Električni motocikl Harley-Davidsona koštat će got

poruka: 51
|
čitano: 10.548
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Električni motocikl Harley-Davidsona koštat će got".
14 godina
offline
Električni motocikl Harley-Davidsona koštat će got

Znao sam lika kojem je GSX-R trošio 13,5.
Skuter 50ccm (pa makar i dvotaktni) koji troši 4 litre je gotovo sigurno neispravan.
Zašto ti Harleyi i slični krameraj mora toliko bučiti (vozač ispod kacige sigurno ima bar jedan set čepova za uši, ili je sasvim gluh)?
To što se električni motocikl ne čuje bi trebao biti problem samo slijepim pješacima, a i oni imaju bolje istančan sluh od onih koji vide. Ovi koji vole miris ulja i te stvari uvijek mogu vozit oldtimere (HD je tehnološki oldtimer i kad ga kupiš novog).

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Električni motocikl Harley-Davidsona koštat će
jozef kaže...


Skuter 50ccm (pa makar i dvotaktni) koji troši 4 litre je gotovo sigurno neispravan.

 Ako ces gledati sa policijskog aspekta, da. Skuter (Piaggio NRG)  je bio tehnicki neispravan jer je imao skinutu blokadu.

Svi skuteri od 50cc (dvotaktni) sa skinutom blokadom su oko 4 l/100km.

I’ll tell you a DNS joke but be advised, it could take up to 24 hours for everyone to get it.
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.1.2019 10:40 (syncmaster245b).
12 godina
odjavljen
offline
Re: Električni motocikl Harley-Davidsona koštat će
Taj motor je jednak kao sportski auto, tako da..
12 godina
offline
Re: Električni motocikl Harley-Davidsona koštat će
jozef kaže...

Znao sam lika kojem je GSX-R trošio 13,5.
Skuter 50ccm (pa makar i dvotaktni) koji troši 4 litre je gotovo sigurno neispravan.
Zašto ti Harleyi i slični krameraj mora toliko bučiti (vozač ispod kacige sigurno ima bar jedan set čepova za uši, ili je sasvim gluh)?
To što se električni motocikl ne čuje bi trebao biti problem samo slijepim pješacima, a i oni imaju bolje istančan sluh od onih koji vide. Ovi koji vole miris ulja i te stvari uvijek mogu vozit oldtimere (HD je tehnološki oldtimer i kad ga kupiš novog).

 Nije, samo su mu dignute blokade. I moj troši toliko.

Što se sportskih motora tiče, tu je sve jasno. Automobili s atmosferskim motorima, i to oni "sportski" u prosjeku daju duplo manju snagu po kubiku od sportskih motora. Sportski motori (i skuteri) snagu dobivaju okretajima i od tuda potrošnja. Kod skutera je još specifično da su zbog konstrukcije variomata non stop u visokim okretajima.

 

To što se električni motocikl ne čuje je prvenstveno problem vozača tog motocikla. I ovako nas ne vide, ignoriraju i zvuk je ono što ti često spašava glavu.

15 godina
offline
Re: Električni motocikl Harley-Davidsona koštat će
BlueMax kaže...

To što se električni motocikl ne čuje je prvenstveno problem vozača tog motocikla. I ovako nas ne vide, ignoriraju i zvuk je ono što ti često spašava glavu.

 

Kad se sjetim svojih "skuter" dana mislim da mogu reci da nije samo nevidljivost bila problem.

Par puta mi se dogodilo za vrijeme ljetnih mjeseci kad gori nebo i zemlja, dok se semaforu provlacim izmedju auta da  skuzim znojavog tipa kako me gleda u bocni retrovizor dok mu prilazim. Kada mu pridjem na 5-6 metara, majstor se namjerno izbaci tih pol metra kako se ne bih mogao provuci izmedju auta i onda bezobrazno zuri u tebe. Naravno, tada ga zaobidjem sa druge strane.

I’ll tell you a DNS joke but be advised, it could take up to 24 hours for everyone to get it.
12 godina
offline
Re: Električni motocikl Harley-Davidsona koštat će
syncmaster245b kaže...
BlueMax kaže...

To što se električni motocikl ne čuje je prvenstveno problem vozača tog motocikla. I ovako nas ne vide, ignoriraju i zvuk je ono što ti često spašava glavu.

 

Kad se sjetim svojih "skuter" dana mislim da mogu reci da nije samo nevidljivost bila problem.

Par puta mi se dogodilo za vrijeme ljetnih mjeseci kad gori nebo i zemlja, dok se semaforu provlacim izmedju auta da  skuzim znojavog tipa kako me gleda u bocni retrovizor dok mu prilazim. Kada mu pridjem na 5-6 metara, majstor se namjerno izbaci tih pol metra kako se ne bih mogao provuci izmedju auta i onda bezobrazno zuri u tebe. Naravno, tada ga zaobidjem sa druge strane.

 To je još podnošljiva vrsta debila. Ima onih koji te svjesno dovode u opasnost. Dovoljno je malo pročitati komentare po forumima kad neki motorist strada. 90% reakcija je "tako mu i treba", "jedna budala manje" i sl. Milijun puta sam doživio da mi namjerno oduzimaju prednost, pretiču iz drugog smjera ko da me nema, iz čista mira koče kad sam iza njih.... Samo u mom slučaju često zažale što su takvo nešto napravili. Jednom sam za takvim 150km vozio i nisam se nimalo ohladio.

11 godina
offline
Re: Električni motocikl Harley-Davidsona koštat će
syncmaster245b kaže...

...skuzim znojavog tipa kako me gleda u bocni retrovizor dok mu prilazim. Kada mu pridjem na 5-6 metara..

imaš dobar vid kad u njegovom retrovizoru vidiš jel te gleda ili ne s više od 5-6 metara udaljenosti

12 godina
online
Re: Električni motocikl Harley-Davidsona koštat će
BlueMax kaže...
ansha kaže...
MrBlc kaže...

Da, nema nikakvog smisla. S ekološke strane nema smisla jer motori puno manje troše, a u pravilu se ovakvi motori rijetko koriste kao svakodnevno gradsko prometalo. S ekonomske nema smisla jer su skupi, a ne donose dodatnu vrijednost (u što uključujem i gušt vožnje). S praktične nemaju smisla jer se ovakvi motori u pravilu koriste za dulje vožnje, a domet je komičan.

S ovim se varas, pogotovo za Harley-e, trosi to bez problema kao prosjecni obiteljski auto....

 GSX-R 1000 nekakvom normalnom vožnjom troši 7-7,5l/100km. Da se to natjerati i na 12.

 Ja ako stvarno pazim kako vozim, možda bi trošio nekih 10-11 litara na 100km.

Nije đikser tho. Ah da, i na te puste litre ide i 2% motul ulja.

Ubi bene, ibi patria.
15 godina
offline
Re: Električni motocikl Harley-Davidsona koštat će
picajzla0707 kaže...
syncmaster245b kaže...

...skuzim znojavog tipa kako me gleda u bocni retrovizor dok mu prilazim. Kada mu pridjem na 5-6 metara..

imaš dobar vid kad u njegovom retrovizoru vidiš jel te gleda ili ne s više od 5-6 metara udaljenosti

Dve duzine prosjecnog auta..

 

Ako ti ne mozes skuziti onda imas los vid.

I’ll tell you a DNS joke but be advised, it could take up to 24 hours for everyone to get it.
11 godina
offline
Re: Električni motocikl Harley-Davidsona koštat će
Je, imam los vid
15 godina
offline
Re: Električni motocikl Harley-Davidsona koštat će
picajzla0707 kaže...
Je, imam los vid

 Eto, bitno da smo se mi dogovorili.

I’ll tell you a DNS joke but be advised, it could take up to 24 hours for everyone to get it.
11 godina
offline
Re: Električni motocikl Harley-Davidsona koštat će
syncmaster245b kaže...
picajzla0707 kaže...
Je, imam los vid

 Eto, bitno da smo se mi dogovorili.

 teško se dogovoriti kad sam ćorav k'o šišmiš od rođenja

meni je to što ti vidiš kud nečije oči gledaju u malom retrovizoru na toj udaljenosti = znanstvena fantastika

14 godina
protjeran
offline
Re: Električni motocikl Harley-Davidsona koštat će
Jakovp kaže...
ITman kaže...
MrBlc kaže...

Da, nema nikakvog smisla. S ekološke strane nema smisla jer motori puno manje troše, a u pravilu se ovakvi motori rijetko koriste kao svakodnevno gradsko prometalo. S ekonomske nema smisla jer su skupi, a ne donose dodatnu vrijednost (u što uključujem i gušt vožnje). S praktične nemaju smisla jer se ovakvi motori u pravilu koriste za dulje vožnje, a domet je komičan.

Okretni moment dostupan skoro od nule, ne treba šaltat, ne treba menjat ulje i filtere. Jedino kaj nema neki zvuk (izuzev zavijanja elektromotora), domet je jad i čemer, kaj košta više neg Panigale V4 i kaj je negdi težak valjda 250 kg ak ne i više. 

 

Al da ima kakva električna pila koja liči na moj 600 PoweRR of drims i da je iste kilaže i voznih osobina uz domet od realnih bar 250 km uz "normalnu" cijenu već bi ja prešel prek toga da ne gRRmi.

 

Treba se okrenuti ka budućnosti, a budućnost je struja.

 

Pa se vi sad delajte norca z mene i rećite da nisam pravi bajker kolko god oćete.

 

 

BlueMax kaže...
ITman kaže...

Okretni moment dostupan skoro od nule, ne treba šaltat, ne treba menjat ulje i filtere. Jedino kaj nema neki zvuk (izuzev zavijanja elektromotora), domet je jad i čemer, kaj košta više neg Panigale V4 i kaj je negdi težak valjda 250 kg ak ne i više. 

 

Al da ima kakva električna pila koja liči na moj 600 PoweRR of drims i da je iste kilaže i voznih osobinauz domet od realnih bar 250 km uz "normalnu" cijenu već bi ja prešel prek toga da ne gRRmi.

 

Treba se okrenuti ka budućnosti, a budućnost je struja.

 

Pa se vi sad delajte norca z mene i rećite da nisam pravi bajker kolko god oćete.

 

 Previše je tu "da je". Da stvarno električni motor dovedu do voznih osobina RR-a (CBR?) domet bi mu bio 100 metara.

A nedostatak zvuka je vrlo ozbiljna stvar. 

 

 

http://lightningmotorcycle.com/

 

http://lightningmotorcycle.com/product/specifications/#prettyPhoto

 Najlakši ima oko 225 kg, najjeftiniji oko 39000$, ima visoko težište zbog baterija a to znači da su mu vozna svojstva ispodprosječna.

Zvuk je samo za pješake, "cageri" i tak imaju našarafljen radio u tutačima i ne čuju te, tak da one "Loud pipes save lives" teorije baš ne drže vodu - pogotovo kad uzmete u obzir da glavnina zvuka, zbog položaja auspuha, "ostaje" iza motora i čuju te tek kad ih već "opereš".

 

Ja se prije pretjecanja uvijek vozim u vidokrugu retrovizora neko vreme da me spazi vozač tutača i zblicam mu prije, ako treba i trubim (a kad perem kolonu rijetko kad idem pored njih ko neumni, uvijek snimam da neki buzdovan ne izleti pred mene).

Al neki su fakat hajvani i opće ne doživljavaju svijet iza sebe, ljetos idem iza lika koji se vozi iza kamiončine i čekam da ga krene preteć jer je ravnica pa ja lako onda obojicu reznem, al frajer ništ, rekoh onda idem ja prvi i dam žmigavac, vozim mu se u retrovizoru malo pa zblicam i krenem u akciju a pederčina pred mene izleti, srećom sam računal s time pa sam prikočil i sturiral (al već sam kraj njega bil pa me je čul) pa je lik odustal.

U takvim situacijama ti pomaže samo da imaš četvere oči i da u svakom trenutku računaš na takve, nikakva topčina ti nemre pomoći.

 

 

Trust me, I'm a Jedi!
14 godina
protjeran
offline
Re: Električni motocikl Harley-Davidsona koštat će
BlueMax kaže...
ansha kaže...
MrBlc kaže...

Da, nema nikakvog smisla. S ekološke strane nema smisla jer motori puno manje troše, a u pravilu se ovakvi motori rijetko koriste kao svakodnevno gradsko prometalo. S ekonomske nema smisla jer su skupi, a ne donose dodatnu vrijednost (u što uključujem i gušt vožnje). S praktične nemaju smisla jer se ovakvi motori u pravilu koriste za dulje vožnje, a domet je komičan.

S ovim se varas, pogotovo za Harley-e, trosi to bez problema kao prosjecni obiteljski auto....

 GSX-R 1000 nekakvom normalnom vožnjom troši 7-7,5l/100km. Da se to natjerati i na 12.

 Moja CBR600RR 2007 pije od 5.5 do 7.5 l/100 km, 8 ako joj dušu vadim, a ne vadim jer sam još relativno njubara - tak da oko 6 je realni prosjek.

Trust me, I'm a Jedi!
11 godina
protjeran
offline
Električni motocikl Harley-Davidsona koštat će got

Nikad ti elektricni motocikli nece zazivjet niti biti na cestama u vecem postotku od benzinca. Onaj ko to voli kupit ce si a ostatak ce i dalje po starom. Preskupi su, ne nude nikakav gust, prejadan domet imaju.

 
0 1 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Električni motocikl Harley-Davidsona koštat će
minarelli kaže...

Nikad ti elektricni motocikli nece zazivjet niti biti na cestama u vecem postotku od benzinca. Onaj ko to voli kupit ce si a ostatak ce i dalje po starom. Preskupi su, ne nude nikakav gust, prejadan domet imaju.

 Pa to je olično za "birtija trkače", sam da kul zgleda pred birtijom, godišnje naprave samo 2000/3000 km. ako i tolko i ne moraju radi reda ulje i filtere menjat.

Trust me, I'm a Jedi!
15 godina
offline
Re: Električni motocikl Harley-Davidsona koštat će
ITman kaže...
minarelli kaže...

Nikad ti elektricni motocikli nece zazivjet niti biti na cestama u vecem postotku od benzinca. Onaj ko to voli kupit ce si a ostatak ce i dalje po starom. Preskupi su, ne nude nikakav gust, prejadan domet imaju.

 Pa to je olično za "birtija trkače", sam da kul zgleda pred birtijom, godišnje naprave samo 2000/3000 km. ako i tolko i ne moraju radi reda ulje i filtere menjat.

 Mislis Cafe Racer?

I’ll tell you a DNS joke but be advised, it could take up to 24 hours for everyone to get it.
14 godina
protjeran
offline
Re: Električni motocikl Harley-Davidsona koštat će
syncmaster245b kaže...
ITman kaže...
minarelli kaže...

Nikad ti elektricni motocikli nece zazivjet niti biti na cestama u vecem postotku od benzinca. Onaj ko to voli kupit ce si a ostatak ce i dalje po starom. Preskupi su, ne nude nikakav gust, prejadan domet imaju.

 Pa to je olično za "birtija trkače", sam da kul zgleda pred birtijom, godišnje naprave samo 2000/3000 km. ako i tolko i ne moraju radi reda ulje i filtere menjat.

 Mislis Cafe Racer?

 

Trust me, I'm a Jedi!
16 godina
offline
Električni motocikl Harley-Davidsona koštat će got

Puritanci na aparatima

 

 

Ducati CEO confirms ‘The future is electric’, says electric Ducati is coming

https://electrek.co/2019/01/19/electric-ducati-motorcycle/

 

 

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.1.2019 8:32 (nixass).
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Električni motocikl Harley-Davidsona koštat će
Statsman kaže...

p.s. ha, i nije bas neka fora kad svoja generacijska uvjerenja projeciras kao apsolutnu istinu - samo stalna mijenja jest. 

 

Da, vremena se mijenjaju, naravno, ali dao si loš primjer zapravo i to zbog razlike konj -> ICE motor -> EV motor što lako možeš provjerit s listom prednosti i mana. 

 

Motor je eksponencijalni skok u odnosu na konja u praktičnosti, brzini, dometu, snazi, dugotrajnosti i svemu ostalome što se možeš sjetit. 

Jedino po čemu je konj bolji su bolje offroad sposobnosti od tipičnog motora i povezanost sa živim bićem koju spominješ. 

A nemoj mi samo smrad spominjat kao prednost konja jer ću zaključit da imaš jako čudne fetiše ... 

 

EV motor je tek inkrementalni pomak i to samo u jednom segmentu uz pogoršanje dometa i praktičnosti. 

 

Dakle, imaš puno razloga degradirat se iz neobrijanog, smrdljivog muškarca i prijeći s konja na motor. 

Istovremeno, nemaš ni jedan razlog za degradirat se iz obrijanog, opranog muškarca u pederčića (i ovdje uopće ne govorim o seksualnim sklonostima već karakternim osobinama) u uskim hlačicama i roza patikama za prijeći na EV motor. 

 

Tako da ... ne radi se o generacijskim uvjerenjima već o eksponencijalnim skokovima i inkrementalnim pomacima (u više točaka na lošije).

9 godina
offline
Re: Električni motocikl Harley-Davidsona koštat će
Kome god fali zvuk motora na električnom motoru evo vam rješenje
Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice