DVB-T2 HD signal u Zagreb i okolicu stiže sredinom

poruka: 179
|
čitano: 49.802
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "DVB-T2 HD signal u Zagreb i okolicu stiže sredinom".
9 godina
neaktivan
offline
Re: DVB-T2 HD signal u Zagreb i okolicu stiže sred
ivo454 kaže...

Nikako mi nije jasno, zašto uvijek nešto bolje dolazi prvo u Zagreb, a negdje nikad.

 Pa vrlo je logično, najveća populacija na najmanjem području je uvijek cilj koji si firme prvo zadaju. A ovdje je to logično, s manjim testnim odašiljačem će se pokriti velik broj korsnika koji mogu testirati radi li to sve kako treba, a nakon toga se puštaju i ostali odašiljači u rad.

Annihilator kaže...

Ni jedne jedine riječi o IPTV/kabelskoj dostupnosti?

 IPTV i kabelsku daju privatne firme, državni regulator nema ništa s time kakvu će oni sliku tebi isporučivati jer to ovisi o puno faktora. Ovdje se priča o nacionalnoj pokrivenošću signalom dostupnom svima, a ne samo onima koji plaćaju pretplatu.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.6.2019 10:06 (JozoBozo121).
14 godina
offline
Re: DVB-T2 HD signal u Zagreb i okolicu stiže sred
ivo454 kaže...

Nikako mi nije jasno, zašto uvijek nešto bolje dolazi prvo u Zagreb, a negdje nikad.

 starorvacka narodna veli:

 

vrag s..e na vel'ku hrpu...

 

 

pa osnova je da se pokrije najgušća populacija, periferija je prva jedino za testiranje....

Ju je je? Je ju je!
10 godina
offline
DVB-T2 HD signal u Zagreb i okolicu stiže sredinom

...a što će sad prodajni menageri za antensku opremu , antene, pojačala itd. koje su radili za DVB-T nakon što se ugasila analogija.

Sve proizvode su ti "stručnjaci" prodavali kao DVB-T a sad će valjda posebno prodavati 30% skuplju istu opremu za DVB-T2 .

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: DVB-T2 HD signal u Zagreb i okolicu stiže sred

-naravno, prodavat će HD antene, posebno turbo 4k model, kao i hi-fi kablove koji uz to idu za stereo (jedini pravi hi-fi..) audiofilima i pixelofilima koji vide&čuju kako trava raste i leluja kod nogometna lopta više kockasta (kao naš brand) leti kao sprite na 8bitnim arkadama..

 

-neobična tema, većina njurga.. protiv čega? :)) navika..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
6 godina
protjeran
offline
Re: DVB-T2 HD signal u Zagreb i okolicu stiže sred
JozoBozo121 kaže...

 HRT već godinama snima sav svoj materijal u Full HD definitvno, (...)

 Ne sve. Većinu toga, doduše.

 

Filip100able kaže...

Nadajmo se da ce HRT pocet kupovat LP u HD a ne upscale sa SD na HD..uzasno izgleda...

 Nema to veze s kupnjom prava za prikazivanje, nego s režijom. Ne znam sa sigurnošću, ali vjerujem da se više uopće ne mogu kupiti sportska prava samo za standardnu rezoluciju. Mora da je tako jer se sve sa satelita preuzima u HD-u.

frajerica
14 godina
offline
DVB-T2 HD signal u Zagreb i okolicu stiže sredinom

Ustvari na kraju ispadne da OiV je taj koji koči da se ide u full hd

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: DVB-T2 HD signal u Zagreb i okolicu stiže sred
spiderhr kaže...

Ustvari na kraju ispadne da OiV je taj koji koči da se ide u full hd

 I OiV je tu žrtveno janje, oni su se javili na natječaj koji je raspisala još Kosorica onda i tad se definiralo kakve će rezolucije biti i to, oni nažalost nisu mogli izlaziti iz tog okvira zbog tehničke ograničenosti kombinacije DVB-T i MPEG2.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
16 godina
neaktivan
offline
Re: DVB-T2 HD signal u Zagreb i okolicu stiže sred
matteo.st kaže...

Predlazem da kampanju osmisli onaj koji je smislio slogan "sidite s krovova" za migracije s analoije na DVB-T.  Tako jasnu i nedvosmislenu poruku ne moze nitko nadmasiti. 

 Ne može, mora paziti da mu sapun ne ispadne.

 

- I da zaključim, dame i gospodo, ponosni smo na ovaj projekt. Evo, s tim riječima završavam ovu prezentaciju pridružujući se i ja onom što je rekao Lučić; simbolički da pozovemo sve građane da u iduće dvije godine svi siđu s krovova, da ne popravljaju više antene ni sobne... i tako dalje, nego da prijeđu na digitalnu televiziju - izjavio je Sanader.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
offline
DVB-T2 HD signal u Zagreb i okolicu stiže sredinom

Ko tu koga laže (ne mislim pritom na BUG/Mrežu), evo prethodne, nedavne vijesti s Mreže, u kojoj stoji:

 

 

"Testno odašiljanje započeto je početkom svibnja s lokacija Ivanščica i Sljeme. Sada se odašilje tehnička slika odnosno color bar, a ovisno o dogovoru s nakladnicima i suglasnosti AEM-a planira se puštanje do četiri postojeća TV programa u HD rezoluciji."

 

 

 

Znači kod mene je od početka 5. mjeseca TEST kanal u 1080p sa 8 linja boja...i ne mijenja s ništa!

 

 

Veli jučer Šapit u prijenosu mladih nada "na stadionu je 12 kamera" ... ali naša je jedna dobra stara, za CRT i to... (kurziv su moje riječi)

 

 

 

Mislim da HRT namjerno izbjegava i maksimalno odugovlači sa HD-om, a za RTL i Novu ne znam - no bilo bi im dobro za gledanost da ga uvedu prije nacionalne televizije.

 

I sve traje da se smrzneš, a mi nepovratno starimo...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: DVB-T2 HD signal u Zagreb i okolicu stiže sred
Armor kaže...

Ko tu koga laže (ne mislim pritom na BUG/Mrežu), evo prethodne, nedavne vijesti s Mreže, u kojoj stoji:

 

 

"Testno odašiljanje započeto je početkom svibnja s lokacija Ivanščica i Sljeme. Sada se odašilje tehnička slika odnosno color bar, a ovisno o dogovoru s nakladnicima i suglasnosti AEM-a planira se puštanje do četiri postojeća TV programa u HD rezoluciji."

 

 

 

Znači kod mene je od početka 5. mjeseca TEST kanal u 1080p sa 8 linja boja...i ne mijenja s ništa!

 

 

Veli jučer Šapit u prijenosu mladih nada "na stadionu je 12 kamera" ... ali naša je jedna dobra stara, za CRT i to... (kurziv su moje riječi)

 

 

 

Mislim da HRT namjerno izbjegava i maksimalno odugovlači sa HD-om, a za RTL i Novu ne znam - no bilo bi im dobro za gledanost da ga uvedu prije nacionalne televizije.

 

I sve traje da se smrzneš, a mi nepovratno starimo...

HRT ne odugovlači s HD-om jer HRT već emitira u HD-u na satelitu (u onolikoj kvaliteti koliko prostora ima) i na HRT-i. Jedina javna televizija koja još nije spremna za prelazak na HD je RTL u ovom trenutku (najavljeno je da će početi tek u 9. mjesecu mislim).

Pročitaj i ovaj članak: https://preporucamo.com/dvb-t2-hrt-bolji-komercijalnih-televizija/2017/08/20/.

nemam za potpis
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.6.2019 14:44 (tenac).
5 godina
offline
DVB-T2 HD signal u Zagreb i okolicu stiže sredinom

Jedva cekam. Pa kada upalim prijenos sjednice u Saboru. Odmah ce i prazna Sabornica izgledati ljepse

 
8 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: DVB-T2 HD signal u Zagreb i okolicu stiže sred
tenac kaže...

HRT ne odugovlači s HD-om jer HRT već emitira u HD-u na satelitu (u onolikoj kvaliteti koliko prostora ima) i na HRT-i. Jedina javna televizija koja još nije spremna za prelazak na HD je RTL u ovom trenutku (najavljeno je da će početi tek u 9. mjesecu mislim).

Pročitaj i ovaj članak: https://preporucamo.com/dvb-t2-hrt-bolji-komercijalnih-televizija/2017/08/20/.

 

 

Ok, zapravo svi odugovlače. :)

No hvala za info, jednostavno sam već isfrustriran njihovim testiranjima i datumima.

Ista stvar ko i sa širokopojasnim netom u mom kraju...

 

HRTi - par puta probal sam gledati tekmu i stanje je ovakvo: lopta kod dodavanja ostavlja "trag" ko da izgara u atmosferi, k tome se još oko nje vrti nekoliko satelita...

Kaj se mene tiče, potpuno negledljivo.

Nije do neta, brzina mi je ok (za to).

6 godina
offline
DVB-T2 HD signal u Zagreb i okolicu stiže sredinom

Vauuu koja vijest, HRT će od 2020 biti konačnu u HD-u, vaaaaaaaauuuuuuuu, ako tim tempom budu implemetirali 4K mogli bi ga vidjet oko 2132 godine.

 

Šalu na stranu, već par godina kad se tu u Slovenaca prenose tekme iz Hrvatske (na SLO programima), prenose se uvijek u HD signalu tako da očito problem emitiranja preko odašiljača nije na HRT-u nego negdje drugo. Ali ako su odašiljači krivi zašto onda na IPTV ne puste HD signal, nego se svi j**** sa SD signalom u 2019 kada bolesni japanci testiraju emitiranje u 8K.

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.6.2019 15:33 (nikonja).
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
DVB-T2 HD signal u Zagreb i okolicu stiže sredinom

prijedlog slogana: natrag na krovove! 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: DVB-T2 HD signal u Zagreb i okolicu stiže sred
IPTV operateri su tu malo prepasivni, ovo im je prilika da budu brži i kvalitetniji od OIV i privuku korisnike, a svi šute i ne zna se kad će i oni početi HD distribuciju i pod kojim uvjetima. Ako su HAKOM i OIV državni mastodonti, od njih bi se očekivala ipak veća agilnost.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
4 0 hvala 1
15 godina
offline
DVB-T2 HD signal u Zagreb i okolicu stiže sredinom

 

Kada se inače spomene TV, odmah se javlja gomila postera koji imaju želju naglasiti kako oni već godinama ne gledaju tv, "tv, šta je to?", "tko to više gleda?" i sl.

 

A ovdje, na temi koja se tiče samo onih koji gledaju TV, a i onda samo onih koji to rade putem obične antene, u jedan dan 45 komentara.

 

Dojam je da ljudi drže da će ispasti pametniji (ili možda moderniji), ako govore da uopće ne gledaju TV, makar to u stvari rade.

 

Zanimljivo.

Moj PC  
7 2 hvala 1
7 godina
offline
Re: DVB-T2 HD signal u Zagreb i okolicu stiže sred
Armor kaže...
tenac kaže...

HRT ne odugovlači s HD-om jer HRT već emitira u HD-u na satelitu (u onolikoj kvaliteti koliko prostora ima) i na HRT-i. Jedina javna televizija koja još nije spremna za prelazak na HD je RTL u ovom trenutku (najavljeno je da će početi tek u 9. mjesecu mislim).

Pročitaj i ovaj članak: https://preporucamo.com/dvb-t2-hrt-bolji-komercijalnih-televizija/2017/08/20/.

 

 

Ok, zapravo svi odugovlače. :)

No hvala za info, jednostavno sam već isfrustriran njihovim testiranjima i datumima.

Ista stvar ko i sa širokopojasnim netom u mom kraju...

 

HRTi - par puta probal sam gledati tekmu i stanje je ovakvo: lopta kod dodavanja ostavlja "trag" ko da izgara u atmosferi, k tome se još oko nje vrti nekoliko satelita...

Kaj se mene tiče, potpuno negledljivo.

Nije do neta, brzina mi je ok (za to).

 Ista stvar, preko HRTi aplikacije sam na svom TV-u gledao baš je čudno nogomet gledati, ljepsa je slika jer je HDZ ali je sve nekako cudnije..

6 godina
protjeran
offline
Re: DVB-T2 HD signal u Zagreb i okolicu stiže sred
MadDogMattis kaže...

 Ista stvar, preko HRTi aplikacije sam na svom TV-u gledao baš je čudno nogomet gledati, ljepsa je slika jer je HDZ ali je sve nekako cudnije..

 SDP-ova je to zavjera s brojem sličica u sekundi.

frajerica
14 godina
offline
Re: DVB-T2 HD signal u Zagreb i okolicu stiže sred
Zato jer je premali framerate (broj slika u sekundi) i bitrate. Štede na prometu očito, a na satelitu su ograničeni na 3.5 mbita/s u mpeg4
nemam za potpis
14 godina
offline
Re: DVB-T2 HD signal u Zagreb i okolicu stiže sred
Filip100able kaže...

konacno da su zavrsili TESTIRANJE.. testiraju od 2008 sa HRT 2 HD..... ali 3mbps? HAHA pa sadasnji je na 5.5..Nadajmo se da ce HRT pocet kupovat LP u HD a ne upscale sa SD na HD..uzasno izgleda...a tek Rtl .. utakmice snimane sa RTL-a copresirane na 1.5mbps HEVC i identicno..Bas im je slika uzas..Ostali trenutno jos nekak..

 Na satelitu su emitirali finale LP u FHD imam snimku https://www.mediafire.com/file/55nzp9dkqm8718m/vlc-record-2019-06-01-21h01m51s-http___192.168.1.10_8001_1_0_19_386_4E84_16E_A00000_0_0_0_-.ts/file

 (inače jedna od rijetkih televizija koja emitira FullHD u DVB-S a ne DVB-S2 transponderu)

14 godina
offline
Re: DVB-T2 HD signal u Zagreb i okolicu stiže sred
superJozo kaže...
Filip100able kaže...

konacno da su zavrsili TESTIRANJE.. testiraju od 2008 sa HRT 2 HD..... ali 3mbps? HAHA pa sadasnji je na 5.5..Nadajmo se da ce HRT pocet kupovat LP u HD a ne upscale sa SD na HD..uzasno izgleda...a tek Rtl .. utakmice snimane sa RTL-a copresirane na 1.5mbps HEVC i identicno..Bas im je slika uzas..Ostali trenutno jos nekak..

 Na satelitu su emitirali finale LP u FHD imam snimku https://www.mediafire.com/file/55nzp9dkqm8718m/vlc-record-2019-06-01-21h01m51s-http___192.168.1.10_8001_1_0_19_386_4E84_16E_A00000_0_0_0_-.ts/file

 (inače jedna od rijetkih televizija koja emitira FullHD u DVB-S a ne DVB-S2 transponderu)

 vjerojatno ostali s kojima djele transponder nisu htjeli na dvb-s2

nemam za potpis
15 godina
offline
Re: DVB-T2 HD signal u Zagreb i okolicu stiže sred
Visak kaže...
IPTV operateri su tu malo prepasivni, ovo im je prilika da budu brži i kvalitetniji od OIV i privuku korisnike, a svi šute i ne zna se kad će i oni početi HD distribuciju i pod kojim uvjetima. Ako su HAKOM i OIV državni mastodonti, od njih bi se očekivala ipak veća agilnost.

 -da/ne .. realnost, gledatelji žele kvalitetnije/jeftinije, operateri žele zaradu, pri tome im je kvaliteta skupa a prirodna želja viša zarada surotna kupčevom jeftinijem.. Tako bi bilo kad bi stvarna konkurencija tjerala na konkurentnost, ali realno nema konkurencije-konkurentnosti. Jer svi reemitiraju isto, isti signal, iste kanale, kao što svaki kafić prodaje iste sokove i kavu i tad im je jedini bitan dogovor ne dumpati cijene.. ne rezati sam sebi zaradu i lako-brzo se oko tog slože. .. dok hakom dijeli kravate i sponzorira evente koje bi trebali sponzorirati sponzori, ne javna institucija koja treba pod kontrolom držati takve sponzore i operatere itd. Agilnost? -realnost.

-realnost je i to da će lako gledatelje gurnuti u trošak nabave novih prijemnika, jer sa strane države je uvjek biz-pdv dok trgovina nešto zaradi, operater traži ugovor (za novi uređaj) itd.. dok ona kockasta lopta sa pixel-satelitima jednako kockasto skakuće po nekvalitetnom signalu, jer je to jeftinije. Ne zbog gledatelja nego prirodnog stanja tj zarade. Jer je svima u tom lancu kvaliteta-trošak dok pri tome manje-više mogu naplatiti isti iznos, dok stvarne konkurencije nema, jer je ponuda identična.

 

uuY kaže...

 

Kada se inače spomene TV, odmah se javlja gomila postera koji imaju želju naglasiti kako oni već godinama ne gledaju tv, "tv, šta je to?", "tko to više gleda?" i sl.

 

A ovdje, na temi koja se tiče samo onih koji gledaju TV, a i onda samo onih koji to rade putem obične antene, u jedan dan 45 komentara.

 

Dojam je da ljudi drže da će ispasti pametniji (ili možda moderniji), ako govore da uopće ne gledaju TV, makar to u stvari rade.

 

Zanimljivo.

 -da.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
5 godina
offline
Re: DVB-T2 HD signal u Zagreb i okolicu stiže sred
fer-de-lance kaže...

Da, i po preliminarnoj objavi ispada da bude na Muxu 1 ukupni bandwith 27 Mbps, a budući da moraju ugurat 8 kanala, znači da bude jedva iznad 3 Mbps po kanalu.

Srećom je HEVC u pitanju, pa se još donekle da izvući neka "kvaliteta" s opakijim profilom, ali budući je 50 FPS-a, ne znam baš.

Inače imaš ovdje primjere kak to izgleda, probaj ovaj drugi po redu HEVC 3Mbps, tak nekaj samo malo lošije zbog većeg frameratea:

http://jell.yfish.us/

 

 

 

Još nije odlučeno, rok je ako se na varam do sredine 7 mjeseca ili tu negdje? Srećom ne odlučuje oiv pa bolje pričekat što će ovi iz hakoma na kraju reći na tu ponudu. Za očekivati je da će većina tv kuća off the record pritisnut hakom da ipak odabere 256 QAM s 36,52 mbps jer ovih 27 mbps je premalo.

fer-de-lance kaže...

 Da, ponuda OiV je takva.

Čudi me da u multipleksu 1 ne koriste 256 QAM, a na muxovima za regionalne programe koriste.

Zakaj je to tak nemam pojma.

A mogli bi izvući 50 Mbps po multiplexu pa bi kanali bili prek 6 Mbps.

Jako čudno, jer svi uređaji koji podržavaju HEVC DVB-T2 podržavaju 256 QAM, a moraju koristiti main profil da bi radilo na svim uređajima bez problema pa im onda veći bitrate obavezno treba.

 

 https://www.hakom.hr/UserDocsImages/2019/radio_komunikacije/OIV-PONUDA-2019-0300-T-2019-06-14-kratki-javno.pdf

 

 

 

 

Da čudno je to, vjerojatno misle u taj drugi mulitpleks ubacit 2738 programa pa im je ipak potreban veći protok

 

Mislim da u ovom sada sustavu koji će bit kod nas nije moguće 50 Mbps po multiplexu nego oko 41. Valjda kad se svi parametri oduzmu onda s 256 QAM se dobije 36,52 što nije baš sreća ali u usporedbi s predloženih mizernih 27 je dobro:)

andi.cro kaže...
HCMAA kaže...
3Mbit/sec za 1080/50p....znači kupiš tv od 10000 i više kuna i onda ga hraniš smechem od signala....meni su torrenti nužnost...max brzina u kući mi je za bakar 16Mbita/sec

 

skyactive kaže...

3 mbit/s haha...pa ja vrtim godinama sadržaje na Kodiju koji idu sve do 80 mbit/s

nadam se da je neka greška, 3 mbps i nije neki bitrate, ali u svakom slučaju napredak u odnosu na sr..e od slike koju gledamo danas na hrt programima.

 ...i ostali...

 

Piše: "Minimalni kapacitet za jedan televizijski program je 3.00 Mbit/s." !!!

Čitaj ponudu pažljivije pa ćeš skužit. Minimalni kapacitet je 3.00 Mbit/s a u multiplexu od 27 mbit će biti najmanje 8 programa (HRT1,2,3,4, RTL, RTL2, NOVA, DOMA, + hbb, epg, ttx ). I koliko je to onda po programu, i minimalno i maksimalno?

5 godina
offline
Re: DVB-T2 HD signal u Zagreb i okolicu stiže sred
JozoBozo121 kaže...
spiderhr kaže...

Ustvari na kraju ispadne da OiV je taj koji koči da se ide u full hd

 I OiV je tu žrtveno janje, oni su se javili na natječaj koji je raspisala još Kosorica onda i tad se definiralo kakve će rezolucije biti i to, oni nažalost nisu mogli izlaziti iz tog okvira zbog tehničke ograničenosti kombinacije DVB-T i MPEG2.

A zašto onda sada ova ponuda s najnižim mogućim protokom u glavnom multiplexu? Sada oni ne mogu kriviti nekoga da ih je "natjerao" na to. Ne vidim drugog tko bi bio kočničar (ako se ovo prihvati) osim njih i naravno odgovornost hakoma koji bi takvu lošu ponudu odobrio.

7 godina
offline
Re: DVB-T2 HD signal u Zagreb i okolicu stiže sred
Flagship kaže...

Da čudno je to, vjerojatno misle u taj drugi mulitpleks ubacit 2738 programa pa im je ipak potreban veći protok

 

Mislim da u ovom sada sustavu koji će bit kod nas nije moguće 50 Mbps po multiplexu nego oko 41. Valjda kad se svi parametri oduzmu onda s 256 QAM se dobije 36,52 što nije baš sreća ali u usporedbi s predloženih mizernih 27 je dobro:)

 

Da, 50 Mbps je kad se za FEC koristi code rate 5/6.

Ali to nigdje kod nas ne koriste, vjerovatno nije dovoljno pouzdano za traženi sustav ili je možda procesorski prezahtjevno, pa bi bilo problema s nekim prijamnicima.

 

 

Kruha i igala...
5 godina
offline
Re: DVB-T2 HD signal u Zagreb i okolicu stiže sred
fer-de-lance kaže...
Flagship kaže...

Da čudno je to, vjerojatno misle u taj drugi mulitpleks ubacit 2738 programa pa im je ipak potreban veći protok

 

Mislim da u ovom sada sustavu koji će bit kod nas nije moguće 50 Mbps po multiplexu nego oko 41. Valjda kad se svi parametri oduzmu onda s 256 QAM se dobije 36,52 što nije baš sreća ali u usporedbi s predloženih mizernih 27 je dobro:)

 

Da, 50 Mbps je kad se za FEC koristi code rate 5/6.

Ali to nigdje kod nas ne koriste, vjerovatno nije dovoljno pouzdano za traženi sustav ili je možda procesorski prezahtjevno, pa bi bilo problema s nekim prijamnicima.

 

 

Vjerojatno. A samo oni znaju zašto su išli s prijedlogom za manji bitrate u najvažnijem multiplexu dok se za druge multiplexe predviđa veći bitrate! Kao da je važno koliki će bitrate imati jabuka, mreža i ostale polupropale tzv. televizije 

 

Znači za multiplex M2 koji sada ima test na K40 u D4 regiji, (slika 1, 2) ZG+okolica, predviđen je QAM 256 (redni br 3 pod trećom slikom) a za mux M1 su predložili pod rednim br 7, sa NAJNIŽIM bitrate-om! E pa sad tko je tu lud, baš žele raspi3dit ljude koji su se u zadnje vrijeme opremili s odgovarajućim tv i gdje će udarni programi biti oko 3 mbit samo

7 godina
offline
Re: DVB-T2 HD signal u Zagreb i okolicu stiže sred

Pretpostavljam da je to zato kaj se plaća omjer bandwith/broj gledatelja.

Tak da na regionalnim muxevima ne igra ulogu jer ima malo gledatelja, pa onda i vjerovatno i planiraju još neke dodatne kanale, pa možda i tam bude isti bitrate, ali ispočetka ne bude ispunjen mux, a na ovom državnom bi im bilo preskupo s tom ponudom ići na veći bitrate zbog ogromnog broja gledatelja, pa idu na manji bitrate da kompenziraju cijenu.

Bar se tak čini za sad.

 

 

 

Kruha i igala...
6 godina
protjeran
offline
DVB-T2 HD signal u Zagreb i okolicu stiže sredinom

Znači konačno će odzvoniti starim CRT televizorima, neće HRT opet moći odraditi big biznis sa prijemnicima?

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: DVB-T2 HD signal u Zagreb i okolicu stiže sred
Paolo Maldini kaže...

Znači konačno će odzvoniti starim CRT televizorima, neće HRT opet moći odraditi big biznis sa prijemnicima?

 Pa ovi DVB-T2 prijemnici koje vidim u dućanima imaju SCART portove, ne vidim razlog zašto se ne bi mogli spojiti na CRT televizor, prijemnik će ljudima downscaleat rezoluciju za TV.

 

Mislim, bilo bi bezveze da se ne može više spojiti na CRT, ima puno ljudi s malim ili nikakvim primanjima koji si ne mogu priuštiti novije televizore.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
6 godina
protjeran
offline
Re: DVB-T2 HD signal u Zagreb i okolicu stiže sred
Oni prijemnici što su se prije 5-6 godina masovno kupovali i dalje će raditi?
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice