Europska komisija i tech kompanije potpisale Kodek

poruka: 52
|
čitano: 12.354
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Europska komisija i tech kompanije potpisale Kodek".
8 godina
offline
Re: Europska komisija i tech kompanije potpisale K
Zamisli sljedeće: ja o tebi govorim sve i svašta, istinito ili lažno, jer "imam neograničenu slobodu govora". Mogu te ocrniti, olajavati, psovati, ...
Naravno da to ne bi bilo dobro.
Moja sloboda završava tamo gdje počinje tvoja. I obrnuto.
Life is jazz. Play it cool.
8 godina
offline
Re: Europska komisija i tech kompanije potpisale K
Mislim da se nismo razumjeli. Peer review je super koncept, jer se njime provjeravaju znanstvene teorije i tvrdnje. Rekao bih da nema alternative.
Life is jazz. Play it cool.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Europska komisija i tech kompanije potpisale K
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
alien kaže...
 

Primjer u plandemiji, znanstvenici koji su podržavali "narativ" WHO-a su bili obilato nagrađivani i medijski hvaljeni, a svatko tko se usudio makar i kritički razmišljati je predstavljan kao redikul.

Nadam se da ne moram ulaziti u sve greške i laži koje su se pokazale nakon 2 godine "znanstvenog pristupa" "pravih" znanstvenika...

 

 

Ništa što si napisao nije istina. Nije me briga u što vjeruješ, ali treba sagledati činjenice i kazati da pokušavaš druge uvjeriti u svoje laži.

 

Znam iz prve ruke i dva doktora u obitelji da se ne radi o "plandemiji", a iskreno nakon toliko milijuna umrlih ljudi i nedostatka bilo kakve empatije prema njima možda si zaslužio da dobiješ u najmanju ruku crveni karton.

 

 

 Smatram da svatko pravo ima na svoje mišljenje, pa tako i ti.

 

Makar radio budalu od sebe....

scientia est potentia
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.6.2022 23:37 (alien).
6 godina
offline
Re: Europska komisija i tech kompanije potpisale K
alien kaže...
love2ml86 kaže...
alien kaže...
love2ml86 kaže...
alien kaže...

 Ušli smo u doba gdje znanost kontrolira krupni kapital imediji, isto tako i "istinu", to i največim skepticima polako postaje jasno.

Kada je bilo drukčije?

 Sada je to uzelo maha više nego ikada, nikada nije bilo manje sloboda.

Prvo si rekao da smo ušli u doba gdje znanost kontolira krupni kapital a sada da je uzelo više maha.. Which is it? I kad je bilo više sloboda, u kojem desetljeću i u kojoj zemlji? 

 Zar jedno isključuje drugo?

 

Primjer u plandemiji, znanstvenici koji su podržavali "narativ" WHO-a su bili obilato nagrađivani i medijski hvaljeni, a svatko tko se usudio makar i kritički razmišljati je predstavljan kao redikul.

Nadam se da ne moram ulaziti u sve greške i laži koje su se pokazale nakon 2 godine "znanstvenog pristupa" "pravih" znanstvenika...

Nitko ne tvrdi da je znanost savršena, ali je taj proces najbolje što imamo. Kako dolaze nove informacije tako se prilagođavamo. U znanosti (za razliku od hkm hkm) nema apsolutne istine. Već se stalno nadopunjuje kako dolaze nove spoznaje (ukoliko dođu).

15 godina
neaktivan
offline
Europska komisija i tech kompanije potpisale Kodek

Ideja mi ne prvu ne zvuči loše, problem je što će biti zloupotreba. Znamo da će biti, jer je i tokom pandemije zloupotrebljena ideja faktografa,  npr. tako da su pokušavali nagovoriti ljude da nose maske tvrdeći da to nema utjecaj na nivo kisika, iako su još ranije studije pokazale da ima utjecaj (studije su tad bile zainteresirane za utjecaj maski na kirurge). Dakle, prvo se postavi cilj i onda na osnovu toga određuje šta je istina. (u tom slučaju, oni su kao argument naveli mišljenje jedne doktorice, što nije isto šta i studija po svojoj težini, jer onda ne bi bile potrebne studije nego samo doktori i njihova mišljenja, pa od 1000 doktora jedan će valjda imati ono "pravo" mišljenje).

S druge strane, ljudi su zloupotrijebili ili zakazali u upotrebi medija jer smo imali masovno vjerovanje da je Zemlja ravna ploča, da Trump zna igrati 4D šah itd. I baš sam pratio i kako su poduzeli mjere da se suzbije ravnozemljaštvo (youtube bi izbjegavao prikazivati takav sadržaj čak i da ga neko namjerno traži nego bi umjesto toga nudili kontra-stajališta), opala je naglo diskusija o tome. I jeste mi drago zbog toga, ali to pokazuje kako se snažno može zloupotrijebiti protiv nepoželjnih mišljenja.

 

 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Europska komisija i tech kompanije potpisale K
love2ml86 kaže...

Sloboda govora se odnosi na slobodu od progona države.

 Ako država diktira kompanijama šta se smije, a šta ne smije govoriti, onda je to progon države.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Europska komisija i tech kompanije potpisale K
Dakle, nema vise ni religioznog sadrzaja na tim mrezama?
::coffee::
Moj PC  
5 0 hvala 1
6 godina
offline
Re: Europska komisija i tech kompanije potpisale K
dejo6 kaže...
love2ml86 kaže...

Sloboda govora se odnosi na slobodu od progona države.

 Ako država diktira kompanijama šta se smije, a šta ne smije govoriti, onda je to progon države.

Ovisi o tome što se točno zabranjuje odnosno diktira kompanijama. Ako su to stvari koje i inače nisu zabranjene zakonom onda se slažem s tobom.

No ako su i inače zabranjene zakonom onda ne.

15 godina
offline
Europska komisija i tech kompanije potpisale Kodek

Kad je nobel za mir dodjeljen vođi zemlje koja je broj jedan u prodaji oružja uz ratove i kaos koje je izazvala direktno i indirektno onda znate kako će radit ovaj kodeks kojeg kontrolira ta ista zemlja.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.6.2022 16:25 (dery).
Moj PC  
2 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Europska komisija i tech kompanije potpisale K
dery kaže...

Kad je nobel za mir dodjeljen vođi zemlje koja je broj jedan u prodaji oružja uz ratove i kaos koje je izazvala direktno i indirektno onda znate kako će radit ovaj kodeks kojeg kontrolira ta ista zemlja.

A zašto mu je dodijeljena ta nagrada?

23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Europska komisija i tech kompanije potpisale K
Pa za mir, samo onaj mir po zapadnom standardu.
15 godina
offline
Re: Europska komisija i tech kompanije potpisale K
love2ml86 kaže...
dery kaže...

Kad je nobel za mir dodjeljen vođi zemlje koja je broj jedan u prodaji oružja uz ratove i kaos koje je izazvala direktno i indirektno onda znate kako će radit ovaj kodeks kojeg kontrolira ta ista zemlja.

A zašto mu je dodijeljena ta nagrada?

 Zato jer je koknio svoje djelo svog sina bin ladena. To je ultimativno odricanje. Smaknio i gadafija kojem je bio dužan ko grčka,posebna nagrada ide za to.Njegovim smaknučem dobili milijune izbjeglica koji šire mir po evropi i svijetu. Pa ajd reci da nije zaslužio nobela.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.6.2022 0:03 (dery).
6 godina
offline
Re: Europska komisija i tech kompanije potpisale K
dery kaže...
love2ml86 kaže...
dery kaže...

Kad je nobel za mir dodjeljen vođi zemlje koja je broj jedan u prodaji oružja uz ratove i kaos koje je izazvala direktno i indirektno onda znate kako će radit ovaj kodeks kojeg kontrolira ta ista zemlja.

A zašto mu je dodijeljena ta nagrada?

 Zato jer je koknio svoje djelo svog sina bin ladena. To je ultimativno odricanje. Smaknio i gadafija kojem je bio dužan ko grčka,posebna nagrada ide za to.Njegovim smaknučem dobili milijune izbjeglica koji šire mir po evropi i svijetu. Pa ajd reci da nije zaslužio nobela.

Ne, ozbiljno pitam, znaš li koji je službeni razlog zašto je dobio tu nagradu?

23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Europska komisija i tech kompanije potpisale K
9 godina
neaktivan
offline
Europska komisija i tech kompanije potpisale Kodek

Znaci za nista.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Europska komisija i tech kompanije potpisale K
Macumba kaže...
Zamisli sljedeće: ja o tebi govorim sve i svašta, istinito ili lažno, jer "imam neograničenu slobodu govora". Mogu te ocrniti, olajavati, psovati, ...
Naravno da to ne bi bilo dobro.
Moja sloboda završava tamo gdje počinje tvoja. I obrnuto.

Znači po tebi je rješenje cenzura, bilo nametnuta il' kao što često u zadnje vrijeme primjetim kod mase ljudi, autocenzura?!

 

Misliš kako je to dobro?!

 

Opet se povlači vječno pitanje, tko je onaj tko određuje nivo "ćudoređa" te potom tko je onaj tko nadzire te koji to određuju?!

 

Evo uzmi banalan primjer, dođi pred 100 ljudi i kreni govoriti o bilo čemu, misliš kako se u toj grupi ljudi neće pronaći bar jedan čovjek kojega si uvrijedio nekom svojom riječi, gestom, načinom kako si to izgovorio ili samom tvojom pojavom?

 

Hoću reći, mi kao društvo smo prisiljeni pristati ne mogućnost biti uvrijeđen tijekom razgovora jer to je jedini normalan način kako doći do općeprihvatljivog rješenja problema.

 

Alternativa je jednoumlje, partija i biti će kako je kažem svidjelo se to nekome ili ne, a to smo sve već imali, prošli i nije baš bajno završilo.

 

Uglavnom ...

8 godina
offline
Re: Europska komisija i tech kompanije potpisale K
E baš si zabrazdio...
Nisam spominjao cenzuru. Inače, polje slobode govora je tema koju ozbiljno izučavaju i promišljaju, pa se ugrađuje i u zakone demokratskih država.
Samo sam rekao da postoje granice slobode govora...
Life is jazz. Play it cool.
14 godina
offline
Re: Europska komisija i tech kompanije potpisale K
Macumba kaže...
E baš si zabrazdio...
Nisam spominjao cenzuru. Inače, polje slobode govora je tema koju ozbiljno izučavaju i promišljaju, pa se ugrađuje i u zakone demokratskih država.
Samo sam rekao da postoje granice slobode govora...

OK.

 

Moja isprika ako sam ostavio takav dojam jer to mi nije bila namjera.

 

Da naravno, proučavaju i ozbiljno promišljaju, to uopće nije upitno.

 

Problem je obično kada ta "proučavanja" prođu kroz sito politike koja je po svojoj naravi uvijek "obojana" bilo u jednu, bilo u drugu stranu, a kao nije.

 

I onda kao rezultat tog prosijavanja odjednom dobijemo razne "faktografe" i samoproglašene moralne vertikale, a sve je po zakonu, demokratski, slobodarski, napredno, tolerantno, a ono nije već je samo lijepo zakrabuljeno!

 

Uglavnom, svako dobro i isprika na "dubokom oranju".

8 godina
offline
Re: Europska komisija i tech kompanije potpisale K
Ma sve ok. Nisam stručnjak za politologiju i sociologiju, ali imam stručnjakinju kod kuće i dosta razgovaramo o ovoj temi, pa sam ponešto i naučio.
Tanka je linija između slobode govora, verbalne agresije i s druge strane (auto)cenzure.
A samoproglašene u bilo čemu stavljam na ignore. Nemam vremena za njih.
Life is jazz. Play it cool.
15 godina
offline
Europska komisija i tech kompanije potpisale Kodek

Kodeks će odobriti ako se napiše da je Đokoviću zabranjen US open jer ne želi primiti cjepivo te će time biti največa prijetnja cjelokupnom usa stanovništvu. Bioterorist sije smrt po americi sram ga bilo. Rusima i bjelorusima je dozvoljen nastup.

 

Nije u pitanju zdravlje več kontrola, moć , dolar. 

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.6.2022 13:56 (dery).
Moj PC  
2 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Europska komisija i tech kompanije potpisale K
dery kaže...

Kodeks će odobriti ako se napiše da je Đokoviću zabranjen US open jer ne želi primiti cjepivo te će time biti največa prijetnja cjelokupnom usa stanovništvu. Bioterorist sije smrt po americi sram ga bilo. Rusima i bjelorusima je dozvoljen nastup.

 

Nije u pitanju zdravlje več kontrola, moć , dolar. 

Još mi nisi odgovorio na krive podatke koje si davao oko BDP-a jugoslavije. Može pojašnjenje tog posta?

15 godina
offline
Re: Europska komisija i tech kompanije potpisale K

krivo sam rekao ne bdp več po stopi rasta iza rata je bila druga u svijetu

kradem mine iz minskog polja
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice