Elon Musk smatra da je prošlo vrijeme tradicionaln

poruka: 50
|
čitano: 8.721
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Elon Musk smatra da je prošlo vrijeme tradicionaln".
15 godina
offline
Re: Elon Musk smatra da je prošlo vrijeme tradicio
BoxRS kaže...
... Ako se ko sjeća ruskog Burana, on je još krajem 80-tih automatski slijetao na pistu, što je za Amere i njihv Space Shutle bio pojam...

 

Dali se šališ ili misliš ozbiljno kad uspoređuješ Burana, koji je imao jedan jedini let (dvije pune orbite oko Zemlje) sa Space Shuttle-om koji je imao 135 lansiranja tijekom razdoblja od 30 godina?

 

 

 

14 godina
offline
Elon Musk smatra da je prošlo vrijeme tradicionaln

pa čovjek je samo rekao istinu, Buran je bio od početka planiran i napravljen da slijeće u automatskom modu bez obzira na sve... to što nije iskorišten više je stvar ekonomija...

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.3.2020 14:14 (Stric_Jura).
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Elon Musk smatra da je prošlo vrijeme tradicio
HCMAA kaže...

A. Kupit ćemo borbene zrakoplove da se kurčimo čiji je duži

 

B. Nećemo potrošiti 3 milijarde za kurčenje nego ćemo kupiti medicinske uređaje da nam nacija ne ćeka ko budala 6 mjeseci na recimo MR

 Necemo kupit nikakvo oruzje nego samo olovke s kojima cemo svakom potencijalnom napadacu napisati molim vas nemojte nas napasti.

 

Sto se medicinskih uređaja tice oni se ciljano ne kupuju za drzavne ustanove nego se pacijente salje i navodi u privatne ustanove koje imaju takve uređaje. I onda osoba koja pati od bolesti ne moze cekati pa plati privatnu zdravstvenu uslugu.

Hrvatska je kriminalno korupcijska zabokrecina ako si slucajno sumnjao. 

Sigurna trazilica: https://www.startpage.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/
16 godina
offline
Re: Elon Musk smatra da je prošlo vrijeme tradicio
texas.bug kaže...
HCMAA kaže...

A. Kupit ćemo borbene zrakoplove da se kurčimo čiji je duži

 

B. Nećemo potrošiti 3 milijarde za kurčenje nego ćemo kupiti medicinske uređaje da nam nacija ne ćeka ko budala 6 mjeseci na recimo MR

 Necemo kupit nikakvo oruzje nego samo olovke s kojima cemo svakom potencijalnom napadacu napisati molim vas nemojte nas napasti.

 

Sto se medicinskih uređaja tice oni se ciljano ne kupuju za drzavne ustanove nego se pacijente salje i navodi u privatne ustanove koje imaju takve uređaje. I onda osoba koja pati od bolesti ne moze cekati pa plati privatnu zdravstvenu uslugu.

Hrvatska je kriminalno korupcijska zabokrecina ako si slucajno sumnjao. 

RH ima više nego dovoljno ozbiljnih medicinskih uređaja.

Drugi je problem organizacije i upotrebe istih.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Elon Musk smatra da je prošlo vrijeme tradicio
HCMAA kaže...

U ovom trenutku najveća prijetnja ljudima nisu drugi ljudi nego ono što je oku nevidljivo.1/3 hrvatskog proračuna ovisi o turizmu.

 

 Nije 1/3 nego mislim da je 17-18% BDP od turizma. Puno naravno.

Edit: sad vidim da je anđeo odgovorio na ovo

Sigurna trazilica: https://www.startpage.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.3.2020 17:52 (texas.bug).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Elon Musk smatra da je prošlo vrijeme tradicio
Old Iggy kaže...
texas.bug kaže...
HCMAA kaže...

A. Kupit ćemo borbene zrakoplove da se kurčimo čiji je duži

 

B. Nećemo potrošiti 3 milijarde za kurčenje nego ćemo kupiti medicinske uređaje da nam nacija ne ćeka ko budala 6 mjeseci na recimo MR

 Necemo kupit nikakvo oruzje nego samo olovke s kojima cemo svakom potencijalnom napadacu napisati molim vas nemojte nas napasti.

 

Sto se medicinskih uređaja tice oni se ciljano ne kupuju za drzavne ustanove nego se pacijente salje i navodi u privatne ustanove koje imaju takve uređaje. I onda osoba koja pati od bolesti ne moze cekati pa plati privatnu zdravstvenu uslugu.

Hrvatska je kriminalno korupcijska zabokrecina ako si slucajno sumnjao. 

RH ima više nego dovoljno ozbiljnih medicinskih uređaja.

Drugi je problem organizacije i upotrebe istih.

 Da, drzavne ili javne zdravstvene ustanove imaju dosta opreme.

Ali se neki uređaji namjerno ne nabavljaju za drzavne ustanove i tako pogoduje privatnim interesima.

Ako si pod RH mislio i drzavne i privatne ustanove onda si u pravu.

Sigurna trazilica: https://www.startpage.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/
16 godina
offline
Re: Elon Musk smatra da je prošlo vrijeme tradicio
texas.bug kaže...
Old Iggy kaže...

RH ima više nego dovoljno ozbiljnih medicinskih uređaja.

Drugi je problem organizacije i upotrebe istih.

 Da, drzavne ili javne zdravstvene ustanove imaju dosta opreme.

Ali se neki uređaji namjerno ne nabavljaju za drzavne ustanove i tako pogoduje privatnim interesima.

Ako si pod RH mislio i drzavne i privatne ustanove onda si u pravu.

Praktički svi uređaji su i u državnim, ne samo privatnim ustanovama. Jedino čega bi možda moglo biti više jest PET/CT uređaja, no pitanje je stvarno koliko.

Kod nas nije problem broj već iskoristivost uređaja.  Na stranu što su postavljeni i u bolnicama u malim sredinama, što je najčešće samo politička odluka.

10 godina
neaktivan
offline
Elon Musk smatra da je prošlo vrijeme tradicionaln

PET/CT uređaji koji dijagnosticiraju metastaze tumora, a kojih nema u drzavnim ustanovima, nego su pacijenti koji pate od teske bolesti prisiljeni ici privatno. Na teret proracuna HZZO.

Ako je to "samo" onda dobro. Onome koji zarađuje desetke milijuna kn godisnje nije samo.Dovoljno love da se plati nekome tko odlucuje o nabavi da se takvi uređaji ne nabavljaju za javne bolnice.

 

 

Sigurna trazilica: https://www.startpage.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Elon Musk smatra da je prošlo vrijeme tradicio
texas.bug kaže...

PET/CT uređaji koji dijagnosticiraju metastaze tumora, a kojih nema u drzavnim ustanovima, nego su pacijenti koji pate od teske bolesti prisiljeni ici privatno. Na teret proracuna HZZO.

Ako je to "samo" onda dobro. Onome koji zarađuje desetke milijuna kn godisnje nije samo.Dovoljno love da se plati nekome tko odlucuje o nabavi da se takvi uređaji ne nabavljaju za javne bolnice.

 

 

Ima jedan (Rebro), država je davno mogla investirati (što je velik zalogaj, ali mizeran u odnosu na ukupne troškove zdravstva), da ne govorimo o besmislenom trošenju tamo gdje ne treba (MRI za male lokalne bolnice).

Privatnik može investirati kako želi, a država prihvatiti ako joj odgovara (dapače, privatnici bolje zarađuju od stranih pacijenata).

11 godina
offline
Re: Elon Musk smatra da je prošlo vrijeme tradicio
Omg, sa Muska,na Teslu i sada sa Tesle na doktore. WTF ppl?!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Elon Musk smatra da je prošlo vrijeme tradicio
Endymon kaže...
Omg, sa Muska,na Teslu i sada sa Tesle na doktore. WTF ppl?!

Forum, klasika.

15 godina
offline
Re: Elon Musk smatra da je prošlo vrijeme tradicio
texas.bug kaže...
...

Hrvatska je kriminalno korupcijska zabokrecina ako si slucajno sumnjao. 

 Glasači to žele! Inače ne bi stalno glasali za korupciju, nerad, laž, i selekciju najgorih po sistemu veza. A stručnost i vrhunska sposobnost je nepoželjna. To narod želi i pokazuje na svakim izborima da čvrsto njeguje.

Idi i radi nešto korisno!
15 godina
offline
Re: Elon Musk smatra da je prošlo vrijeme tradicio
Teško, sazrijevanje društva ne ide preko noći. Ali mislim da ćemo doći do toga i da idemo u tom smjeru. Edukacija, znanost, komunikacija internetom cijele planete bez granica, rad međunarodnih timova, ukrupnjavanje država u veće. Sve se to već dešava. Prije su bila plemena koja su se tukla. Pa države koje su eliminirale plemenske prepirke jer ima državnu vojsku. Sad će biti eu vojska. Završiti će jednom državom planete, jednom vojskom, samo s problemom vodstva. Jer tih prvih par vodstava čini mi se da neće biti dobronamjerni ni altruistični, već više vođeni patološkom željom ostvarenja sebe u vladanju cijelim svijetom, što do tada nije uspjelo ni Hitleru jer je imao krivi pristup (vojni, a bez da prvo osvoji medije osim kod sebe). Ali s vremenom bi se moglo pretvoriti u nešto dobro, ako ne preraste u totalitarizam bez slobode mišljenja, što se također sada ostvaruje.
Idi i radi nešto korisno!
12 godina
offline
Re: Elon Musk smatra da je prošlo vrijeme tradicio
Dobar dan overhaul!

Takvi sistemi - dronovi, brodovi, avioni itd - imaju velike sustave zalihosti (redundancije). Brodovi imaju do 3 sustava propulzije (diesel električna propulzija i nekoliko porivnika na provi i krmi- ovo je najviša klasa DP3 za brodove u offshoreu ). Vjerojatno ti dronovi i ratna oprema imaju i više. Možda su limitirani pogonom (dva motora - mlazna ili turboprop), ali opremom za komunikaciju/pozicioniranje vjerojatno obiluju.

Lp
vicious
15 godina
offline
Elon Musk smatra da je prošlo vrijeme tradicionaln

treba muska pobratimiti s kasparovim (prema slici u privitku) pa da vidiš sinergije/prepoznavanja potrebe predviđanja 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Elon Musk smatra da je prošlo vrijeme tradicio
Dobar dan memulica!

Kako su ga pozvali na taj skup, naravno da je morao nešto reći o nečemu, samo to glupi mediji prenose kao nešto jako važno - to je isto veliki problem. Uz njega, nažalost imamo čitavu vojsku takvih muppeta iz Holywooda ili kod nas Šprajcova, Veljača, Bandića, Mamića, Jandrokovića, Milanovića, Josipovića, Tita i slične bagre čije je mišljenje o svemu "jako važno".

Jutros sam pročitao članak o Jurgenu Klopp na gol.hr i njegovom mišljenju o corona virusu. Dotični je izjavio:
"Ono što ne volim u životu jest da je uopće bitno mišljenje nogometnog trenera o tako bitnoj stvari. Ne razumijem to. Da ja to pitam vas, u istoj smo poziciji. Nije bitno što misle slavni ljudi. Moramo pričati o stvarima na pravi način. Ne da ljudi bez znanja poput mene pričaju o nečemu. Ljudi sa znanjem će pričati o tome i reći ljudima što trebaju raditi, a ne nogometni treneri. Ne razumijem to. Politika, koronavirus, zašto mene pitate? Nosim šiltericu i imam lošu bradu. Brinem se kao i svi. Živim na ovom planetu i želim da bude siguran i zdrav, svima želim najbolje, ali moje mišljenje o koronavirusu nije bitno"

Lp

vicious
4 godine
neaktivan
offline
Re: Elon Musk smatra da je prošlo vrijeme tradicio
Pre nego što je povučen iz upotrebe, analogni "Buran" je u periodu 1985–88 imao ukupno 25 letova. To je onaj koji je korišćen za testiranja autopilota na malim visinama.... Osim njega, bilo ih je napravljeno nekoliko....
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.3.2020 11:26 (BoxRS).
14 godina
online
Re: Elon Musk smatra da je prošlo vrijeme tradicio
viciousone kaže...

Jutros sam pročitao članak o Jurgenu Klopp na gol.hr i njegovom mišljenju o corona virusu. Dotični je izjavio:
"Ono što ne volim u životu jest da je uopće bitno mišljenje nogometnog trenera o tako bitnoj stvari. Ne razumijem to. Da ja to pitam vas, u istoj smo poziciji. Nije bitno što misle slavni ljudi. Moramo pričati o stvarima na pravi način. Ne da ljudi bez znanja poput mene pričaju o nečemu. Ljudi sa znanjem će pričati o tome i reći ljudima što trebaju raditi, a ne nogometni treneri. Ne razumijem to. Politika, koronavirus, zašto mene pitate? Nosim šiltericu i imam lošu bradu. Brinem se kao i svi. Živim na ovom planetu i želim da bude siguran i zdrav, svima želim najbolje, ali moje mišljenje o koronavirusu nije bitno"

Lp

 

Večernji list 6.3.2020.: "Jurgen Klopp podučio novinare o glupim pitanjima"

Večernji list 7.3.2020.: "Veliki intervju sa Kristinom mandarinom. Pričitajte što je rekla o borbi protiv koronavirusa"

PSN - darklydexter
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.3.2020 11:53 (Ezio).
16 godina
offline
Re: Elon Musk smatra da je prošlo vrijeme tradicio
viciousone kaže...
Dobar dan memulica!

Kako su ga pozvali na taj skup, naravno da je morao nešto reći o nečemu, samo to glupi mediji prenose kao nešto jako važno - to je isto veliki problem.

Pa to i želim reći ovim sljedbenicima Velikog Gurua, ali njima su dnovinari na čelu PRdac agencijama glavni izvor informacija.

 

Dronovi već sad zamjenjuju klasične vojne zrakoplove i zadnja novost je da su počeli korisitit sihronizirane rojeve dronova u napadima na metu. Sljedbenicima to triba obznanit Veliki Guru, inače se to nije dogodilo. USAF ekipa na skupu mu se otvoreno smije u facu i misle u sebi kojeg su ovo klauna (opet) doveli.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
4 godine
protjeran
offline
Elon Musk smatra da je prošlo vrijeme tradicionaln

Sa prvim "dronovima" Austrija je napadala Veneciju 1849. Imate internet pretraživače - History of unmanned aerial vehicles

 

Fast forward, Reaper se uspješno koristi skoro 20 godina, pitajte sandalaše koji su preživjeli.

 

AI još uvijek ne postoji.

 

Samo djelić neostvarenih izjava/najava Muska:

 

https://elonmusk.today/

 
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice