Ethereum i litecoin "poludjeli", a ni bitcoin se n

poruka: 68
|
čitano: 28.668
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ethereum i litecoin "poludjeli", a ni bitcoin se n".
10 godina
neaktivan
offline
Re: Ethereum i litecoin "poludjeli", a ni bitcoin
tits4bits kaže...
NeroX kaže...

I valuta je sve što ima vrijednost, bitcoin ima vrijednost i to ga čini valutom.. Po tvojoj logici onda ni obojani papiri što mi nazivamo novcem nije valuta, kao ni jedan od malo rijeđih metala koje iskopavamo

što znači vrijednost?

 

kako mjeriš tu vrijednost BTC-a, možda u američkim dolarima $$$ ?

 

i vreća krumpira ima vrijednost, koja je također izražena u novcu

 

 

Dollar, Euro, Kuna... su valutni novac, BTC nije novac nego virtualna roba

 

papir nije novac, brojčana vrijednost otisnuta na papiru brojkom i slovima je novac

 

brojčna vrijednost otisnuta na kovanici je novac, metal nije novac, brojčana vrijednost kovanice uvijek višestruko nadilazi vrijednost samog metala od kojeg je kovanica izrađena

 

 

pretvori BitCoine u novac pa si kupi mozak, navodno nije skup, "kilo mozga dvije marke"

U cemu ti mjeris vrijednost dolara,kuna,eura,itd.?

Nebrini sve dolazi sa vremenom.

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Ethereum i litecoin "poludjeli", a ni bitcoin se n

Ponasate se kao da su kriptovalute redistribucija kapitala na burzi i kupnja novih dionica novcima koji su bili u drugim dionicama.

 

NE! Kriptovalute su novo trziste i ovo je kupnja neceg novog. Ovo je novi, dodatni kapital/novac u igri ($118 milijardi +) koji dolazi iz disposable incomea. Ljudi kupuju kriptovalute kao proizvode koje zele 'flipat' na oglasniku, a ne kao udjele u necemu sto ovisi o xyz industrijskim vjetrovima kao poduzeca.

 

Dakle i ako pukne cijelo trziste, puknut ce novi novac koji se stvorio u svijetu investiranja, a prije nije bio tamo. Tu nema nikakvih problema i gubici su za prosjecnog covjeka mali. Nitko nece ostat bez posla kao da je firma roknula itd.

Uostalom u njih i investira samo gornji segment drustva i intelektualci koji znaju doci do toga.

 

To je ono sto morate shvatit i sto distancira kriptovalute od dot.com bubblea.

 

Problem je sto ovo sve ovisi iskljucivo o S&D. Dakle dokle god ima prodaje, exchangea, kupnje sve je ok. A.k.a dok novac kruzi. Kad stanu stvari onda valuta tone.

 

A kriptovalute mogu samo rasti u postotku svjetske ekonomije i postotku transakcijama koje se njima prenose. Pogotovo valute koje su zadnjih mjesec dana dobile zamah (ETH - koji ni nije novac nego sredstvo, LTC - cisti primjer solidnog novca i razuman volumen; IOTA, Ripple koji su vec inovativni i u ovom svijetu blockchaina koji je svima jos nepoznanica te megainovacija).

 

Venmo/Paypal itd. su lako zamjenivi Litecoinom vec danas. Send/recieve za novac, a nitko ne zna o tome. Nemas IBAN ni ime ni OIB za svoj wallet, nemas ziro racun kojeg gleda porezna itd.

 

Tek kad se stvari smire, a to nece biti u roku 3-5 godina, i kad krenu porezi i gledanje ovih - prakticki off-shore racuna pod povecalom. I onda jos koja godina da se konstruira povoljan zakon itd.

Tu ce bit sranja kad ce se gledat hoce li zemlje stati na stranu banaka ili na stranu ljudi (koji ce sigurno htjeti internetske transakcije bez posrednika, iako mozda jos ne razumiju zasto) i to ce napast globalnu ekonomiju.

 

 

Nitko ne moze procijenit virtualni novac niti ga staviti u okvire dolara itd. ‘A boy asked his father for one BITCOIN for his birthday, his father replied, “$17,644 is a lot of money. What do you need $16,209 for anyway? No, $18,310 is far too much for someone your age”.

 

 

Ovo je samo cijena koju je netko pozeljan platiti za valutu. Dakle u najblizem obliku - aukcija.

Sta ces radit s njima je drugi par rukava i onda ce cijena past ovisno o tome kako se svijet otvara. Medutim sada svi jasu val 'blockchaina' i eskalira nevjerojatno. Imas tocno 500 novih firmi otvorenih svaki danu samo u Kini koje rade blockchain.

 

 

Mislim ovaj post pisem zato da se nadovezem na ove nebuloze o Atlantskoj Plovidbi. 

 

Sve dok je BTC u ovom trenutku ispod 25k, on je podcijenjen. Doslovno kroz Bitcoin danas, te povijesno je kruzilo puno vise novca nego kad pomnozis 16k sa 16 milijuna koji kruze.

 

I onda kad imate ukupan kapital u kriptovalutama kojeg su ljudi bili voljni uplatiti (a ocigledno svi kupuju, nitko ne prodaje), onda cemo tek vidjet kako ce se redistribuirat kroz razne valute (tehnicke predispozicije, prihvacanje velikih firmi), kako ce se stvoriti inflacija u ovom svijetu itd.

 

 

Nije Bitcoin niti ETH niti bilo koji altcoin taj koji se treba bojat dugorocno. Dolar je taj.

 

BTW za 5 godina ce biti lakse pridruzit vrijednost u dolarima nekom coinu nego dionici. Zasto? Zato sto su sve transakcije javne u svakom trenutku. Kod firmi moras cekat svaki kvartal i gledat njihov balance sheet, income statement, 10Q...

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.12.2017 22:40 (Mitch).
 
10 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Re: Ethereum i litecoin "poludjeli", a ni bitcoin
Mitch kaže...
Visak kaže...

Već vidim udrugu Bitcoin kako pred Saborom prosvjeduje i traži od države da im pokrije gubitke.

 Bitcoin nije bubble. 

 Zašto ljudi kupuju BC? 99% trenutnih kupaca to čini radi rasta. Rast je moguć samo dok ima novih kupaca. Što će se dogoditi kada ponestane svježeg novca, tj. novih kupaca? Prestat će rast. Što će napraviti oni koji su unutra samo zbog rasta? Prodavat će. Što će se dogoditi kada velik broj prodaje, a nitko ne kupuje? Padat će. Kad počne padati svi će prodavati, ali nitko neće kupovati. Koliko će vrijediti nešto što nema nikakvu realnu vrijednost, a nitko ga ne želi?

 

Novac vrijedi jer ga uvijek bar netko želi - država koja ga je izdala, koja ima i obvezu primiti ga. Svi oni koji danas primaju BC sutra mogu reći da ga više ne primaju.

 

BC je idealno sredstvo za velike igrače, jer nema nikakvih pravila ili zakona koji ga reguliraju i mogu opljačkati sitne ribe, a da ih nitko ne može tužiti, niti će ih regulatori progoniti. Tako bankari i brokeri zamišljaju raj. Ne znam zašto itko očekuje da u situaciji kada nema pravila nitko neće pokušati manipulirati tržištem?

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
online
Ethereum i litecoin "poludjeli", a ni bitcoin se n

Bitcoin je prevelik da ga se manipulira. Sve sto si naveo je 'centraliziran' utjecaj, a bas to je suprotno od ideje blockchaina. Nitko ne moze utjecati na kolicinu koja kruzi osim minera. A dok postoji nagrada za mining, bit ce i njih.

Jel ti znas koliko je 75 milijardi dolara? Da bi utjecao na trziste u smislu 'bubblea' na nesto od 80 milijardi moras pljunut dovoljno da dobijes barem 10% udjela. A nitko nece pljunut 8 milijardi u kesu u BTC.

To je isto kao da kazes da je recimo MSFT ili NFLX bubble.

Tu ima toliko toga u blockchainu sto moze shebata bilo kojeg igraca. Od raznih hasheva, forkova, dijeljenja volumena itd.

Nikome sell nije u interesu. Tko god je kupio jeftino, zna da moze ili sada prodat ili jednostavno profitirat kolicinom koju ima sada, kada god BTC dode u uporabu.

Uostalom nije ovo tipicna dionica koju mozes dumpat.

Nitko ne moze dumpat 10000 Bitcoina u jednom danu. Tehnicki je nemoguce. I da dumpa 1000 po jednom danu, spusit ce masovno u procesu od tih 10 dana.
Jednostavno je bolje imat BTC i cekat neku pristojnu evaluaciju kad krene potrosnja, nego dumpat odjednom na 17k.


BTC vrijedi puno vise nego sto mislis. Mozda ne BTC konkretno, ali ETH/LTC da.

Svaka firma koja ima veze sa softverom bi sutradan htjela prec na taj oblik placanja.

Dakle sa vendor strane je bolje primati i jeftinije kriptovalute, nego cak prihvacat kartice u ovom trenutku. I to je razlog zasto ima potencijal i zasto je uopce raslo od 2011, a ne propalo vec tada.

Altcoinovi se ne stvaraju da se digne lova na ICO, vec i tu imas regulacije. Stvaraju se da se vidi tko ima najbolju ideju o blockchainu, automatiziranim ugovorima, i zamjenom za fiat novcem koja ce biti uporabljivija i efikasnija.


Po meni je svaka dionica i svaki index, tako i S&P debelo precijenjen ili ti Bubble. Pogledaj Amazon i njihovu dionicu. U danasnjem investiranju cijeni se rast, a ne evaluacija. Pa oni imaju P/E preko 300 covjece. I ok, njima P/E nije bitan. Ali P/BV jest.


Svaki startup danas vrijedi milijune od prvog dana. Imas milijarde kapitala u biznisima koji nemaju ni promete u stotinama milijuna, a prijavljuju plus.

Financijska trzista danas su potpuno drugo od onog prije 20 godina. Dakle danas doslovno svaki trading spada u bubble. Nemoguce je da 10 godina nakon krize, imas 118 milijardi dolara cistog novca ulozenog u nesto stvoreno na internetu.

 

Puno veca sila od masovne prodaje ce trebat da unisti BTC, a onda ce on povuc i velike igrace jer ni oni nece stic reagirat.

Mozda ce mu past cijena, ali nitko nikoga ne ustrucava da prodaju sada. Pogotovo ova indikacija masovnog rasta u mjesec-dva (s 4k na 17k). Nitko nema vjere da ce rasti vise i lagano je krenula prodaja, svejedno to se nije naglo osjetilo.

 

S druge strane dovoljno je afirmiran da ga vec razmatraju kao futures na Wall St.

 

A ovaj tvoj argument ne drzi vodu da mogu sutra odlucit da ne primaju BC. To je ilegalno u masovnom obliku (prakticki kad bi samo cak dva igraca veca to napravila, imao bi problem kartela). Takoder, ista stvar bi bila kad bi FIAT mjenjacnice odbile mijenjat sve valute u $ dakle nema vise nazad.

 

Ljudi mozda jasu val i zarade nesto. Ali to je mizerna kap u ovoj gomili novca koja se upumpala u kriptovalute. Previse je velikih igraca, previse je valuta, a prespora je razmjena i dumping. Dakle tehnicke okolnosti vec stite ovo trziste od toga da bude bubble.

 

BTC mozda nema neku uporabu, ali ako dode do toga da krene pucat, prije ce se mijenjat u ETH i LTC nego bilo sto drugo jer ce biti klasicni lockdown na trzistu. A tu je primjena velika.

 

Cim se stvori ideja o tome da je sigurno drzati nepostojeci novac negdje, kao hardware wallet s enkripcijom, i cim krene marketing oko toga da ako te netko opljacka na cesti, ne moze ti nista, odmah ce krenut konacni uzlet u svijetu kriptovaluta. 

Jednostavno su bolje od tradicionalnih i svijet ce to prihvatit.

 

Rast tjera rast. Amazon zeli BTC, jer dok im sjedi novac i primaju transakciju, on ce drugi dan vjerojatno imat vecu vrijednost. Dokle god je tako, imat ces sve vise vendora koji primaju coinove. I onda kad to prestane mozda vec za dvije godine, vec ce biti dovoljno afirmiran standard placanja.

 

Stvar Bitcoina je da je bio bubble do prije mjesec dana. Sad kad je jos veca volatilnost, on prakticki izlazi iz okvire tradicionalnog mjehura.

Wall Street svom silom zeli stvorit bubble od Bitcoina. Da su ostali samo mali igraci malih udjela i ulozili ovoliki kapital, cijena bi bila ista kao danas, a uporabljivost duplo veca.

 

Ovo ima samo jedan jedini outcome. Da ce zamjeniti tradicionalne valute, i da to nece biti Bitcoin. Pobjedit ce samo jedan altcoin, onaj najboljeg volumena, najefikasnije primjene i najbrze transakcije. Zasad su to ETH/LTC/IOTA. A onda dolar pada u zaborav.

 

Dakle sve dok unutar jednog bubblea (a to je cijelo trziste kriptovaluta), imas jedan/dva coina koji se ponasaju kao blue-chip i zapravo imaju neku podrsku u brojkama za svoju cijenu (ETH/BTC), oni nece puknut.

 

To su ti devedesetih tokom dotcom crasha bili Amazon i Ebay. Ista stvar kao ETH i BTC danas.

 

Ono sto zelim reci jest, da na BTC ce gubit novce oni koji su ga kupili pri 1k, 4k, 5k, 10k+... (a to su ti cijene kad se Wall St ukljucio ove godine)

Ne oni koji stvarno i drze udio, a to su oni koji ce dic masovnu lovu jer su kupili za 10$ coin.

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.12.2017 23:28 (Mitch).
 
2 0 hvala 5
16 godina
neaktivan
offline
Ethereum i litecoin "poludjeli", a ni bitcoin se n

Ako će izgubiti oni koji su kupovali na 1k, znači da će pasti ispod toga. Zašto bi itko ko ga drži na 18k mirno čekao dok pada ispod 1k? Bit će bežanija, a pošto ga se neće moći unovčiti ljudi će (pokušati) kupovati robu. Opet, nitko normalan ga neće primati ni za robu u tom trenutku, a nije mi jasno odakle ti ideja da bi to bilo protuzakonito. Dakle imat ćeš nešto za što ne možeš dobiti ništa drugo. Koliko će to vrijediti? Sporost konverzije samo govori da se pad kad krene događa brzo i s malim prometom.

 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ethereum i litecoin "poludjeli", a ni bitcoin
pravi_covijek kaže...
dado kaže...
NeroX kaže...

Utrostrucio sam novce u 3 tjedna, imam 20 godina i fino mi je.. Buy low, sell high.. Never panic sell, never hype buy.. Buy rumors, sell news itd itd Samo mulci mogu izgubiti novce u ovom

 

Ja sam to živio 2007. godine. Atlantska plovidba je bila naš bitcoin tada. Dioki ethereum. Svi smo bili gordon gekko, "greed is right, greed works", auti na lizing (porsche cayenne se skoro pa dijelio šakom i kapom tada), više se nije pila jeftina cuga, pušile su se cohibe umjesto plavog waltera, cak su se kupovale i profesionalne bloomberg trading platforme (sexy 2 monitora i posebna tastatura)...

 

Sve je lijepo dok svi zarađuju. No uvijek treba imati na umu da je to zero sum game. Da netko zaradi, netko mora izgubiti.

 

I onda jedno jutro, je*ote, svi grafovi prema dolje i svi brojevi u crvenom 

 Atlantska plovidba je kiksala zbog internog kriminala. Tko je imao ljude tamo znao je mjesec dva prije sto se dogadja.

 

Slikovito sam je spomenuo jer neznam nikoga tko je tada trgovao a da nije zaradio na njoj (ako je povukao pozicije dok je jos crobex bio 4k+). 

 

Ono sto sam htio poruciti decku je da uvijek ima nesto hot i da nitko ne vidi buducnost. Ne treba ulagati vise od onoga sto nisi spreman izgubiti. Ako zaradis - odlicno. Ako ne, bitno da ti ne dolaze pod prozor s natpisom "Jump fuckers" (sala na wall street prosvjede)

 

U to doba je jako popularna bila tehnicka analiza. Ljudi su se kunili da vide buducnost iz grafova proslosti. A ja sam lupao lovu na cijeni aluminija. Samo treba gledati oko sebe i pametno voditi pozicije.

 

 EDIT;

imam firmu koja odlicno posluje (uvijek neka vam je na prvom mjestu stabilan i konstantan mjesecni prihod pa makar bio od kamata) pa moje stavove ne treba uzeti kao naputke. meni nije problem izgubiti 100.000 kn, toliko samo na operativni lizing auta godisnje potrosim. meni je ovo zabavno kao mjesecna partija texas holdema s deckima. no oprezno s tim igranjem oko dizanja kredita i sl. ako vam je u zivotu npr. 5.000 eura puno novca. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.12.2017 2:06 (dado).
15 godina
online
Re: Ethereum i litecoin "poludjeli", a ni bitcoin
Visak kaže...

Ako će izgubiti oni koji su kupovali na 1k, znači da će pasti ispod toga. Zašto bi itko ko ga drži na 18k mirno čekao dok pada ispod 1k? Bit će bežanija, a pošto ga se neće moći unovčiti ljudi će (pokušati) kupovati robu. Opet, nitko normalan ga neće primati ni za robu u tom trenutku, a nije mi jasno odakle ti ideja da bi to bilo protuzakonito. Dakle imat ćeš nešto za što ne možeš dobiti ništa drugo. Koliko će to vrijediti? Sporost konverzije samo govori da se pad kad krene događa brzo i s malim prometom.

 

 Gle, stvar je potpuno drugacija nego bubble kod dionica.

 

Sto bi bilo da je ICO Bitcoina poceo na 10k dolara po coinu, a ne u centima? Otisao bi na milijun jer ne moras kupiti jedan cijeli coin vec dio.

 

Ista stvar je i ovdje, nema gornje granice uopce. Niti se ima po cemu odredit. Ovo cak nije ni cisti s&d jer je supply fiksan. Tocno se zna da ce do kraja 2030 ic do 21 milijuna.

Tko zna ako dosta ekipe ode na 10k, mozda ce bit netko tko ce uzet taj dio i opet otfurat cijenu gore.

 

Dakle cijenu odreduje samo potraznja, a dokle god raste trziste kriptovaluta i dokle god zelis kupit nesto od altcoina (koji ce vozit rast iducih godina makar su bubble), morat ces imat BTC/LTC/ETH.

 

Jednostavno je glupo stavljat Bitcoin u okvire normalnih financijskih trzista jer to nije. Ako je dobio ovakav zamah u vijestima, a cak nije ni u pravilnoj upotrebi, sto ce tek biti kad neizbjezno bude?

15 godina
online
Re: Ethereum i litecoin "poludjeli", a ni bitcoin
pravi_covijek kaže...
Mitch kaže...
Visak kaže...

Već vidim udrugu Bitcoin kako pred Saborom prosvjeduje i traži od države da im pokrije gubitke.

 

 

Tldr; napravit HODL na ETH i period za kupnju je mozda do kraja godine, pratit ozbiljnije LTC i BTC radi padova, a risky zajebancije otpadaju na IOTA, Ripple, Waves, Deep Onion, Cardano, Monero...(tim prioritetom)

 

 Preporuka za exchange za kupovinu rippla i IOTAe? Kupovina sa EUR/USD. 

 Nemoguce je altcoinove za fiat mijenjat. 

 

Najbolje je bitcoin mjenjacnica hr ili prebacit novce u USDT, pa to prebacit na nesto tipa Binance, Coinone... i tamo zamjenu napravit.


imas na coinmarketcap listu marketa za svaki coin.

 

 

Ali da napomenem, nemojte ocekivat nista vise od 5$ rasta na spomenute coinove. Jednostavno je volumen (osim za Waves i nexus) prevelik. Isto je kao i sa penny stockovima.

Ne moze IOTA s 2 milijarde MIOTA otic na vise od 10-20$. Jednostavno je nerealno da ima toliku kapitalizaciju trzista. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.12.2017 5:19 (Mitch).
13 godina
neaktivan
offline
Ethereum i litecoin "poludjeli", a ni bitcoin se n

Moze li mi netko objasniti koji je to novac koji ja dobijem kad bitcoinu raste vrijednost, ne kuzim se bas u ekonomiju. Ako ja ulozim i vrijednost se utridesetorostruci, cije novce sam ja dobio?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ethereum i litecoin "poludjeli", a ni bitcoin
Nisi dobio ničiji novac dok ne kapitaliziraš dobitak, tj. dok ne prodaš bitcoine. A tada dobijaš novac onih koji su od tebe spremni kupiti bitcoin po višoj cijeni.
Onima kojima se nešto i može objasniti ne treba ništa niti objašnjavati. Onima kojima sve treba objašnjavati ionako se ništa ne može objasniti.
6 godina
protjeran
offline
Re: Ethereum i litecoin "poludjeli", a ni bitcoin
Keops kaže...

Moze li mi netko objasniti koji je to novac koji ja dobijem kad bitcoinu raste vrijednost, ne kuzim se bas u ekonomiju. Ako ja ulozim i vrijednost se utridesetorostruci, cije novce sam ja dobio?

 Vrijednost prodaje - vrijednost kupnje - naknade burza - 12% poreza na dohodak od kapitala - prirez gradu/općini = novac koji dobiješ

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.12.2017 8:42 (Paolo Maldini).
16 godina
offline
Ethereum i litecoin "poludjeli", a ni bitcoin se n

Onog ko reši da ti toliko plati. Suštinski, bilo šta vredi onoliko koliko su ljudi spremni da daju novca za to. Čovek bi očekivao da postoji neki dublji smisao, ali to je to.

 

Vrednost raste, ljudi kupuju u nadi da će još rasti. Zahvaljujući tolikoj potražnji, svakih nekoliko dana se zaista i dostigne novi maksimum, ćime se ljudi uvere da se vrednost i dalje povećava i da i dalje treba kupovati, koliko god da košta. Dakle, klasična pozitivna povratna sprega: prodavci povećavaju cenu dokle god ljudi kupuju, ljudi kupuju dokle god cena raste. Procesi koje karakteriše pozitivna povratna sprega, bilo da se radi o hemiji, građevini, fiziologiji ili ekonomiji, često imaju vrlo dramatičan završetak.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Ethereum i litecoin "poludjeli", a ni bitcoin
E sad noob pitanje:
kako kupiti bitcoin ili altcoin?
Preko Coinbase-a ili nečeg drugoga?
Na jednom tutorialu (business insider) sam pročitao da je liku banka blokirala karticu nakon kupovine bitcoina.
Ima li conbase transaction fee (kupovina i/ili prodaja)?
HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-Nokia 6120-Nokia 5310-N5-iP4S-iP5S
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Ethereum i litecoin "poludjeli", a ni bitcoin se n

Koji wallet da otvorim? sto je najbolje?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Ethereum i litecoin "poludjeli", a ni bitcoin se n

Od svih tih valuta opstat će na kraju ono što je stvarno korisno (Ethereum), sve ostalo su mjehuri za špekulante.

BTC mi se stvarno počeo gaditi - troše se ogromne količine energije u valutu od koje će masovno zaradit nekolicina a općenito za populaciju nemaju koristi.

Ne razumijem kako netko može pušiti fore o svijetloj budućnosti valute gdje transakcija traje preko 10 minuta i koju plaćaš često više od robe koju kupuješ.

 

Trebamo misliti na to kako zamijeniti papirnati novac i depozite i zaustaviti pljačku od strane centraliziranih institucija poput banaka - a ja rješenje vidim baš u nečemu poput Ethereuma.

Volim prirodu i znanost, mrzim računala. Programer od rođenja.
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ethereum i litecoin "poludjeli", a ni bitcoin

A po čemu je Ethereum korisniji od bitcoin-a?

11 godina
offline
Re: Ethereum i litecoin "poludjeli", a ni bitcoin
EZY-E kaže...
E sad noob pitanje:
kako kupiti bitcoin ili altcoin?
Preko Coinbase-a ili nečeg drugoga?
Na jednom tutorialu (business insider) sam pročitao da je liku banka blokirala karticu nakon kupovine bitcoina.
Ima li conbase transaction fee (kupovina i/ili prodaja)?

 Zašto bi to napravili? Bitcoin nije ilegalan i doslovno ga možeš kupiti za 2 minute od sad.. Napravio račun na coinbase-u, malo proučiš interface i nađeš gdje možeš upisati broj kartice i oni ti skinu pare s računa ( kao da si kupio mobitel s aliexpressa) i dobiješ Eure u EURWallet-u s kojim dalje kupuješ valute.. Ali kad kupuješ karticom onda ti uzimaju neki postotak, 3% ili tako nešto.. Možeš "povezat" svoj devizni s coinbase-om i uplaćivati bez fee-a, ali uplata traje 1-3 dana.. Za isplatu ti treba povezan devizni s coinase-om i bitcoin promjeniš u eure, eure na devizni i to je to.. Svakako možeš kupovat i ETH i LTC na coinbase-u što preporučujem više jer transfer bitcoina će potrajat možda i više dana i koštat će te do 100kn, a ETH i LTC transfer je gotov za max. 10 min (meni samo jednom ETH potrajao dva sata, valjda sam naišao u gužvu).

I još nešto. Kupnja BTC, ETH i LTC s Eurima na coinbase-u nije đabe već ti uzimaju 5% neovisno kako si uplatio eure na EURWallet.. Ako ti je to skupo onda nađeš nekog tko će ti poslat neki coin, a ti njemu daš pare na ruke.

Kratko i jasno. A sad trgovanje s valutama na exchange-ima je druga priča i preporučio bih puuno youtube videa. Pravila: Buy low sell high, buy rumor sell news, never panic sell, hodl.. itd itd.

Moja preporuka coina za holdat su Omisego, Lisk, Ripple, Stellar Lumen, PIVX.. Shitcoinovi su dobri za brzi profit, ali tako brzo možeš i sve izgubit ako si mulac. Npr. NXT ima airdrop i cijena mu je narasla s 0.19$ početak 12. mjeseca (kad sam ja kupio) do sad 0.70$ Očekuje se rast do 1$, iznad toga si kao napeta puška i čekaš da prodaš..Iza airdropa če past kao kamen pa moraš prodat prije a ne biti škrt i čekat da naraste za jos 10 centi.. Nikad nekupuj coinove koji su narasli več osim ako čekaju neku vijest u roku od par dana, tjedan itd, inače čekaš korekciju.. I puno srece trebaš. Doslovno možeš svaki dan udvostručit novce kad bi znao kad ce koji coin narast

Nema labavo...xDD
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.12.2017 13:10 (NeroX).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Ethereum i litecoin "poludjeli", a ni bitcoin
A 'pljačka' od strane banaka se zaustavlja uz pomoć mjenjačnica koje uzimaju 5% od svake transakcije?
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
4 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Ethereum i litecoin "poludjeli", a ni bitcoin

Pa, jedino tko ovdje mijenja krumpire za kruh ste vi, tj. da bar mijenjate jer i krumpir i kruh imaju nekakvu vrijednost a te vaše kriptovalute su što? Ništa dragi moj, čak ni papir bez pokrića. Dobro osmišljena Ponzi shema u kojoj će na kraju popušiti mnogi koji sad kupuju bitcoin. Zar stvarno vjerujete da će kriptovalute postati priznate od nacionalnih banaka kao platežno sredstvo? Ne budite smiješni i naivni - samo pričekajte dok se mjehurić ne rasprsne, a hoće, kao i sve slične prijevare tijekom zadnjih stotinjak godina. Nema kruha bez motike ni para bez rada.

https://www.biography.com/people/bernard-madoff-466366 a ovako završe oni koji idu mimo staze. Način na koji pišeš tipičan je za sve sudionike različitih lanaca sreće - ima ljudi koji su bili uvjereni da će 23.9. biti smak svijeta ima ih koji vjeruju da je Zemlja ravna ploča - vjeruj što hoćeš samo ipak nemoj previše pravog novca uložiti na duže staze. LP

Paps
9 godina
offline
Re: Ethereum i litecoin "poludjeli", a ni bitcoin
Papillon kaže...

Pa, jedino tko ovdje mijenja krumpire za kruh ste vi, tj. da bar mijenjate jer i krumpir i kruh imaju nekakvu vrijednost a te vaše kriptovalute su što? Ništa dragi moj, čak ni papir bez pokrića. Dobro osmišljena Ponzi shema u kojoj će na kraju popušiti mnogi koji sad kupuju bitcoin. Zar stvarno vjerujete da će kriptovalute postati priznate od nacionalnih banaka kao platežno sredstvo? Ne budite smiješni i naivni - samo pričekajte dok se mjehurić ne rasprsne, a hoće, kao i sve slične prijevare tijekom zadnjih stotinjak godina. Nema kruha bez motike ni para bez rada.

https://www.biography.com/people/bernard-madoff-466366 a ovako završe oni koji idu mimo staze. Način na koji pišeš tipičan je za sve sudionike različitih lanaca sreće - ima ljudi koji su bili uvjereni da će 23.9. biti smak svijeta ima ih koji vjeruju da je Zemlja ravna ploča - vjeruj što hoćeš samo ipak nemoj previše pravog novca uložiti na duže staze. LP

 A FIAT valute su sto???   pricas gluposti

Battlenet - TheProdigy#2234
11 godina
offline
Re: Ethereum i litecoin "poludjeli", a ni bitcoin
Papillon kaže...

Pa, jedino tko ovdje mijenja krumpire za kruh ste vi, tj. da bar mijenjate jer i krumpir i kruh imaju nekakvu vrijednost a te vaše kriptovalute su što? Ništa dragi moj, čak ni papir bez pokrića. Dobro osmišljena Ponzi shema u kojoj će na kraju popušiti mnogi koji sad kupuju bitcoin. Zar stvarno vjerujete da će kriptovalute postati priznate od nacionalnih banaka kao platežno sredstvo? Ne budite smiješni i naivni - samo pričekajte dok se mjehurić ne rasprsne, a hoće, kao i sve slične prijevare tijekom zadnjih stotinjak godina. Nema kruha bez motike ni para bez rada.

https://www.biography.com/people/bernard-madoff-466366 a ovako završe oni koji idu mimo staze. Način na koji pišeš tipičan je za sve sudionike različitih lanaca sreće - ima ljudi koji su bili uvjereni da će 23.9. biti smak svijeta ima ih koji vjeruju da je Zemlja ravna ploča - vjeruj što hoćeš samo ipak nemoj previše pravog novca uložiti na duže staze. LP

 Pa tko pita banke haha Da se njih pita svaki covijek bi trebao imati kredit koji nemože vratiti.. Cryptovalute će jednostavno prihvatit trgovine, firme i onda će i banke jer neće htjet zaostat.. Pa MasterCard je već uz Ripple, VISA, ako se dobro sjećam, objavila da će u 12. mjesecu objaviti partnerstvo s nekim coinom.. Majstore, nema kruha bez motike i rada, ali nikad motikom nećeš do Lamborghini-a.. Ali shvaćam da neće svaki Mujo vjerovat u ove stvari inaće tko bi kupovo golfove dvojke i astre.

Nema labavo...xDD
11 godina
offline
Re: Ethereum i litecoin "poludjeli", a ni bitcoin
Visak kaže...
A 'pljačka' od strane banaka se zaustavlja uz pomoć mjenjačnica koje uzimaju 5% od svake transakcije?

 A ti bi sve đabe? Haha je ovaj svijet zaguljen.. Ali s malo mozga možeš izbjeći taj fee, uplačujes preko SEPA naloga i u gdax exchangu mijenjaš EURO/ETH da bi izbjegao fee

Nema labavo...xDD
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ethereum i litecoin "poludjeli", a ni bitcoin

Inace pasivno citam forum i ne djelim misljenja, ali.. mene samo zanima zasto vi ulagaci tako tvrdo branite te cryptovalute iako ni vi sami ne znate koja je realna/ocekivana cijena nego samo uz curece sline gledate grafove te samo vidite zaradu. Isto tako imam 20 god i svojima sam objasnjavao sta su kriptovalute dok je ethereum bio 40ak dolara, bitcoin 1200, monero 30 i sl.. Ako ti moram rec reakciju mog starog, od rijeci do rijeci cemo cut papillonove recenice.Ja sam mu reko da on nista ne kuzi, al isto tako covjek ima 4x godina i dobio je svoje na atlanskoj plovidbi,dioki,agrokoru, naravno ja sam mu reko da to nema veze ni sa jednom firmom i sve kao sto ti kazes,al upravo je tu taj moj skepticizam, sto ne postoji neko realno pokrice, spekulacijama i vijestima se dizu cijene do neba.. Usput i ja imam pare u kriptu, al gledam to ko trenutacnu zaradu. Da se moglo zaradit, moglo se i moze se, al do kad? 

 

Kako bi se reklo: just my 2 cents. 

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Ethereum i litecoin "poludjeli", a ni bitcoin
Jasno vam je da niste ništa zaradili do onog trenutka kad izađete?
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
9 0 hvala 0
15 godina
online
Ethereum i litecoin "poludjeli", a ni bitcoin se n

Ripple je uz AMEX sluzbeno.

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ethereum i litecoin "poludjeli", a ni bitcoin
Visak kaže...
A 'pljačka' od strane banaka se zaustavlja uz pomoć mjenjačnica koje uzimaju 5% od svake transakcije?

 

Gledaš to sa strane špekulanta.

Mjenjačnica mora uzet proviziju, ali cilj bi trebao biti da valuta postane općeprihvaćena za plaćanje roba i usluga pa ju ni nemaš potrebe mjenjati.

 

Gadi mi se takvo razmišljanje gdje svatko gleda kako bi bez muke zaradio (tj. dobio) novac ulaganjem u sam novac - to samo potiče stvaranje mjehura i beskorisno je za društvo.

Volim prirodu i znanost, mrzim računala. Programer od rođenja.
16 godina
offline
Re: Ethereum i litecoin "poludjeli", a ni bitcoin
dani500 kaže...

Inace pasivno citam forum i ne djelim misljenja, ali.. mene samo zanima zasto vi ulagaci tako tvrdo branite te cryptovalute iako ni vi sami ne znate koja je realna/ocekivana cijena nego samo uz curece sline gledate grafove te samo vidite zaradu.

 

Logično da brane i hvale kriptovalute kad im je cilj da poraste potražnja za nečim u što su uložili - porastom potražnje raste cijena, piramida se povećava.

Volim prirodu i znanost, mrzim računala. Programer od rođenja.
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.12.2017 10:44 (PaleRider).
16 godina
offline
Re: Ethereum i litecoin "poludjeli", a ni bitcoin
Keops kaže...

A po čemu je Ethereum korisniji od bitcoin-a?

 

Ako si špekulant onda nije.

 

Kod Ethereuma se ne radi samo o valuti,

to je potpuno drugačija paradigma gdje je valuta samo dio platforme, a naglasak je na aplikacijama/uslugama.

A velika prednost valute u odnosu na bitcoin je npr. u cijeni i vremenu izvođenja transakcije.

Volim prirodu i znanost, mrzim računala. Programer od rođenja.
16 godina
protjeran
offline
Ethereum i litecoin "poludjeli", a ni bitcoin se n

Prema procjeni Svjetskog gospodarskog foruma, do 2027. će 10% svjetskog BDP-a biti na blockchainu. Ta prognoza je iz 2015. tj. iz doba kad je bitcoin vrijedio ~300 dolara, tako da je zapravo dosta konzervativna. Koga interesira, lako će na osnovu iste sam zaključiti da li su kriptovalute trenutno precijenjene ili podcijenjene.

 

https://www.coindesk.com/world-economic-forum-governments-blockchain/

Distributed Computing Statistics for Croatia http://goo.gl/5b6Q5W
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Ethereum i litecoin "poludjeli", a ni bitcoin se n

Blockchain <> kriptovalute

 

Osim toga, ne radi se o proceni Svetskog ekonomskog foruma, već o anketi koju su sproveli među 800 CIO-ova i CCO-ova, u kojoj je nešto preko 50% reklo da veruje da će do 2025. 10% svetskog GDP-a biti pohranjeno blockchain tehnologijom. Dakle ne obavezno u kriptovalutama, nego npr u mainstrem valutama mainstream banaka koje se odluče da uvedu blockchain tehnologiju za verifikaciju transakcija. Npr, u Velikoj Britaniji Banka Santander već nudi aplikaciju koja omogućava transfere do 10.000 funti, a koristi blockchain tehnologiju.

 

Blockchain je jedan od trenutno aktualnih tehnoloških buzzworda i gura se u sve moguće projekte (i gde ima i gde nema smisla). Čak i ovaj članak, koji šturo i iz svog ugla, sajta koji se bavi kriptovalutama, prenosi originalnu vest, pominje primene kao što su glasanje i druge, odnosno, generalno, primenu blockchaina kao sredstva za obezbeđivanje sigurnosti raznoraznih transakcija bez potrebe da tu sigurnost pruža neka treća strana.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
2 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice