EA privremeno uklonio mikrotransakcije iz Star War

poruka: 10
|
čitano: 4.901
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "EA privremeno uklonio mikrotransakcije iz Star War".
13 godina
neaktivan
offline
EA privremeno uklonio mikrotransakcije iz Star War

Dok god su mikrotransakcije na bazi kozmetičke prirode, meni iskreno ne smetaju, ali ovaj P2W sistem iz Battlefronta 2 je očajan.  Sam progression sistem unutar igre je katastrofa. Zasjenio je samu igru s obzirom da je igra jako dobro optimizirana, nema gamebreaking bugova, napredovali su po gameplayu naspram prethodnika, ima uključene DLC-ove u osnovnu cijenu igre. Igra sama po sebi nije zamišljena da bude competitivna tj. casual friendly je!

 

 

 

Primjer P2W sistema unutar igre (koje ne znači da se neće vratiti u budućnosti s obzirom da su privremeno isključili kupnju lootcrate-ova):

 

 

Boba Fett sa i bez nadogradnja:

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.11.2017 13:42 (Teknokyo).
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: EA privremeno uklonio mikrotransakcije iz Star

Kao i kolega iznad, dok su mikrotransakcije samo kozemtičke prirode nema nikakvih problema s tim. U LoL-u je bilo zabilježeno da su neki skinovi zbog animacija imali veći range ili je lik bio uži pa ga je bilo teže pogoditi i takve stvari. I to su igrači maksimalno koristili dok Riot nije to popravio. OW igram aktivno i nisam primjetio nikakve probleme oko lootboxova i plaćanja istih pravim novcem jer su sve promjene samo kozmetičke, a ovo što je EA probala progurati s BFII je katastora

12 godina
offline
Re: EA privremeno uklonio mikrotransakcije iz Star
Nema frke, OG battlefront 2 serveri rade od 10 mj opet, crossplay izmedju gog.com i steama. Nek si zadrze loot boxove, pohlepna bagra i vrli peglaci kartica koji to sve puse.
What could possibly go wrong?
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
EA privremeno uklonio mikrotransakcije iz Star War

Nekad davno AAA igre su bile nesto cemu se stremilo, ideal kvalitete i truda ulozenog u igru.

AAA je vec neko vrijeme sinonim za anemicne poluproizvode, demo izdanja igre za koje se plati 60 Eura, i onda se potom utuce jos 40-100 Eura u razno razne season pass-ove, dlc i razno razne mikrotransakcije koje su se polako uvlacile u igre pod izgovorom "it's only cosmetics" 

 

Iskreno ljudi koji kazu "it's ok, as long as it's cosmetics" su isprani mozgovi, i da svjestan sam da sam upravo nazva par postera prije mene ispranim mozgovima,ispricavam se ako se nadu uvrijedenima, stvarno mi nije namjera ikoga vrijedat.
Ali nazalost to je cinjenica, ljudi koji to tvrde su dio problema.

Razmislite malo, sta je jedna od najbitnijih stvari u online gamingu?

Cool faktor, Prestige faktor kako god to zelite nazvat.

Ljudi zele izgledati cool, drugacije, mocnije, u neku ruku to je preslika stvarnog svijeta, vecina ljudi u "RL" zeli pokazati svoje najbolje lice, i to rade s odjecom, nakitom, razno raznom tehnikom, prijevoznim sredstvima itd. faktor prestiza u stvarnosti dirigiraju novci.

U igrama se nekada taj faktor prestiza postizao s igranjem igre, ne otvaranjem novcanika, i to je problem.


Zasto kazem da su ljudi koji kazu "cosmetic only = ok" isprani mozgovi?

Jer je to fraza koju je industrija (e.g. EA, Activision Blizzard, Ubisoft, Take-Two, WB etc.) izmislila kako bi opravdala uvodenje tih mikrotransakcija u full price igre.

I zalosno je da je vecina ljudi to progutala s osmjehom, zato sada izbacuju financijska izvjesca s vecim profitom od prodavanja magle nego samih igara, i to smo im mi, consumeri aka. ovce dopustili.

 

2017 je postala godina loot box ofanzive koju je djelomicno prouzrocia uspjeh Overwatcha, i smijesno je sta je vecina ljudi pravdala Overwatch-ove (60€ full price game btw) RNG low reward shit boxove s tom frazom "cosmetic only", cak je i Mike Morhaime postao sprdnja s svojim "Overwatch is not part of the lootbox controversy"

Svi "AAA" smrad publish-eri su skuzili kako je mozda dosa moment da sav RNG-captcha-lootbox bullshit s mobilnih igara mogu pocet uvodit na "veliki" market, i na srecu bilo je dovoljno "trijeznih" koji su to docekali na noz i digli galamu oko toga.

Samo se nadam da ce se nastavit s ostrom kritikom bilo kakavih gambling loot box sistema u full price igrama, i da ljudi nece sada rec "it's ok izbacili su boxove iz Battlefronta, we won!".

Budite sigurni cim se prasina slegne, oni se vracaju.

Integrirani su u srz Battlefronta 2, igra je radena s lootbox-ovima u prvom planu, nemogu ih tek tako izbacit, sta su i sami potvrdili, ovo je samo temporary win.

 

Evo video o ovom zakljucavanju crystala u Battlefrontu za zainteresirane.

 

Inace na Jim Sterlingovom kanalu ima jako puno informativnih videa o trenutnom stanju industrije i svakako bi ga preporucia bilo kojem gameru.

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.11.2017 16:36 (Ashelor).
Moj PC  
5 1 hvala 1
13 godina
offline
EA privremeno uklonio mikrotransakcije iz Star War

Nije Overwatch taj koji je odjednom unio  "loot cratove" kakve danas vidimo u AAA gaming svijet......to je vjerovao ili ne ME3 još tamo davne 2012

Svi drugi samo slijede taj model, uostalom poznato je da je Me3 zaradio najviše para upravo na mikrotransakcijama.

 

Iako, koliko čitam, čini se da je i Fifa još od 2010 prodavala card packove za onaj Ultimate team dodatak.

 

Što bi značilo da je pionir u AAA svijetu po pitanju lootcratova bio EA......a čiji je ono Battlefront?

Dakle nije ovo nešto što je u planu Ea 2-3 godine.....nope to je tu već jaaako dugo vremena.

 

A sudbina Battlefronta?

Pa ako bude slično ME: Andromedi i ako kritike i prodaja oslabe onda sigurno očekujte prestanak supporta kroz par mjeseci. Naravno loot boxevi ostaju jer su kao i u ME3 i Andromedi sastavni dio igre i jer mogu zaraditi još pokoji dolar od budućih kupaca.

 

 

Battlelog: [G] pijana_carapa
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
EA privremeno uklonio mikrotransakcije iz Star War

a cijela dlc fama (u sadašnjem obliku) također je krenula sa Mass Effectom i bring down the sky dlc-om. u tadašnjem Enteru bilo poseban tekst o dlc-ovima pored recenzije mass effecta, tada smo svi mislili da je drugi naziv za klasične ekspanzije tipa The Titans za Age of Mythology, a pretvorilo se u ovaj fini šitfest.

 

ne drže me te igre toliko više, dijelom jer nemam više toliko vremena na bacanje, a dijelom je način poslovanja. daj 50 eura za igru, pa daj za mjesec dana 10-15 eura za story dlc ili mi daj još 40-50 za season pass. ili čekaj godinu-dvije da izdaju sve kaj misle pa onda kupi goty ili complete ediciju. to može prolaziti u igrama poput witchera sa fokusom na singelplayer.

ovu battlefront ili battlefield dok izađe sve kaj misle izdati baza igrača se toliko prorijedi i fragmentira jer nemaju svi sve dlc-ove (posebno na PC-u) pa nemaš sa kim igrati ili je u najavi novi battlefield/battlefront/cod pa opet dio igrača odjebe jer dolazi nešto novo.

 

eto primjer for honor - igra navodno izgubila 80% playerbasea,  a na tržištu manje od godine dana.

koliko se ono cod 1, 2 i 4 dugo igrali? cs 1.6 dan danas živi. takve dugotrajne igre više nećemo gledati. i onda mi dođe ekipa i pravda svoju kupovinu od 500-600 kn na AAA naslove u smislu pa to mi je jedan pravi izlazak, to su mi cigarete 2 tjedna... samo palite novce.

What could possibly go wrong?
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
EA privremeno uklonio mikrotransakcije iz Star War

Kozmetičke điđe baje u lootboxevima su OK.

 

Nažalost EA/DICE su odlučili staviti nadogradnje u Battlefront 2 lootboxeve.

Mene osobno ne smeta, jer to nije kompetitivni šuter, ali naravno da bih radije da toga nema.

 

E sad, zašto su to napravili?

Sigurno nisu glupi i mogli su očekivati što će se desiti zbog ovakvih lootbox nagrada.

 

Međutim, problem je što je njihova Star Wars licenca koju su dobili od Disneya vjerojatno vrlo ograničena.

Ako ste pratili priču oko gašenja Visceral studija i Star Wars igre na kojoj su radili, developeri su rekli da im je trebalo 6 mjeseci da im Disney odobri samo manju modifikaciju nekog Star Wars pištolja, jer to nije "Star Wars canon".

 

Tako da nema šanse da mogu staviti kozmetičke iteme u Battlefront i da Jedi vitezovi trče okolo sa šarenim kapama, a Stormtrooperi imaju oklope za ramena kao da su ispali iz World of Warcarfta.

 

 

PSN - DeniZg80, Youtube channel: https://www.youtube.com/channel/UCtuFx5BN99qQpv72xmEvAYQ
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: EA privremeno uklonio mikrotransakcije iz Star
Hornet_93 kaže...

a cijela dlc fama (u sadašnjem obliku) također je krenula sa Mass Effectom i bring down the sky dlc-om. 

 Kakav Mass Effect 1. Dok Bethesda nije prodala horse armor DLC za TES 4 Oblivion ekpanzije su bila normalna stvar, nakon toga su postale rijetkost.

15 godina
offline
EA privremeno uklonio mikrotransakcije iz Star War

Većina MP igara brzo gubi igrače najviše zbog toga jer su isprazne i većinom pune varalica pogotovo popularne FPS igre.

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: EA privremeno uklonio mikrotransakcije iz Star

Prolazilo im je svih ovih godina s FIFA, pa sad s novim NFS. Pa su sad valjda mislil da će im proći s BF II.

Drago mi je da su se igrači napokon pobunili, ali je ovo samo PR od strane EA dok se situacija ne smiri.

BF3:fluffy_inside
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice