Essential Phone vs. OnePlus 5T - Dvoboj najboljih

poruka: 21
|
čitano: 8.753
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Essential Phone vs. OnePlus 5T - Dvoboj najboljih ".
15 godina
neaktivan
offline
Essential Phone vs. OnePlus 5T - Dvoboj najboljih

Hvalim recenziju jer je objektivna ... jer oba mobitela su nabavljena i kupljena autorovim novcem tako da tu ne osporavam objektivnost. Dotaklo si se Project Treble koji mislim je najvažnija stvar koja se nakon dugo vremena dogodila androidu (konačno) i to bi u konačnici trebalo donjet manju fragmentiranost. Dakle ovom prilikom bih potakao da nastavite recenzirat dobavljive uređaje u Hrvatskoj (recimo moj prijedlog bi bio da recenzirate mobitele koji se mogu nać na ponudi kod teleoperatera ... jer dosta nas upravao na taj način nabavlja mobitel) ... metoda u kojoj bi recimo isti segment uređaja usporedili (mislim da pri tom odabiru bi trebalo uspoređivat uređaje po cjeni).

Nadam se da ovaj test će bit i popraćen nekakvim videmo kojeg ćee te objavit na youtube-u ... super :)

Moj PC  
5 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Essential Phone vs. OnePlus 5T - Dvoboj najboljih

Zašto ne biste u alternativu stavili Sharp Aquos S2 , cijena 379 dolara koji je doslovce kopija Essential moba,malo slabiji je jedino proc (snapdragon 630) ali je baterija identična a proc troši manje tako da autonomija je sigurno bolja za neprimjetno manje performanse.U biti za manje love dobar mobitel s vrlo dobrim performansama.A kad stavite Essential pored Sharpa na stol razlika se ni ne vidi osim praznijeg đžepa. https://www.gsmarena.com/sharp_aquos_s2_handson-review-1700.php

Moj PC  
1 1 hvala 0
9 godina
offline
Re: Essential Phone vs. OnePlus 5T - Dvoboj najbol
Dobra, jednostavna i objektivna recenzija, bio mi je gust citati! :)
Izmedju njih dvoje izabro bim One+5T ovako od oka!

Ali da ih se ima u rukama... to moze promijeniti odabir!

Odlicna recenzija!:))
Odmori se u Istini! :))
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Essential Phone vs. OnePlus 5T - Dvoboj najbol
Odlična recenzija.
 
4 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Essential Phone vs. OnePlus 5T - Dvoboj najboljih

Dobra recenzija, bez bulsita...

Freak Show Inc.
 
3 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Essential Phone vs. OnePlus 5T - Dvoboj najbol
Svaka čast na trudu, kupiti uređaj koji se misli testirati je praktično nečuveno u današnjem svijetu. Međutim, to za sobom vuče pristranost vjerojatno i znatno izraženiju nego kod testiranja tuđih uređaja. Iz podataka je jasno da jedan uređaj ima baš sve bolje a po bodovanju i opisu bi covjek pomislio da je suprotno. Šta vrijedi trenutni update jezgre OSa koji je ionako u svojoj osmoj inačici i zreo je da ne moze biti zreliji ako osnovne stvari poput kamere ne rade a s telefona otpadaju dijelovi???? Moram reći da u zivotu nisam pročitao toliko otvoreno pristran test. Svi drugi koji su testirali su daleko kritičniji pa i sami ameri koji kažu da je sve to hrabro i lijepo ali izvedba nije ni blizu ciljane odnosno segmenta u koji se uređaj gura. Obzirom da je rubin bio prisiljen odstupiti, pitanje je sto ce biti od firme
Ja rekoh
Moj PC  
0 2 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Essential Phone vs. OnePlus 5T - Dvoboj najbol
Feudalac kaže...
Svaka čast na trudu, kupiti uređaj koji se misli testirati je praktično nečuveno u današnjem svijetu. Međutim, to za sobom vuče pristranost vjerojatno i znatno izraženiju nego kod testiranja tuđih uređaja. Iz podataka je jasno da jedan uređaj ima baš sve bolje a po bodovanju i opisu bi covjek pomislio da je suprotno. Šta vrijedi trenutni update jezgre OSa koji je ionako u svojoj osmoj inačici i zreo je da ne moze biti zreliji ako osnovne stvari poput kamere ne rade a s telefona otpadaju dijelovi???? Moram reći da u zivotu nisam pročitao toliko otvoreno pristran test. Svi drugi koji su testirali su daleko kritičniji pa i sami ameri koji kažu da je sve to hrabro i lijepo ali izvedba nije ni blizu ciljane odnosno segmenta u koji se uređaj gura. Obzirom da je rubin bio prisiljen odstupiti, pitanje je sto ce biti od firme

 

Prvo, kupio sam oba uređaja, ne samo Essential. Drugo, nemam pojma odakle ovo da 'kamera ne radi'. Većina recenzija koje se mogu naći u stranim medijima napisane su kad je Essential koštao 700 dolara i kad je Photo app bio jako loš. Nijedno od toga više nije slučaj. Ako išta, moj opis je relevantniji od ovih na koje se referiraš, jer sagledava uređaj u njegovom aktualnom, današnjem izdanju, a ne onakav kakav je bio prije 3 mjeseca.

 

OnePlus je pobijedio 9:3, na što točno misliš kad kažeš da bi čovjek po bodovanju pomislio da je lošiji od Essentiala? Pa gazi ga brutalno, po bodovanju. 

 

Najzad, Rubin je i dalje u firmi, a 'odstupio' je na par tjedana, na način da je radio 'samo' u svojoj drugoj firmi, koja je u istoj zgradi kao Essentialov HQ. Taj njegov odlazak je bio čisti damage control i šou, povodom toga što se ispostavilo da je i on jedan u nizu degenerika koji nisu uspjeli kročiti kroz karijeru/život bez napastovanja žena. 

Never put Dolby on snake detectors, that's what we must remember.
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.12.2017 14:39 (Davor).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Essential Phone vs. OnePlus 5T - Dvoboj najbol
Davor kaže...

koji nisu uspjeli kročiti kroz karijeru/život bez napastovanja žena. 

 

 

Freak Show Inc.
14 godina
offline
Re: Essential Phone vs. OnePlus 5T - Dvoboj najbol
A gdje kod nas ti mobiteli koštaju 500€?
Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Essential Phone vs. OnePlus 5T - Dvoboj najbol
Idealist kaže...
A gdje kod nas ti mobiteli koštaju 500€?

 

OnePlus 5T se u HR naručuje online za 500 Eura a dostava je besplatna:

 

https://oneplus.net/hr/oneplus-5t

 

 

12 godina
neaktivan
offline
Essential Phone vs. OnePlus 5T - Dvoboj najboljih

Svaka cast redakciji na ideji i Davoru na trudu! Skidam kapu. 

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Essential Phone vs. OnePlus 5T - Dvoboj najboljih

Davore,

 

ne pročitam na Bug-u često dobru recenziju, čak niti video recenzije nisu na nekoj razini.

Često manjkate u detaljnosti recenzije te korištenju nekakve vrste standariziranih testova.

 

Ipak, ovo je odličnao odrađeno. Jezgrovito, djeluje nepristrano, jasno daje do znanja tvoj objektivan stav - kudos.

 

Drago mi je da se netko dotakao project Treble-a i kvalitete zvučnika. 
Drago mi je da se nisi fokusirao na OS obzirom da su oba praktički stock Android te nema svrhe obrađivati taj segment.

Volio bih vidjeti tvoju ovako usporednu recenziju S8/iPhone8 Note8/iPhone X - obzirom da su highlighteri 2017. po mnogima.

 

 
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Essential Phone vs. OnePlus 5T - Dvoboj najbol
Osobno, puno bolje su mi ovak tekstualne recenzije i usporedbe od videa. Valjda bude jos ovakvih u novoj godini :)
What could possibly go wrong?
 
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Essential Phone vs. OnePlus 5T - Dvoboj najbol
A gdje je tu Xiaomi mi Mix 2?
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Essential Phone vs. OnePlus 5T - Dvoboj najboljih

NADOGRADNJE OS-A

Naime, Essentialova filozofija je da nadogradnje OS-a moraju stizati svega nekoliko dana nakon što ih Google izda za svoje Pixele.

Ponekad u tome odlaze još jedan korak dalje – dogodilo se, primjerice, da su prosinačke zakrpe za Android izdali prije Googlea.

Bez filozofije i premišljanja podržali su Project Treble te se vlasnici Essential Phonea generalno mogu radovati redovitim i brzim zakrpama te nadogradnjama na nove verzije Androida.

 

Davor Šuštić

 

==================================================================

 

Samo da pitam, jel stigao Oreo na Essential Phone?

Prodajem Fractal Node 304 za 360kn | http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Essential Phone vs. OnePlus 5T - Dvoboj najbol
Zločesto zločesto. Šustinjo ima problem s konceptom ustrajnosti. U ruke mu, zbog posla, dolazi manje-više sve kaj se proizvede, politika kuće i svih ostalih je da se ne zamjeraš donatoru i onda se pišu hvalospjevi jer ti je to kruh, a ako se previše uživiš u posao, popušiš petsto dolara sam tak. Njegova mišljenja me ni do sada nisu previše tangirala a sad će još manje. Nema više testiranja, dubinskih usporedbi... novinarstvo je tvornica navlakuša, čak je i fenomenalni anandtech otišao u onu stvar.
Ja rekoh
16 godina
moderator
offline
Re: Essential Phone vs. OnePlus 5T - Dvoboj najbol
Da, u verziji 8.1.
Never put Dolby on snake detectors, that's what we must remember.
16 godina
moderator
offline
Re: Essential Phone vs. OnePlus 5T - Dvoboj najbol
@Feudalac Kaj ti trabunjaš, pobogu? Koji komadić informacije nisi saznao iz ovog opisa, o oba mobitela?
Never put Dolby on snake detectors, that's what we must remember.
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.3.2018 17:11 (Davor).
16 godina
offline
Re: Essential Phone vs. OnePlus 5T - Dvoboj najbol
djigibao kaže...

NADOGRADNJE OS-A

Naime, Essentialova filozofija je da nadogradnje OS-a moraju stizati svega nekoliko dana nakon što ih Google izda za svoje Pixele.

Ponekad u tome odlaze još jedan korak dalje – dogodilo se, primjerice, da su prosinačke zakrpe za Android izdali prije Googlea.

Bez filozofije i premišljanja podržali su Project Treble te se vlasnici Essential Phonea generalno mogu radovati redovitim i brzim zakrpama te nadogradnjama na nove verzije Androida.

 

Davor Šuštić

 

==================================================================

 

Samo da pitam, jel stigao Oreo na Essential Phone?

 

Davor kaže...
Da, u verziji 8.1.

 

...jel to bilo bas kao sto si opisao u clanku (Essentialova filozofija je da nadogradnje OS-a moraju stizati svega nekoliko dana nakon što ih Google izda za svoje Pixele) ili dosta kasnije?

Prodajem Fractal Node 304 za 360kn | http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
8 godina
offline
Re: Essential Phone vs. OnePlus 5T - Dvoboj najbol
Nije problem što sam saznao već što je autor pretpostavio i iz toga iskonstruirao, a nije se dogodilo jer je pričao o firmi koja ima tek jedan proizvod prodan u par desetaka tisuća komada. Nadogradnje softvera su posao koji se ne isplati jednom Samsungu koji je najprofitabilniji proizvođač android mobitela, a očekivati više od essentiala je s.u.l.u.d.o. Dok se ne dokaže suprotno kroz par godina. Ustrajnost o kojoj sam pisao o prethodnoj poruci.
Ja rekoh
16 godina
moderator
offline
Re: Essential Phone vs. OnePlus 5T - Dvoboj najbol
djigibao kaže...

 

...jel to bilo bas kao sto si opisao u clanku (Essentialova filozofija je da nadogradnje OS-a moraju stizati svega nekoliko dana nakon što ih Google izda za svoje Pixele) ili dosta kasnije?

 

Nije. No u članku ni ne piše da će se to sigurno dogoditi, već da je to Essentialova namjera, što apsolutno stoji. Na njihovu žalost, uzeli su jako velik zalogaj i zasad nije jasno što će od svega skupa ispasti.

 

Da pojasnim - za prosinac, siječanj i veljaču, Essential je izdao Android monthly security patcheve jedan dan prije no što ih je Google pushao na Pixele. S druge strane, otezali su s izbacivanjem final verzije Orea 8.1 preko svake mjere. Beta je bila dostupna od studenog (za ručno natakanje), od veljače i kao OTA update, ali tek je ovog mjeseca zgotovljena i izdana kao update za sve. Usporedbe radi, OnePlus 5T (zadržao sam oba mobitela) je dobio Oreo 8.1 update, finalni, prije Essentiala.

 

Korisnici Essential Phonea još su imali koliko-toliko simpatija i razumijevanja za toliko otezanje prvog velikog releasea OS-a, ali ako Android P neće stići mnogo, mnogo brže, bit će jasno da Rubin ne može isporučiti ono što je obećao, premda mu je sama platforma potpuno pripremljena za to (podrška za Treble). OnePlus također treba držati na oku, jer me od njih ne bi ništa iznenadilo, pa ni otkantavanje softverske podrške za 5T nakon što izdaju 6 i njegovog nasljednika. Već su me jednom digli na tu foru, zbog čega sam na OnePlusu 2 morao raditi ono što sam si obećao da više neću - rootati i patiti se s custom ROM-ovima.

 

Ukratko, izlazak Androida P će pokazati kako stvarno stoje stvari. Jedino kaj baš nisam siguran da ću tada još uvijek biti korisnik Essential Phonea 

Never put Dolby on snake detectors, that's what we must remember.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice