EU se protiv nestašice čipova želi boriti vlastito

poruka: 48
|
čitano: 10.779
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "EU se protiv nestašice čipova želi boriti vlastito".
7 godina
offline
Re: EU se protiv nestašice čipova želi boriti vlas
NEW_MAN kaže...
MadDogMattis kaže...

Najsretniji dan u životu će mi biti kada se ta odvratna tvorevina zvana EU raspadne.

Unija(mega država) koju vode eurobirokrati - idioti poput šuice i jandrokovića je osuđena na propast.

 Da nema EU Hrvatska bi bila u debelom bankrotu a zakoni bi bili na razini neke vukojebine u Africi.

 Da nema EU, narod bi dotaknuo dno i napokon počistio lopove na vlasti, ovako im europski novac kupuje mir.

3 godine
offline
Re: EU se protiv nestašice čipova želi boriti vlas
MadDogMattis kaže...
NEW_MAN kaže...
MadDogMattis kaže...

Najsretniji dan u životu će mi biti kada se ta odvratna tvorevina zvana EU raspadne.

Unija(mega država) koju vode eurobirokrati - idioti poput šuice i jandrokovića je osuđena na propast.

 Da nema EU Hrvatska bi bila u debelom bankrotu a zakoni bi bili na razini neke vukojebine u Africi.

 Da nema EU, narod bi dotaknuo dno i napokon počistio lopove na vlasti, ovako im europski novac kupuje mir.

 Da nismo ušli u Eu danas bi ovo bio divlji zapadhodali bi okolo s pištoljima i sl napravama

8 godina
offline
Re: EU se protiv nestašice čipova želi boriti vlas
MadDogMattis kaže...
NEW_MAN kaže...
MadDogMattis kaže...

Najsretniji dan u životu će mi biti kada se ta odvratna tvorevina zvana EU raspadne.

Unija(mega država) koju vode eurobirokrati - idioti poput šuice i jandrokovića je osuđena na propast.

 Da nema EU Hrvatska bi bila u debelom bankrotu a zakoni bi bili na razini neke vukojebine u Africi.

 Da nema EU, narod bi dotaknuo dno i napokon počistio lopove na vlasti, ovako im europski novac kupuje mir.

Da, u Bosni i Srbiji cveta cveće jer nisu u EU. Albanija isto, divno mjesto.

5 godina
neaktivan
offline
EU se protiv nestašice čipova želi boriti vlastito

MadDogMattis valjda misli da je u Norveskoj ili nekoj drugoj sredenoj drzavi pa nas sad EU povlaci dolje. Jedini zakoni kojih se nasa vlada mora pridrzavati su ova pravila kojih se moramo drzati kada od EU primamo milostinju. Nema tog pravila koje se kod nas ne moze zaobici ako znas pravu osobu. Svakoj stranci kada dođe na vlast cilj je da u 4 godine sto vise napuni đepove i boli ih đon za narod koji ih je izabrao. Ima li uopce kojeg projekta modernizacije drzave da nije EU sufinancirala? Osim onih 3000 eura po komadu stolica, to smo platili sami.

 

 

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
EU se protiv nestašice čipova želi boriti vlastito

Je prvo nek naprave tvornicu, samo neznam od kud im lova, od nas hrvata je nebudu vidjeli

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
EU se protiv nestašice čipova želi boriti vlastito

Kad kinezi stisnu gas naoravit ce tu tvornicu u 7 dana... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: EU se protiv nestašice čipova želi boriti vlas
MadDogMattis kaže...
NEW_MAN kaže...
MadDogMattis kaže...

Najsretniji dan u životu će mi biti kada se ta odvratna tvorevina zvana EU raspadne.

Unija(mega država) koju vode eurobirokrati - idioti poput šuice i jandrokovića je osuđena na propast.

 Da nema EU Hrvatska bi bila u debelom bankrotu a zakoni bi bili na razini neke vukojebine u Africi.

 Da nema EU, narod bi dotaknuo dno i napokon počistio lopove na vlasti, ovako im europski novac kupuje mir.

 Da nema EU narod bi dotaknuo dno i ostao na dnu jer je narod glup i ostal bude glup.

11 godina
neaktivan
offline
EU se protiv nestašice čipova želi boriti vlastito

Imamo brzo izbore promjenimo nesto jer očito ovi iz hdz samo znaju krast i otimat...  Necemo postat Švicarska jer nemamo kvalitetan izbor ali osobno smatram da zabranit hdz i sdp i svih koji su se ilad bavili politikom da bi prosperirali... 

Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: EU se protiv nestašice čipova želi boriti vlas
NEW_MAN kaže...
MadDogMattis kaže...

 Da nema EU narod bi dotaknuo dno i ostao na dnu jer je narod glup i ostal bude glup.

 Ovako priča klasični konjušar kojem su uvijek ovi sa "zapada" najpametniji i njima se klanja po cijele dane.

Prosječni europljanin nije nista pametniji od prosječnog Hrvata, dapače, kada vidim šta izvode u svojim zemljama i kako ih nepovratno uništavaju, siguran sam
da su prosječni francuzi, britanci i nijemci puno gluplji ljudi od Hrvata.

Zamisli koliko moras biti glup da vjeruješ u stotine gendera i slične gluposti koje izmisli bolesna SJW klika.

A da ne govorimo o sustavnom uništavanju svega europskog, taj glupi europljanin je svu svoju proizvodnju radi malo veće zarade prebacio u Kinu koja nas prestiže u svim tehnološkim granama.

16 godina
offline
Re: EU se protiv nestašice čipova želi boriti vlas
MadDogMattis kaže...

Zamisli koliko moras biti glup da vjeruješ u stotine gendera i slične gluposti koje izmisli bolesna SJW klika.

Je, da, evropljanin je glup, pametnice naša mala... A mi balkanci najjači!

Gledam te!
11 godina
neaktivan
offline
EU se protiv nestašice čipova želi boriti vlastito

Kapital se počeo micati iz eu u kinu koreju tajvan japan...  Ko zna za 100 godina ce vjerojatno europljani radit za saku rize... 

Bio sam u italiji i sve juznije od milana je užas...  Francuska jug je vise afrika nego eu španjolska ima vise tunizana marokanaca libijaca nego Španjolaca...

Najgore je stonu eu je uz engleski drugi jezik postao Arapski.... Jbg mi bi industriju a s druge strane ekologija dize cijenu dok indijci kinezi boli ih don za ekologiju jer jbg treba miljarda ljudi radit nesto... 

Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
EU se protiv nestašice čipova želi boriti vlastito

Kapital je možda na istoku, ali zato su centri moći na zapadu 

Tako će i ostati do daljnjega i sumnjam da će se išta mjenjati. Zapadna kultura je toliko integrirana u sve spore društva da ju više nemožeš maknuti iz svakodnevice, a i ne šalju azijati svoju djecu bezveze na školovanje na zapad. 

Sve te zemlje u usponu sada šišaju zapad ekonomski samo zato jer imaju pozitivan prirodni prirast i standard života još nije na razini zapada (+ tržište je relativno neosvojeno pa se može širiti, temeljni princip kapitalizma - širenje, tj. asimiliranje). Čim se to promjeni, tj. dosegnu neki viši nivo životngo standarda, odmah će prirodni priast ići u pad i kreće ekonomska stagnacija kao što je slučaj na zapadu sada.

A demografska politika koju provodi EU će se obiti u glavu kad tad. Ako uzmemo u obzir da će klimatske promjene tjerati ljude iz Afrike i Bliskog Istoka na sjever, onda će doći do onoga čega se trenutni europski birokrati boje, a to je tvrđava Europa sa strogim migrantskim zakonodavstvom, a vjerojatno i onim što se raspravlja od kada je Trump okrenuo leđa Europi, zajedničkoj europskoj vojsci.

Žvivimo u najzanimljivijem vremenu u povijesti, a da li će nam se obiti u glavu sve to, nadam se da nećemo saznati... 

I want to believe
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.2.2021 14:42 (Brki1994).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: EU se protiv nestašice čipova želi boriti vlas
Brki1994 kaže...

Kapital je možda na istoku, ali zato su centri moći na zapadu 

Tako će i ostati do daljnjega i sumnjam da će se išta mjenjati. Zapadna kultura je toliko integrirana u sve spore društva da ju više nemožeš maknuti iz svakodnevice, a i ne šalju azijati svoju djecu bezveze na školovanje na zapad. 

Sve te zemlje u usponu sada šišaju zapad ekonomski samo zato jer imaju pozitivan prirodni prirast i standard života još nije na razini zapada (+ tržište je relativno neosvojeno pa se može širiti, temeljni princip kapitalizma - širenje, tj. asimiliranje). Čim se to promjeni, tj. dosegnu neki viši nivo životngo standarda, odmah će prirodni priast ići u pad i kreće ekonomska stagnacija kao što je slučaj na zapadu sada.

A demografska politika koju provodi EU će se obiti u glavu kad tad. Ako uzmemo u obzir da će klimatske promjene tjerati ljude iz Afrike i Bliskog Istoka na sjever, onda će doći do onoga čega se trenutni europski birokrati boje, a to je tvrđava Europa sa strogim migrantskim zakonodavstvom, a vjerojatno i onim što se raspravlja od kada je Trump okrenuo leđa Europi, zajedničkoj europskoj vojsci.

Žvivimo u najzanimljivijem vremenu u povijesti, a da li će nam se obiti u glavu sve to, nadam se da nećemo saznati... 

 Centri moći su zasada na zapadu, dobrim dijelom u Izraelu.

Samo što smo sada dobili jakog igrača - Kinu i ona očito želi postati centar moći.

Demografija je najbitnija stavka ali naši ljudi su glupi pa misle da je hedonizam najbitniji u životu, minimum minimuma bi trebao biti dvoje djece po obitelji, u toliko kritičnoj smo situaciji da bi to trebalo biti zakonski propisano.

Što se tiče migracija u europu, mislim da nam je potreban ogroman zid i zabrana ulaska svima koji nisu europljani, europa je za europljane.

Idućih dvadesetak godina će biti najzanimljivije i najvažnije godine u povijesti naše europske civilizacije, birat cemo između svog opstanka i toga da nas preplave afrikanci, azijati i arapi.

7 godina
offline
Re: EU se protiv nestašice čipova želi boriti vlas
MadDogMattis kaže...
Brki1994 kaže...

Kapital je možda na istoku, ali zato su centri moći na zapadu 

Tako će i ostati do daljnjega i sumnjam da će se išta mjenjati. Zapadna kultura je toliko integrirana u sve spore društva da ju više nemožeš maknuti iz svakodnevice, a i ne šalju azijati svoju djecu bezveze na školovanje na zapad. 

Sve te zemlje u usponu sada šišaju zapad ekonomski samo zato jer imaju pozitivan prirodni prirast i standard života još nije na razini zapada (+ tržište je relativno neosvojeno pa se može širiti, temeljni princip kapitalizma - širenje, tj. asimiliranje). Čim se to promjeni, tj. dosegnu neki viši nivo životngo standarda, odmah će prirodni priast ići u pad i kreće ekonomska stagnacija kao što je slučaj na zapadu sada.

A demografska politika koju provodi EU će se obiti u glavu kad tad. Ako uzmemo u obzir da će klimatske promjene tjerati ljude iz Afrike i Bliskog Istoka na sjever, onda će doći do onoga čega se trenutni europski birokrati boje, a to je tvrđava Europa sa strogim migrantskim zakonodavstvom, a vjerojatno i onim što se raspravlja od kada je Trump okrenuo leđa Europi, zajedničkoj europskoj vojsci.

Žvivimo u najzanimljivijem vremenu u povijesti, a da li će nam se obiti u glavu sve to, nadam se da nećemo saznati... 

 Centri moći su zasada na zapadu, dobrim dijelom u Izraelu.

Samo što smo sada dobili jakog igrača - Kinu i ona očito želi postati centar moći.

Demografija je najbitnija stavka ali naši ljudi su glupi pa misle da je hedonizam najbitniji u životu, minimum minimuma bi trebao biti dvoje djece po obitelji, u toliko kritičnoj smo situaciji da bi to trebalo biti zakonski propisano.

Što se tiče migracija u europu, mislim da nam je potreban ogroman zid i zabrana ulaska svima koji nisu europljani, europa je za europljane.

Idućih dvadesetak godina će biti najzanimljivije i najvažnije godine u povijesti naše europske civilizacije, birat cemo između svog opstanka i toga da nas preplave afrikanci, azijati i arapi.

 

Zapad će uvijek biti centar moći. Najutjecajniji članovi globalne zajednice (ili nazovimo ih onih famoznih 1%) poput raznih bankara, političara, obaviještajaca, CEO, investitora (da napomenem bijelci ) su zapadanjaci. Upravo je zapadno ulaganje u Kinu dovelo do sadašnje situacije. Neki dan sam pogledao na Netflixu indijski film "White Tiger" i glavni lik na početku filma ima monolg i spomene sljedeće: the future of the world lies with the yellow man and the brown man now that our erstwhile master, the white-skinned man, has wasted himself through buggery, cell phone usage, and drug abuse". To me je navelo na razmišljanje jer se posljednjih nekoliko godina dosta propagira narativ da Kina ubrzo preuzima tron SAD-u i postaje globalna supersila. Argument koji se navodi je u slučaju Kine i Indije brzo rastuća ekonomija koja raste brže nego ekonomija SAD-a. Onda odeš malo istražiti i shvatiš da je američka ekonomija toliko velika da je normalno da je rast usporen, dok Kina i Indija imaju prostora za ekonomsko širenje, ali će na jednoj točki ekonskog razvoja kada do nje budu došli, također imati usporeni rast. SAD kao supersila nisu u opadanju, jednostavno se drugi približavaju boljem ekonomskom standardu nego onome koji su imali prije 10-20,30 godina. Ono što se dogodilo 90tih kada je SAD postako tkz. Hyperpower je jedinstveni slučaj u povijesti i doveo je do niza loših i dobrih stvari, kako po njih tako i za nas. Kina i Indija imaju svojih unutarnjih problema koji ih koče u cijeloj ovoj priči. Obije države su snažne regionalne sile, ali je zato SAD i dalje prvi što se tiče projekcije moći kako vojno (baze po čitavom svijetu, snažna flota i borbeno iskusna vojska) tako i kulturno (američka mainstream i pop kultura su danas način življenja, a žive ju i istočnjaci u velikoj mjeri) i to će ostati jako jako dugo, voljeli mi to ili ne.

 

EU je s druge na raskrsnici. S jedne strane imaš smjer koji guraju europski birokrati o liberalnoj i humantiranoj europi koja svih voli i svima pomaže makar pod cijenu vlastite kulture i identitna i drugi put koji guraju nacionalne države o konzervativnijem, zatvorenijem pristupu europe u odnosu prema okolnim kontintenitama i državama na istima. Europa ima u projesku stanovništvo koje živi najdulje, ali je i najstarije. Opet ću se na prethodni dio odgovora nadzovezati; snažna ekonomija dovodi do nižeg nataliteta jer ljudi jednostavno idu za karijerama i samoostvarenjima. Minimum od 2 djeteta kako bi se broj stanovništva održao je teško ostvariv u takvim uvjetima. Po meni bi trebalo ljudima prići ne sa stajališta pravne norme da moraju imati djecu već sa stajališta "društvenog i kulturnog pristupa" da je poželjno imati više djece, davati tim ljudima više slobodnog vremena s djecom, davati nekretnine za život i sve moguće kako bi se to održalo. Znači, pristupati s razumnog stajališta jer nametanje zakonskih odredbi uvijek stvara averziju.

Migranti će s globalnim zatopljenjem sve više gledati na europu, a na što domaće europsko stanovništvo neće biti zadovoljno. Europa za europljane je ksenofobni stav koji osobno mogu svrati u onu staru "njemačka njemcima". Jedno je privlačenje visokoobrazovanog i stručno osposobljenog kadra koji je ipak (barem u većem broju slučajeva) sekualrniji i manje "zatucan", a drugo je dovlačenje sve vojno spremih mušaraca od kojih mnogi nemaju niti osnovnu završenu, a kamoli da nešto znaju o europi. Novi primjer je kod mene u Puli kada se grad konačno odlučio na izgradnju islamskog centra koji uključuje držamiju i sadržaj poput studentskog doma, knjižnice, menze, vrtića i sega ostalog što ulazi u to. Prethodno je taj centar trebao biti u sastavu moje mjesne zajednice (nekih 200-300 metara od moje kuće),a da se pritom lokalno stanovništvo o tome nije pitalo. Naravno ljudi su se ustali i izašli na ulicu i prosvjedovali. Zamrlo je to na 5 godina i krajem prošle godine je grad izabrao lokaciju koja je nešto udaljenija od grada. Ljudi nisu opet zadovoljni te su mnogi u intervujima na tvu i na društvenim mrežama izjavili nezadovoljstvo s time da ipak nisu protiv svojih sugrađana izjavili da je to protiv muslimana, nego da su protiv lokacije, a znamo na što su mislili kada čitaš između redaka. Predstavnik islamske zajednice u Puli koji kaže kako bi centar služio i kao prihvatilište izbjeglicama i migrantima ako to bude bilo potrebno čime se još više stvorila averzija građana prema tome. Trenutna europska politika nameće multikulturalizam, a da pritom ne sagledava trajne posljedice, a to dovodi do jačanja desnice i konzervativnije EU koja bi za našeg života doslovno moglati postati utvrda kako bi spriječio ulazak "hordi s juga" kako su ih nazvali u određenim medijima. 

 

Europska kultura je kao temelj zapadne civilizacije i ljudskog razvoja nezamjenjiva, jedinstvena i treba ju čuvati, ali pritom i omogućiti drugima život i rad u toj kulturi. Vjerujem da ćemo kroz idućih 20 godina kao što si naveo vidjeti smjer u kojem ćemo ići, inače bi nažalost mogla poteći ponovno krv u kojoj bi opet mogli nastradati nedužni kao bezbroj putau povijesti.

I want to believe
7 godina
offline
Re: EU se protiv nestašice čipova želi boriti vlas
Brki1994 kaže...
MadDogMattis kaže...

 

 

Zapad će uvijek biti centar moći. Najutjecajniji članovi globalne zajednice (ili nazovimo ih onih famoznih 1%) poput raznih bankara, političara, obaviještajaca, CEO, investitora (da napomenem bijelci ) su zapadanjaci. Upravo je zapadno ulaganje u Kinu dovelo do sadašnje situacije. Neki dan sam pogledao na Netflixu indijski film "White Tiger" i glavni lik na početku filma ima monolg i spomene sljedeće: the future of the world lies with the yellow man and the brown man now that our erstwhile master, the white-skinned man, has wasted himself through buggery, cell phone usage, and drug abuse". To me je navelo na razmišljanje jer se posljednjih nekoliko godina dosta propagira narativ da Kina ubrzo preuzima tron SAD-u i postaje globalna supersila. Argument koji se navodi je u slučaju Kine i Indije brzo rastuća ekonomija koja raste brže nego ekonomija SAD-a. Onda odeš malo istražiti i shvatiš da je američka ekonomija toliko velika da je normalno da je rast usporen, dok Kina i Indija imaju prostora za ekonomsko širenje, ali će na jednoj točki ekonskog razvoja kada do nje budu došli, također imati usporeni rast. SAD kao supersila nisu u opadanju, jednostavno se drugi približavaju boljem ekonomskom standardu nego onome koji su imali prije 10-20,30 godina. Ono što se dogodilo 90tih kada je SAD postako tkz. Hyperpower je jedinstveni slučaj u povijesti i doveo je do niza loših i dobrih stvari, kako po njih tako i za nas. Kina i Indija imaju svojih unutarnjih problema koji ih koče u cijeloj ovoj priči. Obije države su snažne regionalne sile, ali je zato SAD i dalje prvi što se tiče projekcije moći kako vojno (baze po čitavom svijetu, snažna flota i borbeno iskusna vojska) tako i kulturno (američka mainstream i pop kultura su danas način življenja, a žive ju i istočnjaci u velikoj mjeri) i to će ostati jako jako dugo, voljeli mi to ili ne.

 

EU je s druge na raskrsnici. S jedne strane imaš smjer koji guraju europski birokrati o liberalnoj i humantiranoj europi koja svih voli i svima pomaže makar pod cijenu vlastite kulture i identitna i drugi put koji guraju nacionalne države o konzervativnijem, zatvorenijem pristupu europe u odnosu prema okolnim kontintenitama i državama na istima. Europa ima u projesku stanovništvo koje živi najdulje, ali je i najstarije. Opet ću se na prethodni dio odgovora nadzovezati; snažna ekonomija dovodi do nižeg nataliteta jer ljudi jednostavno idu za karijerama i samoostvarenjima. Minimum od 2 djeteta kako bi se broj stanovništva održao je teško ostvariv u takvim uvjetima. Po meni bi trebalo ljudima prići ne sa stajališta pravne norme da moraju imati djecu već sa stajališta "društvenog i kulturnog pristupa" da je poželjno imati više djece, davati tim ljudima više slobodnog vremena s djecom, davati nekretnine za život i sve moguće kako bi se to održalo. Znači, pristupati s razumnog stajališta jer nametanje zakonskih odredbi uvijek stvara averziju.

Migranti će s globalnim zatopljenjem sve više gledati na europu, a na što domaće europsko stanovništvo neće biti zadovoljno. Europa za europljane je ksenofobni stav koji osobno mogu svrati u onu staru "njemačka njemcima". Jedno je privlačenje visokoobrazovanog i stručno osposobljenog kadra koji je ipak (barem u većem broju slučajeva) sekualrniji i manje "zatucan", a drugo je dovlačenje sve vojno spremih mušaraca od kojih mnogi nemaju niti osnovnu završenu, a kamoli da nešto znaju o europi. Novi primjer je kod mene u Puli kada se grad konačno odlučio na izgradnju islamskog centra koji uključuje držamiju i sadržaj poput studentskog doma, knjižnice, menze, vrtića i sega ostalog što ulazi u to. Prethodno je taj centar trebao biti u sastavu moje mjesne zajednice (nekih 200-300 metara od moje kuće),a da se pritom lokalno stanovništvo o tome nije pitalo. Naravno ljudi su se ustali i izašli na ulicu i prosvjedovali. Zamrlo je to na 5 godina i krajem prošle godine je grad izabrao lokaciju koja je nešto udaljenija od grada. Ljudi nisu opet zadovoljni te su mnogi u intervujima na tvu i na društvenim mrežama izjavili nezadovoljstvo s time da ipak nisu protiv svojih sugrađana izjavili da je to protiv muslimana, nego da su protiv lokacije, a znamo na što su mislili kada čitaš između redaka. Predstavnik islamske zajednice u Puli koji kaže kako bi centar služio i kao prihvatilište izbjeglicama i migrantima ako to bude bilo potrebno čime se još više stvorila averzija građana prema tome. Trenutna europska politika nameće multikulturalizam, a da pritom ne sagledava trajne posljedice, a to dovodi do jačanja desnice i konzervativnije EU koja bi za našeg života doslovno moglati postati utvrda kako bi spriječio ulazak "hordi s juga" kako su ih nazvali u određenim medijima. 

 

Europska kultura je kao temelj zapadne civilizacije i ljudskog razvoja nezamjenjiva, jedinstvena i treba ju čuvati, ali pritom i omogućiti drugima život i rad u toj kulturi. Vjerujem da ćemo kroz idućih 20 godina kao što si naveo vidjeti smjer u kojem ćemo ići, inače bi nažalost mogla poteći ponovno krv u kojoj bi opet mogli nastradati nedužni kao bezbroj putau povijesti.

 To ovisi o zapadu, prije sto godina europa je bila centar moći, danas je nebitna, glavnu riječ u svijetu vode USA, Rusija i Kina. 

Dalje, ti mislis da je moć u ekonomiji, to je donekle istina, ali stvar je u tome da imas zemlju poput Rusije koja nije nikakav ekonomski div ali njena politička snaga počiva na oružju, kao što će uskoro i snaga Kine, jer oni jako puno ulažu u svoju vojsku i svoju vojnu tehnologiju, a to ti je jamac moći, također danas zapad ne može ništa bez Kine, postao je ovisan o Kini. Ne postoji način da zapad preko noći vrati proizvodnju a da proizvodi ne poskupe 1000 %.

Ne vidim nikakav problem u tome da je svaki narod u svojoj zemlji, ne kužim šta je loše u rečenici da njemačka pripada nijemcima ? Isto tako i europa europljanima.

I nemoj molim te o visokoobrazovanim i stručnim imigrantima, to ne postoji, jedini migranti koje je europa primila su bili oni za najniže poslove, jeftina radna snaga.

Iskreno nadam se da će Europa postati utvrda u koju nitko sa strane neće moći ući, ove narode, ovu kulturu(bez sjw multikulti propagande) treba očuvati pod svaku cijenu, ili ćemo postat utvrda ili će ova kultura nestati a svijet ce zavrsiti u nekom mračnom dobu.

Ovi koji dolaze nisu u stanju voditi vlastite zemlje a kamoli da će pridonijeti nama ovdje.

Imaš jako dobre primjere iz Afrike, pogledaj slučaj Rodezije i kakva je to bila zemlja prije nego su dopustili opće pravo glasa, to je doslovno bila jedna od najrazvijenijih zapadnih zemalja a onda su je preuzeli "domoroci".

Također imaš i JAR, nekad nuklearna sila, danas država u kojoj crnci kolju bijelce samo zato jer su bijelci, naravno o tome svi šute, kao i o logorima u Kini, ali bitno da se govori o nekakvom BLM i ženskim pravima na zapadu. 

Biden je neki dan rekao da su logori dio kineske kulture i da se ne treba miješati u to.. mogu misliti sta bi bilo da je trump davao takve izjave.


Poruka je uređivana zadnji put sri 24.2.2021 14:11 (MadDogMattis).
15 godina
offline
EU se protiv nestašice čipova želi boriti vlastito

Kliknuo sam na ovu temu kao čip-entuzijast, pa me malo isčudilo što citati njemačkih političara generacije '33-'45e rade u diskusiji, a kad ono nisam vidio da me interent redirectao na Stormfront iako gore u baneru piše Bug - to je zbilja bug. Trebalo je pisati Stromfront.

 

Nažalost ne znam gdje sad, kao čip-entuzijast, mogu naći članke koji će utažiti moj entuzijazam prema čipovima.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
EU se protiv nestašice čipova želi boriti vlastito

Kompletna europska autoindustrija pomalo staje  zbog nedostatka čipova (kod mene u firmi panika, a ako se ovako nastavi bit će i otpuštanja ). A ona je ipak veliki generator izvoza EU. No ekipi na forumu je glavni problem što nema PS5 , pa red  pljuvačine po Europi. Pojedini dobavljači dijelova (ne automobila) imaju godišnji promet veći nego BDP Hrvatske !. Samo je Renault objavio 8 milijardi gubitka za 2020. Tko će puniti EU budžete kada tiskanje novaca više ne bude funkcioniralo. Po meni je ovo opasan problem kojeg EU mora riještiti dugoročno. Bitka za potrošačku elektroniku je davno izgubljena, no bitku za autoindustriju Europa ne smije izgubiti.

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
EU se protiv nestašice čipova želi boriti vlastito

Vec je gubi u svim segmentima evo recimo brodogradnja ne zavaravanje 2 metalnih ploca nego brod koji je plod visokotehnoloske sinergije raznih inzenjera istraživača  u europi se malo sto proizvodi zato jer su japanci pa korejanci pa kinezi za predvidam za 10 15 godina uzet primat takve proizvodnje...  Ok imat ce europa svoje stvari unutra ali nekad je to bilo sigurno danas se mora boriti sa svima i kako je u nas standard veci i sam proizvod je skuplji.. 

Jednostavno gaze nas u svim segmentima nekad si na brod mogao ic kad god si htio bez nekih problema danas ic na brod treba ti čudo... Nemozes nigdi ic ko kadet bas nigdi.  Zasto je to tako? Jer europsku posadu su zamjenili hrvati talijani nas i zabare su zaminili ukrajinci bugari rumunji njih mjenjaju indijci filipinci indonezani i opcenito rizojedi...  Tako da samo kad to vidis ne treba bit genijalac da skuzis da je europa u banani... 

Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice