Europol dobio alat za dekripciju zaplijenjenih ure

poruka: 18
|
čitano: 4.358
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Europol dobio alat za dekripciju zaplijenjenih ure".
16 godina
offline
Europol dobio alat za dekripciju zaplijenjenih ure

Baš me zanima koliko vrimena će proći do vijesti "Europolov alat za dekripciju dospio u krive ruke"

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Europol dobio alat za dekripciju zaplijenjenih ure

Ono najbitnije - da li taj alat radi po sistemu razbijanja zaštite pomoću sirove snage ili po sistemu ugrađenog backdoor-a - nismo dobili :(

 

A čim nismo dobili vjerojatno je ovo drugo što je problem ako su vodeći proizvođači hardvera / software-a ugradili isti.

 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Europol dobio alat za dekripciju zaplijenjenih ure

ako oni mogu dešifrirati, čemu onda šifriranje? samo nepotrebna tlaka nama i njima. lijepo sve odmah priznaš i 17/34 ti oproste. naravno, tek u žalbenom postupku ali ipak. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
5 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Europol dobio alat za dekripciju zaplijenjenih
Cro0707 kaže...

Ono najbitnije - da li taj alat radi po sistemu razbijanja zaštite pomoću sirove snage ili po sistemu ugrađenog backdoor-a - nismo dobili :(

 

A čim nismo dobili vjerojatno je ovo drugo što je problem ako su vodeći proizvođači hardvera / software-a ugradili isti.

 Što ukratko znači da nas lažu tj. prodaju muda pod bubrege. Gdje su sada agencije za zaštitu potrošača?!

 

16 godina
offline
Re: Europol dobio alat za dekripciju zaplijenjenih
Iznimno informativan clanak.
 
2 0 hvala 0
16 godina
online
Europol dobio alat za dekripciju zaplijenjenih ure

Članak nije baš informativan, no ni na drugim portalima nije bolje.

 

Ima ovdje malo više detalja:

https://www.bankinfosecurity.com/eu-launches-decryption-tool-for-law-enforcement-a-15644

 

Dosta su škrti s informacijama ali da se iščitati da platforma služi za brute force dekripciju. Što se tiče backdoor-ova, kažu da to ne žele jer time se slabi enkripcija, no možda su od toga odustali zbog pritiska.

Tako da, legalno - ne bi smjeli instalirati backdoor-ove. 

 

Naravno, to ne znači da ih neke druge agencije nemaju, jer pitanje je koliko su ovdje stvari drugačije od onih u Americi, zna se da je Njemačka po pitanju špijunaže surađivala s Amerikom duže vrijeme.

Svemir.
 
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Europol dobio alat za dekripciju zaplijenjenih
Sve si nešto mislim, možda kinezi zaista ne stavljaju ništa u 5G. I tu i je problem.
Pis on ju :P
Moj PC  
8 0 hvala 1
6 godina
offline
Re: Europol dobio alat za dekripciju zaplijenjenih
mene interesira taj brute force...koliko je to točno da recimo za neku šifru treba milijun godina
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Europol dobio alat za dekripciju zaplijenjenih

Treba puno, ovisi o tome koliko je jaka zaštita i koliko je jak hardware na kojem radiš brute force. Čak ako je dobra zaštita i dobra farma hardwarea koja razbija opet ju je (zbog vremena) nemoguće probiti.

 

Ali opet, sve drugo nije u redu, zaštite postoje da bi se nešto zaštitilo, ako si ugradio mehanizam da se zaštita zaobiđe, kršiš osnovno načelo te zaštite i same njezine svrhe.

 

Ako danas tome ima pristum Interpol, sutra će imati svaki djelatnik Interpola a prekosutra i svaka lokalna država i svaki službenik u njoj.

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.12.2020 14:43 (Cro0707).
6 godina
offline
Re: Europol dobio alat za dekripciju zaplijenjenih
znači uz dobru šifru i Interpola bi se namučio...a možda i nebi uspio...recimo pass od 100 znakova(pametno birano)
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
16 godina
neaktivan
offline
Europol dobio alat za dekripciju zaplijenjenih ure

spakiram 45 winrara jedan u drugi, te svaki sa drugom kobasicom passa.. jel to dovoljno?

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
5 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Europol dobio alat za dekripciju zaplijenjenih
to meni palo na pamet:)
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
6 godina
offline
Europol dobio alat za dekripciju zaplijenjenih ure

propustio sam taj ICO....

 

btw, sta ne bi bilo pametno da koriste minere za to.... verifikacija ugovora my ass :D

NULL!=NULL
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Europol dobio alat za dekripciju zaplijenjenih
HCMAA kaže...
znači uz dobru šifru i Interpola bi se namučio...a možda i nebi uspio...recimo pass od 100 znakova(pametno birano)

 

Namučio bi se ako koristi brute force metodu.

 

No ako ima backdoor pristup onda mu se muka svodi na konektiranje uređaja i pokretanje aplikacije, dakle par sekundi posla.

15 godina
offline
Re: Europol dobio alat za dekripciju zaplijenjenih
Cro0707 kaže...

Ono najbitnije - da li taj alat radi po sistemu razbijanja zaštite pomoću sirove snage ili po sistemu ugrađenog backdoor-a - nismo dobili :(

 

A čim nismo dobili vjerojatno je ovo drugo što je problem ako su vodeći proizvođači hardvera / software-a ugradili isti.

-oprema koja ne dobije dozvolu vlasti (ujke sema) ne može na tržište.. jedan od uvjeta vlasti je pristup (nasuprot igrokaza za javnost npr ajfon-fbi..).

-problem je više pravne prirode nego mogućnosti.. tj bruteforcanje je za filmske hakere.

 

-mene više 'ljuti' npr sad dekriptaju ali već godinama eu-europool ne riješava ništa oko crypt-ransoma.. tj služe kao reklama antivirusnim firmama i pisanju pamfleta dok se cert svede na preporuku korištenja addblokera i ne otvaranje majlova, smiješno-tužno..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Europol dobio alat za dekripciju zaplijenjenih ure
Ili je brute force ili back door.Kaj postoji nekaj treče?Možda socijalni inženjering?hakiranje žrtve i postavljanje malware-a?
Nisam upoznat sa drugim opcijama.
vjerovatno su upogonili neku mrežu superračunala pa ako imaju sreče da netko stavi slabu šifru pa ju krekaju.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Europol dobio alat za dekripciju zaplijenjenih

naslov to 'jasno' (prikriveno) kaže, dobili su alat.. ključ.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
5 godina
protjeran
offline
Re: Europol dobio alat za dekripciju zaplijenjenih
Sve je jasno: Ulaze nam sazada. Organizirano i grupno. U dosluhu s proizvođačima.
Pis on ju :P
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice