euroHR – aplikacija za preračunavanje kuna u eure

poruka: 52
|
čitano: 15.499
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "euroHR – aplikacija za preračunavanje kuna u eure".
5 godina
offline
euroHR – aplikacija za preračunavanje kuna u eure

U eurima se doslovno sve prodaje osim mlijeka i kruha i sitnih stvari za domaćinstvo. Tak da nam je već urođeno izračunati eur = kn i bez ovih aplikacija.

Ogroman problem je što se na taj način već 30 godina svakodnevno putem tih lopovskih javnih nabava pokralo više stotina milijarda kunića za politički vrh i njihove uznike, velebne gospodarstvenika. Kao npr. bandićevi zlatni wc-i. To traje i nema kraja. Samo rade budale od nas. A još su i dalje najpopularnija stranka. Danas je teško imati uspješnu firmu ako nisi u dosluhu s političarima koji opet na taj način stječu bogatstvo. Btw, u HR 1% stanovnika ima 99% bogatstva. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: euroHR – aplikacija za preračunavanje kuna u e
U cijeloj raspravi nijedan TD. 😳

Ako je takva aplikacija plačena 275k kuna kolika je vrijednost novca kojim je plačena? Papir je jeftin. Nekoliko bitova još više...

Fiksni tečaj je poluslužbeno poznat od srpnja 2020. godine kad je Hrvatska kuna uključena u europski tečajni mehanizam:
https://www.hnb.hr/-/pristupanje-republike-hrvatske-tecajnom-mehanizmu-erm-ii-i-procjena-ravnoteznog-realnog-tecaja-1

Od 2003. godine do danas kuna je između 7.3 do 7.6 kuna za jedan euro.



 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: euroHR – aplikacija za preračunavanje kuna u e

Bilo je TD-ova napretek dok Ajatolah nije čarobno nestao

7 godina
online
Re: euroHR – aplikacija za preračunavanje kuna u e

Briga njega, on je 275k spremio u džep 

 

pan y agujas
15 godina
offline
euroHR – aplikacija za preračunavanje kuna u eure
I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: euroHR – aplikacija za preračunavanje kuna u e
Ajar kaže...

 nije to nekoliko dana poslje.. tj zna se (sve to daleko prije natječaja ili pojave vijesti u medijima, prvo nagrada ili samohvala a zatim često i afera..) ..

 

-a što će sad forumaši koji 'brane' trošak hnb-a u temi.. jadni-tužni, potopljenih ideala .. šlag na tortu, u članku učenici naprave app za školski sat, ne programer-dev koji to može dok kenja.. nego učenici, koji da napišu zadaću trebaju vječnost :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
offline
Re: euroHR – aplikacija za preračunavanje kuna u e
Ihush

Ne ucenici....NASI ucenici, koji znaju koliko sara je imao konj belaj bega u 15 stoljecu, i tko ga je potkivao, ali im i dalje nije bas najjasnija koncepcija 2+2=4.....

Sto mislis sta bi tek pod odmorom mogli nauciti i napraviti, da im se glave ne pune nepotrebnim i totalno nebitnim cinjenicama.... :)
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: euroHR – aplikacija za preračunavanje kuna u e

-što mislim? .. upravo suprotno (no to je čar foruma, ne moramo isto misliti..) :) ..

-tj ne postoji loše-nepotrebno znanje, naprotiv, zapad generira fahidiote koji ne znaju ništa osim svoje struke i to im stvara problem kad trebaju nešto 'smisliti' tj zato ''naši'' dobro prolaze na natjecanjima i zato su naši ljudi traženi vani, programeri, jer imaju znanje stare austrougarske škole, ne bolonjizirano-stimizirano, tj dokaz je uspješnost naših klinaca vs zapad koji ima daleko više resursa a da ne govorimo o broju ljudi.. kao u nogometu, statistika dokazuje upravo suprotno tvom mišljenju.

 

-hoće li konj belaj bega biti važan kao dio procesa... hoće! ... tj čemu služe npr priče o ivici i marici, crvenkapici, čemu služi sport, igra, igra školice? .. misliš da to nije važno, nije znanje? to je daleko važnije nego 2+2 što može svaki tudum ili calculator pa čak da izdresiraš tuljana koji će tad 'zbrajati' mada neće ništa razumjeti osim da dobije nagradu ili kaznu ako pogiješi u dresuri..

 

-jel važna povijest? zemljopis? programeru.. nije, no je, kao svako znanje, stanih jezika, svega, čak i kuhanja-recepta, sve, svako znanje je samo pozitivno+ ne nešto loše-previše, tj neće ti mozak prekipjeti ako više znaš, nije to usb-stikić zadanog kapaciteta, naprotiv, to je mišić koji vježbom postaje moćniji i tad mu i belajbegov konj koristi, znanje.. pa i potkivač-ime ili što je taj dan pojeo beg-konj.. tj osoba koja to zna ili koju to zanima je pozitivna, osoba koja ne zna ništa, koja zna samo 2+2 je nepotrebna, višak, to može robot-ai-calculator, .. tj kao kuhar u pravom restoranu ili kuhar u mcdonaldsu.. takva osoba je zamjenjiva-nepotrebna a to radi zapad, fahidiote kojima fali recimo povijest da bi nešto konstruktivno stvorili-smislili.. pri čemu su vrhunski specijalisti tj kad netko nešto smisli-riješi, tad oni to savršeno reproduciraju, no to može i robot, dok ne može smisliti novu apps, tj da robot zna za belajbegovog konja tad bi možda AI postao ono što je filmski cilj, upotrebljiv kao ljudi sa znanjem.

 

-ne postoji loše znanje, ne postoji previše znanja.. a 'nježni cvjetići' kojima je sve preteško će patiti što moraju učiti njima nepotrebne informacije, dok ih kao svu djecu-generacije zanima samo zabava-izlazak, dečko-cura, frizura, novi pc .. ne zanima ih škola-učenje jer to je naprosto tako i sve im je 'glupo' i 'nepotrebno' .. tj to je razlika između djeteta i roditelja, dok bi djete samo jelo sladoled roditelj mu da i meso, kruh.. ostalo-nužno-potrebno, važno.. a važno je sve, svaki začin, pa i igra-zabava, tj nije sladoled loš, naprotiv.. bez sladoleda imaš robota, bez priče o snjeguljici imaš egoiste-cvjetiće neempatične, bez jurnjave toboganom i adrenalin-straha nemaš normalnu osobu, koja sve to treba da bi bila puna-ispunjena osoba, kompletna, ne pola ili samo ruka-noga što može robot.

 

-a tko je potkivao konja? .. ja znam, jedan kovač-kovačević-kovačić.. tj varijacije prezimena entiteta-lokalizacije ljudi u vremenu, dok je smiljan brao cvijeće, dok je milan nekog milovao.. to zapadu fali, zato ima fahidiote koji su u svojoj struci savršeni majstori no ništa više, reprodukcije-kopije.. beskorisni ako ne postoji ona kompletna osoba koja će nešto smisliti-napraviti.

 

edit.. i malo anglističke edukacije, npr ime 'smith' je najčešće, jer su to blacksmith-kovači, i ostali manufakturski-majstori zanimanja nešto-smith.. i tad će englez na pitanje tko je potkivao konja odgovoriti neki blacksmith.. ako zna bilo što osim programiranja, ako zna povijest, kemiju, zemljopis, ako gleda crtiće-filmove, ako nije zatvorena biljka jedne namjene kao muzna krava ili kokoš nesilica, tj to u fordovoj tvornici kao zavarivanje danas radi robot, bolje-brže-preciznije od čovjeka (koji griješi) no potreban je čovjek koji posloži proizvodnu liniju.. to ne radi robot-ruka. itd.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.12.2022 12:09 (ihush).
2 godine
neaktivan
offline
Re: euroHR – aplikacija za preračunavanje kuna u e
ihush kaže...

-što mislim? .. upravo suprotno (no to je čar foruma, ne moramo isto misliti..) :) ..

-tj ne postoji loše-nepotrebno znanje, naprotiv, zapad generira fahidiote koji ne znaju ništa osim svoje struke i to im stvara problem kad trebaju nešto 'smisliti' tj zato ''naši'' dobro prolaze na natjecanjima i zato su naši ljudi traženi vani, programeri, jer imaju znanje stare austrougarske škole, ne bolonjizirano-stimizirano, tj dokaz je uspješnost naših klinaca vs zapad koji ima daleko više resursa a da ne govorimo o broju ljudi.. kao u nogometu, statistika dokazuje upravo suprotno tvom mišljenju.

 

-hoće li konj belaj bega biti važan kao dio procesa... hoće! ... tj čemu služe npr priče o ivici i marici, crvenkapici, čemu služi sport, igra, igra školice? .. misliš da to nije važno, nije znanje? to je daleko važnije nego 2+2 što može svaki tudum ili calculator pa čak da izdresiraš tuljana koji će tad 'zbrajati' mada neće ništa razumjeti osim da dobije nagradu ili kaznu ako pogiješi u dresuri..

 

-jel važna povijest? zemljopis? programeru.. nije, no je, kao svako znanje, stanih jezika, svega, čak i kuhanja-recepta, sve, svako znanje je samo pozitivno+ ne nešto loše-previše, tj neće ti mozak prekipjeti ako više znaš, nije to usb-stikić zadanog kapaciteta, naprotiv, to je mišić koji vježbom postaje moćniji i tad mu i belajbegov konj koristi, znanje.. pa i potkivač-ime ili što je taj dan pojeo beg-konj.. tj osoba koja to zna ili koju to zanima je pozitivna, osoba koja ne zna ništa, koja zna samo 2+2 je nepotrebna, višak, to može robot-ai-calculator, .. tj kao kuhar u pravom restoranu ili kuhar u mcdonaldsu.. takva osoba je zamjenjiva-nepotrebna a to radi zapad, fahidiote kojima fali recimo povijest da bi nešto konstruktivno stvorili-smislili.. pri čemu su vrhunski specijalisti tj kad netko nešto smisli-riješi, tad oni to savršeno reproduciraju, no to može i robot, dok ne može smisliti novu apps, tj da robot zna za belajbegovog konja tad bi možda AI postao ono što je filmski cilj, upotrebljiv kao ljudi sa znanjem.

 

-ne postoji loše znanje, ne postoji previše znanja.. a 'nježni cvjetići' kojima je sve preteško će patiti što moraju učiti njima nepotrebne informacije, dok ih kao svu djecu-generacije zanima samo zabava-izlazak, dečko-cura, frizura, novi pc .. ne zanima ih škola-učenje jer to je naprosto tako i sve im je 'glupo' i 'nepotrebno' .. tj to je razlika između djeteta i roditelja, dok bi djete samo jelo sladoled roditelj mu da i meso, kruh.. ostalo-nužno-potrebno, važno.. a važno je sve, svaki začin, pa i igra-zabava, tj nije sladoled loš, naprotiv.. bez sladoleda imaš robota, bez priče o snjeguljici imaš egoiste-cvjetiće neempatične, bez jurnjave toboganom i adrenalin-straha nemaš normalnu osobu, koja sve to treba da bi bila puna-ispunjena osoba, kompletna, ne pola ili samo ruka-noga što može robot.

 

-a tko je potkivao konja? .. ja znam, jedan kovač-kovačević-kovačić.. tj varijacije prezimena entiteta-lokalizacije ljudi u vremenu, dok je smiljan brao cvijeće, dok je milan nekog milovao.. to zapadu fali, zato ima fahidiote koji su u svojoj struci savršeni majstori no ništa više, reprodukcije-kopije.. beskorisni ako ne postoji ona kompletna osoba koja će nešto smisliti-napraviti.

 

edit.. i malo anglističke edukacije, npr ime 'smith' je najčešće, jer su to blacksmith-kovači, i ostali manufakturski-majstori zanimanja nešto-smith.. i tad će englez na pitanje tko je potkivao konja odgovoriti neki blacksmith.. ako zna bilo što osim programiranja, ako zna povijest, kemiju, zemljopis, ako gleda crtiće-filmove, ako nije zatvorena biljka jedne namjene kao muzna krava ili kokoš nesilica, tj to u fordovoj tvornici kao zavarivanje danas radi robot, bolje-brže-preciznije od čovjeka (koji griješi) no potreban je čovjek koji posloži proizvodnu liniju.. to ne radi robot-ruka. itd.

 Brate odakle svakodnevna inspiracija

12 godina
neaktivan
offline
euroHR – aplikacija za preračunavanje kuna u eure

Čisto pretakanje love iz raznih fondova (EU i državnih) u vlastite džepove. Tu smo maheri, domoljubi. 

Ovakve stvari su sramota. Realna vrijednost ovakve aplikacije u izvedbi ozbiljne firme bi bila cca 10kkn, znači ovo je pretplaćeno jedno 27,5 puta. Ne dva put, ne tri put, nego DVADESETISEDAMIPO puta.

 

Firma osnovana prije tri godine, uredno dobija ovakve natječaje i poslove vrijednosti 200-300kkn. Zna se kako to ide, nečak otvori j.d.o.o. i onda krenu sjedati kune, firma bez referenci, bez zaposlenih, bez povijesti, ali milijuni samo sjedaju. Kad ispucaju jednu samo se otvori nova i opet sve iznova.

 

Treba ovo sve prijaviti uredu za korupciju pri EU, pa neka se oni bave s takvima. Naučili su da smo pi*de i da mogu raditi što žele, ali ovo je ipak na nivou EU pa će barem dio njih dobiti po prstima.

 

 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: euroHR – aplikacija za preračunavanje kuna u e
mzopg kaže...

..

 

Treba ovo sve prijaviti uredu za korupciju pri EU, pa neka se oni bave s takvima. Naučili su da smo pi*de i da mogu raditi što žele, ali ovo je ipak na nivou EU pa će barem dio njih dobiti po prstima.

 

 -misliš dobro ali i to je pogrešno :) ..

-prvo, nismo mi maheri za malverzacije, mali smo, sporedni-nevažni, ostali rade isto-više, čitava eu (i svijet).

-problem, kad koristiš eu fondove, često bespovratne, to je super.. ali ako se otkriju malverzacije, tad eu traži taj novac nazad i to je ok.. osim problema da tad taj novac ne vraća onaj tko ga je uzeo (ukrao?) nego mi, regija-grad-država ... građani porezom i tad umjesto pomoći-razvoja imaš duplu štetu jer vraćaš nešto što su drugi pokrali, najpoznatiji slučaj je palermo.. mi smo sitne ribe za svijet i eu 'velike države'..

 

-kad je šteta već počinjena, kazna od eu je dupliranje, tad je bolje šutjeti.. i usputno prigovarati u prigodnim temama kao ova, kao ventil .. i idemo dalje u nove 'radne pobjede' do idućeg slučaja jer je to beskonačna trakavica.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Re: euroHR – aplikacija za preračunavanje kuna u e
Cekk jesam ja idiot il sta ?? napravili app za mobitele ( i valjda Pc ) koji u sebi imaju jos bolju app za to , a zove
se KALKULATOR.. Iliti ga digitron..
R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
euroHR – aplikacija za preračunavanje kuna u eure
Moj PC  
3 0 hvala 1
13 godina
offline
euroHR – aplikacija za preračunavanje kuna u eure

Ajatolah na aparatima

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
euroHR – aplikacija za preračunavanje kuna u eure

losa app, nema tipku bs/del, sto ima svaki moderni calc....

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: euroHR – aplikacija za preračunavanje kuna u e
Meni je pomalo smjesan balkanski primitivizam u ovoj mjeri na ovakvom forumu... Bar pola vas je govorilo loše a nije ni detaljno isprobalo. A ne znam ako ste u IT svijetu, ako je to radila imalo ok firma, to je sigurno nekih 15-30 tisuca eura (bruto), ispod te cifre mozete nac studenta ili necaka koji ce to odraditi u "4 sata". Treba platit PMa, dizajnera, programera, setupat store, konzultacije. Dogovorit kvizove, setupat CI/CD. A svi imaju danas 20-30k kn bruto placu. Definitivno je preskupo, ali tako to ide. Kako izgleda na kraju je cesto i do klijenta.

Znam i ja promjenit filere i napravit mali servis na autu pa ne pišem okolo kako je pljacka kad naplati ruke 400kn za nešto tako jednostavno.
Give a man a fish; you have fed him for today. Teach a man how to fish; and you have fed him for a lifetime
Moj PC  
0 9 hvala 0
16 godina
offline
Re: euroHR – aplikacija za preračunavanje kuna u e
markoal kaže...
Bar pola vas je govorilo loše a nije ni detaljno isprobalo. A ne znam ako ste u IT svijetu, ako je to radila imalo ok firma, to je sigurno nekih 15-30 tisuca eura (bruto), .

Nema teorije da bi ijedna ozbiljna firma ovoliko naplatila.

Nema ničega - PM-a, BDM-a, supporta, dodatnog contenta, ičeg da bi ili trajalo ili trebalo biti "ozbiljnije".

16 godina
online
Re: euroHR – aplikacija za preračunavanje kuna u e
markoal kaže...
Meni je pomalo smjesan balkanski primitivizam u ovoj mjeri na ovakvom forumu... Bar pola vas je govorilo loše a nije ni detaljno isprobalo. A ne znam ako ste u IT svijetu, ako je to radila imalo ok firma, to je sigurno nekih 15-30 tisuca eura (bruto), ispod te cifre mozete nac studenta ili necaka koji ce to odraditi u "4 sata". Treba platit PMa, dizajnera, programera, setupat store, konzultacije. Dogovorit kvizove, setupat CI/CD. A svi imaju danas 20-30k kn bruto placu. Definitivno je preskupo, ali tako to ide. Kako izgleda na kraju je cesto i do klijenta.

Znam i ja promjenit filere i napravit mali servis na autu pa ne pišem okolo kako je pljacka kad naplati ruke 400kn za nešto tako jednostavno.

 Izvini, ali neka pripadnici dev tima koji je ovo radio imaju po 30k bruto - to je 4000€ mesečno. Koliko čovek dana je sav posao koji si nabrojao? Velikodušno, 5, no neka bude 10. To je 5000€. Kraj.

 

To nakon što se podrobnom analizom utvrdilo da je ovakva aplikacija potrebna. Jer da bi je koristio, moraš imati smartphone, a ako imaš smartphone, kod mene u ugrađenoj aplikaciji "Kalkulator" postoji dugme za konverziju valuta, kuna je uredno podržana, a kursna lista je (ne da je bitno u ovom slučaju) osvežena danas, ali hajde, recimo da postoji neka vrednost u dediciranoj, zvaničnoj, HRK <=> EUR aplikaciji.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
15 godina
offline
Re: euroHR – aplikacija za preračunavanje kuna u e
Ivan(4) kaže...
markoal kaže...
Meni je pomalo smjesan balkanski primitivizam u ovoj mjeri na ovakvom forumu... Bar pola vas je govorilo loše a nije ni detaljno isprobalo. A ne znam ako ste u IT svijetu, ako je to radila imalo ok firma, to je sigurno nekih 15-30 tisuca eura (bruto), ispod te cifre mozete nac studenta ili necaka koji ce to odraditi u "4 sata". Treba platit PMa, dizajnera, programera, setupat store, konzultacije. Dogovorit kvizove, setupat CI/CD. A svi imaju danas 20-30k kn bruto placu. Definitivno je preskupo, ali tako to ide. Kako izgleda na kraju je cesto i do klijenta.

Znam i ja promjenit filere i napravit mali servis na autu pa ne pišem okolo kako je pljacka kad naplati ruke 400kn za nešto tako jednostavno.

 Izvini, ali neka pripadnici dev tima koji je ovo radio imaju po 30k bruto - to je 4000€ mesečno. Koliko čovek dana je sav posao koji si nabrojao? Velikodušno, 5, no neka bude 10. To je 5000€. Kraj.

 

To nakon što se podrobnom analizom utvrdilo da je ovakva aplikacija potrebna. Jer da bi je koristio, moraš imati smartphone, a ako imaš smartphone, kod mene u ugrađenoj aplikaciji "Kalkulator" postoji dugme za konverziju valuta, kuna je uredno podržana, a kursna lista je (ne da je bitno u ovom slučaju) osvežena danas, ali hajde, recimo da postoji neka vrednost u dediciranoj, zvaničnoj, HRK <=> EUR aplikaciji.

 Eh, kalkulator je najmanji dio, još toliko za "Vijesti", pa još za "Pitanja & odgovori", pa "Zabava", pa "Euro na kotačima" i nakupi se .
Nisam rekao da se ne slažem s vama, meni je ovo na brzinski pogled app za nekih 10-15 tisuca eura app ako ga radi netko jači (iako ne preferiram dizajn i smeta mi izrazito crvena boja). Veće agencije ispod toga teško uzimaju projekte, jer nema računice. To što vi, ja ili netko treći to laganini napravimo u tjedan dana, ne znači da je to cijeli cost izrade kod većih firmi. 
Od sastanaka sa klijentom, a sigurno ih ima, researcha, do iteracija dizajna (iako možda izgleda da je prva iteracija), do deploymenta, ako ima vijesti, možda ima neku bazu gdje to netko unosi, što isto košta. Tako da svaki novčić ima dvije strane.

 

Glavni nedostatak u ovoj cijeloj priči je taj, što se ljudi ne angažiraju i naprave uslugu za druge iz zabave. Svi pričaju o plaćama, o lopovluku u politici i lošem standardu hrvata, pa normalno da i ta firma koja radi će isto tako naplatiti čim više.

Give a man a fish; you have fed him for today. Teach a man how to fish; and you have fed him for a lifetime
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.12.2022 16:35 (markoal).
12 godina
neaktivan
offline
Re: euroHR – aplikacija za preračunavanje kuna u e
markoal kaže...
Meni je pomalo smjesan balkanski primitivizam u ovoj mjeri na ovakvom forumu... Bar pola vas je govorilo loše a nije ni detaljno isprobalo. A ne znam ako ste u IT svijetu, ako je to radila imalo ok firma, to je sigurno nekih 15-30 tisuca eura (bruto), ispod te cifre mozete nac studenta ili necaka koji ce to odraditi u "4 sata". Treba platit PMa, dizajnera, programera, setupat store, konzultacije. Dogovorit kvizove, setupat CI/CD. A svi imaju danas 20-30k kn bruto placu. Definitivno je preskupo, ali tako to ide. Kako izgleda na kraju je cesto i do klijenta.

Znam i ja promjenit filere i napravit mali servis na autu pa ne pišem okolo kako je pljacka kad naplati ruke 400kn za nešto tako jednostavno.

Kolega, to nije niti približno cifri 10-30k eura bruto i to ti govorim iz prve ruke kao partner u više većih soft. dev. kompanija. Nadalje, u RH imaš na desetke solidnih web studija koji bi ovaj posao odradili sasvim pristojno, ništa lošije od napravljenog za daleko daleko manje novaca, pričam o ciframa reda 10k kuna, garantiram za tu cifru. Top kompanija i studio može to naplatiti 5 puta više ili neka bude i 10 puta više, ali nema šanse da će običnom klijentu kojem je stalo na što troši svoje novce prodati ovako nešto za 275kkn. To se može prodati za te novce samo kad je u pitanju izvlačenje love iz državnih kompanija i raznih fondova ili kad je u pitanju nekakvo pranje love.

 

Idemo dalje, firma koja je to izradila ne spada u nikakav vrh niti spada pod ozbiljne firme u IT svijetu, ta firma postoji tek 3 godine. Znači ne radi se o tome da je taj posao odradio nekakav top RH studio već je to odradila nepoznata firma koja je usko povezana sa politikom, ukratko nepotizam na n-tu.

 

Student će ti ovako nešto odraditi za 5-6kkn i biti presretan što je dignuo taj iznos u par dana posla. Ili misliš da i studenti ne rade ispod 100.000 kuna?

 

Svi danas imaju 20-30k kn bruto plaću? Ne baš, ali dobro, ima ih od 10.000 kn do 30.000 kn. Misliš da velike kompanije za ovakve projekte angažiraju tim seniora koji imaju plaće 30.000 kn? Ovakve projekte odrađuju studenti na ugovorima i junior developeri, a njihove plaće su daleko manje od 30.000 kn.

 

Takvi projekti se ne rade mjesecima već su gotovi u 7-10 radnih dana, pa da na njima radi tim od 5 osoba (svaka po 2-3 radna dana) i da je prosječna bruto plaća 20.000 kn to je 100.000 kn / 10 (udio radnih dana u mjesecu) = 10.000 kn troška. Projekt je naplaćen 220.000 kn + PDV, na to još ide porez na dobit i prirez, neka tu ode još 20% (ovisno o poreznim grupama), ostane ti barem 176.000 kn.

 

Da ti isti djelatnici imaju 40.000kn bruto plaće, a nemaju, ali recimo da imaju, trošak bi bio 20.000kn. Ma neka su radili svi duplo više na tom projektu, pa umjesto 2-3 dana neka je svatko u tom timu na projekt potrošio punih 5-6 radnih dana, trošak je 40.000kn.

 

Kako malo poznata tvrtka može opravdati "maržu" od 2100%? Kako HNB može opravdati ovakvo bacanje novaca?

 

markoal kaže...
Ivan(4) kaže...
markoal kaže...
Meni je pomalo smjesan balkanski primitivizam u ovoj mjeri na ovakvom forumu... Bar pola vas je govorilo loše a nije ni detaljno isprobalo. A ne znam ako ste u IT svijetu, ako je to radila imalo ok firma, to je sigurno nekih 15-30 tisuca eura (bruto), ispod te cifre mozete nac studenta ili necaka koji ce to odraditi u "4 sata". Treba platit PMa, dizajnera, programera, setupat store, konzultacije. Dogovorit kvizove, setupat CI/CD. A svi imaju danas 20-30k kn bruto placu. Definitivno je preskupo, ali tako to ide. Kako izgleda na kraju je cesto i do klijenta.

Znam i ja promjenit filere i napravit mali servis na autu pa ne pišem okolo kako je pljacka kad naplati ruke 400kn za nešto tako jednostavno.

 Izvini, ali neka pripadnici dev tima koji je ovo radio imaju po 30k bruto - to je 4000€ mesečno. Koliko čovek dana je sav posao koji si nabrojao? Velikodušno, 5, no neka bude 10. To je 5000€. Kraj.

 

To nakon što se podrobnom analizom utvrdilo da je ovakva aplikacija potrebna. Jer da bi je koristio, moraš imati smartphone, a ako imaš smartphone, kod mene u ugrađenoj aplikaciji "Kalkulator" postoji dugme za konverziju valuta, kuna je uredno podržana, a kursna lista je (ne da je bitno u ovom slučaju) osvežena danas, ali hajde, recimo da postoji neka vrednost u dediciranoj, zvaničnoj, HRK <=> EUR aplikaciji.

 Eh, kalkulator je najmanji dio, još toliko za "Vijesti", pa još za "Pitanja & odgovori", pa "Zabava", pa "Euro na kotačima" i nakupi se .
Nisam rekao da se ne slažem s vama, meni je ovo na brzinski pogled app za nekih 10-15 tisuca eura app ako ga radi netko jači (iako ne preferiram dizajn i smeta mi izrazito crvena boja). Veće agencije ispod toga teško uzimaju projekte, jer nema računice. To što vi, ja ili netko treći to laganini napravimo u tjedan dana, ne znači da je to cijeli cost izrade kod većih firmi. 
Od sastanaka sa klijentom, a sigurno ih ima, researcha, do iteracija dizajna (iako možda izgleda da je prva iteracija), do deploymenta, ako ima vijesti, možda ima neku bazu gdje to netko unosi, što isto košta. Tako da svaki novčić ima dvije strane.

 

Glavni nedostatak u ovoj cijeloj priči je taj, što se ljudi ne angažiraju i naprave uslugu za druge iz zabave. Svi pričaju o plaćama, o lopovluku u politici i lošem standardu hrvata, pa normalno da i ta firma koja radi će isto tako naplatiti čim više.

 Za 15.000 eura ti prosječni web studio napravi webshop, a ne digitron sa vijestima. Ali mi ovdje ne pričamo o srednje velikom ili velikom studiu i renomiranoj kompaniji, tako da te tvoje cifre nemaju veze sa realnim stanjem.

 

Ovdje nije problem ta firma, normalno da će svatko naplatiti što više može, to nam je svima cilj, ovdje je problem HNB koji je nekome "donirao" barem 150.000kn, a zna se i čije džepove na ovakve načine pune.

 

Imali smo priliku raditi sudjelovati u projektu izrade studija za jedan državni sektor, na kraju je cijeli projekt prebačen "no name" firmi koja je studije odradila tako da ih je proslijedila studentima. Prvi je napravio šprancu, a ostali su samo bjesomučno mijenjali brojke kako im je puklo, nitko to ionako nije provjeravao niti ta studija nekome koristi, ali trebalo je izvuči nekoliko milijuna kuna iz proračuna i fondova. Ta finalna studija je takva sramota da je meni bilo neugodno čitati i gledati. Od vizualnog do informacijskog tu apsolutno ništa nije valjalo. Svaka drž. lok. jedinica je izdvojila preko 200.000kn za tu studiju, a napravljeno ih je na desetke. Copy-paste, mijenjaj brojke i grafove. Sve sklepano u desetak dana. Lova "oprana", studija u ladicama, nitko ih više niti ne spominje niti ih je itko ikada iti pročitao, osim mene, ekipe koja ih je radila i još pokojeg radoznala koji je se uspjeo dočepati.

 

Takvih projekata je na stotine i o tome se i ovdje radi. Ne radi se o tome da je netko odradio dobar posao koji će nekome koristiti pa je na račun tog dobrog posla koji je dobro naplatio uredno i dobro platio svoje djelatnike, već o tome da se izrađuju projekti koji nikome ne trebaju i od kojih dugoročno, a ni krakoročno nema nikakve koristi, a zauzvrat se angažiraju nepoznate podobne rodbinske firme i takvi poslovi se naplaćuju nekoliko desetaka puta više nego što realno vrijede.

14 godina
offline
euroHR – aplikacija za preračunavanje kuna u eure
Meni je baš super aplikacija, pregledna, jednostavna i funkcionalan. Pogotvo za starce.
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
euroHR – aplikacija za preračunavanje kuna u eure

Ko zna kome je palo u džep 270K..

Lova je oprana (izvučena) i ko to zna sa kime se dijeli.

Na taj način su legalno pokradene miljarde i zato smo u takvoj situaciji kakvoj jesmo (na rubu siromaštva).

 

 
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice