Epson EcoTank L5190 - Ulij i štancaj

poruka: 77
|
čitano: 21.973
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Epson EcoTank L5190 - Ulij i štancaj".
7 godina
protjeran
offline
Epson EcoTank L5190 - Ulij i štancaj

Hej, ljudi kupuju dvije graficke za 3000€, s njima ne mogu bas zaraditi (osim kopanjem ruda, al tad potrose vise struje i trgaju grafike),

dok sa printerom mozes fino zaraditi - osobito ako se bavis prijevodom dokumenata itd.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Epson EcoTank L5190 - Ulij i štancaj
Čitatelj kaže...

Hej, ljudi kupuju dvije graficke za 3000€, s njima ne mogu bas zaraditi (osim kopanjem ruda, al tad potrose vise struje i trgaju grafike),

dok sa printerom mozes fino zaraditi - osobito ako se bavis prijevodom dokumenata itd.

 Sa printerom od 3000eur se da lijepo zaraditi i ako printas racune za Aston Martine i MoeT sampanjce!

 

A tek ako si Bezos...

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
7 godina
protjeran
offline
Epson EcoTank L5190 - Ulij i štancaj

Kazem, to je po meni bio vrhunski stroj, visoke rezolucije, al nije se proslavila tehnologija,

jer je 600x600dpi na laseru dovoljno precizna i ostra reza, najcesce je 600x1200dpi ili max 1200x1200dpi, vise od toga ne treba.

 

Zasto bi bio problem zaraditi na takvom printeru? Evo prijevod diplome sa pecatom te kosta od 500 do 1200kn kod sudskog prevoditelja,

bar u Sisku. 3000€ printer je 22.500kn.

 

Uzmimo za primjer da prosjecno prevodjenje kosta oko 1000kn, i zaokruzimo printer na 23.000kn sa tonerom.

Dakle sudski prevoditelj treba prevesti 23 dokumenta da bi otplatio printer.

 

Ako covjek radi svoj posao, dnevno prevede bar 2-3 dokumenta. To bi znacilo da mjesecno prevede izmedju 40-60 dokumenta,

zaokruzimo na srednjih 50 - to bi bilo 50.000kn. I gdje je problem?

 

Dapace, isplati mu se sto skuplji uredjaj, da si na kraju godine odbije sto vise poreza. A takav printer se ne raspadne nakon 40.000 stranica.

Za godinu dana se vec isplatio, a kamoli ne 10+ godina stancanja i 250.000 stranica.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.9.2020 14:41 (Čitatelj).
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Epson EcoTank L5190 - Ulij i štancaj
Čitatelj kaže...

Kazem, to je po meni bio vrhunski stroj, visoke rezolucije, al nije se proslavila tehnologija,

jer je 600x600dpi na laseru dovoljno precizna i ostra reza, najcesce je 600x1200dpi ili max 1200x1200dpi, vise od toga ne treba.

 

Zasto bi bio problem zaraditi na takvom printeru? Evo prijevod diplome sa pecatom te kosta od 500 do 1200kn kod sudskog prevoditelja,

bar u Sisku. 3000€ printer je 22.500kn.

 

Uzmimo za primjer da prosjecno prevodjenje kosta oko 1000kn, i zaokruzimo printer na 23.000kn sa tonerom.

Dakle sudski prevoditelj treba prevesti 23 dokumenta da bi otplatio printer.

 

Ako covjek radi svoj posao, dnevno prevede bar 2-3 dokumenta. To bi znacilo da mjesecno prevede izmedju 40-60 dokumenta,

zaokruzimo na srednjih 50 - to bi bilo 50.000kn. I gdje je problem?

 

Dapace, isplati mu se sto skuplji uredjaj, da si na kraju godine odbije sto vise poreza. A takav printer se ne raspadne nakon 40.000 stranica.

Za godinu dana se vec isplatio, a kamoli ne 10+ godina stancanja i 250.000 stranica.

 Kad bi mogao doc do takvog joba, na 23 prodana dokumenta bi drage volje bacio i kupio novi EcoTank :D

Truth in engineering.
7 godina
protjeran
offline
Epson EcoTank L5190 - Ulij i štancaj

Otvoris svoj obrt sudskog prevoditelja. Dakle moras znati jezike, te lektirati a ne google prevoditeljom,

te naravno, moras imati pecat za ovjerenje, da nebi bilo "a gdje je pecat?".

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Epson EcoTank L5190 - Ulij i štancaj

Čovjek je samo pitao kako radi mali kućni printer i isplati li ga se kupiti. 

 

Podsjetilo me na nešto što sam davno pročitao... prilagođena verzija...

 

 

Koliko je forumaša potrebno da se promjeni žarulja?

1 da promjeni sijalicu i napiše da je promijenjena

 

14 da podijeli slična iskustva o zamjeni sijalica i o tome kako se to moglo i drugačije izvesti

 

7 da upozori na opasnosti pri zamjeni sijalica

 

1 da poruku premjesti u podforum o elektrici

 

7 da istaknu pravopisne/gramatičke greške u poruci o promjeni sijalice

 

5 da zezaju tog sitničara

 

3 da ga štite

 

6 da raspravljaju da li je to sijalica ili svijetleće tijelo...

 

još 6 da ovih 6 proglase glupima

 

2 profesionalca da obavijeste grupu da je ispravan naziv „osvjetljenje"

 

15 sveznalica koji tvrde da su bili u proizvodnji i da je sasvim ispravno i „sijalica"

 

19 da napišu da ovaj forum nije o sijalicama i zamole da diskusiju premjeste na forum o lampama

 

11 da brane pisanje u ovaj forum argumentom da svi mi koristimo sijalice i zato je poruka prikladna za ovaj forum

 

36 da raspravlja koja je najoptimalnija metoda za zamjenu, gde kupiti najbolje sijalice, koja je najbolja marka za upotrijebljeni način, a koje bi bile promašaj

 

7 da stave linkove na kojima se vide razne vrste sijalica

 

4 da napišu da su linkovi krivi i stave „prave"

 

3 da stave linkove koje su našli prateći linkove iz te grupe koji dokazuju da je rasprava o sijalicama baš za ovu grupu

 

13 da povežu sve poruke do tog momenta, kompletno ih citiraju uključujući sva zaglavlja i potpise, pa dopišu „i ja."

 

5 da priopće grupi da neće više pisati jer se ne mogu pomiriti sa stanjem

 

4 da kažu „nismo li nedavno već prošli kroz ovo?"

 

13 da kažu „prije nego što postavite pitanje o sijalicama pogledajte to isto na google-u"

 

1 je dovoljan koji će kroz 6 mjeseci pročačkati po forumu, odgovoriti na originalnu poruku, pa da sve počne iznova

 

1 da je SIJALICA Edisonovo najveće otkriće

 

5 da je Edison ukrao projekt od Tesle

 

2 da je Tesla Hrvat

 

37 da je već 400 puta dokazano da je Tesla 100% čisti srbin i da su hrvati njega prisvojili sebi samo zbog mjesta rođenja

 

1 ostavlja link sa teslinim porijeklom i slikom njegove babe

 

1 tvrdi da je Tesla bio „bez spolnog organa"

 

5 ostavljaju pravu riječ i naziv za ljude „bez spolnog organa"

 

3 nalazi čak i latinski korijen rijeci „...

 

4 ostavlja link na stranice sa svim teslinim dokumentarcima

 

1 nalazi neobjavljeni dokumentarac sa najvećom i najmoćnijom zavjerom u vezi tesline smrti

 

4 ostavljaju linkove o Tesli i njegovom porijeklu

 

2 tvrde da je tesla živ

 

1 da su ga odnijeli marsovci

 

1 daje objašnjenje i porijeklo riječi "marsovci„

 

1 pita kako da skine film sa youtube

 

14 odgovaraju koji software da koristi

 

2 tvrde da je nemoguće skinuti film

 

1 ispriča vic kako je Mujo zavrtao sijalicu

 

2 ispričaju drugačiju verziju vica

 

1 pita zašto plavuša puše u sijalicu

 

0 odgovara na to pitanje

 

1 ispriča vic kako mujo nosi masku u borbi protiv korone

 

2 koja se ljute na ovoga prethodnog da pogleda teme od prije nekoliko dana i tvrde da je taj vic O MUJI bio na diskusijama nekoliko puta..

 

1 daje prijedlog moderatoru da se vicevi o koroni brišu odmah

 

1 ostavlja link sa korona zavjerom...

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.9.2020 19:37 (mzopg).
 
1 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Epson EcoTank L5190 - Ulij i štancaj

mogo bi investirat takav stroj u apartman.  gosti bi bili oduševljeni.

 

- imate tv, satelitsku, wifi, klimu i bizhub konica minoltu

(tapše minku po haubi)

- mali apartman za veliki print.. može u minuti izbacit, ne bi krava mogla sažvakat toliko papira

 

 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
3 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Epson EcoTank L5190 - Ulij i štancaj

Da, mogu si kopirat dokumente.

Primjerice, u Sisku - jedna kopija u knjizari/papirnici je 50lp (jaaakoo puno s obzirom da ih stranica i toner kosta ipod 7lp),

a u Dubrovniku mozes slobodno stavit 6kn po stranici. S obzirom da je kava 12x skuplja, tako i print mora biti 12x skuplji, da bude sve u skladu.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Epson EcoTank L5190 - Ulij i štancaj

Pozdrav

koja bi bila razlika  Epson EcoTank L5190 i  Epson WorkForce WF-7710DWF A3

 

 

https://www.printink.hr/multifunkcijski-uredaj-epson-workforce-wf-7710dwf-a3

 

Da li je zamjenska tinta i za njega dostupna ?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Epson EcoTank L5190 - Ulij i štancaj
tarantula12345 kaže...

Pozdrav

koja bi bila razlika  Epson EcoTank L5190 i  Epson WorkForce WF-7710DWF A3

 

 

https://www.printink.hr/multifunkcijski-uredaj-epson-workforce-wf-7710dwf-a3

 

Da li je zamjenska tinta i za njega dostupna ?

 Osim formata jedan je A4 drugi A3, razlika je što je L5190 baziran na CISS rješenju dok drugi ima klasične cartridge. Kod jednog je 70ml oko 50kn (litra 715kn), a kod drugog cartridge 6ml 130kn (litra 21670kn).

 

Ima li za njega zamjenske tinte ne znam, ali odeš na stranice refill firme i provjeriš, ima ih 5-6 u RH koje su poznatije.

3 godine
neaktivan
offline
Epson EcoTank L5190 - Ulij i štancaj

Hvala.

zamjenske su 45 kuna. Razmislit ću.

hey
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.10.2020 22:19 (tarantula12345).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Epson EcoTank L5190 - Ulij i štancaj
tarantula12345 kaže...

Hvala.

zamjenske su 45 kuna. Razmislit ću.

To ti je opet 7500kn za litru po boji, oko 10x skuplje od CISS sistema.

3 godine
neaktivan
offline
Epson EcoTank L5190 - Ulij i štancaj

Da znam. Al treba mi A3 a neću davati 5.000 kuna za EcoTank A3. A sumnjam da ću u 5 godina naprintati toliko toga da bi se isplatila razlika u cijeni.

 

hey
 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Epson EcoTank L5190 - Ulij i štancaj
Pozdrav , evo korostim Epson L6190, baš sqm si vizitke radio, ali na kunstdrucku, premazni papir od 200g.
Crna se boja izlizuje. Znam da nije to papir za inkjet , ali druge boje ostaju pa šta predlažete koji papir za vizitke, ili ima neks caka da mi se crna ne mrlja
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Epson EcoTank L5190 - Ulij i štancaj
Tiskarrr kaže...
Pozdrav , evo korostim Epson L6190, baš sqm si vizitke radio, ali na kunstdrucku, premazni papir od 200g.
Crna se boja izlizuje. Znam da nije to papir za inkjet , ali druge boje ostaju pa šta predlažete koji papir za vizitke, ili ima neks caka da mi se crna ne mrlja

Ne možeš na inkjetu koristiti papir koji nije predviđen za upijanje tinte. Imaš dosta inkjet papira različite gramature, mat, sjajni, pa njega kupi i neće biti problema.

 

Primjer:

https://www.printink.hr/foto-papir-2

https://www.mall.hr/foto-papir?o=_price

 

Imaš i 260g. papir koji će ti biti bolji za vizitke od 200g. koji je pretanak, ok je jedino ako misliš plastificirati naknadno.

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.12.2020 14:19 (mzopg).
3 godine
neaktivan
offline
Epson EcoTank L5190 - Ulij i štancaj

RAzmisljam da uzmem EPSON L3156

jel ima netko iskustva koliko mu treba sa isprinta obicnu crno bijelu stanicu teksta na nekoj jednostavnojoj postavci printa ( ne treba to biti ne znam kakava kvaliteta) ?

DA li je on K za Office upotrebu,nikakav havy use.

 

HVala

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Epson EcoTank L5190 - Ulij i štancaj
Zumbo kaže...

RAzmisljam da uzmem EPSON L3156

jel ima netko iskustva koliko mu treba sa isprinta obicnu crno bijelu stanicu teksta na nekoj jednostavnojoj postavci printa ( ne treba to biti ne znam kakava kvaliteta) ?

DA li je on K za Office upotrebu,nikakav havy use.

 

HVala

Brzina ovisi, ali recimo da mu treba nekakvih 7-10 sek. od trena kad si poslao nešto na ispis.

Za Office upotrebu je izvrstan, ukoliko ne printaš dnevno veliku količinu u jednom djiru, npr. 150 listova u komadu, onda je laser ipak dominantniji, ali za ispis tipa 2-3-4-5 listova po ispisu je odličan.

 

Moji koriste više različitih modela u više ureda i s niti jednim nema problema, a printaju od 20 do 100 listova dnevno.

Otisak skoro pa besplatan. 

Uopće se ne pazi kvaliteta ili c/b - boja.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice