Ekološko rješenje: beton s recikliranim automobils

poruka: 10
|
čitano: 3.837
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ekološko rješenje: beton s recikliranim automobils".
23 mjeseca
protjeran
offline
Ekološko rješenje: beton s recikliranim automobils

a njezini izumitelji pokrenuli su i proces patentne zaštite."

mogla bi omogućiti izgradnju jeftinih stambenih objekat"

 

Ovo dvoje ne ide zajedno,barem u većini slučajeva... 

 
4 1 hvala 0
11 godina
online
Ekološko rješenje: beton s recikliranim automobils

kancerogeno smece od gume u zidovima domova ljudi?

super, sjajno...

 

ajmo se rjesiti smeca a usput i ekipe...

 

 

 

Greta i njezini guzoljupci na aparatima!

 
1 0 hvala 0
2 godine
offline
Ekološko rješenje: beton s recikliranim automobils

vjerojatno postoji ekipa koja kontrolira u koji se kemijski sastav guma pretvara vezivanjem s betonom..

nisu bez veze zabranjene azbestne ploče na krovovima kuća, kojih po našim gradovima ima još preko 30%

 

 

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
 
0 0 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Ekološko rješenje: beton s recikliranim automo
Vjerojatno...
11 godina
online
Re: Ekološko rješenje: beton s recikliranim automo
Zaporožac kaže...

vjerojatno postoji ekipa koja kontrolira u koji se kemijski sastav guma pretvara vezivanjem s betonom..

nisu bez veze zabranjene azbestne ploče na krovovima kuća, kojih po našim gradovima ima još preko 30%

 

 

 sorry ali ja nisam religiozan

15 godina
offline
Re: Ekološko rješenje: beton s recikliranim automo
Zaporožac kaže...

vjerojatno postoji ekipa koja kontrolira u koji se kemijski sastav guma pretvara vezivanjem s betonom..

nisu bez veze zabranjene azbestne ploče na krovovima kuća, kojih po našim gradovima ima još preko 30%

 

 

 kako paradajzić diskretno kaže, oslanjaš se na razum.. :) ..

-pazi kako funkcionira 'zakon'.. nešto što nije zabranjeno, dozvoljeno je.. za građevinski materijal su se koristile i azbestne ploče, dok se nije otkrilo.. i zabranilo.

-postoji li zabrana za gumu? ne, tj do sad nije korišteno pa nema ni zabrane, tj klasični tijek stvari, prvo se nešto korisit i možda se otkrije problem pa tek tad zabrani.. dok već unaprijed znamo da manje više svi materijali imaju neki kancerogeni postotak, sve što recimo gori.. pa i guma (no ima i šunka, špek.. uglen, bilo što organsko-kemijskog.. kao i proces karbonizacije).. dok recimo drvo također možemo pretvoriti u ugljen no za sad ne postoji zabrana korištenja drveta u gradnji i smatra se 'zdravim' materijalom.. tj ne znam što se možda dogodi s recimo drvenim parketom kroz par milenija, vjerojanto ništa, ostane normalno drvo... i zato nije zabranjeno ili kancerogeno, no potencijala ima pri čemu nisam kemičar nego laik u tome .. onak, ko drugi paradajz koji nešto trabunja bezveze.. :)

druga stvar je postotak, širenje, tolerancija i prirodna rezistencija.. jer sve oko nas je 'štetno', sam zrak koji dišemo neovisno da je najčišći, jer je to proces oksidacije tj nešto kao trošenje-habanje organizma, no moramo disati kao što je smisao autogume da se troši..

-možda su daleko opasnije mikročestice gume koje upotrebom u prometu završe u zraku nego ovako u betonu.. tj ako zabranimo takav beton, možda zabranimo stvar koja je red veličina manje opasna od onog kako se gume troše.. itd itd. a studija nikad ne uzme sve parametre, objektivno sve strane-interese.. jer recimo za aus-primjer oni se žele riješiti guma i tad recimo 'naginju' tome da je to ok riješenje (dok se nedvojbeno ne pokaže suprotno).. da ne postoji takav razlog, naginjanje.. tad bi bili objektivniji tj moglo bi im se više 'vjerovati' da nema takvih razloga za-protiv.. i tu je paradazić vjesrski u pravu :)) ili take one to know one..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
2 godine
offline
Re: Ekološko rješenje: beton s recikliranim automo
LudaRajcica kaže...

kancerogeno smece od gume u zidovima domova ljudi?

super, sjajno...

 

 

ihush kaže... 

 kako paradajzić diskretno kaže, oslanjaš se na razum.. :) ..

-pazi kako funkcionira 'zakon'.. nešto što nije zabranjeno, dozvoljeno je.. za građevinski materijal su se koristile i azbestne ploče, dok se nije otkrilo.. i zabranilo.

-postoji li zabrana za gumu? ne, tj do sad nije korišteno pa nema ni zabrane, tj klasični tijek stvari, prvo se nešto korisit i možda se otkrije problem pa tek tad zabrani.. d

dečkići moji, malo stariji,malo mlađi (verrückt tomaten)

 

auto guma se reciklira već ohohoooooohohooooo godina u druge svrhe.

 

primjer hrvatske tvrtke; 

 

https://gumiimpex.hr/proizvodi-od-reciklirane-gume/

 

da je nešto kancerogeno, već bi se netko na svijetu oglasio; Greta i kompani..

 

neće meen jedna obična špricana, nezdrava , kancerogena i još luda rajčica uvjeravati kako su proizvodi od auto guma rakoviti. 

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
15 godina
offline
Ekološko rješenje: beton s recikliranim automobils

dugo već rabe stare gume za asfalt (koji zbog toga nije ukusniji/jestiviji ali je sve ostalo). mislim kako i lustracija napisa potječe iz jednog od takvih opisa. pomirimo li se s činjenicom (pa posljedično i cijenom) kako se jedna guma sastoji od najmanje 200 kojekakvih kemija i fizika (ovisno o proizvođaču), a korisna je i kad umre, ic oke. kancerogeno je ionako sve. nisu gume samo za paljenje iz protesta, ljuljanje majmunima te vježbe "rekreativcima". još ak riješe recikliranje prezervativa ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
3 godine
odjavljen
offline
Ekološko rješenje: beton s recikliranim automobils

Kuca je od kamena i drva, a od reciklirane gume neka rade kurtone i zvakace gume. Ni beton ni cement nisu najzdraviji pogotovo za baustelce. 

 
0 0 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Ekološko rješenje: beton s recikliranim automobils

Ako tko gradi kuću neka mi se javi . Imam 4 zimske gume Dunlop.

 
3 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice