EISA Awards 2021-2022 - Ovo su službeno najbolji m

poruka: 27
|
čitano: 7.365
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "EISA Awards 2021-2022 - Ovo su službeno najbolji m".
15 godina
offline
EISA Awards 2021-2022 - Ovo su službeno najbolji m

Da li je ovo Samsung umro ili je morao da plati da učestvuje u nagradama?

I nešto mi ove kategorije nisu baš jasne: ADVANCED SMARTPHONE 2021-2022 i BEST SMARTPHONE 2021-2022. Koji je sada bolji, ovaj "napredni" ili ovaj "najbolji"?

Moj PC  
4 0 hvala 0
3 godine
odjavljen
offline
Re: EISA Awards 2021-2022 - Ovo su službeno najbol
Zavisi tko vise plati. Isto je I sa nagradama za sireve, svi dobiju po jednu.
2 godine
neaktivan
offline
Re: EISA Awards 2021-2022 - Ovo su službeno najbol

Ne znam je li ko koga potplatio, ali osobno koristim samsung s10 i mogu reći da je to najgori telefon koji sam ikad imao,.... neupotrebljivo smeće, koje bi kao trebalo biti top model. Nikad više....

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.8.2021 8:17 (American ninja).
15 godina
offline
Re: EISA Awards 2021-2022 - Ovo su službeno najbol
Ja samo pitam da li se plaća učestvovanje u nagradama, a ne da je netko nekoga potplatio. Ajde Petric će to odgovoriti.
Because anything Korea does, Japan does it better.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
EISA Awards 2021-2022 - Ovo su službeno najbolji m

To ima više kategorija nego proizvoda koji se ocjenjuju.

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: EISA Awards 2021-2022 - Ovo su službeno najbol
Hmm, nema onog kaj proizvodi užasne veš mašine i nekakve mobitele
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: EISA Awards 2021-2022 - Ovo su službeno najbol
Sve su to placeni oglasi, nista drugo. I Noa je svojedobno dobila bestbuy nagradu. Pametnom dosta.
Moj PC  
6 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: EISA Awards 2021-2022 - Ovo su službeno najbol
nkdz kaže...
Sve su to placeni oglasi, nista drugo. I Noa je svojedobno dobila bestbuy nagradu. Pametnom dosta.

Štoviše, i za dostatnog dovoljno pametno !!!

 

Kruha i igala...
16 godina
moderator
offline
Re: EISA Awards 2021-2022 - Ovo su službeno najbol
Envy kaže...
Ja samo pitam da li se plaća učestvovanje u nagradama, a ne da je netko nekoga potplatio. Ajde Petric će to odgovoriti.

 Ne, ne naplaćuje se sudjelovanje u nagradama, niti dodjela nagrada. Urednici publikacije koje su članice EISA-e sami nominiraju uređaje na temelju objavljenih vlastitih recenzija. Nakon toga cca. mjesec i pol raspravljaju međusobno (mailom i zoomom sada, a prije mailom i sastancima uživo) o nominiranim uređajima, razmjenjuju rezultate mjerenja, katkada si čak i međusobno šalji sampleove, i slično, prije završnog glasanja. 

Istina je da ni takav sustav nije 100% savršen jer postoje manji proizvođači uređaja koji nisu uvijek dostupni baš u cijelom svijetu (ili barem na većini tržišta), pa nikada uobičajenim kanalima niti ne stignu u ruke recenzentima, pa ispada da doista oni koji su financijski moćniji "lakše" dođu u priliku biti nominirani. No, vjerojatno ne bi ni bili u takvoj poziciji da im uređaji ne vrijede, a EISA nagrade ionako služe kao preporuka za kupnju, dakle ne bi imale smisla da se dodjeljuju slabo dostupnim uređajima.

drpetric
15 godina
offline
Re: EISA Awards 2021-2022 - Ovo su službeno najbol
drpetric kaže...
Envy kaže...
Ja samo pitam da li se plaća učestvovanje u nagradama, a ne da je netko nekoga potplatio. Ajde Petric će to odgovoriti.

 Ne, ne naplaćuje se sudjelovanje u nagradama, niti dodjela nagrada. Urednici publikacije koje su članice EISA-e sami nominiraju uređaje na temelju objavljenih vlastitih recenzija. Nakon toga cca. mjesec i pol raspravljaju međusobno (mailom i zoomom sada, a prije mailom i sastancima uživo) o nominiranim uređajima, razmjenjuju rezultate mjerenja, katkada si čak i međusobno šalji sampleove, i slično, prije završnog glasanja. 

Istina je da ni takav sustav nije 100% savršen jer postoje manji proizvođači uređaja koji nisu uvijek dostupni baš u cijelom svijetu (ili barem na većini tržišta), pa nikada uobičajenim kanalima niti ne stignu u ruke recenzentima, pa ispada da doista oni koji su financijski moćniji "lakše" dođu u priliku biti nominirani. No, vjerojatno ne bi ni bili u takvoj poziciji da im uređaji ne vrijede, a EISA nagrade ionako služe kao preporuka za kupnju, dakle ne bi imale smisla da se dodjeljuju slabo dostupnim uređajima.

Ajde još jedno pitanje. Sad sam bio na EISA stranici i vidio sam da za zemlju Croatiu Bug magazi je žiri (vjerojatno) pored ostalih bio samo za Telefone? Ili ste žiri za sve?
Iako u Bugu-u bude recenzija i pokoje kamere (sjećam se Panja a i Televozra [valjda])Ž

I još jedno pitanje vezano za rubrike. Npr: ADVANCED SMARTPHONE 2021-2022 i BEST SMARTPHONE 2021-2022, ovo stvarno nema nikakve veze.

16 godina
moderator
offline
Re: EISA Awards 2021-2022 - Ovo su službeno najbol
Envy kaže...

Ajde još jedno pitanje. Sad sam bio na EISA stranici i vidio sam da za zemlju Croatiu Bug magazi je žiri (vjerojatno) pored ostalih bio samo za Telefone? Ili ste žiri za sve?
Iako u Bugu-u bude recenzija i pokoje kamere (sjećam se Panja a i Televozra [valjda])Ž

I još jedno pitanje vezano za rubrike. Npr: ADVANCED SMARTPHONE 2021-2022 i BEST SMARTPHONE 2021-2022, ovo stvarno nema nikakve veze.

 Da, Bug sudjeluje samo u glasanju za kategoriju Mobile Devices. EISA je podijeljena u 6 kategorija, nismo eksperti za svih 6. Nijedan član EISA-e nije.

 

Advanced Smartphone je uređaj koji je tehnološki najnapredniji i koji donosi najviše tehnološkog iskoraka i diktira tehnološke trendove. Dakle to je preporuka za zahtjevne geekove i techije.

 

Best Smartphone je najbolji mobitel za opću publiku, dakle ponajbolji uređaj koji se nudi za "običnog" potrošača. 

Jasno da se kod Bugove publike te dvije kategorije lako preklapaju, no EISA nagrade su preporuke za svih. Zato i postoji više kategorija...

drpetric
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.8.2021 10:17 (drpetric).
3 godine
odjavljen
offline
Re: EISA Awards 2021-2022 - Ovo su službeno najbol
Ako ti treba expert za sve slobodno se javi Petricu. Cijena? Prava sitnica.
16 godina
offline
Re: EISA Awards 2021-2022 - Ovo su službeno najbol
Odmah se zelim ograditi da mi cilj sljedeceg nije vrijedjanje, provociranje i slicno i zato cu postaviti pitanje - kako je moguce su skartni Noa mobiteli dobivali nagrade unatoc svim tim opseznim testiranjima, medjusobnoj komunikaciji medju novinarima i da nitko nije primjetio ozbiljne mane tih uredjaja, dok isti novinari na recenzijama navode manu Samsung galaxy 11 ultra da gestom prsta po ekranu za "recent apps" nekad ne primi (od 10 puta, 2 puta im ne ulovi gestu)?
Takve situacije covjeka natjeraju da razmislja o raznim teorijama - placenickoj teoriji. Steta.
Moj PC  
4 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: EISA Awards 2021-2022 - Ovo su službeno najbol
kad smo već kod sumnjivih plaćenih oglasa, kako to da se uvijek sponzorirane nagrade u Bugu bivaju uvijek nahvaljene u recenzijama kao sam vrh u ponudi na tržištu.
15 godina
offline
EISA Awards 2021-2022 - Ovo su službeno najbolji m

Nije mi baš najjasnije kako Huawei toliko visoko kotira. Prije par godina kad je Windows Mobile bio živ, svi zajedno smo ga pokopali jer nije s aplikacijama pratio Apple i Android. A recimo, Nokia Lumia su bili jako dobri mobiteli sa poprilično konkuretnom cijenom. Sad kad je Huawei u istom tom problemu onda odjednom to više nije toliko veliki problem.

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: EISA Awards 2021-2022 - Ovo su službeno najbol
Ako testirane uređaje moraš vratiti- nema nagrade. Ako ne trebaš vratiti- eto nagrade. Još ako ih ima više istih...
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: EISA Awards 2021-2022 - Ovo su službeno najbol
Zašto jednostavno ne pustite institucije da rade svoj posao... normalno da je sumnjivo kad nema NOE
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.8.2021 12:46 (HCMAA).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: EISA Awards 2021-2022 - Ovo su službeno najbol
Bukva kaže...

Nije mi baš najjasnije kako Huawei toliko visoko kotira. Prije par godina kad je Windows Mobile bio živ, svi zajedno smo ga pokopali jer nije s aplikacijama pratio Apple i Android. A recimo, Nokia Lumia su bili jako dobri mobiteli sa poprilično konkuretnom cijenom. Sad kad je Huawei u istom tom problemu onda odjednom to više nije toliko veliki problem.

 Nikad prezaljena Lumia 800. Fluidan i brz sistem, pun obecanja bio i na kraju propadne sve samo tako, bome nije niti jeftin telefon bio. Jos onaj Balmer govorio da ce imati podrsku za WP8 i na kraju laz i obmana.

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
7 godina
offline
Re: EISA Awards 2021-2022 - Ovo su službeno najbol
Bukva kaže...

Nije mi baš najjasnije kako Huawei toliko visoko kotira. Prije par godina kad je Windows Mobile bio živ, svi zajedno smo ga pokopali jer nije s aplikacijama pratio Apple i Android. A recimo, Nokia Lumia su bili jako dobri mobiteli sa poprilično konkuretnom cijenom. Sad kad je Huawei u istom tom problemu onda odjednom to više nije toliko veliki problem.

 Pa očito ljudi koji kupe Huawei već znaju kak instalirati neki alternativni store koji potegne aplikacije s play storea, tak da im nije nikakav problem koristiti Huawei.

A 99% stanovništva ionak ne treba ništa kaj se ionak ne nalazi u Huaweievom storeu -Whatsapp, Viber, Facebook, Instagram, TikTok.

Tak da je podjednako upotrebljiv kao i bilo koji drugi Android - na kraju je jedina žrtva zapravo Google.

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.8.2021 13:35 (fer-de-lance).
10 godina
offline
Re: EISA Awards 2021-2022 - Ovo su službeno najbol
fer-de-lance kaže...
Bukva kaže...

Nije mi baš najjasnije kako Huawei toliko visoko kotira. Prije par godina kad je Windows Mobile bio živ, svi zajedno smo ga pokopali jer nije s aplikacijama pratio Apple i Android. A recimo, Nokia Lumia su bili jako dobri mobiteli sa poprilično konkuretnom cijenom. Sad kad je Huawei u istom tom problemu onda odjednom to više nije toliko veliki problem.

 Pa očito ljudi koji kupe Huawei već znaju kak instalirati neki alternativni store koji potegne aplikacije s play storea, tak da im nije nikakav problem koristiti Huawei.

A 99% stanovništva ionak ne treba ništa kaj se ionak ne nalazi u Huaweievom storeu -Whatsapp, Viber, Facebook, Instagram, TikTok.

Tak da je podjednako upotrebljiv kao i bilo koji drugi Android - na kraju je jedina žrtva zapravo Google.

 

 

Huawei je imao pad prihoda od 30% za prvu polovicu godine, u odnosu na 2020. Nemaju im uređaji nikakvog smisla u Europi i Americi.

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.8.2021 15:29 (jdv).
9 godina
offline
Re: EISA Awards 2021-2022 - Ovo su službeno najbol
fer-de-lance kaže...
Bukva kaže...

Nije mi baš najjasnije kako Huawei toliko visoko kotira. Prije par godina kad je Windows Mobile bio živ, svi zajedno smo ga pokopali jer nije s aplikacijama pratio Apple i Android. A recimo, Nokia Lumia su bili jako dobri mobiteli sa poprilično konkuretnom cijenom. Sad kad je Huawei u istom tom problemu onda odjednom to više nije toliko veliki problem.

 Pa očito ljudi koji kupe Huawei već znaju kak instalirati neki alternativni store koji potegne aplikacije s play storea, tak da im nije nikakav problem koristiti Huawei.

A 99% stanovništva ionak ne treba ništa kaj se ionak ne nalazi u Huaweievom storeu -Whatsapp, Viber, Facebook, Instagram, TikTok.

Tak da je podjednako upotrebljiv kao i bilo koji drugi Android - na kraju je jedina žrtva zapravo Google.

 

 Pa te iste osnovne aplikacije je imao i Windows Phone pa je propao XD

7 godina
offline
Re: EISA Awards 2021-2022 - Ovo su službeno najbol

Istina.

 

Premda, realno, još je najmanji problem WP-a bio nedostatak aplikacija...

 

Kruha i igala...
16 godina
offline
Re: EISA Awards 2021-2022 - Ovo su službeno najbol
Kad se samo sjetim da sam kao klinac vjerovao toj skupini eksperata i smatrao da uredjaj koji ima njihovu preporuku jest najbolji. Doduse, bilo je to vrijeme kad nisi mogao pronaci milijun clanaka i recenzija o bilo kojem uredjaju kao danas.
8 godina
offline
Re: EISA Awards 2021-2022 - Ovo su službeno najbol
drpetric kaže...
Envy kaže...

Ajde još jedno pitanje. Sad sam bio na EISA stranici i vidio sam da za zemlju Croatiu Bug magazi je žiri (vjerojatno) pored ostalih bio samo za Telefone? Ili ste žiri za sve?
Iako u Bugu-u bude recenzija i pokoje kamere (sjećam se Panja a i Televozra [valjda])Ž

I još jedno pitanje vezano za rubrike. Npr: ADVANCED SMARTPHONE 2021-2022 i BEST SMARTPHONE 2021-2022, ovo stvarno nema nikakve veze.

 Da, Bug sudjeluje samo u glasanju za kategoriju Mobile Devices. EISA je podijeljena u 6 kategorija, nismo eksperti za svih 6. Nijedan član EISA-e nije.

 

Advanced Smartphone je uređaj koji je tehnološki najnapredniji i koji donosi najviše tehnološkog iskoraka i diktira tehnološke trendove. Dakle to je preporuka za zahtjevne geekove i techije.

 

Best Smartphone je najbolji mobitel za opću publiku, dakle ponajbolji uređaj koji se nudi za "običnog" potrošača. 

Jasno da se kod Bugove publike te dvije kategorije lako preklapaju, no EISA nagrade su preporuke za svih. Zato i postoji više kategorija...

 Tolko kategorija postoji samo zbog novaca.

Gledam fotoaparate i tam svi nesto osvoje jer svatko nesto plati da osvoji. 

Kolko sam vidio za red dot  nagrade se placa 6000$

Sigurno je slicno za TIPA i ovaj EISA

 

 

 

bilo bi dobro kad bi bug napisao tocno o cem se tu radi

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.8.2021 15:11 (Santana).
15 godina
offline
Re: EISA Awards 2021-2022 - Ovo su službeno najbol
Santana kaže...
* * * 

bilo bi dobro kad bi bug napisao tocno o cem se tu radi

 Pa nipisao je, Petric sve kroz moja pitanja.... a ti "od***i. Ali ako ti je kivvo što je Bug nagazin žiri za mibitne telefone? Slobodno reci.

15 godina
offline
Re: EISA Awards 2021-2022 - Ovo su službeno najbol
Santana kaže...

 

 

bilo bi dobro kad bi bug napisao tocno o cem se tu radi

 

Princip je vrlo jednostavan. Firma plaća entry fee organizatoru sajma/konferencije/kongresa te u sklopu toga dobiva booth, medijski prostor, prezentaciju uređaja, što već žele...

Zatim se dijele nagrade, a svaki sudionik koji je platio traženu sumu od strane organizatora za taj oblik dodatne medijske promidžbe, osvaja po neku nagradu. Tako je to u svakoj industriji, od prehrambene industrije pa sve do industrije patenata i inovacija. 

 

Obično se mora još dodatno nadoplatiti ukoliko firma želi istaknuti logo osvojene nagrade na primjerice ambalaži uređaja. Tako se i NOA ponosno isticala osvojenom EISA nagradom u bestbuy kategoriji. Čak su angažirali i Zlaka Dalića kao promotora te godine na MWC. 

8 godina
offline
Re: EISA Awards 2021-2022 - Ovo su službeno najbol
nkdz kaže...
Santana kaže...

 

 

bilo bi dobro kad bi bug napisao tocno o cem se tu radi

 

Princip je vrlo jednostavan. Firma plaća entry fee organizatoru sajma/konferencije/kongresa te u sklopu toga dobiva booth, medijski prostor, prezentaciju uređaja, što već žele...

Zatim se dijele nagrade, a svaki sudionik koji je platio traženu sumu od strane organizatora za taj oblik dodatne medijske promidžbe, osvaja po neku nagradu. Tako je to u svakoj industriji, od prehrambene industrije pa sve do industrije patenata i inovacija. 

 

Obično se mora još dodatno nadoplatiti ukoliko firma želi istaknuti logo osvojene nagrade na primjerice ambalaži uređaja. Tako se i NOA ponosno isticala osvojenom EISA nagradom u bestbuy kategoriji. Čak su angažirali i Zlaka Dalića kao promotora te godine na MWC. 

 Hvala na objasnjenju.

 

Sad mi nije jasno zasto to dobiva medijski prostor posto nema bas nikakvu vrijednost za potrosace upravo suprotno, a njima bi bas mediji morali sluziti

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice