Dune (2021)

poruka: 82
|
čitano: 17.877
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Dune (2021)".
15 godina
offline
Dune (2021)

Ljudi se uvijek svađaju kako film nije knjiga, film nije igra, igra nije film itd itd.

 

Umjesto da uživaju u filmu ili knjizi kakvi jesu, kao zasebni mediji , ljudi se krenu svađaju i uspoređuju ih. Nikad nije niti neće pratiti jedno drugo 100%, zato jer recimo po knjizi često svaki čitatelj dočarava i sam sebi svori neku sliku u glavi kako što izgleda. Tako i redatelj, pa to pokušava prenjeti na platno.

Moj PC  
26 0 hvala 2
12 godina
offline
Re: Dune (2021)
Jack Sparrow kaže...

Ljudi se uvijek svađaju kako film nije knjiga, film nije igra, igra nije film itd itd.

 

Umjesto da uživaju u filmu ili knjizi kakvi jesu, kao zasebni mediji , ljudi se krenu svađaju i uspoređuju ih. Nikad nije niti neće pratiti jedno drugo 100%, zato jer recimo po knjizi često svaki čitatelj dočarava i sam sebi svori neku sliku u glavi kako što izgleda. Tako i redatelj, pa to pokušava prenjeti na platno.

 Fair point, dude.

 

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
10 godina
offline
Dune (2021)

@Kuky

Da kolega, al sve loše prolazi zbog korone. Da nema korone ne bi bilo ovako "loših" filmova i gledatelja istih. I ovak loših komentara i ovak loših PC igara i svega lošeg. Sad kad oćeš ispast "pametan" samo koronu spomeneš i voila.

مرګ ژوبله
Poruka je uređivana zadnji put ned 31.10.2021 20:54 (Super64).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Dune (2021)
Super64 kaže...

@Kuky

Da kolega, al sve loše prolazi zbog korone. Da nema korone ne bi bilo ovako "loših" filmova i gledatelja istih. I ovak loših komentara i ovak loših PC igara i svega lošeg. Sad kad oćeš ispast "pametan" samo koronu spomeneš i voila.

 haha

 

Meni Dune dobar ispao, malo je kraj bezveze i na čudnom djelu završi. Bio mi dobar i stari kao neki svoj film, ali ovaj novi baš ima onu neku atmosferu mističnosti, oni Sardakauri i barun su mi predobro ispali.

Ali krona nema veze ako se nekome ne sviđa ovaj film jer je rađen prije nego je počelo to sve. Samo je bio godinu dana na čekanju radi zatvaranja kina.

Poruka je uređivana zadnji put ned 31.10.2021 21:02 (Jack Sparrow).
5 godina
offline
Dune (2021)

za ekipu koja razmislja pogledati originalni Dune, potrazite Fan cut od Spicedivera (trece izdanje), spaja najbolje iz theatrical i extended cuta Lyncha + neke neobjavljene scene koje su dosle kao bonus na DVD-ima. Jako puno rada je potroseno na montazu, a rezultat je ispravljen pacing originalnih filmova (obicnog i extended cuta s kojim Lynch nije imao veze), te blaga promjena kronologije nekih scena kako bi bile razumljivije gledateljima koji nisu citali knjige

 

Ukratko, to je THE iydanje koje treba pogledati danas jer je originalno "kino" iydanje meh, a extended cut je stvarno mucenje

 
2 0 hvala 4
10 godina
offline
Re: Dune (2021)
encoding kaže...

za ekipu koja razmislja pogledati originalni Dune, potrazite Fan cut od Spicedivera (trece izdanje), spaja najbolje iz theatrical i extended cuta Lyncha + neke neobjavljene scene koje su dosle kao bonus na DVD-ima. Jako puno rada je potroseno na montazu, a rezultat je ispravljen pacing originalnih filmova (obicnog i extended cuta s kojim Lynch nije imao veze), te blaga promjena kronologije nekih scena kako bi bile razumljivije gledateljima koji nisu citali knjige

 Šta je to originalni Dune? Knjiga nadam se? Al onda se spominje theatrical/cut/Lynch. Ako možemo birati, meni je ova verzija (iz ove godine) originalni Dune. Il je biranje zabranjeno?

مرګ ژوبله
9 godina
neaktivan
offline
Dune (2021)

DUNE Spice Diver Fan Edit nastao 2012 godine kao sto je gore spomenuto, kasnije nazvano DUNE REDUX, ako je netko pogledao nek stavi svoj osvrt na tu verziju, ja nisam ovo pogledao ali kad uhvatim vremena budem sigurno.....

 

 

Rekonstrukcija Lyncheve Dine

 

https://vocal.media/futurism/reconstructing-lynch-s-dune-a-look-at-dune-redux

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.11.2021 7:54 (Barracuda727).
Moj PC  
1 0 hvala 1
5 godina
offline
Dune (2021)

Barracuda727 Ako se ne da iščitati iz gornje poruke, pogledao sam ga, ovdje je osvrt

 
1 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Dune (2021)

Citao knjige, gledao nekadasnje filmove, gledao ovaj sad. 2021 odlican film, jedva cekam nastavak.

 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Dune (2021)
S obzirom da več duže vrijeme nemaš baš kaj pogledat od filmova tog žanra,ovo je pravo osvježenje u suši sf filmova.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Dune (2021)

Pogledao film bez ikakvih saznanja o radnji filma. Meni je bio skroz okej. Sviđa mi se ta neka "mističnost"

#fsb
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Dune (2021)

Pogledao sam doma. Film je loš. Toliko loš da ga nisam mogao pogledati do kraja, do pola sam još izdržao no onda je u akciju preša miš i Fast forward. Nema goreg nego kada je film dosadan, a što ga čini dosadnim ? introspekcija glavnog lika. Kao da je netko pokušao pretočiti knjigu u film, ali ono doslovno. Konj nad konjima, to ikada nije funkcioniralo niti će funkcionirati. U knjizi unutarnji monolozi i introspekcije funkcioniraju jer su pisani medij, no staviti u kadar filma glumca koji gleda u daljinu dok ide naracija ? to napravi od filma statičnu dosadu. A nema jadnijeg filma od dosadnog filma. A ovaj je bogme dosadan. Kao da su glumci i potjera bili u teškoj dosadi pa odlučili nešto snimiti da im prođe vrijeme. Orginalni film je bar bi složen kao nekav akcić, nije neki vrh ali se da pogledati, ovaj, ovaj se neda gledat. 

 

A glumačka postava tek. Navlakuša. Jason Somoa, sporedni lik, onaj čelavac iz guardians of galaxy, isto sporedna uloga. Kirkegard u ulozi glavnog negativca, beskrvan i bezličan. Glavni protagonist, pichkast lik sa dosadnim monolozima koji su uništili film. Još samo fali drugi dio pa da se spoje taj lik i ona glumica nekakvog filipinsko-kinesko-indijskog-norveškog podrijetla ( koje se stalno ističe, da bi valjda pokazali kako multikulturalnost u Ameici djeluje i da nema rasizma. I nema, na ekranu. U relanosti na cijelom svijetu sve pršti od rasizma ma gdje pogledao, jer ljudi su ljudi, i svi smo različiti, ne samo po boji kože i obliku već po svim mogućim odlikama. Jedino po čemu smo isti je po osjećajima, a ni to ne ispoljavamo na jednak naćin. )

 

Uglavnom otišao sam previše u off topic. Poanta je da je film Uber dosadan. Jedini razlog iz kojeg bih pogledao takav film je da ubijem vrijeme na poslu. Ili to, ili grupirati spajalice, doživljaj je nekako isti. Iako je bolje grupirati spajalice, smislenije je i produktivnije.

 

 

Svaki politički sustav je idila.A idila je po svojoj prirodi svijet za sve.Stoga oni koji ne žele živjeti u toj idili, su negatori idile kojima je mjesto u zatvoru.
Moj PC  
2 18 hvala 1
14 godina
offline
Dune (2021)

živio nam Scorsese 200 godina

Nebi te jebo ni za bjdo kajameja
Moj PC  
1 0 hvala 0
2 godine
online
Dune (2021)

Pokušat ću ponovo kad ga već većina hvali ..

Samo, ne znam jesam li ga pobrisao s diska. 

 

Baotica  hvala, nisam morao ja...

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna !
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.11.2021 13:12 (Zaporožac).
 
0 1 hvala 0
6 godina
offline
Re: Dune (2021)
Baotica kaže...

Pogledao sam doma. Film je loš. Toliko loš da ga nisam mogao pogledati do kraja, do pola sam još izdržao no onda je u akciju preša miš i Fast forward. Nema goreg nego kada je film dosadan, a što ga čini dosadnim ? introspekcija glavnog lika. Kao da je netko pokušao pretočiti knjigu u film, ali ono doslovno. Konj nad konjima, to ikada nije funkcioniralo niti će funkcionirati. U knjizi unutarnji monolozi i introspekcije funkcioniraju jer su pisani medij, no staviti u kadar filma glumca koji gleda u daljinu dok ide naracija ? to napravi od filma statičnu dosadu. A nema jadnijeg filma od dosadnog filma. A ovaj je bogme dosadan. Kao da su glumci i potjera bili u teškoj dosadi pa odlučili nešto snimiti da im prođe vrijeme. Orginalni film je bar bi složen kao nekav akcić, nije neki vrh ali se da pogledati, ovaj, ovaj se neda gledat. 

 

A glumačka postava tek. Navlakuša. Jason Somoa, sporedni lik, onaj čelavac iz guardians of galaxy, isto sporedna uloga. Kirkegard u ulozi glavnog negativca, beskrvan i bezličan. Glavni protagonist, pichkast lik sa dosadnim monolozima koji su uništili film. Još samo fali drugi dio pa da se spoje taj lik i ona glumica nekakvog filipinsko-kinesko-indijskog-norveškog podrijetla ( koje se stalno ističe, da bi valjda pokazali kako multikulturalnost u Ameici djeluje i da nema rasizma. I nema, na ekranu. U relanosti na cijelom svijetu sve pršti od rasizma ma gdje pogledao, jer ljudi su ljudi, i svi smo različiti, ne samo po boji kože i obliku već po svim mogućim odlikama. Jedino po čemu smo isti je po osjećajima, a ni to ne ispoljavamo na jednak naćin. )

 

Uglavnom otišao sam previše u off topic. Poanta je da je film Uber dosadan. Jedini razlog iz kojeg bih pogledao takav film je da ubijem vrijeme na poslu. Ili to, ili grupirati spajalice, doživljaj je nekako isti. Iako je bolje grupirati spajalice, smislenije je i produktivnije.

 

 

 

 

Zanimljiv opis.

Meni potpuno suprotno, film sjajan i jako zanimljiv. Napet, atmosferičan. Većinom sjajna gluma.

U tjedan dana gledao 3 puta i svaki put je sve bolji, u ponovljenim gledanjima se može uočiti dodatne detalje i trud. Villeneuve se ovime definitvno potvrđuje kao najbolji filmaš današnjice. Iako to možda nije teško biti jer je konkurencija nikakva a velika većina filmova i produkcije danas isprazno smeće.

Podsjeća me na starije filmove kad su imali 'dušu' kad se davalo značenje detaljima i cjelini, likovima i priči. Kad se nije bjesomučno i besmisleno jurcalo za ispraznom akcijom, eksplozijama i površnim likovima.

Ali svakom svoje...

Jedino oko čega se slažem je komentar o isforsiranoj multikulturalnosti. Danas se to forsira opet nauštrb priče i kvalitete glumaca jer 'diversity'. Ali takve stvari danas često budu uvjetovane odozgo i mora se ako misliš dobiti sredstva i zeleno svjetlo za film. Ne slažem se s daljnjim objašnjenjem rasizma preko različitosti.

 

 

Tko ti je taj Kirkegard?

Skarsgard je odlično odglumio Barona u to malo minutaže.

Ove što spominješ u sporednim ulogama, isto su dobro odglumili.

No Jason Momoa i nije baš neki glumac velikog talenta. Bautista isto, tako da njima i bolje leže sporedne, nešto jednostavnije uloge nego glavne.

Vojvoda Leto - odlična gluma. Jessica isto.

 

Villeneuve je jedan od rijetkih zbog kojeg se film ponovo može nazvati umjetnošću.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.11.2021 15:12 (Maat).
6 godina
offline
Re: Dune (2021)
Zaporožac kaže...

Pokušat ću ponovo kad ga već većina hvali ..

Samo, ne znam jesam li ga pobrisao s diska. 

 

Baotica  hvala, nisam morao ja...

 

Mislim da ne moraš gubiti vrijeme, nije to za svakoga.

Ukusi su različiti ali kod ovog filma je vjerojatnije da će ti se ili jako svidjeti ili da jako neće.

Ako ti već u početku ostavlja loš dojam teško da će se to nešto promijenit kasnije, ne mijenja se nešto bitno u načinu pripovijedanja.

15 godina
offline
Dune (2021)

Konačno dostojna rekreacija knjige

Moj PC  
5 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Dune (2021)

Odličan mi je novi Dune,u rangu Nolan-ovog Interstellara. Čak mi je bolji od Lyncheve ekranizacije. Dijalozi su dobri, vizualno impresivan, mističan , priča i radnja su zanimljivi, a i glumci su okej.

Možda je malkice razvučen, ali tako su i ostali SF spektakli . Jedva čekam nastavak, a Villenevue se pokazao kao jedan od najboljih redatelja trenutno.

Ocjena 9/10

 

Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Dune (2021)

a gdje su Ordosi nema ordosa :) 

btw:  film je ok ali nista woow.. očekivao sam više 6/10 za mene

odnosno razvukli su film previše za moj ukus i sta sad mora bas biti trilogija da uzmu sto više para

be Cool
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Dune (2021)

Pogledao ga i ja i meni je super film... Zanimljiv je... Gledao sam i mini seriju, ona mi je također bila super a staru Dinu sam gledao ko mulac tako da mi niš nije bilo jasno...

 

Sve Vas Volim
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Dune (2021)

Ni do koljena Lynchecoj verziji koja nije ispunila očekivanja. 

 
0 4 hvala 0
8 godina
offline
Dune (2021)

Pogledao sam film i meni je dobar. Skroz mi je bio zanimljiv i tih  dva i pol sata je brzo proslo. Svaka scena ima svrhu, nema nekih debilnih sidestory-a koji ne vode nikud kao u nekim drugim ZF filmovima koji su izasli zadnjih godina.

 

Odusevljen sam  s tim kak su likovi i okolina dizajnirani, ali nisam odusevljen sa zvukom i soundtrackom

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice