Elon Musk - najbogatiji čovjek na svijetu

poruka: 89
|
čitano: 19.491
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Elon Musk - najbogatiji čovjek na svijetu".
13 godina
offline
Re: Elon Musk - najbogatiji čovjek na svijetu
=XFX=PlayHard kaže...

 Na kojim to trzistima VW jede Teslu? U Norveskoj je Model 3 najprodavaniji automobil u 12. mjesecu. U UK je najprodavaniji auto ukupno (dakle, ukljucujuci i benzince/dizelase)... itd. Narudzbe u Kini su tolike, da se sad isporuka Modela Y ocekuje tek za drugi kvartal, znaci 4 mjesec pa nadalje. U Europi se isporuke ukoliko se danas naruci, ocekuju tek za 3 mjesec. Koji crni VW, pa ti nisu ni na listi potencijalnih konkurenata.... 

 

Nio, Xpeng i svi cistokrvni startupi su daleko veca opasnost za Teslu. 

 "Volkswagen’s Audi brand topped the 2020 leaderboard with its e-tron sports utility and sportsback vehicles as the most sold new passenger cars in Norway last year, while Tesla’s mid-sized Model 3, the 2019 winner, was relegated to second place."

 

VW pobjeduje Teslu sa indirektnim konkurentom, ID vozila su direktni konkurenti, a nisu jos ni izasli (svi). VW grupa kada se okrene potpuno struji ce pomest svih, ukljucujuci i Stellantis koji im je u % najveca konkurencija.

 

I opet zaboravljas da Tesla nema toliko kapaciteta, spustaju cijenu u Kinu za vec tesko profitabilan auto (Teslin average je 9% po autu, to ima i Fiat...), zele brojeve radi kvartalnih izvjestaja da jos pucaju cijenu dionice.

 

Nio nije opasnost, vezan je usko uz kinesku vladu, tehnoloski za zastarjeli i nemaju bas prostora vise biti inovativni. (a bome zasad ni financija, spasavali su ih vise puta od bankrota)

 

XPeng nisam toliko gledao do sada.

 

 

EDIT: boldano, o cemu ti pricas, Tesla 3 je najprodavanija samo u 12. mjesecu i to zbog toga jer je globalno porasla potraznja za EV, a pala je prodaja obicnih auta, tako da su tu imali srece. Takoder ima jos xy faktora zasto je Tesla 3 najprodavanija samo u 12.mjesecu, a ne prije.(stigao je batch modela 3...) I opet ID3 od VW-a je vec pomeo Teslu i u UK mjesec - dva prije, opet u krivu.

 

Pricekaj ID 5 od VW-a, pa ces vidjet Teslu u problemima, on je direktan konkurent Tesli, a kada stigne onda ocekujem generalno probleme Tesle da se odrzi iznad vode. (jer Model 3 dolazi u najgore vrijeme za trziste auta)

Di2 & EPS FTW!
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.1.2021 0:11 (ivanoile).
14 godina
offline
Re: Elon Musk - najbogatiji čovjek na svijetu
ivanoile kaže...
=XFX=PlayHard kaže...

 Na kojim to trzistima VW jede Teslu? U Norveskoj je Model 3 najprodavaniji automobil u 12. mjesecu. U UK je najprodavaniji auto ukupno (dakle, ukljucujuci i benzince/dizelase)... itd. Narudzbe u Kini su tolike, da se sad isporuka Modela Y ocekuje tek za drugi kvartal, znaci 4 mjesec pa nadalje. U Europi se isporuke ukoliko se danas naruci, ocekuju tek za 3 mjesec. Koji crni VW, pa ti nisu ni na listi potencijalnih konkurenata.... 

 

Nio, Xpeng i svi cistokrvni startupi su daleko veca opasnost za Teslu. 

 "Volkswagen’s Audi brand topped the 2020 leaderboard with its e-tron sports utility and sportsback vehicles as the most sold new passenger cars in Norway last year, while Tesla’s mid-sized Model 3, the 2019 winner, was relegated to second place."

 

VW pobjeduje Teslu sa indirektnim konkurentom, ID vozila su direktni konkurenti, a nisu jos ni izasli (svi). VW grupa kada se okrene potpuno struji ce pomest svih, ukljucujuci i Stellantis koji im je u % najveca konkurencija.

 

I opet zaboravljas da Tesla nema toliko kapaciteta, spustaju cijenu u Kinu za vec tesko profitabilan auto (Teslin average je 9% po autu, to ima i Fiat...), zele brojeve radi kvartalnih izvjestaja da jos pucaju cijenu dionice.

 

Nio nije opasnost, vezan je usko uz kinesku vladu, tehnoloski za zastarjeli i nemaju bas prostora vise biti inovativni. (a bome zasad ni financija, spasavali su ih vise puta od bankrota)

 

XPeng nisam toliko gledao do sada.

 

 

EDIT: boldano, o cemu ti pricas, Tesla 3 je najprodavanija samo u 12. mjesecu i to zbog toga jer je globalno porasla potraznja za EV, a pala je prodaja obicnih auta, tako da su tu imali srece. Takoder ima jos xy faktora zasto je Tesla 3 najprodavanija samo u 12.mjesecu, a ne prije.(stigao je batch modela 3...) I opet ID3 od VW-a je vec pomeo Teslu i u UK mjesec - dva prije, opet u krivu.

 

Pricekaj ID 5 od VW-a, pa ces vidjet Teslu u problemima, on je direktan konkurent Tesli, a kada stigne onda ocekujem generalno probleme Tesle da se odrzi iznad vode. (jer Model 3 dolazi u najgore vrijeme za trziste auta)

 Mijesas kruske i jabuke.

 

E-tron je "niche segment", kao i Model S, X, novi Roadster, Porsche Taycan i sl. Meni osobno potpuno nebitna kategorija. Takodjer i Tesli, dugorocno vecinom potpuno nebitna jer se takvi automobili prodaju u toliko malo primjeraka, s obzirom na ukupni broj nizeg i srednjeg segmenta, da je to zanemarivo. Prema tome, Tesla se uopce ne treba zamarati s natjecanjem s Audijem, Mercedesom ili BMW-om u premium segementu, iako bi im parirala bez problema i u buducnosti. 

Ono sto je za Teslu bitno je donji i srednji segment na kojem moraju zagospodarit, i to uvjerljivo. VW ima ogromnih problema sa svojom mrezom dealershipa, koji ne zeli prodavati elektricna vozila, jer takva vozila uglavnom ne trebaju servis. Ono na cemu oni zaradjuju je servis, na prodaji automobila ne zarade gotovo nista.  Sindikati takodjer ne

zele rezove vezane uz tradicionalnu proizvodnju jer to znaci i otkaze za desetke tisuca ljudi, a sindikati su im u upravnom odboru.

Nadalje, VW gubi jako puno na svakom prodanom EV-u, a imat ce trnovit put do profita u tom segmentu. Recimo, cak im ni Porsche s Taycanom nije profitabilan, i tko zna kada ce biti. 

Racunica je vrlo jasna. Tesla je brend. Daleko jaci brend od VW-a! Da netko ljudima ponudi usporedno Model 3 ili Id3 za istu cijenu, 80% ljudi bi odabralo Teslu bez puno razmisljanja. VW kao brend prolazi uglavnom na brdovitom Balkanu u smislu statusnog simbola. Nigdje u svijetu nitko ne gleda na VW kao nesto pozeljan auto. Prema tome, Tesla je za njih sto je Apple u mobilnom svijetu za ostatak ekipe. Ne znaci da se VW, Toyota i ostali nece prodavati, daleko od toga, ali Tesla ce imati znacajan udio na trzistu. 

 

Na kraju krajeva, uz potpunu autonomiju koju ce imati, Tesla ce najvise profita imati upravo na floti autonomnih robotaksija i pretplata koje ce ljudi placati na mjesecnoj bazi. Ne smijemo zaboraviti niti biznis s energetikom, koja ce rasti dvoznamenkasto iz godine u godinu, potencijalno daleko veca prica od automobila. 

Ukratko: Tesla i VW su dva neusporediva svijeta. Iako, istini na volju, VW je jedini shvatio koliko toliko ozbiljno pricu oko BEV-a. Ostali jos spavaju... 

14 godina
offline
Elon Musk - najbogatiji čovjek na svijetu

a ovo sto si nadrobio za Nio, ne treba ni komentirat... ocito je da ne razumijes auto industriju.

 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Elon Musk - najbogatiji čovjek na svijetu

nestrpljivo čekam da počne prodavati grobna mjesta na Marsu,rasipanje pepela ili nešto sa mini urnama ,nadam se razumnoj cijeni 1000$ bi mi bilo ok !

waaagh ;
 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Elon Musk - najbogatiji čovjek na svijetu
=XFX=PlayHard kaže...

 Mijesas kruske i jabuke.

 

E-tron je "niche segment", kao i Model S, X, novi Roadster, Porsche Taycan i sl. Meni osobno potpuno nebitna kategorija. Takodjer i Tesli, dugorocno vecinom potpuno nebitna jer se takvi automobili prodaju u toliko malo primjeraka, s obzirom na ukupni broj nizeg i srednjeg segmenta, da je to zanemarivo. Prema tome, Tesla se uopce ne treba zamarati s natjecanjem s Audijem, Mercedesom ili BMW-om u premium segementu, iako bi im parirala bez problema i u buducnosti. 

Ono sto je za Teslu bitno je donji i srednji segment na kojem moraju zagospodarit, i to uvjerljivo. VW ima ogromnih problema sa svojom mrezom dealershipa, koji ne zeli prodavati elektricna vozila, jer takva vozila uglavnom ne trebaju servis. Ono na cemu oni zaradjuju je servis, na prodaji automobila ne zarade gotovo nista.  Sindikati takodjer ne

zele rezove vezane uz tradicionalnu proizvodnju jer to znaci i otkaze za desetke tisuca ljudi, a sindikati su im u upravnom odboru.

Nadalje, VW gubi jako puno na svakom prodanom EV-u, a imat ce trnovit put do profita u tom segmentu. Recimo, cak im ni Porsche s Taycanom nije profitabilan, i tko zna kada ce biti. 

Racunica je vrlo jasna. Tesla je brend. Daleko jaci brend od VW-a! Da netko ljudima ponudi usporedno Model 3 ili Id3 za istu cijenu, 80% ljudi bi odabralo Teslu bez puno razmisljanja. VW kao brend prolazi uglavnom na brdovitom Balkanu u smislu statusnog simbola. Nigdje u svijetu nitko ne gleda na VW kao nesto pozeljan auto. Prema tome, Tesla je za njih sto je Apple u mobilnom svijetu za ostatak ekipe. Ne znaci da se VW, Toyota i ostali nece prodavati, daleko od toga, ali Tesla ce imati znacajan udio na trzistu. 

 

Na kraju krajeva, uz potpunu autonomiju koju ce imati, Tesla ce najvise profita imati upravo na floti autonomnih robotaksija i pretplata koje ce ljudi placati na mjesecnoj bazi. Ne smijemo zaboraviti niti biznis s energetikom, koja ce rasti dvoznamenkasto iz godine u godinu, potencijalno daleko veca prica od automobila. 

Ukratko: Tesla i VW su dva neusporediva svijeta. Iako, istini na volju, VW je jedini shvatio koliko toliko ozbiljno pricu oko BEV-a. Ostali jos spavaju... 

 Ti ne citas uopce, ja sam rekao da je VW pobjedio Teslu na trzistima gdje je vladala do sad. I to sa ne direktnim konkurentima (sto si ti potvrdio kad si napisao niche segment).  - doslovce VW je pobjedio Teslu s autom s kojim nije ni htio?

 

ID vozila su direktni konkurent Tesli, opet ne citas sto sam pisao. O balkanu i VW-u necu govorit, ID je vrlo popularan i bit ce pogotovo kad ID 5 izade. I jos sam napisao da je ID teoretski pobjedio Teslu u 2020...opet indirektan konkurent.

 

Ostatak si nadrobio potpuno bezveze, bez ikakvih podataka i nekakvih cinjenica, ja sam ti dao cinjenice i brojeve, ti se drzis svojih razmisljanja (80% ljudi bi odabralo Teslu - daj mi link gdje to pise?)

 

Daj mi link gdje pise da se VW i Toyota mozda nece prodavati?  Moze link da VW nije pozeljan auto? (iako drze na svim trzistima zavidan komad) Moze li link da ce Teslina pretplata uspjet? (iako je Porsche, Volvo... odavno uvode pretplatu, pa ne vidim da im je to lansiralo prodajne rezultate) 

 

Za Nio, imam njegove dionice otkad su ih Kinezi spasavali od bankrota, tako da znam o cemu pricam. NIO ovisi o Kini najvise ovisi, njihove tvornice su vlasnistvo Kine, tako da sama kompanija nema previse biranja oko inovacija, tu je ogromna kocnica. Nadalje ne inoviraju sami nego kupuju tehnologiju od drugih tvornica, opet kocnica. Trziste EV je na nekom vrhuncu trenutno u Kini, a probojem Tesle ce vjerovatno ostat sa strane radi nedostatka inoviranja.

Di2 & EPS FTW!
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.1.2021 11:12 (ivanoile).
7 godina
offline
Elon Musk - najbogatiji čovjek na svijetu

Tesla je super, sve zakon, ali kad čovjek vidi onaj divovski tablet u sredini, odmah ga prođe volja taman da si ga može i priuštit...

Da izdaju model s izduženim "HUD-om" koji ima sve kaj treba i integriran je da stilski paše, to bi bilo to.

Ovak gube hrpu kupaca (premda ni ovak ne mogu proizvesti kolika je potražnja), dugoročno neodrživo, i tu budu izgubili jako velik dio kupaca ako se ne opamete.

 

Kruha i igala...
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Elon Musk - najbogatiji čovjek na svijetu
fer-de-lance kaže...

Tesla je super, sve zakon, ali kad čovjek vidi onaj divovski tablet u sredini, odmah ga prođe volja taman da si ga može i priuštit...

Da izdaju model s izduženim "HUD-om" koji ima sve kaj treba i integriran je da stilski paše, to bi bilo to.

Ovak gube hrpu kupaca (premda ni ovak ne mogu proizvesti kolika je potražnja), dugoročno neodrživo, i tu budu izgubili jako velik dio kupaca ako se ne opamete.

 

 skoro svaki EV u 2021. ce imat takav ogroman tablet... zapravo, skoro da i nema EV-a koji nece imati takvo nesto u sredini... 

14 godina
offline
Elon Musk - najbogatiji čovjek na svijetu

Mene zanima što to investitori očekuju od Tesle da su joj dali takvu aprecijaciju. Pogon bez baterija, na ionizaciju iz atmosfere? Smanjenje troškova proizvodnje modela 3 sa 28000 na 2800 dolara?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Elon Musk - najbogatiji čovjek na svijetu
=XFX=PlayHard kaže...
fer-de-lance kaže...

Tesla je super, sve zakon, ali kad čovjek vidi onaj divovski tablet u sredini, odmah ga prođe volja taman da si ga može i priuštit...

Da izdaju model s izduženim "HUD-om" koji ima sve kaj treba i integriran je da stilski paše, to bi bilo to.

Ovak gube hrpu kupaca (premda ni ovak ne mogu proizvesti kolika je potražnja), dugoročno neodrživo, i tu budu izgubili jako velik dio kupaca ako se ne opamete.

 

 skoro svaki EV u 2021. ce imat takav ogroman tablet... zapravo, skoro da i nema EV-a koji nece imati takvo nesto u sredini... 

tablet nije problem, problem je kaj su apsolutno SVE kontrole na njemu, cak i jebena kontrola brzine brisaca.

stvar je u rangu, ako ne i opasnija, od mobitela.

nadam se da ce EU komisija (svima voljena) nekaj napraviti po tom pitanju jer auti idu kvragu

Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
16 godina
offline
Re: Elon Musk - najbogatiji čovjek na svijetu
jozef kaže...

Mene zanima što to investitori očekuju od Tesle da su joj dali takvu aprecijaciju. Pogon bez baterija, na ionizaciju iz atmosfere? Smanjenje troškova proizvodnje modela 3 sa 28000 na 2800 dolara?

Musk je stvorio kult oko sebe, srecom pa su zasad pogibeljni samo za svoj novcanik.

Bez obzira na to lik je interesantan i vrijedi poslusat koju od njega.

 

Elon Musk told his followers to ‘use Signal,’ leading to 1,100% surge in unrelated stock with similar name

https://www.techtimes.com/articles/255754/20210108/elon-musk-boosts-signal-advance-stock-1-100-percent-wrong.htm

 

 

Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.1.2021 12:49 (nixass).
15 godina
offline
Re: Elon Musk - najbogatiji čovjek na svijetu
nixass kaže...
=XFX=PlayHard kaže...
fer-de-lance kaže...

Tesla je super, sve zakon, ali kad čovjek vidi onaj divovski tablet u sredini, odmah ga prođe volja taman da si ga može i priuštit...

Da izdaju model s izduženim "HUD-om" koji ima sve kaj treba i integriran je da stilski paše, to bi bilo to.

Ovak gube hrpu kupaca (premda ni ovak ne mogu proizvesti kolika je potražnja), dugoročno neodrživo, i tu budu izgubili jako velik dio kupaca ako se ne opamete.

 

 skoro svaki EV u 2021. ce imat takav ogroman tablet... zapravo, skoro da i nema EV-a koji nece imati takvo nesto u sredini... 

tablet nije problem, problem je kaj su apsolutno SVE kontrole na njemu, cak i jebena kontrola brzine brisaca.

stvar je u rangu, ako ne i opasnija, od mobitela.

nadam se da ce EU komisija (svima voljena) nekaj napraviti po tom pitanju jer auti idu kvragu

 

nixass kaže...
jozef kaže...

Mene zanima što to investitori očekuju od Tesle da su joj dali takvu aprecijaciju. Pogon bez baterija, na ionizaciju iz atmosfere? Smanjenje troškova proizvodnje modela 3 sa 28000 na 2800 dolara?

Musk je stvorio kult oko sebe, srecom pa su zasad pogibeljni samo za svoj novcanik.

Bez obzira na to lik je interesantan i vrijedi poslusat koju od njega.

 

Elon Musk told his followers to ‘use Signal,’ leading to 1,100% surge in unrelated stock with similar name

https://www.techtimes.com/articles/255754/20210108/elon-musk-boosts-signal-advance-stock-1-100-percent-wrong.htm

 

 

 

Meni se ovaj dizajn nikako ne sviđa.. ono sve na jednom tabletu... Daj mi nešto i opiljivo i nešto i sa ekranima. Sad ću naći primjer:

 

Ne sviđa mi se ni nova S klasa nekakvih Ekrana trilion i dugmića, niti minimalizam kao u Tesle.. ovo sada je doza elegancije meni bez premca (iako je ovo star model skoro 9 godina).

12 godina
offline
Re: Elon Musk - najbogatiji čovjek na svijetu
fer-de-lance kaže...

Tesla je super, sve zakon, ali kad čovjek vidi onaj divovski tablet u sredini, odmah ga prođe volja taman da si ga može i priuštit...

Da izdaju model s izduženim "HUD-om" koji ima sve kaj treba i integriran je da stilski paše, to bi bilo to.

Ovak gube hrpu kupaca (premda ni ovak ne mogu proizvesti kolika je potražnja), dugoročno neodrživo, i tu budu izgubili jako velik dio kupaca ako se ne opamete.

 

Mercedes je to vrhunski odradio - 

15 godina
offline
Elon Musk - najbogatiji čovjek na svijetu

Njegove riječi su da ima dva cilja na koja troši apsolutno sve svoje novce. To su električna auta i solarna energija na zemlji, te kolonizacija marsa. Ima super knjiga, njegova biografija koju je napisao Ashlee Vance i stvarno bi je preporučio svima. Objašnjava tko je zapravo Elon Musk i zašto je takav kakav jest. Ja takav ne bi mogao biti, niti ću ikada takav biti iako mu zavidim na svemu što je postigao. Za sad nije ništa slagao. Čovjek jako puno radi i na svom imidžu, kako direktno (twitter, pojavljivanje u serijama i filmovima i ekstravagantne press konferencije), tako i indirektno i ljudi ga ili vole ili ne vole. Rijetko naiđem na osobu koja nema neko mišljenje. On ko čovjek mi je nebitan i ne zanima me šta jede ili koga je*e, ali njegovo djelovanje apsolutno nije. U ponedjeljak je vjerojatno, ako se ne otkaže pokušaj leta SN9 i ako ništa vidit ćemo dobru eksploziju. 

Sad... dijelimo se na ljude koji "puše" muskovu priču i na one koji "ne puše", ja sam ovaj prvi i možda ću ispast naivan, ali radije bi to i bio uzbuđen zbog napokon nekog napretka u svemirskoj tehnologiji i pomicanja s mrtve točke još od Apolla 11 1969. Ok Drago ne puši tu priču i obrisat će pokoji komentar i ok to je njegovo pravo (nemoj pls ), ali da on ne objavi taj članak, mi se ovdje definitivno ne bi raspravljali o tome ;)

There are no stupid questions, just stupid people!
 
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Elon Musk - najbogatiji čovjek na svijetu

Inače, kad smo već kod putovanja na Mars:

 Genijalna ideja, čak bi sigurno i funkcioniralo 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.1.2021 16:42 (fer-de-lance).
 
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Elon Musk - najbogatiji čovjek na svijetu
Envy:

Sve je ok kod Tesle, ali bi dugme za regulaciju temperature, glasnoće i kao što veliš brisača bilo bolje rješenje od komandi na ekranu. Ovo što rade drugi je uglavnom prekomplicirano, za sve postoji više načina koji nisu usklađeni međusobno. E da, dobro bi sjeo analogni prikaz brzine na ekranu, brojevi koji se brzo mijenjaju oduzimaju previše vremena...
Ja rekoh
14 godina
offline
Re: Elon Musk - najbogatiji čovjek na svijetu
nixass kaže...
=XFX=PlayHard kaže...
fer-de-lance kaže...

Tesla je super, sve zakon, ali kad čovjek vidi onaj divovski tablet u sredini, odmah ga prođe volja taman da si ga može i priuštit...

Da izdaju model s izduženim "HUD-om" koji ima sve kaj treba i integriran je da stilski paše, to bi bilo to.

Ovak gube hrpu kupaca (premda ni ovak ne mogu proizvesti kolika je potražnja), dugoročno neodrživo, i tu budu izgubili jako velik dio kupaca ako se ne opamete.

 

 skoro svaki EV u 2021. ce imat takav ogroman tablet... zapravo, skoro da i nema EV-a koji nece imati takvo nesto u sredini... 

tablet nije problem, problem je kaj su apsolutno SVE kontrole na njemu, cak i jebena kontrola brzine brisaca.

stvar je u rangu, ako ne i opasnija, od mobitela.

nadam se da ce EU komisija (svima voljena) nekaj napraviti po tom pitanju jer auti idu kvragu

 To i mene zivcira da, i izuzetno je opasno za sve one koji danas voze Tesle. Medjutim, mislim da je ideja od samog pocetka bila ta da ljudi nece voziti Teslu, nego ce to raditi racunalo umjesto njih. U tom slucaju, sto ce ti takve komande, a mislim da ce Tesla uskoro imati i automatsko prepoznavanje kapljica na staklima pomocu kamera, pa ce se brisaci sami paliti. 

Evo Full Self Drivinga koji je bez i jednog jedinog prekidanja odvozio u komadu od Los Angelesa sve do Silicon Valley.. to je put od nekih 570 km u komadu. Zamisli koliko je tehnologija napredovala kad u komadu to mozes odvoziti bez da i jednom moras reagirati. To je izgleda i bila ideja Muska od samog pocetka, zato je sve tako minimalisticki. Prije da ce ti u autu trebat joystick za igrat igrice na putu, nego sto ces se trebat zamarat oko brisaca...

14 godina
offline
Re: Elon Musk - najbogatiji čovjek na svijetu
Feudalac kaže...
Stric_Jura:

Stvar je tim gora po klasične automobile što je njihov poluproizvod superioran svemu kaj stara industrija proizvodi osim par super automobila. Ovo što govoriš je stav na temelju internetskih foruma. Samo trebaš sjesti i provozati se

 Ja sam dao usporedbu auta iste tehnologije, koji ispunjava obećano, 10. puta zaredom... Tesla ne može...

 

moraju oni puno žganaca pojesti u tesli i UČITI u Njemačkoj kak se auti rade...

 

za to vrijeme, staroste auto-industrije itekako guraju u tom smjeru...

 

kolega veli, sve je u VWu na ledu što se razvoja tiče, osim ID.x serija...

Ju je je? Je ju je!
3 godine
protjeran
offline
Re: Elon Musk - najbogatiji čovjek na svijetu
Može imati svo bogatstvo ovog svijeta, ali kaj mu to vrijedi jer ih je zadesila velika tragedija...
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Elon Musk - najbogatiji čovjek na svijetu
Stric_Jura:

Model S je dizajn star 8 godina. Model 3 je već daleko bolji po konzistentnosti. Problem koji VW prepoznaje a ostali manje više ignoriraju je što Tesla stoji baš tamo gdje budućnost vodi dok su oni na santi leda koja se sve brže topi. Sasvim sigurno Tesla neće moći prodavati 10 milijuna auta godišnje ako ne izbaci daleko jeftinije aute pa je VW-u relativno lako prodati više komada u Evropi. Sa 30% udjela oni će pasti na 10 ili manje ali ako su lideri a trenutno jesu, oni postavljaju pravila igre dok ih drugi tek slijede što njima daje mogućnost postavljanja trendova, cijene i svega ostalog. VW trenutno ima 4 tehnologije el pogona, jednu gase a tri se razvijaju. Softver im je poprilično klimav, a i mogućnosti koje Tesla ima njima nisu opcija, primjerice integracije vlastite mreže punionica, vlastitog sustava pomoći u vožnji i visoka faza razvoja vlastitih baterijakih tehnologija. To su sve stvari gdje oni Teslu ne mogu dostići idućih 10 godina za koje vrijeme ni Tesla ne stoji. Što se tiče same proizvodnje, Tesla napreduje dok VW mora odustati od kvalitetnih materijala i vrhunskog sklapanja jer je to jedino mjesto gdje mogu skinuti cijenu. Za sada. Tako da Tesla ima sasvim dobru poziciju da bude idući barem BMW ako ne i nekoliko puta veći.
Ja rekoh
14 godina
offline
Re: Elon Musk - najbogatiji čovjek na svijetu

jebeš auto kojem je osnova softver...

 

softver možeš imati i u tosteru...

Ju je je? Je ju je!
8 godina
offline
Re: Elon Musk - najbogatiji čovjek na svijetu
Stric_Jura:

Softver je osnova klasičnih auta, nemojmo se zavaravati. Zar misliš da bi tvoj dizel radio tako kako radi da nije softvera? Što upravlja ABS-om, zračnim jastucima, klimom, zaključavanjem, svime? Problem starih je što imaju po pedeset!!! računala koji su stigli od 30 proizvođača dok Tesla to sve ima razvijeno i integrirano na jednom mjestu. I btw, njihov pogon je jako pouzdan, problem je kozmetički, vrata su namontirana ukoso, pojedine ukrasne plastike ne zašarafljene do kraja ali auto zbog toga neće stati. Auto koji kupiš konstantno dobiva nadogradnje softvera kojim se poboljšava ubrzanje, efikasnost, softverski rješavaju opozivi a bogme dodaju i nove mogućnosti sve dok sjediš u kući i nemrdaš pratom oko auta.
Ja rekoh
5 godina
offline
Elon Musk - najbogatiji čovjek na svijetu

Da vidimo tko je Elon Musk... hmmm...

On July 24, 2020, Tesla’s Elon Musk wrote on Twitter that a second U.S. “government stimulus package is not in the best interests of the people.” Someone responded to Musk soon after, “You know what wasn’t in the best interest of people? The U.S. government organizing a coup against Evo Morales in Bolivia so you could obtain the lithium there.” Musk then wrote: “We will coup whoever we want! Deal with it.”
https://www.counterpunch.org/2020/07/29/we-will-coup-whoever-we-want-elon-musk-and-the-overthrow-of-democracy-in-bolivia/

More Tesla employees say they were fired for staying home over COVID-19 fears even though CEO Elon Musk said they could
https://www.businessinsider.com/tesla-plant-firings-elon-musk-covid-19-staying-home-2020-7

 

a ni susjedi mu baš nisu presretni što im je doselio raketni poligon na koji kilometar od životnog prostora...
https://www.news18.com/news/buzz/elon-musks-neighbour-reveals-what-it-is-like-to-live-nextdoor-to-spacex-ceo-2633489.html

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Elon Musk - najbogatiji čovjek na svijetu

Tako to ide kad se novac neprestano štampa iz ničega.

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Elon Musk - najbogatiji čovjek na svijetu
Feudalac kaže...
Stric_Jura:

Softver je osnova klasičnih auta, nemojmo se zavaravati. Zar misliš da bi tvoj dizel radio tako kako radi da nije softvera? Što upravlja ABS-om, zračnim jastucima, klimom, zaključavanjem, svime? Problem starih je što imaju po pedeset!!! računala koji su stigli od 30 proizvođača dok Tesla to sve ima razvijeno i integrirano na jednom mjestu. I btw, njihov pogon je jako pouzdan, problem je kozmetički, vrata su namontirana ukoso, pojedine ukrasne plastike ne zašarafljene do kraja ali auto zbog toga neće stati. Auto koji kupiš konstantno dobiva nadogradnje softvera kojim se poboljšava ubrzanje, efikasnost, softverski rješavaju opozivi a bogme dodaju i nove mogućnosti sve dok sjediš u kući i nemrdaš pratom oko auta.

 Malo više znam o ECU-o od tebe, radio u tvrtki koja se bavila razvojem, samo velim:

 

jebeš auto kojem je softver OSNOVA !!!!!

 

Auto je skup mehaničkih, električnih i elektroničkih sklopova i normalno da ima softvera u njemu...

 

ali da mi je drkanje po tabletu osnova vožnje i upravljanja - žalim, nije

Ju je je? Je ju je!
8 godina
offline
Re: Elon Musk - najbogatiji čovjek na svijetu
Pa, nitko te ne pita. Her Dies je osnovao odjel s 12000 ljudi čiji je jedini posao novi wagenOS...
Ja rekoh
16 godina
offline
Re: Elon Musk - najbogatiji čovjek na svijetu
Noel kaže...

Tako to ide kad se novac neprestano štampa iz ničega.

razlog rasta cijene Tesline dionice je neprestano stampanje novca iz nicega?

Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.1.2021 10:26 (nixass).
14 godina
offline
Re: Elon Musk - najbogatiji čovjek na svijetu
Feudalac kaže...
Pa, nitko te ne pita. Her Dies je osnovao odjel s 12000 ljudi čiji je jedini posao novi wagenOS...

 I to govori kako se treba odnositi prema problemu, a ne kao Tesla... marketinški hype...

 

+ puno žganaca za napraviti mehaničku osnovu auta kako se spada + puno vremena da se postigne optimizacija proizvodnje i još više da se postigne pristojna kvaliteta...

 

manje Twittera, više rada!

Ju je je? Je ju je!
15 godina
online
Elon Musk - najbogatiji čovjek na svijetu
 
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Elon Musk - najbogatiji čovjek na svijetu

siječanj 21. - siječanj 23. čekao je naš mič da uhvati trenutak kad će ispast u pravu

iako se možda situacija opet okrene za koji mjesec, bitno je dočekat svojih pet minuta 

 

kako ti da jebote 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice