, u svrhu njegovanja kulture potrebno je da se, ako se već to čini, što realističnije portretira neku povijesnu ličnost, pogotovo one koje su i poznate po nekoj borbi ili aktivizmu ili predstavljaju identitet određene kulture, etniciteta etc.

No, čak i povijesne ličnosti koje su nadišle nivo lokalizma i time postale internacionalne ikone - može portretirati bilo tko, jer njihova persona više nije samo puki fizički izgled, već vjerojatno imaju elemente gore spomenutih arhetipova.

Aleksandar Veliki, Magellan, Cleopatra etc...

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
16 godina
neaktivan
offline
Re: Dugo očekivana Amazonova adaptacija Gospodara
Veliki Brat kaže...

 

Ja bi samo nadodao, da se izvedu Romeo i Julio, ništa se ne bi izgubilo u odnosu na izvornu poruku, dapače. Samo bi bila još aktualnija predstava.

 Poslije mi je sinulo da bi baš u ta dva slučaja (R&J i West Side Story) kod adaptacije zapravo zaplet oko homoseksualnosti danas bio puno primjereniji jer smo se, bar na zapadu, prilično odmakli od plemenske kulture (čast izuzecima) koja je uzrokovala tragediju u oba slučaja, pa bi priča o dva momka ili dvije djevojke iz obitelji Capuleti i Montecchi koje nemaju baš razumijevanja za njihovu istospolnu ljubav, bila daleko razumljivija današnjim klincima od neke anakrone međuobiteljske zadjevice kao razloga za dramu.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
12 godina
offline
Re: Dugo očekivana Amazonova adaptacija Gospodara
Visak kaže...
Veliki Brat kaže...

 

Ja bi samo nadodao, da se izvedu Romeo i Julio, ništa se ne bi izgubilo u odnosu na izvornu poruku, dapače. Samo bi bila još aktualnija predstava.

 Poslije mi je sinulo da bi baš u ta dva slučaja (R&J i West Side Story) kod adaptacije zapravo zaplet oko homoseksualnosti danas bio puno primjereniji jer smo se, bar na zapadu, prilično odmakli od plemenske kulture (čast izuzecima) koja je uzrokovala tragediju u oba slučaja, pa bi priča o dva momka ili dvije djevojke iz obitelji Capuleti i Montecchi koje nemaju baš razumijevanja za njihovu istospolnu ljubav, bila daleko razumljivija današnjim klincima od neke anakrone međuobiteljske zadjevice kao razloga za dramu.

 Polako s time, postupno. Bolje recimo, zabranjena ljubav između Hrvatice, recimo Nevenke i Srbina iz Beograda u vezi koju gay otac Kevin Spacey ne odobrava. Možda Sedlar i napravi baš nešto u tom smjeru.

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.1.2022 22:45 (ante_etna).
14 godina
offline
Re: Dugo očekivana Amazonova adaptacija Gospodara
ante_etna kaže...
Visak kaže...
Veliki Brat kaže...

 

Ja bi samo nadodao, da se izvedu Romeo i Julio, ništa se ne bi izgubilo u odnosu na izvornu poruku, dapače. Samo bi bila još aktualnija predstava.

 Poslije mi je sinulo da bi baš u ta dva slučaja (R&J i West Side Story) kod adaptacije zapravo zaplet oko homoseksualnosti danas bio puno primjereniji jer smo se, bar na zapadu, prilično odmakli od plemenske kulture (čast izuzecima) koja je uzrokovala tragediju u oba slučaja, pa bi priča o dva momka ili dvije djevojke iz obitelji Capuleti i Montecchi koje nemaju baš razumijevanja za njihovu istospolnu ljubav, bila daleko razumljivija današnjim klincima od neke anakrone međuobiteljske zadjevice kao razloga za dramu.

 Polako s time, postupno. Bolje recimo, zabranjena ljubav između Hrvatice, recimo Nevenke i Srbina iz Beograda u vezi koju gay otac Kevin Spacey ne odobrava. Možda Sedlar i napravi baš nešto u tom smjeru.

 Ne ne, oni snimaju bajke o Maloj Floramy u doba 2sv rata. Bilo poznato kazaliste uz Savu, na otvorenom. Kapacitet 85.000 glumaca, mogo si i prespavat, bili i zastitari da ne bi nekom nesto palo na pamet. 

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
12 godina
offline
Re: Dugo očekivana Amazonova adaptacija Gospodara
ivan dragi kaže...
ante_etna kaže...
Visak kaže...
Veliki Brat kaže...

 

Ja bi samo nadodao, da se izvedu Romeo i Julio, ništa se ne bi izgubilo u odnosu na izvornu poruku, dapače. Samo bi bila još aktualnija predstava.

 Poslije mi je sinulo da bi baš u ta dva slučaja (R&J i West Side Story) kod adaptacije zapravo zaplet oko homoseksualnosti danas bio puno primjereniji jer smo se, bar na zapadu, prilično odmakli od plemenske kulture (čast izuzecima) koja je uzrokovala tragediju u oba slučaja, pa bi priča o dva momka ili dvije djevojke iz obitelji Capuleti i Montecchi koje nemaju baš razumijevanja za njihovu istospolnu ljubav, bila daleko razumljivija današnjim klincima od neke anakrone međuobiteljske zadjevice kao razloga za dramu.

 Polako s time, postupno. Bolje recimo, zabranjena ljubav između Hrvatice, recimo Nevenke i Srbina iz Beograda u vezi koju gay otac Kevin Spacey ne odobrava. Možda Sedlar i napravi baš nešto u tom smjeru.

 Ne ne, oni snimaju bajke o Maloj Floramy u doba 2sv rata. Bilo poznato kazaliste uz Savu, na otvorenom. Kapacitet 85.000 glumaca, mogo si i prespavat, bili i zastitari da ne bi nekom nesto palo na pamet. 

 

To već ima u okružju, Dara Bubamara ili tako nekako, samo što je kod nas taj uradak canceloculturiziran jer je uvredljiv i politički nekorektan.

14 godina
offline
Re: Dugo očekivana Amazonova adaptacija Gospodara
Šta dara bubamara, tram 11. 😂
Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
8 godina
offline
Dugo očekivana Amazonova adaptacija Gospodara prst

hoćemo li opet dobiti nešto ovakvo

 

Moj PC  
5 1 hvala 3
16 godina
online
Dugo očekivana Amazonova adaptacija Gospodara prst

Samo za redneck ekipu: potvrđeni glumci.

Ima crnaca! 

Gledam te!
 
2 0 hvala 1
16 godina
offline
Dugo očekivana Amazonova adaptacija Gospodara prst

Crnci mogu glumiti npr.  Haradrime, ali američkim talibanima više ništa nije sveto i ne bi me začudilo da vidim crne hobbite ili patuljke.

 

 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
4 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Dugo očekivana Amazonova adaptacija Gospodara
memulica kaže...

Crnci mogu glumiti npr.  Haradrime, ali američkim talibanima više ništa nije sveto i ne bi me začudilo da vidim crne hobbite ili patuljke.

 Ili crni hrast .

 

Frende ak ti je normalnije vidit patuljka nego crnca, podijeli praha malo i nama ostalima.

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
16 godina
offline
Dugo očekivana Amazonova adaptacija Gospodara prst

Pročitao sve knjige od Tolkiena i tamo nema crnih hobbita/patuljaka ili sličnih perverzija i mokrih snova trorodnih četverospolaca iz Amerike.

 

Jedini koji koriste bijeli prah i to u neizmjernim količinama su ti američki talibani. Dosta je pogledati na što im sliče filmovi i serije u zadanje vrijeme. Dobijem povišeni kolesterol i oštećenje vida samo što pogledam trailere od njih.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
12 1 hvala 6
16 godina
online
Re: Dugo očekivana Amazonova adaptacija Gospodara
memulica kaže...

Crnci mogu glumiti npr.  Haradrime, ali američkim talibanima više ništa nije sveto i ne bi me začudilo da vidim crne hobbite ili patuljke.

Zanimljivo da si upotrijebio baš tu riječ (sveto), jer sam nedavno čitao intervju ss autorom Witchera (Andrzej Sapkowski) koji je rekao kako njegove knjige nisu biblija i kako ga ne smeta ako u adaptaciji nešto izmijene.

Previše bi bilo tvrditi da bi Tolkien bio istog stava ali isto tako bi previše bilo tvrditi da ne bi.

Ako su vlasnici licence (koji jako paze kome daju licencu i pod kojim uvjetima) dozvolili Amazonu potpune izmjene u svemu što nije okosnica svijeta, stvarno ne znam što kome drugome ima biti "sveto". 

Gledam te!
16 godina
offline
Dugo očekivana Amazonova adaptacija Gospodara prst

Bude li ta isforsirana liberalna "korektnost" uzela maha u toj seriji cije sam radnje ogroman fan, prekrizit cu je momentalno.

Gluposti koje se desavaju opcenito u svijetu se ionako nagledam svako malo, da mi zgade i LOTR - necu si to priustit zbog americkih ideologija...

Truth in engineering.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Dugo očekivana Amazonova adaptacija Gospodara prst

obđekšn....

 

ne kenjajte o  uvođenju "širine" likova forsiranjem LGBT negroidnih  vertikalno ograničenih osoba kao nosilaca radnje...

 

budimo realni, svi znamo da je uprosječeni homo sapiens sapiens 28-godišnji Han Kinez, bar tako veli istraživanje NG-a...

 

Za 20ak godina to će biti ljubitelj bollywoodskih filmova...

 

da prisnažim:

 

 

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Dugo očekivana Amazonova adaptacija Gospodara
Veliki Brat kaže...
memulica kaže...

Crnci mogu glumiti npr.  Haradrime, ali američkim talibanima više ništa nije sveto i ne bi me začudilo da vidim crne hobbite ili patuljke.

Zanimljivo da si upotrijebio baš tu riječ (sveto), jer sam nedavno čitao intervju ss autorom Witchera (Andrzej Sapkowski) koji je rekao kako njegove knjige nisu biblija i kako ga ne smeta ako u adaptaciji nešto izmijene.

Previše bi bilo tvrditi da bi Tolkien bio istog stava ali isto tako bi previše bilo tvrditi da ne bi.

Ako su vlasnici licence (koji jako paze kome daju licencu i pod kojim uvjetima) dozvolili Amazonu potpune izmjene u svemu što nije okosnica svijeta, stvarno ne znam što kome drugome ima biti "sveto". 

Mogao sam upotrijebiti i bilo koju drugu riječ, ali to ne mijenja priču o tome što se događa u Ameriki.

 

Mora se prekrojiti/izbrisati svačija prošlost/povijest, jer nije u skladu sa doživljajem Svemira današnjih američkih trorodnih četverospolaca i ostalih anarho-nihilističkih pokreta u Ameriki. Što se mene tiče mogu i pedofiliju legalizirati u Ameriki, ali ne želim da mi ta bolesna i totalitaristička ideologija truje moju državu ili djecu i da mi npr. nekakve Jelene Veljače propovjedaju na mom pragu:

 

Vi ste bijeli heteroseksualni muškarac na poziciji moći.

 

ili da mi indoktrinirana članica sekte tipa Svete Grete onda još pride dobaci:

 

Sram vas bilo!

 

 

 

Čudi me da uopće smijem pisati crnac, jer bi me za to u Ameriki živa razapeli i još 'cancelirali' od života.

 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
16 godina
online
Re: Dugo očekivana Amazonova adaptacija Gospodara

Pa ti odi i snimi LOTR seriju po svom ukusu. Ili canceliraj ovu seriju.

Ne znam, meni su ovakve reakcije smiješne i zapravo infantilne.

 

Recimo ja bi otpilio seriju da mi Gandalf ili Saruman odjednom postanu crnci, samo zato što meni ne bi djelovalo uvjerljivo, ali nije niti ta poruka nužno loša.

Uostalom... Em Valari nisu bili tako detaljno opisani, em su kao i Maie mogli mijenjati fizički izgled, bilo tko od njih može u bilo kojem trenutku biti crnac/indijanac/azijat i to uopće ne narušava priču niti uvjerljivost.

Ovi crnci će vjerojatno biti ljudi i elfovi.

Gledam te!
7 godina
offline
Re: Dugo očekivana Amazonova adaptacija Gospodara
thebatman kaže...

Iskreno umoran sam od netflix/hollywood "woke" pristupa.

 

Svaki film/serija:

- glavni negativac najcesce bijeli muskarac 45-55 godina

- glavni heroj žena, najcesce mješane rase i upitne sexualnosti

- glavni problem bijeli muškarac ugnjetava žene

- svi muški likovi nesposobni

- barem 1-2 gay lika cije bivanje gay ne pridonosi prici na nikakav nacin

- glavni ženski lik nema karakter, prepreke koje mora preci, napredak koji mora pokazati da bi se lik razvio

Ljudima se to ne gleda.

 

Par primjera:

Eternals - glavni lik Sersei, zena, azijatkinja. Karakter 0. Glavni nekativac bijeli muškarac ikarus. - propao na box office

Black Widow - natasha glavni lik, glavni negativac bijeli muskarac koji im je oprao mozgove. - propao na box office

Shang Chi - glavni lik azijat muskarac, u svakoj sceni nadmasen od prijateljice ili sestre, glavni negativac - muskarac. - propao na box office

Ghost busters 2016 - nemam sta uopce govorit o ovome, musku postavu zamjenili zenskom, fijasko - propao na box office

 

Par pozitivnih primjera:

Venom 2021 - sranje film, ali ne ulaze toliko u "poruke" i politiku, 500mil na box office

Spiredrman 2021 - tri bjela muskarca heroji, bjeli muskarci (vecinom) negativci - NE BITNO. Zenski likovi cool, muski likovi cool, dobra pirca, fanovi dobili sta zele - 1,6 MILIJARDI NA BOX OFFICE

 

Poruka:

Go woke, get broke.

 

 

 

 

Na kraju bijeli negativac bude najrazrađeniji lik i najzanimljiviji lik. 

 

Nije problem što se druge rase, spol i "rodne" preference koriste u filmovima. Dapače, ali problem je kada se određene etabilirane franšize ili književna dijela fokusiraju isključivo da pokažu kako imaju diversity cast. Ma zapravo nije niti to problem, problem je pristup koji imaju redatelji i glumci u takvim filmovima prema publici i kritikama. Charlijevi Angeli (ovaj novi) su ljudi populjavali jer film realno ne valja, ali redateljica je optužila šovinističke muškarce za neuspjeh filma. Neka se snimi isključivo film koji se bavi njihovom problemtikom, a ne postojeće filmove snimati samo kako bi se dalo politial statement.

 

Povući ću paralelu s jednom novijom video igrom: The Innsmouth Case prema romanu H.P.Lovercrafta. Odmah uvod u igru i dolazi poruka od developera kako su neki stavovi autora bili problematičn te da su uklonjeni. Lovercraft je bio rasist i to je činjenica, ali uzmimo u obzir vrijeme u kojemu se igra zbiva kao i knjiga. Dvadesete godine i SAD. Sve je jasno. Upravo to je bitno za atmosferu u filmu.

 

Jedno od ugodnijih iznenađenja mi je bio The King's Man gdje osim jednog crnca koji pomaže protagonistu, nema ostatka modernog woke Hollywooda. Svi su bijelci i iako ima određenih dijaloga koji su cringe, ostatak je bio i više nego gledljiv.

Film Minari mi je ista stvar, kao i Moonlight. Film je isključivo napravljen za priču te populacije.

 

Ma koliko god Trump pričao sve i svašta, dobro je čovjek rekao jednom: Everything Woke turns to shit.

I want to believe
16 godina
neaktivan
offline
Dugo očekivana Amazonova adaptacija Gospodara prst

Realno gledajući, žene, LGBT i obojeni imaju znatno lošiji društveni status nego Hrvati u SFRJ, pa iako smo formalno imali potpuno identična prava smatrali smo da Srbi uživaju određeni 'white male serb privilege'. Naravno, puno je lakše uočiti da netko ima prednost u odnosu na tebe, nego da ti sam imaš prednost.

 

Smijali smo se Srbima kad su pričali da su ugroženi dok su masovno dobivali otkaze, a neki noću netragom nestajali, smijemo se 'woke' idejama, samo je naša neravnopravnost bila stvarna, jedino smo mi iskusili nepravdu, samo je naša borba bila opravdana, a samim time su i sve greške tada počinjene opravdane.

 

Šta oni imaju zamarati pošteni svijet koji skida torrente svojim idejama, ima da rade filmove kakve mi želimo. To je uostalom i definicija umjetnosti - nemoj slučajno unijeti vlastiti pristup u ono što stvaraš.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
4 0 hvala 1
11 godina
offline
Dugo očekivana Amazonova adaptacija Gospodara prst

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Homicide:_Life_on_the_Street

 

Ovo je dobra serija. Ima sve sastavnice koje bi woke-wannabe htjeli imati, samo što je ovima dobro uspjelo. 

 
0 0 hvala 0
10 godina
suspendiran
offline
Re: Dugo očekivana Amazonova adaptacija Gospodara
memulica kaže...

Mora se prekrojiti/izbrisati svačija prošlost/povijest, jer nije u skladu sa doživljajem Svemira današnjih američkih trorodnih četverospolaca i ostalih anarho-nihilističkih pokreta u Ameriki. Što se mene tiče mogu i pedofiliju legalizirati u Ameriki, ali ne želim da mi ta bolesna i totalitaristička ideologija truje moju državu ili djecu i da mi npr. nekakve Jelene Veljače propovjedaju na mom pragu:

 

Vi ste bijeli heteroseksualni muškarac na poziciji moći.

 

ili da mi indoktrinirana članica sekte tipa Svete Grete onda još pride dobaci:

 

Sram vas bilo!

 

 

 

Čudi me da uopće smijem pisati crnac, jer bi me za to u Ameriki živa razapeli i još 'cancelirali' od života.

 

 

 

Sada je ovo već potpuno offtopičarenje i mogao bi nas Miro dobro kazniti crvenkom, ali ... evo ja kao najvjerojatnije heteroseksualni muškarac ne osjećam se niti najmanje napadanut od strane kako ti kažeš "četverospolaca" niti od feminističkih udruga niti Jelene Veljače. Zapravo me baš briga. Onako, živi i pusti druge da žive. Da budem posve iskren više me smetaju katolici i muslići, ali nastojim biti tolerantan pa okrenuti glavu na drugu stranu, i također njih puštati da rade što ih volja. Da li ih razumijem? Ne. Da li mi smeta što ih ne razumijem? Niti najmanje. Vjerujem da i drugi tako mene doživljavaju, jer ja recimo obožavam svojeg psa, i ponašam se prema njoj (štenetu zlatne retriverice) kao da mi je vlastita kćer - koju nemam. Prema kriterijima većine (Hrvata) ja sam poremećena budaletina koja živi u samoći i priča s vlastitim psom.

 

Što te toliko smeta kod, primjerice transrodnih osoba? Imaju li pravo živjeti kako hoće?

 

 

 

16 godina
neaktivan
offline
Dugo očekivana Amazonova adaptacija Gospodara prst

Dok se slobodni mislioci zgražaju nad propašću zapadne civilizacije zbog crnih glumaca u LOTR, klerikalna desnica uspješno zabranjuje stotine knjiga, pobačaj, a evo i prijedloga novog zakona u Oklahomi koji brani učiteljima podučavanje bilo čega što se kosi s vjerskim uvjerenjima učenika:

 

the bill forbids school districts to employ a person “that promotes positions in the classroom or any function of the public school that is in opposition to closely held religious beliefs of students.”

The bill also allows parents to bring an action against the school or individual, in which case they can seek the following remedies.

1) They can ask for an injunction to require the school and teacher be “enjoined from the conduct” that promotes positions “in opposition to the closely held religious beliefs of the student.”

2) If the school does not immediately comply, the parents or guardians may refile against any and all employees of the district “directly or indirectly” promoting those positions. Those individuals can be held liable for a minimum of $10,000 in damages (per incident, per individual). They must pay that money out of their own pocket; if they receive any “assistance from individuals or groups,” they must be fired, and they cannot be re-employed within the state for five years.

3) If the school does not immediately comply with either 1 or 2, they may be sued again, and all directly or indirectly involved individuals may be fired and permanently barred from working in any public school in the state.

https://www.forbes.com/sites/petergreene/2022/02/04/oklahoma-proposed-bill-would-fine-teachers-10000-for-contradicting-a-students-religious-belief/?sh=6977639f1a16

 

Nakon čitanja ovoga svakom normalnom u glavi iskače samo jedno, a vrlo očito pitanje, kada Amazon bude snimao film po ovom događaju, koliko crnih glumaca smije u njemu biti.

 

 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.2.2022 14:05 (Visak).
 
2 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Dugo očekivana Amazonova adaptacija Gospodara
Visak kaže...

 

Nakon čitanja ovoga svakom normalnom u glavi iskače samo jedno, a vrlo očito pitanje, kada Amazon bude snimao film po ovom događaju, koliko crnih glumaca smije u njemu biti.

 

 

Promašio si stoljeće i bogami ceo fudbal, jer nisu uopće crnci problem ili rasizam. Problem je ovo:

 

Dođe neki holivudski snob pun dolara i napravi novu seriju npr. U registraturi i onda u njoj vidiš crnog Kumordinara Žorža, Laura bude rodno sklizna, a Ivica bude homoseksulac skupa sa Mecenom. Naravno kad bi digao glas protiv takvih apsurda, onda bi ti neka nadobudna Jelena poručila da govoriš kao bijeli heteroseksualac na poziciji moći.

 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Dugo očekivana Amazonova adaptacija Gospodara
memulica kaže...

Promašio si stoljeće i bogami ceo fudbal, jer nisu uopće crnci problem ili rasizam. Problem je ovo:

 

Dođe neki holivudski snob pun dolara i napravi novu seriju npr. U registraturi i onda u njoj vidiš crnog Kumordinara Žorža, Laura bude rodno sklizna, a Ivica bude homoseksulac skupa sa Mecenom. Naravno kad bi digao glas protiv takvih apsurda, onda bi ti neka nadobudna Jelena poručila da govoriš kao bijeli heteroseksualac na poziciji moći.

 

Već sam naveo kako postoje gomile obrada književnih djela gdje je radnja premještena zemljopisno ili vremenski, pa to nikoga ne iritira, vjerojatno zato što nisu zemljopisti i vremenisti, no promjena rase neke očito žulja, njih zovemo...

 

 Da ovaj razgovor vodimo prije sto godina ti bi mi objašnjavao kako ako digneš glas protiv međurasnih brakova i crnaca u školama doći će neki MLK i reći ti kako govoriš kao bijeli muškarac s pozicije moći.

 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
12 godina
offline
Dugo očekivana Amazonova adaptacija Gospodara prst

Drugo je Kićmanović ali moguće je da u budućnosti šegrt Hlapić bude Sirijac, a leteći medvjedići Kosovari. Već je Sedlar pokrenuo wokeovski trend i angažirao Kevina Spaceya za ulogu Vrhovnika. Neki kažu da nije toliko zbog wokeizma nego uštede na proračunu jer je Kevin zbog nekih svojih pravnih zavrzlama dostupan po akcijskim cijenama. U filmu Gospa je fra Zovku glumio Marin Sheen premda bi bilo puno zanimljivije da ga je glumio sin Charlie.

 
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Dugo očekivana Amazonova adaptacija Gospodara
Visak kaže...
memulica kaže...

Promašio si stoljeće i bogami ceo fudbal, jer nisu uopće crnci problem ili rasizam. Problem je ovo:

 

Dođe neki holivudski snob pun dolara i napravi novu seriju npr. U registraturi i onda u njoj vidiš crnog Kumordinara Žorža, Laura bude rodno sklizna, a Ivica bude homoseksulac skupa sa Mecenom. Naravno kad bi digao glas protiv takvih apsurda, onda bi ti neka nadobudna Jelena poručila da govoriš kao bijeli heteroseksualac na poziciji moći.

 

Već sam naveo kako postoje gomile obrada književnih djela gdje je radnja premještena zemljopisno ili vremenski, pa to nikoga ne iritira, vjerojatno zato što nisu zemljopisti i vremenisti, no promjena rase neke očito žulja, njih zovemo...

 

 Da ovaj razgovor vodimo prije sto godina ti bi mi objašnjavao kako ako digneš glas protiv međurasnih brakova i crnaca u školama doći će neki MLK i reći ti kako govoriš kao bijeli muškarac s pozicije moći.

 

 a možda je pitanje lartpurlartizma, tj. idemo hitit negroida jer je to in?

 

kao što rekoh, kako to da u Sci-Fi nema nekih istočno-evropskih slavenskih likova (znaš Gagarin, Leonov, Terješkova) - čisto povijesno, a na moj prijašnji post u ovoj temi da se ne vraćam - uopće nema Kineza ili Indijaca? kako to, kako to, 40% populacije ne postoji...

Ju je je? Je ju je!
11 godina
offline
Re: Dugo očekivana Amazonova adaptacija Gospodara
Stric_Jura kaže...
Visak kaže...
memulica kaže...

Promašio si stoljeće i bogami ceo fudbal, jer nisu uopće crnci problem ili rasizam. Problem je ovo:

 

Dođe neki holivudski snob pun dolara i napravi novu seriju npr. U registraturi i onda u njoj vidiš crnog Kumordinara Žorža, Laura bude rodno sklizna, a Ivica bude homoseksulac skupa sa Mecenom. Naravno kad bi digao glas protiv takvih apsurda, onda bi ti neka nadobudna Jelena poručila da govoriš kao bijeli heteroseksualac na poziciji moći.

 

Već sam naveo kako postoje gomile obrada književnih djela gdje je radnja premještena zemljopisno ili vremenski, pa to nikoga ne iritira, vjerojatno zato što nisu zemljopisti i vremenisti, no promjena rase neke očito žulja, njih zovemo...

 

 Da ovaj razgovor vodimo prije sto godina ti bi mi objašnjavao kako ako digneš glas protiv međurasnih brakova i crnaca u školama doći će neki MLK i reći ti kako govoriš kao bijeli muškarac s pozicije moći.

 

 a možda je pitanje lartpurlartizma, tj. idemo hitit negroida jer je to in?

 

kao što rekoh, kako to da u Sci-Fi nema nekih istočno-evropskih slavenskih likova (znaš Gagarin, Leonov, Terješkova) - čisto povijesno, a na moj prijašnji post u ovoj temi da se ne vraćam - uopće nema Kineza ili Indijaca? kako to, kako to, 40% populacije ne postoji...

 Prije stvar monetizacije: direktori studija su rekli ajmo napraviti takav film da u kina/platforme za filmove privučemo sve one koji se svađaju po social media o tim "woke" stvarima. To privlači ljude, reko algoritam. 

10 godina
neaktivan
offline
Dugo očekivana Amazonova adaptacija Gospodara prst

Odusevljen sam amazonovim uratkom 

Tražilica: https://www.startpage.com/ Poruke: https://signal.org/install/ E-pošta: https://protonmail.com/
 
3 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Dugo očekivana Amazonova adaptacija Gospodara
texas.bug kaže...

Odusevljen sam amazonovim uratkom 

Ono kad uopće nemaš pojma o čemu se radi ali ipak napišeš post jer si naletio na TAJ JEDAN meme. 

Gledam te!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice