Dyson razvio "fantastičan električni automobil" i

poruka: 13
|
čitano: 4.749
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Dyson razvio "fantastičan električni automobil" i ".
14 godina
offline
Dyson razvio "fantastičan električni automobil" i

Shvatili su koliko je tezak i mukotrpan put da se nesto uopce razvije i napravi kakav takav prototip, a onda ako hoces kao oni poluserijsku ili serijsku proizvodnju, e onda to dize tezinu eksponencijalno. Zato Tesli kapa dolje bez obzira na to u kakvoj su poziciji, ali cinjenica da su jos uvijek zivi s obzirom sto su sve morali napraviti je fascinantna! 

 

Ovaj dokumentarac najbolje pokazuje koliko tradicionalni njemacki proizvodjaci automobila imaju ogromnih problema s prebacivanjem na elektricna vozila i koliko ih je tesko napraviti profitabilno! 

 
6 1 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Re: Dyson razvio "fantastičan električni automobil
Cluster kaže...

To su sve pikzibneri i Dyson i Tesla i VW i svi ostali!

 

Rimac je u intervjuu sa Toncicom Celjuskom rekao da su auto napravili u 4 mjeseca, tako da je njih par koji su ga radili zivjelo i spavalo u garazi... Cetiri mjeseca u garazi za najbrzi, najbolji elektricni automobil na svijetu! Kod Rimca je sve moguce!

 

https://vijesti.hrt.hr/464888/mate-rimac-pitajte-me-za-par-godina-jesam-li-uspio

 

Vec zadnjih 150 godina svatko moze napravit sam svoj trkaci automobil, naravno ako mu IQ nije ispodprosjecan.

 

Pa danas ljudi hobisticki rade cijele avione koji dobe letnu licencu, a kamoli nece automobile. Samo u americi ima na stotine (ako i ne tisuce) obicnih ljudi koji su napravili vlastite automobile iz zabave.

 

Superbrzi elektricni automobili su bili low-hanging fruit u trenutku kad se Rimac krenuo baviti time. Elektricni motori zbog svoje specificnosti imaju neke ogromne prednosti napram benzinskih, zbog cega lako el. automobili mogu imati apsurdnu metriku nezamislivu za benzince. Samo je bilo pitanje vremena izmedu kad su se pojavile dovoljno dobre baterije kad ce netko sklepat elektricni superautomobil apsurnih specifikacija. Nije to nista extra kompliciranije naspravam ovih ljudi gore koji sami sklepaju svoje hobisticke automobile, a da ne pricam o apsurnim modifikacijama benziskim motora koje pojedini ljudi naprave, koje su daleko vise tehnicki zahtjevnije od onog sta Rimac radi.

Rimac se samo nasao na pravom mjestu u pravo vrijeme. Zato se i je nakon pojave Rimca dogodila poplava elektricnih superautomobila. Njihova pojava je bila neizbjezna, samo je bilo pitanje vremena tko ce prvi.

Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Dyson razvio "fantastičan električni automobil" i

dajte mi novaca (jer je to osnovni/jedini pravi pogonski ogrjev) koliko, tražim i načinit ću vam što god želite (do granice apsurda; preko ne idem jer mamne sošpa). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.10.2019 4:01 (Ajar).
Moj PC  
3 4 hvala 0
8 godina
offline
Dyson razvio "fantastičan električni automobil" i
Tako to ide u tehnici: napravljeno je 10.000 modela aviona dok se nisu pojavili prvi komercijalni avioni.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Dyson razvio "fantastičan električni automobil
DanijelX kaže...
Cluster kaže...

To su sve pikzibneri i Dyson i Tesla i VW i svi ostali!

 

Rimac je u intervjuu sa Toncicom Celjuskom rekao da su auto napravili u 4 mjeseca, tako da je njih par koji su ga radili zivjelo i spavalo u garazi... Cetiri mjeseca u garazi za najbrzi, najbolji elektricni automobil na svijetu! Kod Rimca je sve moguce!

 

https://vijesti.hrt.hr/464888/mate-rimac-pitajte-me-za-par-godina-jesam-li-uspio

 

Vec zadnjih 150 godina svatko moze napravit sam svoj trkaci automobil, naravno ako mu IQ nije ispodprosjecan.

 

Pa danas ljudi hobisticki rade cijele avione koji dobe letnu licencu, a kamoli nece automobile. Samo u americi ima na stotine (ako i ne tisuce) obicnih ljudi koji su napravili vlastite automobile iz zabave.

 

Superbrzi elektricni automobili su bili low-hanging fruit u trenutku kad se Rimac krenuo baviti time. Elektricni motori zbog svoje specificnosti imaju neke ogromne prednosti napram benzinskih, zbog cega lako el. automobili mogu imati apsurdnu metriku nezamislivu za benzince. Samo je bilo pitanje vremena izmedu kad su se pojavile dovoljno dobre baterije kad ce netko sklepat elektricni superautomobil apsurnih specifikacija. Nije to nista extra kompliciranije naspravam ovih ljudi gore koji sami sklepaju svoje hobisticke automobile, a da ne pricam o apsurnim modifikacijama benziskim motora koje pojedini ljudi naprave, koje su daleko vise tehnicki zahtjevnije od onog sta Rimac radi.

Rimac se samo nasao na pravom mjestu u pravo vrijeme. Zato se i je nakon pojave Rimca dogodila poplava elektricnih superautomobila. Njihova pojava je bila neizbjezna, samo je bilo pitanje vremena tko ce prvi.

Može svako sklepat auto u garaži, pitanje je kakav mu je upravljivost i sigurnost, jedno je slaožit auto za stazu, drugo za svakodnevni promet.

Nebi se složio da je Rimac išta pokrenuo, prije Tesla , a prije nje i Toyota sa svojim Priusom tamo davne `97.

 

5 godina
offline
Re: Dyson razvio "fantastičan električni automobil
2,5 milijarde funti.. s tim novcima su mogli kupiti dionice Tesle....ovo je na razini todorića ive...s tim novcima kad bi računali da svako elv dođe 30000 funti...mogli su kupiti točno 83333 komada i onda dati ljudima bespatno....ili na njih zalipiti svoj brend...i onda su mogli izdati special edition usisavač u ograničenom broju od 83333 komada i onda svatko tko kupi taj usisavač dobije ELV na dar:)....Zamislite koja bi im to bila marketing fora....za povijest
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
2 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Dyson razvio "fantastičan električni automobil
HCMAA kaže...
2,5 milijarde funti.. s tim novcima su mogli kupiti dionice Tesle....ovo je na razini todorića ive...s tim novcima kad bi računali da svako elv dođe 30000 funti...mogli su kupiti točno 83333 komada i onda dati ljudima bespatno....ili na njih zalipiti svoj brend...i onda su mogli izdati special edition usisavač u ograničenom broju od 83333 komada i onda svatko tko kupi taj usisavač dobije ELV na dar:)....Zamislite koja bi im to bila marketing fora....za povijest

 stvar je u tome da je projekt u nepoznatom iznosu financiran javnim novcem. Naravno da bi bila manja šteta da su kupili gotove Tesle, ali onda Sir James i frendovi političari ne bi ništa spremili u džepove ;-)

15 godina
offline
Re: Dyson razvio "fantastičan električni automobil
Robi Buterin kaže...

Ti Jajaru nisi sposoban ništa praviti bez obzira na količinu novca. Jedino si sposoban trolati na ono što te smeta i iritira tvoju " petrol head"

No to je ono za što si sposoban i ništa više. Sva sreća da polako postaješ dinosaur kao i ono što voziš. Uskoro ćeš izumrijeti i više nećemo čuti za tebe.

 nemoj planut, robi. dobit ćeš podočnjake na borama. eo za tebe jedan električni isječak, dok moj bicikl (mehanički, ispričavam se i kajem zbog tehnozaostavštine. ali imam brijaći aparat na struju!) i pješice odumiru. šmrc. 

 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
6 2 hvala 0
12 godina
offline
Re: Dyson razvio "fantastičan električni automobil
Ajar kaže...
Robi Buterin kaže...

Ti Jajaru nisi sposoban ništa praviti bez obzira na količinu novca. Jedino si sposoban trolati na ono što te smeta i iritira tvoju " petrol head"

No to je ono za što si sposoban i ništa više. Sva sreća da polako postaješ dinosaur kao i ono što voziš. Uskoro ćeš izumrijeti i više nećemo čuti za tebe.

 nemoj planut, robi. dobit ćeš podočnjake na borama. eo za tebe jedan električni isječak, dok moj bicikl (mehanički, ispričavam se i kajem zbog tehnozaostavštine. ali imam brijaći aparat na struju!) i pješice odumiru. šmrc. 

 

 

 Top Secret, idem ga odmah skinut

8 godina
offline
Re: Dyson razvio "fantastičan električni automobil
mGT kaže... 

 Top Secret, idem ga odmah skinut

 

Sjećam se kad nam je tip koji je prvi gledao film prepričavao "par fora iz filma " skoro sat vremena; plakali smo od smijeha i zaključili da je tip faca ali i totalni lažov, jer je nemoguće da ima toliko provala u filmu. Abrahams-Zucker-Zucker ekipa su napravili odlične Police Squad, Goli pištolj, Ima li pilota u avionu (Airplane!)... ali ovo mi je vrh.

 

edit - Heh, mali heretični dodatak na offtopic - upišah se na "Fist of Jesus", mnogi su ga propustili:

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.10.2019 0:21 (Zechina).
14 godina
online
Dyson razvio "fantastičan električni automobil" i

Prekrst, prekrst...

 

nakon "Šake Isusove" i mojeg cereka, morat ću obuti one Nikice s svetom vodom i otrčati kroz špalir cicojki  koje će me istima lupati po čelu  sveudilj vapijući " O Bože, zašto me napusti"...

 

sve da okajem grijehe... amen...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Dyson razvio "fantastičan električni automobil
#Robi Buterin

Dinosaure nije pregazilo vrijeme nego kamen(stina)...da nije bilo stine...nebi bilo ni glupih komentara na internetu...
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 1 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Dyson razvio "fantastičan električni automobil
DanijelX kaže...
Cluster kaže...

To su sve pikzibneri i Dyson i Tesla i VW i svi ostali!

 

Rimac je u intervjuu sa Toncicom Celjuskom rekao da su auto napravili u 4 mjeseca, tako da je njih par koji su ga radili zivjelo i spavalo u garazi... Cetiri mjeseca u garazi za najbrzi, najbolji elektricni automobil na svijetu! Kod Rimca je sve moguce!

 

https://vijesti.hrt.hr/464888/mate-rimac-pitajte-me-za-par-godina-jesam-li-uspio

 

Vec zadnjih 150 godina svatko moze napravit sam svoj trkaci automobil, naravno ako mu IQ nije ispodprosjecan.

 

Pa danas ljudi hobisticki rade cijele avione koji dobe letnu licencu, a kamoli nece automobile. Samo u americi ima na stotine (ako i ne tisuce) obicnih ljudi koji su napravili vlastite automobile iz zabave.

 

Superbrzi elektricni automobili su bili low-hanging fruit u trenutku kad se Rimac krenuo baviti time. Elektricni motori zbog svoje specificnosti imaju neke ogromne prednosti napram benzinskih, zbog cega lako el. automobili mogu imati apsurdnu metriku nezamislivu za benzince. Samo je bilo pitanje vremena izmedu kad su se pojavile dovoljno dobre baterije kad ce netko sklepat elektricni superautomobil apsurnih specifikacija. Nije to nista extra kompliciranije naspravam ovih ljudi gore koji sami sklepaju svoje hobisticke automobile, a da ne pricam o apsurnim modifikacijama benziskim motora koje pojedini ljudi naprave, koje su daleko vise tehnicki zahtjevnije od onog sta Rimac radi.

Rimac se samo nasao na pravom mjestu u pravo vrijeme. Zato se i je nakon pojave Rimca dogodila poplava elektricnih superautomobila. Njihova pojava je bila neizbjezna, samo je bilo pitanje vremena tko ce prvi.

 

Prvi elektricni automobil napravljen je godine Gospodnje 1828.

 

Istina je da puno ljudi radi svasta, od automobila do zrakoplova, ali nitko osim Rimca ne tvrdi da sami rade sve. A on je rekao da je sam vlastitim rukama napravio svoj prvi elektricni auto u garazi, sto je cista laz. On je sa ukradenim novcima platio drugima da mu sloze komponente koje je kupio.

 

Rimac nije napravio prvi superelektricni automobil.

 

Prije njegovih koncepata su bili:

 

Lightning GT

 

https://newatlas.com/britains-lightning-gt-electric-supercar/9059/

 

Lightning GT ima slicnu sudbinu kao automobili od Rimca, drzava sve financira, a auti samo sto nisu na cesti.

 

Evo i testa iz 2012.:

 

 

Idemo dalje, 

 

Ultimate Aero EV: 1000 horsepower electric supercar

 

 

Jaguar's C-X75 Concept: A 205MPH Electric Supercar

 

https://www.popsci.com/cars/article/2010-09/jaguars-c-x75-concept-205mph-electric-supercar/

 

Audi E-Tron


 

Marussia: Russia's First Electric Supercar

 

https://jalopnik.com/marussia-russias-first-electric-supercar-5131985

 

Renault DeZir

 

https://www.roadandtrack.com/new-cars/videos/a16805/north-american-exclusive-renault-dezir-concept/

 

Mercedes SLS AMG Electric, 2010:

 

Mercedes SLS AMG Electric

 

 

Mercedes SLS Electric Drive. Can Volts Ever Match Pistons, 2013., testiran na stazi od strane Chris Harrisa:

 

 

Da li postoji neki test sa staze nekog od Rimcevih automobila, brodova, letecih automobila i slicnoga sto je najavljivao?

 

Da rezimiram, niti je Rimac u bilo cemu bio prvi, niti je nakon Rimca slijedila poplava elektricnih superautomobila.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice